Jump to content
Ott Kiivikas

BCAA, leutsiin

Recommended Posts

Loomulikult on mõju. Ja Biotest väidab et leutsiinil on eraldi võetuna mingi mõju, mida teistega koos pole. Keeruline lugu. Iseenesest on teada et aminohapped imendumisel konkureerivad.

Kuule ma tahaks sinuga üht teooriat arutada, mille üks mulle eile välja käis...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen BCAAd enne ja pärast trenni kasutanud juba ei tea mitu aastat järjest, niiet ei oska öeldagi, kuidas ilma tunne oleks. :P Dieedi ajal trenni ajal manustades oli eriti tuntav, kuidas aitas trenni lõpuni vastu pidada.

DOES NOT COMPUTE :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Artikkel!

Kõrgetasemeline füüsiline treening ja sellele järgnev taastumisperiood kutsub skeletilihaste aminohapete ja valguainevahetuses esile suuri muutusi: kiirenenud aminohapete oksüdatsiooni, valgusünteesi pidurdumise ning lihaste katabolismi. Valgusünteesi käivitamiseks on esmaseks tingimuseks taastada lihaskoe leutsiinitase

(Norton, Layman 2006), sest leutsiinil on võime iseseisvalt stimuleerida valgusünteesi, olles nii valgusünteesi käivitaja, andes selleks signaali, kui ka ehitusmaterjal (Rennie et al. 2006). Varasem uuring oligi viidanud, et valiin, isoleutsiin ja eelkõige leutsiin mõjutavad valgusünteesi ülejäänud aminohapete osavõtuta (Yoshizawa 2004).

Leutsiin vähendab lihasvalkude kulumist isegi puhkeseisundis: nimelt tuvastas Alvestrand 1990 aastal koos kolleegidega, et 40% lihaskoe poolt omastatud leutsiinist läks vabade aminohapete fondi, 20% sünteesiti valkudesse ning 40% kasutati energiaks.

Leutsiini väidetakse olevat insuliini sekretsiooni vahetu stimuleerija, kuid oma otsingute tulumusena sattusin ainult nendele uuringutele, mis kinnitasid mainitud toimet loomadel (koerad,lambad,rotid,hiired). Mis muidugi ei tähenda, et inimestel pole neid uuringuid tehtud. Fred Antson

Leutsiini võiks võtta pigem enne ja pärast trenni ca 5g. "Anaboolne" on ka suhteline mõiste. Promixi sheik või kohupiim on ka anaboolsed.

Rasvakaotuse kohta samast artiklist:

BCAA manustamisel on täheldatud väga teretulnud kõrvalmõju: nimelt aitavad nad lahti saada rasvkoest talje piirkonnas! Sellise tulemuse andis uuring (Mourier et al. 1997), kus maadlejad, olles kehakaalu vähendaval dieedil, kaotasid kontrollgrupiga võrreldes vähenenud keharasvale lisaks ka oluliselt rohkem kõhupealset rasvkudet.

Väga eredalt ilmneb BCAA-de anaboolne, antikataboolne ja lipolüütiline toime kõrgmäestikus hapnikuvaeguse korral. 21-päevasel retkel läbi Peruu Andides kaotasid kehakaalu kõik 16 katsealust. Kontrollgrupp kaotas 1,8 kg, millest 90% moodustas rasvkude ja 10% lihasmass; BCAA grupp, kes kasutas 7,2 g leutsiini, 3,6 g valiini ja 3,6 g isoleutsiini jaotatuna kolmele korrale päeva jooksul, kaotas 1,07 kg, kasvatades samaaegselt 0,71 kg lihasmassi ning põletades ära 1,78 kg rasvkudet! Uuringu (Shena, Guerrini, Tregnaghi et al. 1992) autorid märkisid kokkuvõtvalt, et kontrollgrupp kataboliseeris ja BCAA grupp sünteesis lihaskude.

Ma olen BCAAd enne ja pärast trenni kasutanud juba ei tea mitu aastat järjest, niiet ei oska öeldagi, kuidas ilma tunne oleks. :lol: Dieedi ajal trenni ajal manustades oli eriti tuntav, kuidas aitas trenni lõpuni vastu pidada.

Seega enne ja pärast trenni 5 g oleks levinum kasutusviis.

Kumb oleks parem variant BCAA võtta, kas 5g enne trenni või trenni ajal?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kumb oleks parem variant BCAA võtta, kas 5g enne trenni või trenni ajal?

Kirp ei saa vastata, sest tema kogemuses on sees loogikaviga :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kumb oleks parem variant BCAA võtta, kas 5g enne trenni või trenni ajal?

Pikemat aega olen võtnud enne ja pärast. Proovinud nii tund enne, 30 min enne kui vahetult enne. 30min kuni vahetult enne tundub parem. Mis ma mõtlesin, et niimoodi e 2x päevas olen ma pikemat aega võtnud ja ei mäletagi, kuidas ilma oleks. Kuna millalgi tuli välja olimpi maitsestatud bcaa pulber, siis seda proovisin dieedi ajal ka trenni ajal vee sisse segatuna. Dieedi ajal, kui iga g toitainet mõjutab töövõimet, andis BCAA trenniaegne lisamanustamine tuntava efekti. Ehk siis praegu võtan lausa enne trenni, trenni ajal kui trenn pikemaks on veninud ja tunnen, et vaja lisaenergiat ning esimese asjana pärast tööseeriate lõppemist.

Võid ju proovida, kas on mingit vahet sinu jaoks kui võtad esimese annuse enne trenni või trenni ajal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
et niimoodi e 2x päevas olen ma pikemat aega võtnud ja ei mäletagi, kuidas ilma oleks

Kas neid spetsiifilisi lisandeid on mõtet nii regulaarselt tarbida? Siis kaob ju see tuntav efekt ära ja enam ilma ei oskagi trenni teha. See on sama, mis kofeiiniga - paar korda kuus võttes on laks tuntav, ent igapäevaselt tarbides mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Einoh, ega BCAA pole mingi kreatiin, mida kuuritada. Paljud ootavad BCAAlt mingit samasugust "nädalaga 6 kilo juurde" efekti justkui unustades, et juba vanarahvas teadis: mis kiirelt tulnud, see kiirelt läinud. :lol: BCAA hoiab aasta ringi valgusünteesi veidi kõrgemal ja nii vaikselt, aga see-eest püsivalt need kilod tulevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus siis selline.

Kui palju annab juurde ning millised on BCAA kasud kestvusspordis - jalgrattasõit ja rulluisutamine (võistlus tasemel)?

Kas on eeldatav massi kasv?

Seda ma tean, et aitab kaasa taastumis protsessile.

Ootaks teadjamate arvamusi

Tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõltub. Kui sõidad ratast ca 2-5h siis üks või paar laksu BCAA+süsikad ei teeks kindlasti paha aga kui trennid lühemad siis pole mõtet trenni ajal võtta. Siis peale trenni ja vb ka natuke enne trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõualade puhul enne trenni, siis on pärast trenni valgusüntees kõige kõrgem. Kestvusspordi kohta ei oska öelda, arvan ka, et enne trenni võiks. Ega need kohe nkn ei imendu. Selleks läheb aega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühesõnaga, peaksin sega BCAA pulbrit näiteks süsivesikute rikka spordijoogi sisse, kui tegemist on üle 2h trenniga. Tagab siis selle, et lihas kasvaks ja peale trenni kiiremini taastuks.

Ja kui teen nt jõusaali trenni või uiskudel kiirendusi, võiks võtta enne ja/või peale trenni.

Valisin endale SciTeci BCAA Expressi maitsestamata varjandi. Paki peal kirjas et 5g korraga. Küsimus kas siis peaks selle 5g jagama pooleks. Pool enne ja pool pärast või peaks võtma 5g enne ja 5g peale trenni.

+ jube mõru on see maitsestamata varjand, aga pidi paremini imenduma kui maitsestatud varjant.

Kas mu loogika on õige?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa tarbid pärast trenni valku, siis ma ei näe mõtet BCAA'd veel lisaks tarbida.

5g ikka korraga.

Trenni ajal võid tarbida jah 6-10% süsivesiku lahust, koos 2% soolaga - väldib diureesi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

BCAA parandab ikka vastupidavust ka kestvusaladel ja on üldse üks tore asi.

Leutsiini efektiivseim annus on 20 g aga selleks pole kellelgi raha <_<

BCAA vastavat nr ei tea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
BCAA parandab ikka vastupidavust ka kestvusaladel ja on üldse üks tore asi.

Leutsiini efektiivseim annus on 20 g aga selleks pole kellelgi raha <_<

BCAA vastavat nr ei tea.

Mul on leutsiini ilge hunnik :-). Kas enne trenni, trenni ajal või peale trenni?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on leutsiini ilge hunnik :-). Kas enne trenni, trenni ajal või peale trenni?

Mul on tunne et üks kindlaim variant vanuses 30+ on söögi juurde võtta.

Tavalisele BCAA trennijoogile võib ka lisada et 4:1:1 suhe saada.

Ja mingi skeem on eraldi võtta aga see pole nii lihtne skeem.

Pidevalt ei tasu võtta nii et tase veres sama on, tundlikkus kaob ära, impulsse on vaja. 3-4x päevas on vist ok.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on tunne et üks kindlaim variant vanuses 30+ on söögi juurde võtta.

Mul on päevas 4-6 sööki, kui sisse arvestada ka trennijärgne lisand.

Kas jaotada laiali või siis ntx peale trenni kõik20 g korraga või mis arvad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on päevas 4-6 sööki, kui sisse arvestada ka trennijärgne lisand.

Kas jaotada laiali või siis ntx peale trenni kõik20 g korraga või mis arvad?

Lisasin eelmisele postile juttu.

Vähemalt ühes katses ta ilma muude aminohapeteta tulemusi ei andnud. Aga teine teooria on just eraldi võtmine-

Kõige kindlam ikka söögiga ja BCAA rikastamiseks.

Söögis juba on leutsiini, sinna ei pea 20 g kõrvale võtma <_<

Mõjuma hakkab juba 3g söögi juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×