Jump to content
Davinson

Põlveprobleemid

Recommended Posts

Jah, sidemed ma nende põigetega ära venitasingi, aga äkki oskate mingisuguseid harjutusi soovitada põlve tugevdamiseks. Ise ikka natuke teen, toetan tolle põlve peale ja lasen kergelt kükki ja tagasi ning veel paar asja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimene on teatud põlvepatoloogiate puhul mõnede spetsialistide sõnul vastunäidustatud, kui sidemed ei hoia põlveliigest stabiilsena. (ACL, PCL patoloogiad)

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimene on teatud põlvepatoloogiate puhul mõnede spetsialistide sõnul vastunäidustatud, kui sidemed ei hoia põlveliigest stabiilsena. (ACL, PCL patoloogiad)

Põlvesukad peale ning väikeste raskustega alustada siis peaks sobima küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põlvesukad peale ning väikeste raskustega alustada siis peaks sobima küll.

Kindlasti jah mingi stabiliseeriv vahend, ortoos vms, soovitavalt isegi see varrastega, kui ikka väga paha lugu on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, sidemed ma nende põigetega ära venitasingi, aga äkki oskate mingisuguseid harjutusi soovitada põlve tugevdamiseks. Ise ikka natuke teen, toetan tolle põlve peale ja lasen kergelt kükki ja tagasi ning veel paar asja.

Kükid, "ilmakaared", kükid jm bosu või kokku rullitud võimlemismati peal ja siis pikapeale võid kergemaid hüppeid kõrvale tegema hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitus!

Jagaks ka oma kogemusi ja paluks ühtlasi kommentaare, soovitusi.

Tegelenud võrkpalliga aastaid. Ma usun, et nüüd juba enamik lugejaid sai aru, et selge pilt, võrkpallur, selle põlved võib kohe mahakandmisele suunata :D. Üleeelmise aasta sügisel hakkasid mõlemad põlved vahelduva eduga valu tegema. Jätsin pallimängu katki, mingi aeg max. paar kuud ei teinud midagi, siis hakkasin BP-s käima 2-3 korda nädalas. Valu andis pika peale järgi. Suvel sõitsin palju ratast, ujusin, minimaalselt palli rannas. 2011 septembrist kuni tänaseni jälle ainult BP. Ja nüüd detsembrist asi jälle hull, vasakuga lugu eriti hull, ükskord isegi BP kükkide ajal lõi terava valu savakule põlve siseküljele sisse. hetkel on seis selline, et istun arvuti taga, jalad täiesti puhke asendis ja põlved valutavad, selline kiirgav valu kedre alla. perearst tegi ka mingeid homöopaatilisi süste kuu aega, aga see oli minu jaoks ainult rahakulu, ilma kasutegurita. Käisin ka dr. Madis Rahu jutul. väänas ühtpidi ja teistpidi, ütles, et väike turse, väheke vedelikku, söö Glucadoli kuur lõpuni (2 nädalat jäänud lõpuni) ja kui ei aita, siis artroskoopiline OP, et siis kõhre pinda siluda ja eks siis näeb ju ka täpselt mis seal veel viga on, kui on. Ausalt öeldes olen igasuguste lõikamiste suhtes äärmiselt skeptiline, see oleks siis elu esimene OP. Nüüd paluksingi siinolijate arvamust, kogemusi andtud doktoriga ning kui tõenäoline on, et sellest lõikusest lõplikult ka kasu on, või kehtib siin reegel, et kui korra juba nuga sisse löödi, siis jäängi arstide vahet käima.

Tänud ette kõikide kommentaaride eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Glükosamiiniga pidavatki nii olema, et pole ühtegi kindlat uuringut, mis tõestaks, et see tõesti aitab. Pidavat vaid rahakotile mõjuma.

Minu liigestele mõjub küll positiivselt.

Ise kasutan Liquid Joint Elixir Daily Supplement`i:

http://www.herbspro.com/66797/LIGJOINTELIXIR.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelesin kunagi väga tõsiselt kestvusspordiga (jalgratas). Iga ettevalmistushooaeg talvel oli minujaoks paras peavalu. Nimelt siis tehti põhitreening joostes ja koguaeg minu põlved valutasid ja pidin tegema kõvasti puhkepäevi, et põlvedele rahu anda.

Lõpuks leidsin lahenduse jõusaalis tehes kükke jms jalgadele harjutusi. Enam mul probleeme põledega ei ole ja võin kasvõi 3h järjest joosta (Y) :P.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nüüd viimasel ajal olen täheldanud teravat põlvevalu kükkides ATG. Seda ainult vasakult põlvel ja peamiselt reie tagumisel küljel,kuigi ka põlve alumisel vasakpoolsel osal. Lisan pildid:

kneeanatomy.jpg

plvevalu.jpg

Valu tekib siis,kui reie tagumine osa puutub kokku sääremarjaga. Kasutades tavalisi põlvesidemeid, siis on valu väiksem ning saab kükkida,aga ilmselgelt ei ole see lahendus...

Valu aga ei tekkinud trennis ega ka trennipäeval, vaid peale intensiivset reie nelipealihase venitamist. Hullemaks ei ole see ajamöödudes läinud, kasutan ka nüüd "foamrolli" või siis väikest meditsiinipalli, et masseerida/lõdvestada lihaseid.

Hetkel, kui ma kodus proovin teha kükke lihtsalt keharaskusega, siis ei ole valu terav, vaid pigem lihtsalt ebamugav. Rohkem kükkides kaob valulikus reie tagumisel küljel, kuid ebamugavus säilib põlves (pilt 2). Enne "komplikatsioonide" teket venitasin end enne kükkima asumist ning tegin soojendusseeriaid kükis (5x5 kava). Hetkel siis "foamroll"/meditsiinipall + soojendusseeriad. Teen "low-bar" kükke, kükkides muidu põlved varvastest ettepoole ei lähe ning jalad on natuke laiemalt , kui õlad (suts ka väljapoole keeratud). Probleem ei esine järgnevates olukordades: Paralleelini kükkides, sörkimas/jooksmas käies, trepist astudes. Ainult, kui alla paralleeli laskun.

Järjekorrad on arstidele pikad,sestap, kas peaksin seniajani jätma raskustega kükkimise (hetkel 110-125kg) ning proovima jalapressi või tegema üldse pausi jalatrennile, kuni ma arstile saan ?

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Probleem ei esine järgnevates olukordades: Paralleelini kükkides, sörkimas/jooksmas käies, trepist astudes. Ainult, kui alla paralleeli laskun.

Järjekorrad on arstidele pikad,sestap, kas peaksin seniajani jätma raskustega kükkimise (hetkel 110-125kg) ning proovima jalapressi või tegema üldse pausi jalatrennile, kuni ma arstile saan ?

Ma ütleks, et tee asju, mis valu ei tekita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Olen kuu aega üsna intensiivselt trenni teinud ning ainuke tulemus on hetkel väga valusad põlved. Jooksmise kõrvalt sõidan rulluiskudega või rattaga- see nii palju põlvi ei koorma, kuid kas jooksmine ongi minu jaoks siis välistatud ? Kas õiget jooksutehnikat kasutades võib edasi proovida ? Kannan alati toestavaid sidemeid põlvedel.

Aitäh,

-m

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valusate p6lvedega mina vägisi ei jookseks, seda enam et me ei tea, milline on sinu "6ige" jooksutehnika. Jooksul tulevad mängu ka anatoomilised eripärad ja sisseharjutatud asendid.

Sidemetega on nii ja naa, kui need ei aita, siis ma neid ei kannaks.

Sa ei täpsustanud, mis trenni teinud oled? Kas ainult jooksmist? Igal juhul oleks vaja spetsialistil su tehnikad yle vaadata, olgu siis selleks jooks v6i kykk..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas põlved valutavad kogu aeg, või hakkavad valutama jooksmise ajal, või valutavad mingi aeg peale jooksmist? Kas ratast sõites pole üldse valus?

Kas sa jooksed jõusaalis lindil või metsas või kus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mu põlved valutavad tavaliselt pärast trenni või siis pärast pikaajalist kõndimist/kiiret kõndimist. Rattaga ma ei ole palju sõitnud, aga valu on väiksem või pea olematu. Rulluiskudega on ka valu peaaegu, et olematu. Rulluiskudega on teised jamad, hõõrub ära jms, mistõttu ei saa seda päris 2 tundi järjest teha. Ma jooksin jõusaalis lindi peal, siis ei olnud NII hull, aga nüüd soojade ilmadega tahaksin väljas jooksmas käia. Jooksin ühe korra ja pärast seda oli päris tugev valu. Üritasin küll püsida pigem muru peal, kuid ei aidanud.

Minu tehnika kohta nii palju, et jooksen üle kanna.

Muudetud kasutaja Dholl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mu põlved valutavad tavaliselt pärast trenni või siis pärast pikaajalist kõndimist/kiiret kõndimist. Rattaga ma ei ole palju sõitnud, aga valu on väiksem või pea olematu. Rulluiskudega on ka valu peaaegu, et olematu. Rulluiskudega on teised jamad, hõõrub ära jms, mistõttu ei saa seda päris 2 tundi järjest teha. Ma jooksin jõusaalis lindi peal, siis ei olnud NII hull, aga nüüd soojade ilmadega tahaksin väljas jooksmas käia. Jooksin ühe korra ja pärast seda oli päris tugev valu. Üritasin küll püsida pigem muru peal, kuid ei aidanud.

Minu tehnika kohta nii palju, et jooksen üle kanna.

Spetsialisti juurde. Tehnikas on veel hulganisti muid tegureid, mida ka varem mainisin.

Ja ära tee midagi, mis valu tekitab, jätka rattas6itu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa alustasid jooksutrenni 2 tunniste otsadega, siis ma järeldaks, et jalad said liiga palju koormust ja nõrgimaks lüliks osutus põlv. Kui ükskord oled valudest lahti, siis võta internetist mõni valmis jooksutreeningu kava "training to run 10k" ja tasemeks algaja (beginner). Need ilmselt tunduvad sinu jaoks mõtetult lihtsad, aga ole tugev ja pea ettekirjutustest kinni. Jalgu on sul ka vanaduses vaja. Kiirustades mingi asja tegemisel on ainult üks asi täiesti kindlalt võimalik - asja p-sse keeramine [Haljala].

Range reegel on see, et jooksu koormuse suurendamisel tohib suurendada kas distantsi või intensiivsust, aga mitte mõlemat korraga. Ja nimet asju ei tohi suurendada liiga palju korraga - kui palju konkreetselt tohib, vaata treeningkavast.

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma jooksin jõusaalis lindi peal, siis ei olnud NII hull, aga nüüd soojade ilmadega tahaksin väljas jooksmas käia. Jooksin ühe korra ja pärast seda oli päris tugev valu. Üritasin küll püsida pigem muru peal, kuid ei aidanud.

Minu tehnika kohta nii palju, et jooksen üle kanna.

Mingi uuring näitas et tossudega joostes on igasugu väänded ja muud pinged liigestele suuremad kui paljajalu.

Vist sellepärast et pehmed tallad annavad võltsi turvatunde ja inimene lammutab hoopis rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Kristina

Heihei,

Mul on siis selline probleem, et nii, kui ma natuke rohkem jooksen hakkavad mul p8lved valutama. Ennemalt oli seda nagu tunduvalt v2hem aga n88d on asi p2ris jamaks l2inud. Ma olin umbes 2 kuud treeningsaalidest 8ldse kaugel eemal ja n88d, kui uuesti trenni hakkasin tegema siis sattusin vist natuke liiga hoogu. Jooksin iga p2ev umbes tund aega ja 8hel 8htul enne combati trenni oli p8lve t2iesti valus k8verdada. M8tlesin, et mis ma ikka koju tagasi hakkan minema, et teen ikka trenni 2ra ( trenni ajal enam tunda ei andnud) aga j2rgmisel hommikul oli isegi juba valus k2ia. Andsin siis p8lvele kaks p2eva puhkust ja valu l2ks 2ra. Mul nagu enne oli ka aeg ajalt seda, et p8lved muutusid hellaks v8i siis s22rtes oli nagu luuvalu aga siis ma ikka panin hobusesalvi peale ja l2ks edasi. Kuna mul arsti juurde ei ole v8imalik minna siis ma lihtsalt m8tlesin, et k8sin, et kas mul oleks m8istlik 8ldse siis jooksmine 2ra l8petada v8i oskab keegi mingit salvi v8i geeli vms soovitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Säärtes luuvalu - (inglise keeles shin splints) - on selge ülekoormuse nähtus, tekib ka kandade põrutamisest. Ka põlvevalu mis tekib pikema jooksuotsa peale näitab, et tahad liiga palju ja liiga ruttu.

Vähenda jooksutrenni kestvust ja võibolla LISAKS ka intensiivsust nii palju, et saad hakkama täielikult ilma valuta (ja salvideta). Kreemid, geelid ja salvid (e. kokkuvõtvalt põletikku alandavad valuvaigistid) on enese pettus ja nende varjus saab probleem sulle märkamatult süveneda kuni krooniliseks muutumiseni. Hobusesalv on rohkem hardcore profisportlaste teema...

Üldse ära lõpetada tasub alles siis, kui sa piiri pidada ja oma keha kuulata ei oska.

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Mul siis viimasel ajal selline probleem vasakul põlvel tekkinud, et kui jalg on kõver olnud juba mingi 30 min näiteks, istun kusagil, siis hiljem kui tahan sirutada, siis selline tunne nagu põlve ülaosas oleks mingi asi ees, väga vaevaliselt ja ebameelivalt saab jalga sirutada. Kui aga korra selle jubeduse läbi teen, siis saab ilusti käija ja tegutsega..Probleeme tekib ka siis kui on soov teha täiskükk, siis ülesselükates lööb valu läbi kogu põlvest. Põlv ise paistes ei ole, aga jh, selline tunne nagu koguaeg " jääks kinni" ... Huvitav, pole põlvele haiget teinud, aga see aegamisi tulnud ja tundub hetkel küll nii, et ainu hullemaks hakkab minema. Nüüd pole 2 nädalat sporti teinud, aga paremaks pole läinud.

Oskab keegi midagi soovitada ?

Aitäh

Muudetud kasutaja TomiP poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×