Jump to content
Davinson

Põlveprobleemid

Recommended Posts

Mul parema põlvega viimasel ajal probleemid. Vist sain jälile mis seda põhjustas. Juuni lõpust novembri lõpuni sai veoauto kabiinist välja hüpatud liivale, asfaldile, kruusale, jne. Kas võib olla et sellest on tingitud mu põlve imelik valu. Ta nagu pole valu vaid selline vastik tunne põlves.

Enne ei pole täheldanud sellist asja põlvel. Külmaga annab tunda ja õhtul diivanil pikali olles samuti.

Kas peaks arsti juurde minema või saab ise terveks ??

Enam ei hüppa volvo hütist välja ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul parema põlvega viimasel ajal probleemid. Vist sain jälile mis seda põhjustas. Juuni lõpust novembri lõpuni sai veoauto kabiinist välja hüpatud liivale, asfaldile, kruusale, jne. Kas võib olla et sellest on tingitud mu põlve imelik valu. Ta nagu pole valu vaid selline vastik tunne põlves.

Enne ei pole täheldanud sellist asja põlvel. Külmaga annab tunda ja õhtul diivanil pikali olles samuti.

Kas peaks arsti juurde minema või saab ise terveks ??

Enam ei hüppa volvo hütist välja ...

Arsti juurde tasuks ikka minna. Eeldan, et kaitseväe volvost ja kaitseväe saabastes? Ise venitasin meniskit neis saabastes asfaltil joostes. Ööseks tegin mõnd aega kampriõlikompressi ja see tegi asja korda, ei valuta enam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arsti juurde tasuks ikka minna. Eeldan, et kaitseväe volvost ja kaitseväe saabastes? Ise venitasin meniskit neis saabastes asfaltil joostes. Ööseks tegin mõnd aega kampriõlikompressi ja see tegi asja korda, ei valuta enam.

kui mingi vigastus, siis põlvedele peab andma puhkust ja jahutust (a'la jää + puhkus). Taoline vigastus on minul tekkinud arvatavasti ületreenimisest või siis liigsest põrutusest. Mul läks HIIT'i tehes põlv haigeks ja paiste. Võttis aega enne kui taastus.

Eelmisel nädalal tõusin üles ja põlved valutasid, mõned päevad edasi hakkasid küünarnukid ja puusad ja selg jne samuti valutama. käisin arstil ära ja selgus et miski põletik sees. Praegu söön antibiotsi ja saan juba vaikselt liikuda.

Ole siis nende põlvedega ettevaatlik, nii kui peaks natukenegi hullemaks minema, pöördu kohe arsti juurde. Samas, kui jahutamine ja puhkus aitavad, siis pole põhjust ka arstile minna.

Edu tervenemisel

PS! Pane põlvesidemed peale kui vigastus on ning kükki tahad teha.. see toetab jalga ning annab kindlustunde, et vigastus hullemaks ei lähe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Just täpselt samad asjad on ka minul, ehk siis mul on ka nö hüppajapõlv. Ravida ei saa, kuid saab ainult leevendada(sellest räägib perearst). Muidugi mingil määral pidi ka reite treening aitama. Põlvesidemed aitavad ka, kasvõi need mis apteegis müügil on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul isiklikult tekkis kah põlve valu täiesti juhuslikult. Päev enne seda ei tegelenud üldse mingise füüsilise tegevusega, et sealt võiks viga saada. Igatahes algul oli põlvel veidi piiratud liikumine ja valulik. Ainult esimene päev valutas veidi. Kui liikumispiirangut enam polnud, siis veidi valus oli reit sirutada, aga kõverdad ei andnud üldse tunda. Nüüd nädal möödas ning annab tunda ainult kui keharaskusega kükin poolkükist madalamale. Ei kujuta ette mis võis selle esialgu üldse põhjustada. Võib olla istusin kaua nii, et jalg kõverdatud(kannad tooli all) ja tõusin sellest asendist kiiresti püsti. Võisin ka külma saada, kuna siis oli -10 väljas ja ei kandnud pikka pesu. Võis ka sellest olla, et hiljuti astusin midagi samasse jalga ja seetõttu olin sunnitud käime veidi ebanormaalselt. Või siis kõik need asjad kokku.....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul isiklikult tekkis kah põlve valu täiesti juhuslikult. Päev enne seda ei tegelenud üldse mingise füüsilise tegevusega, et sealt võiks viga saada. Igatahes algul oli põlvel veidi piiratud liikumine ja valulik. Ainult esimene päev valutas veidi. Kui liikumispiirangut enam polnud, siis veidi valus oli reit sirutada, aga kõverdad ei andnud üldse tunda. Nüüd nädal möödas ning annab tunda ainult kui keharaskusega kükin poolkükist madalamale. Ei kujuta ette mis võis selle esialgu üldse põhjustada. Võib olla istusin kaua nii, et jalg kõverdatud(kannad tooli all) ja tõusin sellest asendist kiiresti püsti. Võisin ka külma saada, kuna siis oli -10 väljas ja ei kandnud pikka pesu. Võis ka sellest olla, et hiljuti astusin midagi samasse jalga ja seetõttu olin sunnitud käime veidi ebanormaalselt. Või siis kõik need asjad kokku.....

Sama asi eelmisest nädalast. Läheb väikselt paremaks (2x pikem soojendus, venitus ja side koos spordigeeliga õhtuti peal)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen 17

kasv: 185,5

75kg

Selline mure, et juba pikemat aega põlved valutavad (sügisest). nt kükitan siis püsti tõustes on tõsine valu sees, mõlemas põlves. Või niisama ka joostes jne.

Kas viga võib olla nt kasvust? Sest olen viimasel suvel väga palju kasvanud...

Suvel mängisin jalgpalli ka suht tihti ja no soendused ei tulnud alati enne mängu.

Täna jooksmas olles valutasid ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võb küll kasvamisest olla ja kasuta tavalisi abivahendeid.

Mida sa täpsemalt mõtled? Sidemed või soovitad mingeid geele ka?

Muudetud kasutaja duuude poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No nii esmapilgul soovitaks valul v koormusel sidemeid, mingit soovitavalt kompleksset liigesetoitu (hea oleks kui kondroitiin, glükosamiin, msm) ning vbl ka mingit määret, apteegis on selline bränd nagu "911", üsna soodne ja pealtnäha okei sisaldusega määrded, ka liigeste probleemide puhul. Kui raha puuga seljas siis artrostop geel ja tabletid.

Sõida ratast madalal koormusel, parandab kõhre toitumist.

Soojendus-soojendus-soojendus.

Kui väga suur treeningkoormus siis vbl väike paus ka.

Ehk siit midagi aitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No nii esmapilgul soovitaks valul v koormusel sidemeid, mingit soovitavalt kompleksset liigesetoitu (hea oleks kui kondroitiin, glükosamiin, msm) ning vbl ka mingit määret, apteegis on selline bränd nagu "911", üsna soodne ja pealtnäha okei sisaldusega määrded, ka liigeste probleemide puhul. Kui raha puuga seljas siis artrostop geel ja tabletid.

Sõida ratast madalal koormusel, parandab kõhre toitumist.

Soojendus-soojendus-soojendus.

Kui väga suur treeningkoormus siis vbl väike paus ka.

Ehk siit midagi aitab.

Kõik sisimas tglt teavad, et tuleks väike paus teha, aga kes suudab saalist eemale hoida:P Siis peab ikka väga valus olema juba...

Mulle näib, et pärast mu põlveprobleeme annab tunda ainult kui üritada sügavamale kükkida. Kas ka teistel ette tulnud?

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõik sisimas tglt teavad, et tuleks väike paus teha, aga kes suudab saalist eemale hoida:P Siis peab ikka väga valus olema juba...

Mulle näib, et pärast mu põlveprobleeme annab tunda ainult kui üritada sügavamale kükkida. Kas ka teistel ette tulnud?

No pole sügisest saadik midagi jalgadele teinud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal oli samamoodi, et mingi hetk hakkasid põlved tunda andma.

Minu puhul oli lahenduseks sügavkükk > poolkükk, küki ja jalapressi puhul põlvesidemed ning kalamaksaõli kapslid. Ragisemisest lahti ei saa, kuid peaasi, et valu pole.

Ja muidugi nagu juba varem mainitud - soojendus, soojendus ja veelkord soojendus

Enne raskeid jalaharjutusi kindlalt paar soojendusseeriat.

Isiklikult teen veel esimese harjutusena kerge raskusega 2x~60 leg extensioneid - teeb põlved korralikult soojaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile siis tegin natuke sügavamat kükki kui tavaliselt.

Täna hommikul ärgates proovisin niisama kükitada, ja vasaku põlvekedra alla lõi tugev terav valu.

Ja nüüd ongi nii et juba poolküki asendist alates lööb sinna terav valu.

Enne talve tegin ka vist täisküki laadset kükki, ja siis oli vist sama jama.

Oskab keegi öelda, millest see valu tuleb, et mis seal põlves juhtuda võis?

Tegin ka hantlitega väljaasteid eile, ja sääresirutusi, aga neid ma olen kogu aeg teinud, ja sellest ei tohiks valu tulla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sooviks veidike lahtiseletust operatsiooni tulemuste kohta palun :)

2 aastat tagusi oli trauma ja ühe arsti valediagnoosiga (ütles, et valupõhjustajateks on nõrgad põlvesidemed ja soovitas trenni edasi teha). Sooviks teada nüüd kui halvas seisus põlv on?

Kirjeldus.

Üldanesteesia Zgutt AL-AM sisend. Sisekest hüpereemiline. Liigeses erineva suurusega kõhretükke. Hoffa keha hüpertrofeerunud, täites kogu liigese eesmise osa. Meniskid, sidemed vigastuse tunnusteta. Sääreluu mediaalsel kondüülil esineb eest-taha kulgev pikisuunaline, luuni ulatuv kõhrefissuur, kõhr fissuuri servadel "hõõtsuv". Trochlea femoril liigesekõhr pehmenenud, kohati II astme kahjustusega. Kõhrepind töödeldud. Loputus, hemostaas, haavad sutureeritud. Side

Režiim ja soovituste all soovitatakse piirata koormust(sportlikku) Soovitatav tegevus ujumine, jalgratta sõit. Glükosamiini preparaadid, taastusravi harjutused.

Kas režiim ja soovitused on ajutine või tohib kulturismi treeninguga tulevikus jätkata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eile siis tegin natuke sügavamat kükki kui tavaliselt.

Täna hommikul ärgates proovisin niisama kükitada, ja vasaku põlvekedra alla lõi tugev terav valu.

Ja nüüd ongi nii et juba poolküki asendist alates lööb sinna terav valu.

Enne talve tegin ka vist täisküki laadset kükki, ja siis oli vist sama jama.

Oskab keegi öelda, millest see valu tuleb, et mis seal põlves juhtuda võis?

Tegin ka hantlitega väljaasteid eile, ja sääresirutusi, aga neid ma olen kogu aeg teinud, ja sellest ei tohiks valu tulla.

Sääre sirutus ei pidanud põlvele kõige parem olema. Kas sul kükis kannad on ikka maas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen jooksmas käinud aasta otsa, vahe jäi sisse kevadel nii umbes kuu aega, kuna mind vaevasid põlvevalud ning ka põiepõletikuga olin hädas. Peale seda põlvevalud küll täielikult ei kadunud, kuid olid siiski väiksemad. Käisin tol ajal ortopeedi juures, kes käskis mul hakata tallatugesid kandma, mida ma ka tegin. Põlvevalud kirjutas ta ka selle arvele, kuigi ta tegelikult ei pärinudki midagi täpsemalt, ei tahtnud isegi lõpuni kuulata.

Nüüd kannan tallatugesid üsna harva, kuid siiski nii tihti, kui võimalik - tavaliselt kannan plätusid ning jooksujalatsite sisse olen küll sporditallatoed pannud, kuid ma ei saa jalatsite enda talda ära võtta ning seega jalg jääb jalatsis liiga kõrgele. Ruumi liikuda on jalal vähe, üsna kiiresti hakkavad jalad hauduma ning kõige suurem probleem on see, et kand on vales kohas ning see põhjustab hõõrdumist. Mõne kuu kandsin joostes ka tallatugesid, kuid siis otsustasin, et aitab ning nüüd jooksen ilma. Kavatsen ka mingil ajal osta uued jalanõud, see on üks kõrvalküsimus - olen mõelnud Nike Free'de peale, kuid kuidas nendega saab tallatugesid kanda? Kas tuleb esitada mingisugune eritellimus vms?

Igatahes, kui nüüd suunduda päris teemade juurde - viimastel päevadel on mind väga vaevanud valu paremas põlves. Vasakul pole enam midagi viga. Internetis on muidugi valu raske kirjeldada, kuid üritan. Valu ei ilmne kõndimisel, ainult treppidest käies õrnalt ning eriti hull on siis, kui hakkan jooksma. Umbes viis minutit peale jooksu algust muutub asi juba üsna talutavaks. Valu on ainult jalga maha pannes ja sellele toetudes, kui jalg on õhus, siis midagi viga pole. Ma ei oska konkreetset piirkonda määratleda - alguses tundus, et valu oleks kuskil külje peal, vahepeal tundub olevat põlve taga. Olen jätnud mõne päeva vahele jooksmisel, kuid midagi pole paremaks muutunud. Saan aru, et kõige mõistlikum samm oleks arsti poole pöörduda, kuid hetkel ei viibi ma Eestis ja ei viibi seal niipea, nii et arsti juurde ei pääse ka lähitulevikus.

Üks põhjus võib äkki olla selles, et ma olen tegelikult natuke ülekaaluline? Kaalun 80-82 kilo 176 cm pikkuse juures. Jälgin toitumist küll, kuid iseloom on nõrk.

Teine probleem on võhm - joostes jälgin pulssi, ka üsna rahuliku tempo juures võib see olla 170. Võhma joostes jätkub, kuid ma elan siin 7. korrusel ning lifti ei kasuta põhimõtte pärast mitte kunagi - kui trepist üles lähen, siis kerge hingeldus tuleb juba neljandal korrusel. Seitsmendale jõudes on hingeldus juba üsna tugev. Seejures ma treppidest üles ei jookse, kuid samas ka ei loiva. Lisaks olen tähele pannud seda, et kui ma lähen üles mingist kergest tõusust, siis hakkan samuti kergelt hingeldama. Kui ma samal ajal räägin, siis on hingeldamine juba raskem. Kas tõesti peaksin jooksmise järele jätma ja hakkama selle asemel pikamaakõndi tegema ning alles kuu-kahe pärast proovima taas joosta? Mulle ausalt öeldes see mõte väga ei meeldi, sest mulle meeldib joosta. Kuid võhma tahaksin siiski suurendada, sest üsna piinlik on kasvõi oma ema ees, kes pole just parimas vormis ja suitsetab, kuid kes samas ei hakka tõusust üles minnes raskemalt hingama eriti.

Tegin selle teema ka jooksufoorumisse, kuid see tundus üsna väljasurnud olevat. Ahjaa, tuli meelde ka üks asi, mis võib põlvede juures ehk rolli mängida - olin kaks aastat saalihokis väravavaht. Põlvekaitsmed polnud küll parimad, samas trennid olid harva, kaks korda nädalas pikkusega 90 minutit.

Aitäh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No arsti juures käik kuluks küll ära. Samas põlevalud võivad kaasneda ka kiire kaalutõusuga (minu puhul oli nii). Mul on parema põlvega sarnane jama olnud, arst soovitas kõndida päevas u 30+ mintsa.

Kui joostes põlv valu teeb, siis ilmselgelt tuleks sellest mõneks ajaks loobuma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sooviks soovitusi teadmajatelt meestelt, et käisin atroskoopilisel operatsioonil põlvega ning pole jalgpalli mänginud nüüd 2 aastat ning tglt pole eriti vastupidavus aladega üldse selle aasta sees tegelenud.

Selle ajaga ka pekki kõhule tulnud jne.

Kuid sooviks vaikselt proovida jalgpalliga tegelema hakata seega oleks vaja soovitusi vastupidavuse kasvatamiseks.Mingeid nippe pean silmas...mitte lihtsalt jooksmist ratast jne.

Seega kaalust alla tahaks saada/vastupidavust tahaks taastada( et 30 min rattasõidul pulss 170 ei lööks)

Ning kellel oleks põlvelihaseid harjutav kava et põlve ei lõhuks vaid treeniks põlve toestavaid lihaseid.

Abi eest tänulik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ning kellel oleks põlvelihaseid harjutav kava et põlve ei lõhuks vaid treeniks põlve toestavaid lihaseid.

Parim põlvetoestaja peaks ikka kükk olema ja nii juba aastast 1997, aga hea asjatundja silma all et tehnika korras oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis nippe sa tahad?

Sõida aeglaselt rattaga, tee pikke jalutuskäiku, vaikselt tõsta tempot ja mahtu, korda.

Põlve toestavad jalaharjutused on kõik jala esiosa treenivad harjutused, k.a. eelpoolnimetatud kükk, väljaasted, astumine kõrgemale platvormile, kükk - fitpall selja ja seina vahel jnejne. Mida mina aga soovitaks, oleks see, et asjad oleks tehtud väga aeglases, kontrollitud tempos ja lihast tunnetades, minimaalse raskusega!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nippide all mõtlesin et kuidas vastupidavust võimalikult efektiivselt treenida...

jalgpall pole ühtlane jooksmine ning palju spurte ning pikki spurte...

et kuidas ja mis mahus toppida jooksu vahele spurte mäejookse või treppe.

kükid väljaasted muidugi ning minimaalse raskusega olen nõus sest muidu teeb hoopis rohkem kahju kui kasu.

kuid mõtlesin selliseid teistsuguseid harjutusi...näiteks enne käisin hüppeliigesega füsioterapaudi juures ja see soovitas näiteks 8 jooksmist, pikali olles varvaste enda poole tõmbamine(raskusega), ning tasakaalupalli peal küki hoidmine jne jne ...

kas põlvele selliseid harjutusi oskab keegi öelda...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×