Jump to content
Davinson

Põlveprobleemid

Recommended Posts

Probleem selline, jalapressi tehes käivad raksud läbi põlvest, pressis teen

seeria 8 kordusega maksimaalselt 200 kiloga, kangiga kükke ei tee, käin nädalas 3-5 korda jooksmas korraga 30 minti, enamasti siiski kõvakattega pinnase peal, jooksujalatsid on normid. asi on aga selles et kaalu on 96 kg. Kokkuvõtteks hakkasin pabistama, et äkki võivad põlved läbi minna, sest raksud ju käivad. Ise mõtlesin, et äkki hakkan regulaarselt liigeseid tugevdavaid ravimeid kasutama ja hakkan kasutama põlvesidemeid joostes ja jalgu treenides. Jooksu iseenesest ei taha maha jätta ega asendada muu alaga. Kindalsti on keegi olnud samas olukorras, sooviks kuulda teiste nõuandeid ja soovitusi, kas muretsemiseks on põhjust.

Ette tänades :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Parem sõida rattaga või tee kiirkõndi, parem liigestele...Kui kindlasti joosta tahad, siis mitte väga tihti ja ära jookse asfaldil! Pigem teepeenral, kus veidi pehmem ja põrutust vähem. Põlvesidemed jalga tehes kindlasti peale! (apteegist saad korralikud miski 80kr-ga) Pressil tuleks neid kindlasti kasutada...Joostes---nu ei tea, mind nad siis pigem häiriksid....Proovi ja katseta!

Mul endal põlvedega ammu jama, ka jooksust ja rattasõidust sai asi alguse. Põletikud jne... Arstil käidud korduvalt, öeldi et vähesest liikumisest, et tehke trenni :D Vat ei jaksa rohkem, niigi vahel 8-9 trenni nädalas... :P Nii et see teema suht mõttetu.

Ise enne põlvesidemeid ei kasutanud ja eks siis saigi liiges ka haiget-liiga suur koormus ju. Lisaks sain nö preemiana veel luuümbrise põletiku liiga tihedast ja pikast jooksutrennist:( Nüüd korralikult peal ja kükid ning press pole probleem. Jooksu teen enamasti saalis trenazhööril,seal põrutust nagu vähem. Varsti õue kah, aga siis ikka pigem maastikule kui asfaldile, muidu kohe järgmisel päeval põlved jälle hellad.

Mitu aastat olen söönud glükosamiini tablette kuuridena, ja sest ajast pole jamasid olnud, ei põletikke ega midagi. Nii et neid tasub võtta toidulisana kindlasti!

Muudetud kasutaja aktivist poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mu sõber (ka üle 90 kilo ning aastaid saali külastanud) tegi ka seeriaid ca 200-ga. Jõudu nagu jätkus ja ei pööranud raksudele põlvedes piisavalt tähelepanu. Hiljem läks opile. Nüüd ei tohi pooltki sellise raskusega teha.

Ise käisin asfaldil iga päev jooksmas ca poolteist kuud ja põlved hakkasid raksuma. Käieski andsid tunda. Lõpetasin ära. Nüüd jooksen Tallinna Spordihallis. Küll ülepäeva aga põlved on ok.

Igaüks teeb omad järeldused.

Kui juba raksud käivad, siis natukeseks kindlasti aeg maha. Kui võimalust on, parem joosta liival, murul, mattidel ... Räägin omast kogemusest.

PS! Põhjus võib olla ka jooksutehnikas (täistalla peale maandumine vms).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Probleem selline, jalapressi tehes käivad raksud läbi põlvest, pressis teen

seeria 8 kordusega maksimaalselt 200 kiloga, kangiga kükke ei tee, käin nädalas 3-5 korda jooksmas korraga 30 minti, enamasti siiski kõvakattega pinnase peal, jooksujalatsid on normid. asi on aga selles et kaalu on 96 kg. Kokkuvõtteks hakkasin pabistama, et äkki võivad põlved läbi minna, sest raksud ju käivad. Ise mõtlesin, et äkki hakkan regulaarselt liigeseid tugevdavaid ravimeid kasutama ja hakkan kasutama põlvesidemeid joostes ja jalgu treenides. Jooksu iseenesest ei taha maha jätta ega asendada muu alaga. Kindalsti on keegi olnud samas olukorras, sooviks kuulda teiste nõuandeid ja soovitusi, kas muretsemiseks on põhjust.

Ette tänades :D

muretsemiseks põhjust on, aga nagu Oldman mulle nõu andis, tuleks süüa rohkem sülti, kus on looduslikku kollageeni ja ma ise lisaks veel, et "krõmpskonti" nagu seda nimetatakse

ja kui raksud käivad siis kindlasti ka põlveside

mul oli just vastupidi, et valutas niisama, aga siis hakkasin jalapresse tegema ja valu läks ära, kehakaal oli veidi suureks läinud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

krt mul oli ka sama häda. igakord kui surusin jalad sirgeks, aga mitte lukku (pole kunagi lukustanud põlvi) siis lõppfaasis käis kõva naks läbi. Ja nii 10x seerias, ja 30 naksu 3 seeria peale. Igavesti kahtlane oli... mingeid muid probleeme polnud. Igastahes lõpetasin jalapressil tegemise ära ja teen rohkem kükke. Kuigi kui sellele hea lahendus oleks siis teeks jalapressi ka edasi.

K: Kas see on normaalne et kui jalad lased vastu kõhtu/rinda algfaasis, siis peavad kannad lahti tulema, surud algul ainult päkkadega niikaua kuni kannad ulatuvad ka toetuma vastu ja siis surud lõpuni ? Või peavad kannad kogu aeg olema vastu alust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

PS! Põhjus võib olla ka jooksutehnikas (täistalla peale maandumine vms).

Aga kuidas siis õige maandumine on? Kas kannale või päkale?

JOOKSUTEHNIKA

* Õige jooksutehnika eesmärgiks on säästa jõudu ja hoida ära tugiliikumisaparaadi kahjustusi, mis võivad tekkida vale jooksutehnika kasutamisel.

* Keha peaks püsima pingevaba ning ka lihased peaksid jooksu ajal olema lõdvad. Keha on jooksmisel kergelt kallutatud ette ja vaade on suunatud 10 – 20 meetri kaugusele jooksusuunas.

* Käte töö annab jooksule tasakaalu ja rütmi. Käed liiguvad kere lähedal peaaegu otsesuunas ette ja taha ning on küünarliigesest kõverdatud, sõrmed kergelt kõverdatult rusikas.

* Jalg tuleks asetada maha pöia välisservale, misjärel toetub maapinnale kogu jalatald. Enne maapinda puudutamist jalg lõtvub ja keharaskus rullub üle jalatalla.

* Joosta ei tohi pidevalt jalapäkal, mistõttu säärelihased on pinges ning joosta ei tohi ka üle kanna. *Tulemuseks on ülekoormuse nähud pöia-, põlve-, ja puusaliigeses, aga ka lülisamba kahjustused ning lihasevalud

ALLIKAS: http://www.kergejoustik.ee/content/index.p...d=320&Itemid=95

Muudetud kasutaja stainless poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga mul on selline jama et randmed raksuvad ja väga jubedalt. Täna tegin kõigest 2,5kg hantliga randmele harjutust ja raksusid. Muidu pole tähele pannud, aga kui randmeid keeran siis raksuvad väga kõvasti. Söön nüüd kõvasti sülti :D ,aga kas praegu lasen randmetel puhata või mingisuguseid harjutusi peaks tegema randmele?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eraldi küll randmetele praegu mingeid harjutusi ei peaks tegema. Lase randmetel natuke puhata, siis võid vaikselt hakata tegema randmetele harjutusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, ma oskan ise ka lugeda, aitäh. Mul oli valesti meelde jäänud lihtsalt, kuidas mingi vana kergejõustiku treener õpetas kunagi ammustel aegadel...

Muudetud kasutaja Thomas poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Põlv

Kui keha raskusega paremat põlve kõverdada, siis käib sealt päris kõva ragin läbi, nagu seest oleks kuiv vms. Põlv ise aga ei valuta. Ragisenud on põlv juba üle kahe nädala ja ikka pole järele jäänud, täitsa mures juba. Ei oska täpselt öelda ka millal ta ragisema hakkas, aga mäletan et umbes 2-3 nädalat tagasi ühel ööl mul põlved valutasid. Trennis ei saa asi olla, sest ei ole mitu kuud trenni teinud, kuid nüüd tahaks jälle trenni teha, aga kardan põlve pärast. Võibolla on see ka põhjus, et sõitsin sügisel suhteliselt jahedate ja märgade ilmadega mootorattaga, ning põlv sai tuult. Pean vist arsti juurest läbi käima, aga loodan, et saan ka siit abi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui keha raskusega paremat põlve kõverdada, siis käib sealt päris kõva ragin läbi, nagu seest oleks kuiv vms. Põlv ise aga ei valuta. Ragisenud on põlv juba üle kahe nädala ja ikka pole järele jäänud, täitsa mures juba. Ei oska täpselt öelda ka millal ta ragisema hakkas, aga mäletan et umbes 2-3 nädalat tagasi ühel ööl mul põlved valutasid. Trennis ei saa asi olla, sest ei ole mitu kuud trenni teinud, kuid nüüd tahaks jälle trenni teha, aga kardan põlve pärast. Võibolla on see ka põhjus, et sõitsin sügisel suhteliselt jahedate ja märgade ilmadega mootorattaga, ning põlv sai tuult. Pean vist arsti juurest läbi käima, aga loodan, et saan ka siit abi.

ma olen jõusaalis kuulnud et liigestele pidi hästi mõjuma retabolil

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mootorrattaga sõitmine mõjub küll jah üsna halvasti põlvedele, kunagi sõitsin väga palju ja mõnikord öösel täitsa valutasid ja ei saanud kõverdadagi korralikult. Peale tuule (mida mootorratturitele jagub ka tuulevaiksete ilmadega ;) ) ja vihma mõjub halvasti ka pinges olek. Oleneb ka rattast ja kohast kus sõidad (linnas, maanteel, metsateedel), aga ikkagi on jalad kuigipalju pinges sõidu ajal ja just põlvede kõverdatud asendis, ei saa ju päris nii istuda nagu toas tooli peal. Pidur ja käigud käivad ka jalaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui keha raskusega paremat põlve kõverdada, siis käib sealt päris kõva ragin läbi, nagu seest oleks kuiv vms. Põlv ise aga ei valuta. Ragisenud on põlv juba üle kahe nädala ja ikka pole järele jäänud, täitsa mures juba. Ei oska täpselt öelda ka millal ta ragisema hakkas, aga mäletan et umbes 2-3 nädalat tagasi ühel ööl mul põlved valutasid. Trennis ei saa asi olla, sest ei ole mitu kuud trenni teinud, kuid nüüd tahaks jälle trenni teha, aga kardan põlve pärast. Võibolla on see ka põhjus, et sõitsin sügisel suhteliselt jahedate ja märgade ilmadega mootorattaga, ning põlv sai tuult. Pean vist arsti juurest läbi käima, aga loodan, et saan ka siit abi.

Olen isegi sõitja ning oskan siinkohal soovitada vaid edaspidiseks, et põlved ja selg olgu alati soojas.

Käi kindlasti arsti juures ära ja kuula tema soovitusi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma soovitaks proovida jalasirutusi pingil kergemate raskustega ja nii 30 , 40 , 50 korda järjest. See peaks natuke aitama tugevdades liigeseid ja viies laguaineid liigestest välja, samuti alati ennem treeningut teha põlved soojaks (nt põlveringid) ja kükkimisel mitte lasta end põhja (tavaliselt põlvesidemed ei lase ja võivad rebestuda).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

link

selat leiad vast veel infot.ja kui külmaga motikaga sõita sis on soovitav sall ümber põlvede siduda

juhuks kui link ei tööta: http://forums.fitness.ee/index.php?showtop...8&hl=p%F5lv

Muudetud kasutaja sdmartin poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

21 olen alles, aga põlved teevad juba liiga. näiteks kui õues on väga külm ja käia u 5min siis läheb üks põlv nagu kangeks ja edasi pean liikuma sirge jalaga, nagu ei liiguks enam vms. ja valu teeb ka. kükitades on eluaeg põlved raksunud, aga sel hetkel valu pole. ma ei teagi, kuhu või kelle poole peaks pöörduma. hakkasin trenni tegema 2-4 korda nädalas ellpitilise trenašööriga kodus 50-80 min. keegi soovitas lihtsalt mingisugust kreemi või tablette osta apteegist ja üks soovitas arsti juurde minna. arvas, et kõhres pole piisavalt nö seda "õli". aga kelle juurde pean minema? perearst annab saatekirja kuskile edasi? siin räägitakse mingist spordiarstist, aga ma ei ole ju nagu selline õige sportlane. minu arust on need arstid eelkõige neile mõeldud? või mitte?

Muudetud kasutaja daisy1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

palu perearstil anda saatekiri reumatoloogi juurde. käisin põlvedega mitmeid kordi ja erinevate spordiarstide juures, aga lõpuks sain abi reumatoloogilt. Soovitan näiteks Magdaleena haiglas Dr. Kati Otsa juurde minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×