Jump to content
Davinson

Põlveprobleemid

Recommended Posts

Mis põlvede diagnoos on? Kaspar Rõivassepp on hea kirurg (kuigi tema jutule saamine pidi korralik väljakutse olema:) )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liigesevalud algasid pöiast. Reumatoloog tegi labajalgadest röntgeni. Põlvedest pole pilti tehtud kuna siis probleemi veel polnud. Diagnoos M25.5+liigesevalu , M02.8 + muud reaktiivsed artropaatiad. Raviks määrati hüdroksüklorokviin ja mandlilõikus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käi mandliopil ära ja siis vaata edasi. Ega põlve niisama lõikuda pole mõtet.

Võid minu juurest ka mingi aeg läbi tulla ja oma põlve näidata.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei! Ma mõtlesin, et uurin siit, mis häda võib olla. Esmapäeval on aeg perearstil ka kirjas, et äkki suunab edasi kuhugi, kuna eilmine kord ei osanud midagi teha/ öelda.

Häda sellinne, midagi suruks või pressiks põlvele või selle põlve munale (ehk saate aru) :D Kui jalg sirgeks panna, eriti rõve tunne, nagu tahaks põlv tagurpidi minna. Põlve panna kõveraks ja sirgeks aegajalt, käib veel mingi nõks läbi :S Kui ilma põlvesidemeta olen, koguaeg põlv väsinud, ei jaksa vasak jalg toetada. Tihti tänu sellele, et vasak põlv ära väsib, kas istun või toetan paremale jalale. Valus ei ole aga väga ebamugav või väsinud põlv.

Jõusaalis mul probleeme ei olnud sellega. Nüüd tuli tööl tihedam graafik ja jõusaali tuli kuuajane auk sisse. Tänu töö tihedamale graafikule läks põlv imelikuks :( Tööl olen ainult põlvesidemega, kuna seal ei jaksaks olla 7 tundi.Suht liikuv töö betoon põrandatel ja raud treppidel. Vabal ajal lasen põlvel puhata, olen sidemeta aga väga rõve kõndida. Kõndimise ajal ei lase ka jalga sirgeks.

Sidemega on väga hea kõndida, ei mingit ebamugavust või mingit surumist põlve munale. Nagu poleks häda midagi, ainult, et jalg hakkab jubedalt higistama. Hoiab suht tugevalt põlve kinni, hea olla sellega.

Kui muidu diivanil puhkasin/ lebotasin, olid jalad sirged, nüüd vasak jalg peab mingi nurga alla olema.

Sain enda jamale ka vastuse. Mul põlvekeder on vastu konti ja üleval pool miskipärast. Nüüd lähen mingile uuringule veel ja siis saan teada, mida minuga tehakse. Ise arvan, et suure tõonäosusega lähen nugade alla. Mõtlemisest juba keerab, et pean nugade alla minema :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sain enda jamale ka vastuse. Mul põlvekeder on vastu konti ja üleval pool miskipärast. Nüüd lähen mingile uuringule veel ja siis saan teada, mida minuga tehakse. Ise arvan, et suure tõonäosusega lähen nugade alla. Mõtlemisest juba keerab, et pean nugade alla minema :D

Aga tule mu juurest läbi, kui Tallinnas oled, vaatame üle :)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põlveprobleemide puhul soovitab osa ortopeede manustada glükosamiini sisaldavaid preparaate. Osa ortopeede arvab, et glükosaamini tarbimine mõjub vaid rahakotile.

Otsisin veidi viimase 5 aasta teadusartikleid glükosamiini kasutamise kohta. Teine vaste oli juba märkimisväärne.

Results: During the study period, 18% of the participants initiated treatment with glucosamine/chondroitin. After adjustment for potential confounders with marginal structural models, we found no clinically significant differences between users at all assessments and never-users of glucosamine/chondroitin [...].

Conclusion: Use of glucosamine/chondroitin did not appear to relieve symptoms or modify disease progression among patients with radiographically confirmed osteoarthritis.

Yang, S., Eaton, C. B., McAlindon, T. E., & Lapane, K. L. (2015). Effects of glucosamine and chondroitin supplementation on knee osteoarthritis: an analysis with marginal structural models. Arthritis & Rheumatology (Hoboken, N.J.), 67(3), 714-723. doi:10.1002/art.38932

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leidsid ühe uuringu, tubli.

Soovitan vaadata selliseid saite, kus on uuringute kokkuvõtete kokkuvõtted, näiteks cochcrane collaboration.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmas käimiseks küll ei soovita mingeid põlvesidemeid, hooldatud põlv peaks ikka ilma hakkama saama :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×