Jump to content
Ott Kiivikas

BCAA, leutsiin

Recommended Posts

Mul on tunne et üks kindlaim variant vanuses 30+ on söögi juurde võtta.

Tavalisele BCAA trennijoogile võib ka lisada et 4:1:1 suhe saada.

Ja mingi skeem on eraldi võtta aga see pole nii lihtne skeem.

Pidevalt ei tasu võtta nii et tase veres sama on, tundlikkus kaob ära, impulsse on vaja. 3-4x päevas on vist ok.

Kas sul on mingi uuring või paber selle kohta? Äkki viitsid lingi saata?

Ma veidi üritasin Bodybuilding.com's ringi käia. Tehti nii maatase, et ei julge enam teregi öelda ilma vastava teadusliku uuringuta, mis toetab seda teguviisi. :o - Kõik mida meie sportlased propageerivad on seal lollus ning kui ka üritad midagi öelda, siis ilma uuringuteta enda väidete tõestuseks, oled loll.

Alla 5 uuringu või vähemalt 1 väga laialdaselt avaldatud ning ülevaadatud uuringuga ei ole mõtet seal midagi väita.

Tundub, et järgmised paar nädalat loen ainult uurimustöid. Juba 20x rivis ootavad lugemist. Faking ülikooli ja kõrgema taseme biokeemia ja muu värk. Saan veel targaks niimoodi. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselt üks lollikindlamaid trennieelseid kompotte oleks BCAA + kreatiin monohüdraat. Olen kekselnud eri preworkoutidega, aga hakkab rahakotile ja muud triviaalset mudru on seal ka tihtipeale.

EAA + kreatiin + kofeiin oli ka täitsa adekvaatne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ilmselt üks lollikindlamaid trennieelseid kompotte oleks BCAA + kreatiin monohüdraat. Olen kekselnud eri preworkoutidega, aga hakkab rahakotile ja muud triviaalset mudru on seal ka tihtipeale.

EAA + kreatiin + kofeiin oli ka täitsa adekvaatne.

Minu puhul kõige parem kompott:

BCAA + kreatiin + beta-alaniin + arginiin + dextro

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna BCAAl on antikataboolne toime, siis milleks seda tarvitada ennem trenni kui trenni eesmärk on lagundada lihaseid, tekitada rebendeid et hiljem saaks suuremaks kokku kasvada?

kas mitte kõige efektiivsem poleks tarbida bcaa kohe peale trenni ning vahetult ennem magamaminekut?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah seal läheb ikka natuke aega enen kui organism suudab hakata bcaa sünteesima uusi lihaseid, ise kasutan jooksvalt trenni ajal ehk siis soojendusest alates ja kogu trenni vältel "tilgutan" neid nö peale. Toodetest on head Amino RUSH ja BCAA Explode. Toime trenni lõpuks on tuntav, kuni trenni lõpuni laseb koralikult pingutada ei toimu sellist nö kustumist, mis ainult vee baasil treenides.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

üldlevinud arvamus (teatud eranditega) on see, et pärast jõusaalitreeningut on soovitatav tarbida valgu-süsivesiku shake'i, kuhu soovi korral lisatakse mineraale, kreatiini vms.

kuid kuidas tundub selline lähenemine, et vahetult pärast trenni kasutada süsikuid bcaa-ga ja kreatiiniga ning valk tavatoidu näol (nt kohupiim) umbes kolmveerandtunnike hiljem "peale anda"?

ning juhul, kui teha aeroobset trenni, kuidas siis oma bcaa-dega, süsikutega, valkudega toimida?

tänan mõtete-ideede-soovituste eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valku tarbitaksegi selleks, et BCAA-d saada.

Kui nüüd tarbida peale trenni ja miks mitte ka trenni ajal valgupulbri asemel BCAA-d, siis jääb lihtsalt üks seedimise etapp (valkude lõhustumine aminohapeteks) vahele ja kogu taastumisprotsess kiireneb.

Miinus on see, et BCAA on lihtsalt kallim.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise ja ka paljud teised selle ala tegijad kasutavad BCAA -d regulaarselt, kuid juba sel lihtsalt põhjusel millest TANK üleval kirjutas. Juba väike kogus ca 6-10gr. aitab oluliselt parandada lihaste taastumist ja aitab trenni lõpuni paremini pingutada. Peale trenni aga sv +valk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

JUHUL kui esmane taastamine pärast trenni jätta puhtalt bcaa ja süsiku hooleks, siis mis kogus bcaa-d vajalik oleks? pole kaugeltki tipptaseme treenija, jõutrenne nädalas neli, aeroobset kaks, lihasmass sellest tulenevalt samuti mitte väga suur.

ning see küsimuse aeroobne pool huvitab mind ka väga...

tänud vastajaile!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

BCAA ja süsivesikud??

BCAA kasutamise üks mõte on just süsivesikute vältimine lo-carb-dieedil ja organismile aeglaste süsivesikute allikas ette anda.

Või siis kalorite vältimine, anaboolse signaali andmine mistahes ajal või nälja või aeroobika kataboolse mõju vältimine min. kaloritega.

Muudel juhtudel on sul enamasti lihtsam süüa lihtsalt valgupulbrit.

Mingist vanusest on mõistlik valgule BCAA-d või leutsiini lisada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

BCAA ja süsivesikud??

ära sa ütle, mulle tundub, et seda varianti kasutatakse. mõned on siin teemaski seda kombinatsiooni maininud (ei hakka muidugi ütlema, et nii peabki, kuid juhin tähelepanu, et sest väidetakse kasu olema) ning kui ma ei eksi, siis isegi viratgos kasutatakse lisaks tollele imesüsivesikule bcaa-d.

asi on põnev (quote of the day!)...

not-sure-if-im-fat-ugly-and-stupid-or-just-monday-suckiness-sinking-in.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise arvan ka et pigem peale trenni valk-sv või valk-bcaa-sv. Kasvõi lihtsalt toitainete koguhulga pärast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin et võtate BCAAd lihaste kasvatamiseks. Mulle soovitati kaalust alla võtmiseks?! Ma pole huvitatud "whatsoever" lihastest,

Pealegi teen 3e tüüpi trenni, rasvapõletuspulsiga jooks 60min, Hiit 20-30min, Bodipump. Kuidas õige võtta erinevate trennide puhul ja kas ma ikka teen õigesti et võtan BCAAd. Olen teinud 0,5l pudelisse 10g pulbrit ja pool joon enne trenni 15min ära, ülejäänud trenni ajal. Sain aru et see hakkab mõjuma alles 20-30min peale manustamist, seega peaks ka trenni järgne aeg kaetud olema. Kas mu loogika on ok? Kas seda on üldse võtta nii lühikeste trennide jaoks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin et võtate BCAAd lihaste kasvatamiseks. Mulle soovitati kaalust alla võtmiseks?! Ma pole huvitatud "whatsoever" lihastest,

Pealegi teen 3e tüüpi trenni, rasvapõletuspulsiga jooks 60min, Hiit 20-30min, Bodipump. Kuidas õige võtta erinevate trennide puhul ja kas ma ikka teen õigesti et võtan BCAAd. Olen teinud 0,5l pudelisse 10g pulbrit ja pool joon enne trenni 15min ära, ülejäänud trenni ajal. Sain aru et see hakkab mõjuma alles 20-30min peale manustamist, seega peaks ka trenni järgne aeg kaetud olema. Kas mu loogika on ok? Kas seda on üldse võtta nii lühikeste trennide jaoks?

Minumeelest käitud täitsa loogiliselt.

Ma arvan et lihastest ja nende seisukorrast ja toonusest peaksid ja võiksid kõik huvitatud olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://fitshop.fitness.ee/aminohapped/0/readmore/363/Anabolic%20Amino%205500%20Mega%20Caps/

Küsimus ? Olen mõni päev uurinud ja vaadanud ja tekkis küsimus, et kas kellegil on kogemust toidulisandiga

Anabolic Amino 5500 Mega Caps

Kogemused on sellised, et

a) kapslisse panemine maksab päris palju.

B) vabade aminohapete transport on omavahel konkureeriv, mida rohkem sa erinevaid aminohappeid kokku kuhjad seda vähem nad kuhugi jõuavad.

Võta parem Olimpi BCAA pulber.

Kui väga tahad kuhjata, eelista väikseid peptiide, neid transporditakse paremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kogemused on sellised, et

a) kapslisse panemine maksab päris palju.

B) vabade aminohapete transport on omavahel konkureeriv, mida rohkem sa erinevaid aminohappeid kokku kuhjad seda vähem nad kuhugi jõuavad.

Võta parem Olimpi BCAA pulber.

Kui väga tahad kuhjata, eelista väikseid peptiide, neid transporditakse paremini.

Mm.. kuigi BCAA pulbril on teine toime, kui Anabolic Amino 5500 Mega Caps, kui lugeda mõlema kohta !! Oled kuulnud ,et kapslid ei imendu ka hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×