Jump to content
Davinson

Põlveprobleemid

Recommended Posts

Veidi kõlab nagu patella probleem, aga samas võib olla ka kõhrest.

Ma arvan, et sa võiks sellest pildi lasta teha või ortopeedi juurde minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seal käidud, aga vabanduseks öeldi, et kuna üks jalg on teisest lühen, siis et see on loomulik, et üks saab rohkem koormust.

Soovitus oli, et tee vähem sporti, või hakka ujujaks..Aga no komoon...päris nii ka ei saa ma usun. Võibolla mingid salvid ja muud rohud aitavad..

Plaanis minna spordiarsti juurde, nad suhtuvad alati suurema tõsisusega kui tavaarstid..

Muudetud kasutaja TomiP poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga tähtis detail! Kui palju jalg lühem on?

Kui pikkusevahe on 1cm ringis, kasutatakse kanna alla käivat tallakõrgendust

Ükski rohi sul jalga pikemaks ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii suur jalgade pikkuse vahe tekitab sulle varem või hiljem probleemi suure intensiivsuse/raskusega või mahuga treeningul.

Ostaksin esimesel võimalusel 1cm tallakõrgenduse, samas läheks abivahendite poodi oma murega ja telliks spetstallad või jalanõud. (ei soovitata kohe 2cm kõrgust kasutada)

Tartus on selline koht nagu Jalaekspert, Tallinnas peaksid küsima TerviseAbi kauplusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Haigekassa kaudu sain Gadox'ist vist mingid, mis tehtis spetsiaalselt minu jala järgi, aga no need mahuvad vaid kossujalanõu sisse, tavajalanõudesse pole mõtet üritadagi neid.

Ja no tunne ikka pärast trenne sama, kui teha ilma.. Mingil määral kindlasti hoiavad tasakaalu, aga kui joosta vms, siis jala pöidaosa hakkab valutama, sest siis saab see suuremat koorumust.

Igal juhul jama :D

Muudetud kasutaja TomiP poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trennijalanõudes on koguaeg need sees olnud.mingi aasta nüüd vist täis juba. Huvi pärast olen paar trenni teinud teiste jalanõudega ka, kuhu ei mahu need tallad sisse, aga tulemus sama, suht koht samamoodi kurnatud, kui tallaga... Kunagi vist diagnoositi sellel põlvel ka "hüppaja põlv" aga siis olin vist mingi 15 äkki :D Usun, et see juba terveks saanud.lihtsalt mainin..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti võib neil seos olla.

See tallakõrgenduse vahe ei pruugigi 1 trenniga väljenduda. Tegelikult peaksid neid tallakõrgendusi kandma kogu aeg.

Nüüd peaks välja uurima, kas probleem on valest harjutuste sooritamise tehnikast, kõhre kulumisest, mõlemast või millestki muust ja mis edasi teha.

Mulle isiklikult ei meeldi arstid, kes ainult keelavad.

Siit rohkem ma sind kahjuks ilma nägemata aidata ei saa - vajad kas füsio v mõne väga hea ortopeedi vastuvõttu (hea oleks kui saaks põlve kõhredest ka mingi kujutise).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arsti juurde pääsuks, ortopeedi, on järjekord reaalselt mingi pool aastat ja siis kui lähen sinna, siis ütleb, et oh, sul aasta tagasi pilt tehtud, vaatab seda ja ütleb, et oh, ega jalg pikemaks ise ei lähe, ainult lühemaks kui kuhugi üldse läheb...ja kui hakkab rääkima mida ei tohi teha, siis küll jh, erilist motti pole sinna minna...

Probleem algab mul puusast... Põlv niiöelda süütu kõrvalkannataja..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Füsiot vajad juba sellepärast, et hüppeliiges ja puus, alaselg, kael probleeme tekitama ei hakkaks.

Põlvepildilt võiks näha, kas on mõtet liigesetoitude peale kulutada. Eks võid ka niisama proovida, aga TAVALISELT võtab aega, kuni aru saad, kas toimib. Ja kuna tooted pole odavad, siis mina parem kulutaks selle raha esialgu spetsile.

Minu vastuvõtt maksab vähem kui karp glükoosamiini-kondroitiini.

Edit, ok, see on sul arenev probleem. Pead kindlasti midagi ette võtma, et seda aeglustada.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui tuleks sinu juurde, siis lihtalt hüpoteetiliselt küsiks, mis sa suudaksid ette võtta, sest tean isegi, et see asi läheb aina hullemaks, seda öeldi ka mulle..

Kohe huvi tekkis

Muudetud kasutaja TomiP poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See, kui palju sul üldse ette võetav on, sõltub nii paljudest asjadest, et ma siin spekuleerima ei hakkaks.

Vaataks koormused, lihased ja tehnikad üle, sealt juba edasi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge, väga hea, veebruari alguses on mul spordiarst ka, siis võtan sinuga ka ühendust. Hind samas hinnaks, sest tervise kohapealt ei tohiks kokku hoida...

Väga hea ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teeme nii, ürita seni end rohkem mitte lõhkuda.

Eks ma annan siin kindlasti teada, kui täpne kuupäev teada.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna siis tekkis uus probleem.

Võrkpallis peale blokki maandudes, ei maandunud kuidagi valesti vms, aga kohe oli tunda, et põlves mingi jama, hästi terav valu põlvekedra all. Järgmine punkt vahetasin välja ennast. Hüpata ei saa kindlasti ja kükitada ka mitte. Pärast autost tulekut, koju kõndides, oli sedagi küllaltki valus teha.

Kuigi vigastus tekkis lambist, siis niisama lambist pole valu ära läinud, kõndida saab enam vähem, aga kui põlve liigutada sirgeks ja kõveraks, siis kuskil seal 110 kraadi juures on hästi valus.

Kui mõnda aega istuda ja siis põlve liigutada, siis esimese 5 liigutusega ei ole väga midagi, aga siis nagu see tükk hakkab liikuma vms ja hakkab jälle terav valu.

Ise aiman meniski vigastust, või milles asi võib olla?

Selline tunne jh nagu põlvekedra all mingi asi, mis seal ei peaks olema vms.

Kas meniski vigastusel on sellised sümptomid?

Äkki Gmaster oskab vastata?

Tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellise kirjelduse järgi on väga raske täpselt öelda, mis seal on, sest lisaks meniskitele on ka hulgaliselt teisi struktuure, mis viga võivad saada.

Kõige kindlam oleks minumeelest võimalikult kiiresti arstile saada ja lasta pilt teha, kõik need põlve komponendid üle vaadata :) Mida rohkem infi on, seda parem taastumine.

Loodame et midagi väga hullu pole :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ööga üle(paika) ei läinud.

Kõndida saab, ja jalga saab ka täitsa kõveras hoida ilusti, aga just seal poolepeal mingi asi liigub kedra all, ja teeb valu.

Panengi kohe dr Meinarti juurde aja, samas kolmapäeval veel 1 visiit Oolo juurde, tema peaks ka põlve kohta matsu jagama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist!

Sooviks väheke infot inimestelt, kelle teadmistepagas võimaldab seda pakkuda.

Nii,lugu siis järgmine:Aastal 2011 vigastasin jalgpalli mängides parema põlve eesmist ristatsidemet(vist oli osaline rebend) ning sooritati artroskoopiline operatsioon.Siis paar kuud hiljem vigastasin uuesti sama põlve kergejõustikus(60m jooksul pidurdusmaal, kuna oli ainult 5-10m vahet aiani.)Pärast seda hakkas mul põlv pea igal vähegi külgmist liigutust nõudval tegevusel niiöelda välja käima,mille tulemusel tuli põlve vesi ning oli paar päeva hell.Aastal 2012 jaanuaris läksin sama põlvega uuesti opile, kus juba lõigati ning paigaldati eesmise ristandsideme transplantaat diameetriga 8mm(kui see peaks üldse midagi ütlema).Kõik see kinnitati kruvidega.Siis käisin füsioterapeudi juures(Svea Miller) ning saime põlve juba enamvähem korda, kuni mai alguses puhtsalt enda lollusest tegin sellele uuesti liiga.Siis jäi ka taastusravi pooleli.3 operatsioon parema põlvega toimus 25.09.2012 ning pm tehti sama asja nagu 2 korral,ainult seekord lõikas Dr.Madis Rahu.Eelnevalt Dr.Annus.Nüüd olen suutnud taastusraviga edukalt tegeleda ega pole olnud tagasilööke.

Niisiiis eellugu on kirjutatud,on mu küsimused järgenevad: Kuna tahaks oma jalgade ümbermõõtu parandada,siis mis aplituudiga on mõtekas üldse kükki teha.Samuti meeldivad ka kastilt kükid,ei teagi kas see on ka kasulik arvestades põlve ajalugu.

Samuti võib siia kirjutada harjutusi, mis aitaks mu jalgade plahvatusliku jõudu parandada.

Tänud kutid !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Arutasin just ühel hiljutisel seminaril paljude teiste füsiodega seda (eesmine ristatiside) ACL ja küki teemat ja jõudsime seisukohale, et paralleelini kükk on ok.

Probleem tekib just sügavküki alumises faasis, kui reie tagaosa läheb juba vastu säärt ja hakkab seda justkui ettepoole lükkama, mis on otsene koormus ACL-ile.

Väga ettevaatlik oleks ka just reietagaosa masinal treenides, kus on sama mehhanism. Istudes reie esiosa treenides on koormus aga tagumisel ristatisidemel.

Niiet võimaluse korral treenida reie tagaosa seistes, nii et kaasatud on ka muud põlve stabiliseerivad lihased.

Loomulikult teha kõike mõistusega.

Hope this helps.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud!

Ühesõnaga reietaga osa treenimiseks kõlbab hästi Rumeenia jõutõmme.Vahepeal nägin Otti tegemas ka Ben Johnsoni harjutust tagareieile-see vist on lõhkuva iseloomuga arvestades mu põlve ajalugu?.Aga kuidas sa suhtud näiteks ühe jala hüpetele?Täna just vaatasin ning parema jala hüppevõime on masendav..oleks vaja kuidagi seda taastada.Oskad ehk soovitada midagi selle parandamiseks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×