Jump to content
Davinson

Põlveprobleemid

Recommended Posts

Okei. Et samad harjutused mõjuvad ka põlvele.

Lihtsalt et füsioterapaut ütles et tee neid kuu aega ja siis põlve juurde tagasi...

Samas mul arst ütles et ära jookse eriti vaid sõida ratast(päris ratast mitte jõuka omadega, pidavat olema loomulikum) samas füsioterapaut soovitas just joosta et alguses on valus ja läheb paiste (soovitas multsi peal joosta mitte asfalti) sest kuna mul vasak põlv teeb sellist põlve hoidvat jonksu juba sisse siis et sellest lahti saada pidin just põlve võimalikult palju jooksuga koormama et saada see hoidmise refleks ära...Mis te arvate?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei. Et samad harjutused mõjuvad ka põlvele.

Lihtsalt et füsioterapaut ütles et tee neid kuu aega ja siis põlve juurde tagasi...

Põhiline on põlvele ikka nelipealihase arendamine aga see vigurjooks ja muu harjutab keha veidrate asenditega, vigastuste põhjus on tihti ootamatu jõu rakendamise nurk.

Tõstsin teema põlveprobleemide alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei. Et samad harjutused mõjuvad ka põlvele.

Lihtsalt et füsioterapaut ütles et tee neid kuu aega ja siis põlve juurde tagasi...

Samas mul arst ütles et ära jookse eriti vaid sõida ratast(päris ratast mitte jõuka omadega, pidavat olema loomulikum) samas füsioterapaut soovitas just joosta et alguses on valus ja läheb paiste (soovitas multsi peal joosta mitte asfalti) sest kuna mul vasak põlv teeb sellist põlve hoidvat jonksu juba sisse siis et sellest lahti saada pidin just põlve võimalikult palju jooksuga koormama et saada see hoidmise refleks ära...Mis te arvate?

"pikali olles varvaste enda poole tõmbamine(raskusega)" on ainus, mis seal füsio antud harjutustes põlve ei mõjuta.

Kui sul põlv ikka veel valus on, siis jooksmisega sa ainult süvendad seda refleksi. Huvitav soovitus füsioterapeudilt.. Alguses ikka tuleb kõndima õppida kui jooksma hakatakse.

P.S. Mis linnast oled? Ma olen põlvede teipimisega väga häid tulemusi saanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

p6lp.jpg

Põhimõtteliselt põlv sealt kohast valus. Seal on mingi kõrgem koht ning kükke tehas või üldse jalgu kõverdades sinna jõudu avaldada, siis on valus. Ei raksu ega midagi ning ainult vasakul jalal. Joosta saan(natuke on võib-olla valus), rattaga sõita saan, harjutusi, mis ei nõua põlve kõverdamist raskuse all saan ka teha. Suvel tekkis sama probleem pärast jooksmist, siis tegin jooksmisele pika pausi ning läks korda. Hetkel 2 nädalat kestnud see probleem ning mitme tähtsa jalaharjutuse tegemine täiesti välistatud. See on vist natuke punakas ka sealt, seega mõtlesin, et paistes ning peaks üle minema peale jääkompressi ning lühikest puhkust..Tekkis probleem üldse nii vist, et lõin selle väikse kõrgema koha seal vastu raskust ära, kuid mitte üldse kõvasti..lihtsalt läksin vastu natuke ning siis hakkas valus pärast..

Ühesõnaga, mis võiks viga olla ning kas on põhjust arsti juurde pöörduda või piisab puhkusest?

Lisaks, et kas võib edasi ikkagi joosta/ratast teha, kui nende puhul põlv valu ei tekita?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Joosta ei soovita eriti, aga ratast võiks küll sõita. Mul oli kevadel ka umbes sama jama. Juhtus ka eiteakuidas, üks õhtu hakkas valutama, mõne tunnipärast oli seis selline, et selle jala peale toetada ei saanud. Tunne oli nagu oleks põlv tohutult paistes, aga visuaalselt ei olnud midagi märgata. Andsin 2-3 nädalat puhkust ja sai korda. Kergeid venitusi tee ikka igapäev, kui juba parem, siis taastumiseks soovitan küll veel ratast sõita.

PS: Kui ennast ikka ei usalda ja sotti ei saa asjast, soovitan siiski arsti juurde minna (:

Muudetud kasutaja Looduses6ber poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vbl vigastasid/ärritasid kõõluseid-sidemeid vm struktuure.

Eks sa võid nädala-paar pausi teha ja vbl mingit põletikuvastast/valuvaigistit ka peale määrida.

Kui ikka leevenemismärke ei anna, siis arstile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalatrenn jäta kindlast vahele kui valu teeb. Lase paar päeva puhata ja siis võid ilma raskusteta kükke teha. Tunnetad mis asendis valus on ja siis vastavalt sellele mõtled välja venitus/soojendus harjutused, et jalga tasapisi taastada (:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
p6lp.jpg

Põhimõtteliselt põlv sealt kohast valus. Seal on mingi kõrgem koht ning kükke tehas või üldse jalgu kõverdades sinna jõudu avaldada, siis on valus. Ei raksu ega midagi ning ainult vasakul jalal. Joosta saan(natuke on võib-olla valus), rattaga sõita saan, harjutusi, mis ei nõua põlve kõverdamist raskuse all saan ka teha. Suvel tekkis sama probleem pärast jooksmist, siis tegin jooksmisele pika pausi ning läks korda. Hetkel 2 nädalat kestnud see probleem ning mitme tähtsa jalaharjutuse tegemine täiesti välistatud. See on vist natuke punakas ka sealt, seega mõtlesin, et paistes ning peaks üle minema peale jääkompressi ning lühikest puhkust..Tekkis probleem üldse nii vist, et lõin selle väikse kõrgema koha seal vastu raskust ära, kuid mitte üldse kõvasti..lihtsalt läksin vastu natuke ning siis hakkas valus pärast..

Ühesõnaga, mis võiks viga olla ning kas on põhjust arsti juurde pöörduda või piisab puhkusest?

Lisaks, et kas võib edasi ikkagi joosta/ratast teha, kui nende puhul põlv valu ei tekita?

Mul on endal olnud taoline asi, kuid siis oli see mõlemal jalal. See kõrgem koht läks palju suuremaks kui tavaliselt. Käisin röntgenis ja mul diagnoositi mingi suht haruldane sportlastel esinev Oscood-Schattleri tõbi. Kestis mingi 1-2 aastat ja siis kadus iseenesest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Otseselt ei sega ju eriti, mine röntgenisse, saad täpsemalt teada.

Pigem võiks jah diagnoose ikkagi vastava ala spetsialistid jagada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, olen algaja ja (sellepärast vist ka) vigastustega kimpus.

Kuidas teie ravite või taltsutate hüppaja põlvest tingitud põlvevalu (ei talu koormust)? Ega lahti sellest ei saavist kunagi, samas opereerimiseks olevat liiga tühine asi (tõsi ta on, igapäevast elu ei sega, ainult suurte pingutuste korral)? Kas põlvesidemest on abi, kas on oluline, et see oleks magnetiline põlveside (dr Levine'i oma - http://www.topshop.ee/index.asp?tn=productview&ils=36&irp=1&srcint=ts_search&pid=23557&pcs=2) ?

Ja veel soovin teada kogemuste põhjal, milline on hea spordikreem. Lihase- ja luu/liigese vaevuste puhul on vist erinev kreem? Millisel puhul oleks vaja jahutavat, millisel puhul soojendavat spordikreemi? Olen kuulnud "hobuse kreemist," sinine ja punane, on see hea? Mis puhuks?

Hea kui oskate nimeliselt soovitada efektiivselt töötavat kreemi.

Tänud ette ja taha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millest järeldad, et tegu hüppaja põlvega?

Kui seda diagnoosis spordiarst või ortopeed vms arst siis temalt endalt peaks ka ravi kohta infot saama.

Võin öelda, et kui mul diagnoositi algul hüppaja põlv (mis oli tegelikult vale diagnoos), siis soovitati kasutada Olfen plaatsrit ööseks põlve peale ja sidet põlvele mis avaldab survet patella alla.

Samas ma ei mäleta hoobilt rohkem mida mulle veel soovitati, opist oli ka juba oma 3,5 aastat tagasi. Niiet mine arsti juurde ja kohe! Ja kui see arst midagi tarka ei ütle siis otsi uus arst, Siiras soovitus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen sama asjaga võidelnud juba 3 aastat vist. Võrkpalliga keerasind tuksi põlved.

Olen käinud röntkenid ja ultrahelid läbi.

Pole ükski side ega tabletid aidanud (glükosamiinid ega muud luu rohud)

Lihtsalt närvi niidid on pooleks ning valu teebki teatud harjutust sooritades nende taas rebenemine ja otse kokku puutumine. Noh midagi sellist jäi mul meelde viimasest Medexis käimisest. Tegalt oli see vähe keerulisem jutt :D

Nüüd viimane proov on igaõhtune poole tunnine rutiinne võimlemine. Kui ei aita siis nuga sisse ::D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kulla mees, kui sul oleksid närvi otsad mingil põhjusel eraldunud üksteisest, siis olenevalt aferentne/eferentne sul puuduks kas motoorne või sensoorne vastavas osas jalal. :)

KUI sul on diagnoositud see, siis tee nii nagu ravi ette näeb. Ise pole mõtet genereerida, me ei ela Ameerikas, vaid meil on haigekassa heal tasemel süsteemiga.

Untitled.png

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna just käisin, arst ütles, et hüppaja põlv. Ravi - kasuta tavalist spordikreemi, põlvesidet ja tee spetsharjutusi. Opereerida pole nii tühist asja vaja (sellega olen nõus). Väga üldine jutt ja tundus nagu maailma kõige tavalisem asi;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

OK. Põlveasjaga on nüüd pilt selgem.

Aga spordikreemidest / hobusesalvist - kas keegi oskaks ka siin soovitada miskit head ja toimivat?

+hobusesalv__fromsearch__1#entry164

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×