Jump to content
roulling

tomat:P

Recommended Posts

ugesin 1 foorumist siin et tasub süüa enne magaminekut kodujuustu ja tomatit, ma saan aru

et kui kodujuustu süüa, et siis ööjooksul saab su kieha tarbida valke, et lihased saaks ka öösel paremini areneda aga mida see tomat annab? :unsure:

tänan ette vastuste est

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tomat on tomat, ega ta ei peagi mingeid imeasju andma. Süsivesikuid annab natuke.Ja kui vitamiinidest rääkida, siis Zn.

Ma ei teadnudki, et Zn vitamiin on. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no imesta või siiliks end vaadates mis jaburdusi ikka kokku aetakse.... 0 teadmised aga postitama ronib küll :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keskmiselt sisaldavad küpsed tomatid vett 94%, süsivesikuid 2,9%, valku 0,8%, rasva 0,4%, kiudaineid 0,8%, mineraalaineid 0,6%.

Et tomat sisaldab ohtralt vett, annab ta vähe kaloreid: 100 g tomatit sisaldab vaid paarkümmend kcal. Peamiseks energaiaallikaks on tomatis suhkrud (glükoos ja fruktoos) ja orgaanilised happed (sidrunhape, õunhape).

Viljadele annavad värvuse pigmendid lükopeen ja beetakaroteen; viljade kontsentreerimisel valmistatud toodetes kasulike pigmentide sisaldus suureneb.

Tomatis on rohkelt ka vitamiine (B–rühma vitamiinid, C–, E– ja K–vitamiinid) ja mikroelemente (vask, raud, jood, fluor ja tsink). Mineraalelementidest on tomatis palju kaaliumi ja vähe naatriumi.

Tomati rohelised osad sisaldavad mitmeid mürgiseid alkaloide, millest tuntumad on solaniin ja tomatiin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Värske tomat ja tomatimahl on hea ainevahetushäirete, südame-veresoonte, neeruhaiguste, kehvveresuse ja mao-seedetrakti häirete puhul, kuid ei sobi kõrge maohappesusega kulgevate haiguste korral. Tomat mõjub soodsalt maksale, kuid ei sobi sapikivitõve puhul (sisaldab palju orgaanilisi happeid, mis soodustavad sapiteede kokkutõmbeid).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lükopeen – antioksüdant, mida leidub tomatis ja puuviljades. Tomatite kuumutamisel purunevad nende rakuseinad ning see aitab organismil lükopeeni võrreldes värskeste tomatitega paremini omastada. 2002. aastal läbi viidud uuringutega (U.S. National Cancer Institute) tõestati, et meestel, kes söövad kaks või enam korda nädalas tomateid, väheneb risk haigestuda eesnäärmevähki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis see mikrokogus soola maitseks ikka tomati peal teeb :D

Kui dieeti ei pea siis pole hullu ju, kuid arvan et isegi dieedipidajale see üliväike kogu soola lihtsalt maitseks tomati peal ei tapa ära. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega ta ära tapa küll jah, selles sul õigus. Aga kõik algabki väikestest asjades..ja ma leian, et milleks panna sinna soola kui saab ka ilma..praegusel ajal on muidugi soolal ja soolal ka vahe :D ....aga nu ega ma pahapärast...niisama mainisin :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimese soolavajadus on tegelikult väike - 2,5 - 6 g naatriumkloriidi päevas - 0,5-1 teelusikatäis soola. Selle soolavajaduse katab ka toiduainetes looduslikult sisalduv sool. Soola piiramine toidus avaldab väga tugevalt positiivset mõju vererõhulangusele - vähendades tarbitava soola kogust poole võrra, langeb vererõhk enam kui 5 mmHg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimese soolavajadus on tegelikult väike - 2,5 - 6 g naatriumkloriidi päevas - 0,5-1 teelusikatäis soola. Selle soolavajaduse katab ka toiduainetes looduslikult sisalduv sool. Soola piiramine toidus avaldab väga tugevalt positiivset mõju vererõhulangusele - vähendades tarbitava soola kogust poole võrra, langeb vererõhk enam kui 5 mmHg.

Kuidas küll selgitada seda inimsetele, kel vererõhuga probleema. Nad ainult söövad ja söövad kalleid tablette, et vererõhku alandada...ja ikka kasu pole... :D

ja küsiks sellist asja, et kuna rasva võib kasutada kuumutamisel ühe korra? siis mäletan vanavanemate juures sulatati rasva, et seda hiljem kasutada... kas See siis juba sisaldab kahjulikke aineid ???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui mul vererõhk on normis, ja soola piirata päevas ja seega peaks siis vererõhk alla minema, on see ka hea?! Tean et kõrge vererõhk pole hea aga madalast vererõhust pole midagi kuulnud.

Aga krt tomat ilma soolata nigel :D Justkui ei oskaksi teistmoodi süüa :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui mul vererõhk on normis, ja soola piirata päevas ja seega peaks siis vererõhk alla minema, on see ka hea?! Tean et kõrge vererõhk pole hea aga madalast vererõhust pole midagi kuulnud.

Aga krt tomat ilma soolata nigel :D Justkui ei oskaksi teistmoodi süüa :D

Ei ei... ega siis sool pole ainuke vererõhu määraja... seda piirates sa tarbis seda tavatoiduga piisavalt ja saad lihsalt Õige koguse...

sobiks võrdlus: et kui mul on maks korras ja ma ei tarbi alkohooli, siis ei lähe ta veel paremaks...

http://www.tervispluss.ee/orb.aw?class=doc...p;section=40130

Muudetud kasutaja 54321 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×