Jump to content
Davinson

Põlveprobleemid

Recommended Posts

Mina jälle ütlen et kinesio-või sporditeip on tihti parem kui ortoos, ja soovitaks proovida ka sooja- või külma aplikatsioone ja valida see, kumb paremini leevendab (taastumist peaks justkui soodustama soe rohkem).

Kreemidest vbl diclac 5% (retseptiga) või mingi komplekskreem paar-kolm korda päevas:

911okopnik.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kergemate põlvevalude korral võib abi olla küll. Samas otseselt põletiku ravimisel ja teibil, ortoosil ma seost ei näeks. Mine tee proovi härra juures, ma pole omale veel teipimise kursust/paberit soetanud, kuigi õpetatud on spordimeditsiinis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

to gmaster: kohe nagu raviski või? Täitsa ära kohe? Mitte lihtsalt ei leevenda piinasid? Lahe värk. Kaua selline teibikuur kestis?

No nendel kahel selle diagnoosiga kliendil pole siiani tõesti kaebusi olnud.

Teipi soovitatakse kuni 6x panna, max nädal korraga.

Loomulikult tuleb arvesse võtta seda, et sama diagnoosiga patsiendid pole identsed.

Kergemate põlvevalude korral võib abi olla küll. Samas otseselt põletiku ravimisel ja teibil, ortoosil ma seost ei näeks. Mine tee proovi härra juures, ma pole omale veel teipimise kursust/paberit soetanud, kuigi õpetatud on spordimeditsiinis.

Teip võib kudede ainevahetust - seega ka paranemist soodustada küllsleep.png Ortoos on pigem vastupidise toimega.

Kõige huvitavam on see, et üks neist oli enne saanud põlve põletikuvastaseid ja valuvaigistavaid süste, mille toime oli u 24h.. peale seda oli valu tagasi.. teibiga aga.. :P

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teip tekitab naha alla lisaruumi tänu millele ravi soodustatakse (lühidalt öeldes).

Siim, tule homme 8.15 Ujulasse aeroobika saali - me hakkame seal teipima :).

Öelge, kas valupiirini võib kükke teha? Selles suhtes, et valu ongi märk sellest, et midagi on valesti. Aga kui valu ei ole, siis peaks nagu kõik OK olema :).

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjutaksin veel veidi oma probleemsest põlvest. Lugu selline, et kui muidu talub koormust (jooks, jalg/korvpall, squash) enam-vähem hästi - valu on väike või talutav ja mitte alati - siis on üks asi, mis alati ja hullupööra valu tekitab. Ristspagaat (tegelen m.h karatega). Tavaliselt ja loogiliselt (vist) peaks ju põlv peamise aja koormust saama suunaga ülevalt alla ja selline asi võiks ta hellaks teha. Minu puhul on siis just ristsuunaline jõud talumatu, ja seda just ühe põlve puhul, teisega on ok. Ega vist ei ole olemas ka mingisugust toestavat sidet, mis just sellise suunaga koormuse puhul põlve toestaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Öelge, kas valupiirini võib kükke teha? Selles suhtes, et valu ongi märk sellest, et midagi on valesti. Aga kui valu ei ole, siis peaks nagu kõik OK olema :).

Ma ütleks ka et võib, olen peale põlve teipimist jalatrenni läbi viinud küll, ja midagi halba küll ei juhtunud.

Kirjutaksin veel veidi oma probleemsest põlvest. Lugu selline, et kui muidu talub koormust (jooks, jalg/korvpall, squash) enam-vähem hästi - valu on väike või talutav ja mitte alati - siis on üks asi, mis alati ja hullupööra valu tekitab. Ristspagaat (tegelen m.h karatega). Tavaliselt ja loogiliselt (vist) peaks ju põlv peamise aja koormust saama suunaga ülevalt alla ja selline asi võiks ta hellaks teha. Minu puhul on siis just ristsuunaline jõud talumatu, ja seda just ühe põlve puhul, teisega on ok. Ega vist ei ole olemas ka mingisugust toestavat sidet, mis just sellise suunaga koormuse puhul põlve toestaks?

Kinesio- või sporditeibist annaks ilmselt sellise asja teha küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen sama asjaga võidelnud juba 3 aastat vist. Võrkpalliga keerasind tuksi põlved.

Olen käinud röntkenid ja ultrahelid läbi.

Pole ükski side ega tabletid aidanud (glükosamiinid ega muud luu rohud)

Lihtsalt närvi niidid on pooleks ning valu teebki teatud harjutust sooritades nende taas rebenemine ja otse kokku puutumine. Noh midagi sellist jäi mul meelde viimasest Medexis käimisest. Tegalt oli see vähe keerulisem jutt :D

Nüüd viimane proov on igaõhtune poole tunnine rutiinne võimlemine. Kui ei aita siis nuga sisse : :D

Glükosamiiniga pidavatki nii olema, et pole ühtegi kindlat uuringut, mis tõestaks, et see tõesti aitab. Pidavat vaid rahakotile mõjuma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Glükosamiiniga pidavatki nii olema, et pole ühtegi kindlat uuringut, mis tõestaks, et see tõesti aitab. Pidavat vaid rahakotile mõjuma.

Tegemist siiski toimeainega, mida tasub juba profülaktika mõttes manustada, sest kui häda käes võib ehk juba hilja olla, kuna kõiksugu liigeseprobleemid kipuvad kaua paranema.

J.Reginster (2001) uuris 3 aasta vältel 200 artiidihaiget, kellele manustati iga päev 1500mg glükosamiini, teinsele rühmale anti platseebot.

Kolme aasta möödudes paranes tulemus 24% võrreldes platseeborühmaga, kellel halvenes tulemus 9%.

Seda kinnitab sarnane uurimus K.Pavelka (2002).

http://www.ncbi.nlm....pubmed/11214126

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12374520

^_^

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Point on selles, et kui suures pildis võtta, siis need 2 uuringut upuvad nende uuringute vahele, kus mingit toimet ei täheldatud.

-statistiliselt võiks öelda, et ei omanud tähtsust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Point on selles, et kui suures pildis võtta, siis need 2 uuringut upuvad nende uuringute vahele, kus mingit toimet ei täheldatud.

-statistiliselt võiks öelda, et ei omanud tähtsust.

Aga kuidas siis seletada neis uurimustes saadud tulemusi? Erandid? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Selline huvi, et ega kellegil pole olnud põlvemeniski vigastust või põlvesidemetevenitust? Oskaks öelda, kaua umbes taastub, et kuna saaks uuest nö korraliku intensiivsusega trenni tegema hakata. Mõtlen siin all näiteks pallimänge. Endal juhtus umbes aasta tagasi sidemete venitus, siis pool aastat mida väga aktiivset jalale ei teinud ja sügisel läks uuesti. Olin jälle poolteist kuud eemal ja siis läks koos meniskiga. Mingi tükk oli meniski vahele läinud ja oli vaja välja see opereerida. Operatsioon oli novembri keskel. Praegu juba annab sörkida ja kergelt hüpata. Vahepeal aga täiesti tavalises olukorras, kui jalga tõstan käijes, siis on selline tunne nagu põlv veniks lahti või nii, aga valu pole ega midagi. Eks ostan endale põlveortoosi ka sportimiseks, kui õige aeg käes on, aga äkki oskab keegi enda kogemustest rääkida?

Ette tänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põlveprobleemidega enamasti on vist nii, et kui juba seal miskit viga saab, siis see hakkab ainult süvenema ning täielikult enam kunagi ei parane.

Kui ei taha, et päris räbalaks lähevad meniskid, siis tasuks põlvedele vast koormust vähendada üldse. Aga noh kõik sõltub ka ilmselt inimese vanusest ja kehakaalust. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Märksõnaks on ülekaal, eeldan, et seda ei ole. :)

Ülekaal põlvedele kasuks ei tule.

Operatsioonist taastumiseks ja uuesti treenima hakkamisel oleks mõtekas konsulteerida füsioterapeudiga.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ülekaalu küll ei tohiks nagu olla. Aga jah just nagu huvitaks, et kuna oleks võiks kossu mängima hakata. Aga jah vast tuleb kas siis füsio või spordiarsti juurde minna kindluse mõttes. Mõtlesin lihtsalt, et ehk on kellegil kogemusi, mida jagada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

...... ja soovitaks proovida ka sooja- või külma aplikatsioone ja valida see, kumb paremini leevendab (taastumist peaks justkui soodustama soe rohkem).

Ütleks siia paar sõna ka lisaks. Mind ennast aitab soojendav kreem ja just finalgon. Soovitan soojalt :D . Lisan ka hoiatuse, et tegemist kõige rohkem kõrvetava kreemiga üldse mida apteegist siiamaani leidnud olen :P . Ügaüks vb ei talu seda. finalgon-ointment-20-gr-43945.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleks siia paar sõna ka lisaks. Mind ennast aitab soojendav kreem ja just finalgon. Soovitan soojalt :D . Lisan ka hoiatuse, et tegemist kõige rohkem kõrvetava kreemiga üldse mida apteegist siiamaani leidnud olen :P . Ügaüks vb ei talu seda. finalgon-ointment-20-gr-43945.jpg

Ise ka kasutanud seda, väga vähe tuleks panna, muidu kõrvetab suht hullult ja käsi kindlasti korralikult pesta :D. Hinna poolest oli ka päris odav ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ülekaalu küll ei tohiks nagu olla. Aga jah just nagu huvitaks, et kuna oleks võiks kossu mängima hakata. Aga jah vast tuleb kas siis füsio või spordiarsti juurde minna kindluse mõttes. Mõtlesin lihtsalt, et ehk on kellegil kogemusi, mida jagada.

Kindlasti oleks vaja enne regulaarselt mingeid põlvi tugevdavaid harjutusi teha, korvpall on selles suhtes vigastatud põlvedele üsna ohtlik oma kiirete põigetega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×