Jump to content
Davinson

Põlveprobleemid

Recommended Posts

Ma julgen soovitada Ortopeedia Arstidest Mihkel Mardnat iga kell. Tasuline, aga saad abi!

isikikult vastupidised kogemused, küll väga tark ja kogemustega spordivigastuste alal, kuid kui sa pole just tuntud tippsportlane, ei viitsi su probleemidesse süveneda.

kui käisin oma põlvehädaga, siis tegi küll kindlaks, et oppi pole tarvis ja edasine oli 4000 kr maksva süsti müügitöö, mille tulemusena oli tõesti 2 nädalat parem:)

Abi olen saanud kiropraktikast ja lihaspingeid leevendavatest venitustest ning eriharjutustest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga küsimus toidulisandite kohta on kah endiselt õhus. Nagu näha, siis kondroitiin+glükoosamiin ei mõju, aga kas Joint+ või midagi veel kangemat (retseptiga) oleks abiks? Põlveopp oleks küll kõige viimane võimalus, sest see titaanist bilull, mis põlve sisse pannakse, on küll väga primitiivne ja vaevalt siis enam üldse sporti teha saab...

Muudetud kasutaja belvedere poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma julgen soovitada Ortopeedia Arstidest Mihkel Mardnat iga kell. Tasuline, aga saad abi!

Tema juurde on väga raske saada. Helistasin talle natuke aega tagasi ja tuli välja, et maikuus ei ole teda üldse ja järgmised ajad on alles millalgi suvel ja seegi pole kindel. Mitu kuud võib vabalt minna sellega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal ka probleem liigestega, vanust on mul kõigest 16, poiss, olen saalis käinud aastakese kohe. Ühesõnaga selline tunne nagu liigesed vahel kiiluvad kinni, tunde järgi kuivad, raksuvad, põlvev valutavad pahatihti... Soovitusi keegi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei tasuks mainimatta jätta üht tuntumat : Aalo Eller

Väga hea arst. Kui midagi häda, siis tuleb ka asja tuumani jõuda.

Kuidas nende erakliinikute arstidega on -- kasseerivad 500 kr ja soovitavad süüa glükosamiini või saab PÄRIS abi kah? Tasuta arstidega on just sellised halvad kogemused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas nende erakliinikute arstidega on -- kasseerivad 500 kr ja soovitavad süüa glükosamiini või saab PÄRIS abi kah? Tasuta arstidega on just sellised halvad kogemused.

500 EEK on esmane, ülejäänud korrad on pool summast tavaliselt. On abi küll. Erakliinikus saad abi ja sinuga tegeletakse, mitte ei nähvata nagu tasuta ravil.

No tegelikult, mis tasuta ravi see on kui maksad 50 EEK ja sotsmaksu. Isegi selle meeletu sotsmaksu eest ei saa midagi.

Ise käin reumaoloogil+ravimid ja vahel tarvis Fertilitasse minna. Igakord pean maksma, aga ma ei kahetse, kuna raha on läinud õigesse kohta siiski. Märtsikuus oli nt kogu mu tervise hind mitu tuhat, mis raha ma kogusin päris kaua. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma sain aru, et see 500 krooni on ainult visiiditasu. Kui sealt veel uuringutele saadetakse, siis võib asi oluliselt rohkem maksma minna. Ainuüksi MRT uuring pidi mitutuhat krooni maksma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma sain aru, et see 500 krooni on ainult visiiditasu. Kui sealt veel uuringutele saadetakse, siis võib asi oluliselt rohkem maksma minna. Ainuüksi MRT uuring pidi mitutuhat krooni maksma.

MRT maksab siis kuskil 2000 ja natuke peale kui puudub arsti saatekiri. Tavakliinikutes, nagu ITK, Magdaleena jm arstid suunavad, saab tasuta. Saab ka erakliiniku arsti saatekirjaga kui neil haigekassaga leping. Nt Fertilitasel on haigekassaga leping. Kõik maksab, aga on odavam kui muidu ilma haigekassata.

Mandliop oli 2000+600, muidu oleks päris palju kallim jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult puudutab probleem üht neiut, kellel on põlved nii läbi, et igasugune painutamine/sirutamine teeb tugevat valu. Trepist käia on valus, kükitada valus, püsti tõusmine on valus ja vajab tuge jne. Ja nii juba oma 2 aastat. Umbes 1,5a tagasi hakkas ta iga päev võtma kondroitiini ja glükosamiini 1 tableti päevas ja mõnda aega hoidis see probleemi kontrolli all, aga viimasel poolel aastal on asi läinud järjest hullemaks. Viimased 2 kuud on ta võtnud kondroitiin+glükosamiin 2 tabletti päevas + kalaõli, aga üldse ei aita, vähimatki mõju pole -- pigem on valud läinud hullemaks. Arstil sai käidud, arst ütles, et kui üldse enam kõndida ei saa, siis tulgu tagasi, muidu pole mõtet tema aega raisata. :) Mida teha? Kas on veel midagi, mida süüa või mingeid harjutusi, mis aitaks põlvi veidigi tugevdada? Väga paha, kui noor inimene on juba poolsant :D

Tugevate retseptiga NSAID valuvaigistitega kiiresti põletik alla, põletikus liiges on üsna pudi.

Glükoosamiin*sulfaat* hakkab reaalselt mõjuma siis kui lusikaga võtta. Vähemalt paar grammi päevas. Eestist selliseid koguseid on väga kallis osta ja välismaalt tellides ei lase toll läbi, keegi tuttav võiks tuua sest USAs ta ei maksa praktiliselt midagi. MSM-i oleks ka hea süüa, USAst saab vist kilo 100 krooniga. Ja Stockmanni juurest piprapoest kurkumiini, 20 krooni 100 g, ka lusikaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tugevate retseptiga NSAID valuvaigistitega kiiresti põletik alla, põletikus liiges on üsna pudi.

Glükoosamiin*sulfaat* hakkab reaalselt mõjuma siis kui lusikaga võtta. Vähemalt paar grammi päevas. Eestist selliseid koguseid on väga kallis osta ja välismaalt tellides ei lase toll läbi, keegi tuttav võiks tuua sest USAs ta ei maksa praktiliselt midagi. MSM-i oleks ka hea süüa, USAst saab vist kilo 100 krooniga. Ja Stockmanni juurest piprapoest kurkumiini, 20 krooni 100 g, ka lusikaga.

Kas see kurkumiin on põletiku vastu või annab veel midagi? Kas seda tuleks ainult äärmistel juhtudel võtma või profülaktika mõttes on ka kasulik? Räägi täpsemalt sellest kurkumiinist, mind hakkas huvitama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas see kurkumiin on põletiku vastu või annab veel midagi? Kas seda tuleks ainult äärmistel juhtudel võtma või profülaktika mõttes on ka kasulik? Räägi täpsemalt sellest kurkumiinist, mind hakkas huvitama.

Ma sööks kogu aeg. Vähi ja põletiku vastane peaks olema. Teatud 17-metüülitud ühendite ja alkoholi eest kaitseb maksa ka :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest 8i

mure selles et peale jalatrenni on põlves selline valu sees et kui teha siis lihtsalt kükkidades lasta nagu täisküki siis on väga valus.

iseenesest sõidan jõusaali 3km rattaga. siis teen veidike soojendust kangiga 60kgx 8. 95kg 7, 110kgx3 ja panen vöö peale hakkab trenn pihta ja teen 115kg-ga siis 4x6 sügav kükki. kas võib valu tulla sellest et enne kükki ei venitanud,vaid tegin seda peale kükki?

soojendusest ma arvan et piisab täiesti 3km rattaga sõitest parajalt kiirusel ikkagi nii et jalad soojad(kohale jõudes on keha ja jalad kergelt higised) ja sellepärast ei hakka pikalt soojendust kangiga tegema.

küsimus ongi siis et kas viga võib olla kuna ma ei venitanud enne küki tegemist vaid peale?

tänud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mure selles et peale jalatrenni on põlves selline valu sees et kui teha siis lihtsalt kükkidades lasta nagu täisküki siis on väga valus.

iseenesest sõidan jõusaali 3km rattaga. siis teen veidike soojendust kangiga 60kgx 8. 95kg 7, 110kgx3 ja panen vöö peale hakkab trenn pihta ja teen 115kg-ga siis 4x6 sügav kükki. kas võib valu tulla sellest et enne kükki ei venitanud,vaid tegin seda peale kükki?

soojendusest ma arvan et piisab täiesti 3km rattaga sõitest parajalt kiirusel ikkagi nii et jalad soojad(kohale jõudes on keha ja jalad kergelt higised) ja sellepärast ei hakka pikalt soojendust kangiga tegema.

küsimus ongi siis et kas viga võib olla kuna ma ei venitanud enne küki tegemist vaid peale?

tänud

Antud juhul oled ikkagi tõenäoliselt põlve vigastanud. Miks vigastused tekkivad, selleks on mitmeid põhjusi: ebapiisav soojendus, vale kükkimise tehnika, ebapiisav toitumine (mis ei toeta taastumisprotsesse) jne.

Terav valu põlves, peale trenni viitab ikkagi sellele, et midag on seal sees viltu - jätkates samamoodi ei pruugi see paremaks minna, pigem hullemaks. Lisaks vööle soovitan sellistes seeriates, kus teed 6 kükki panna peale ka põlvesidemed, mis aitavad liigeseid toetada. Mõneks ajaks võiksid ka teha pikemaid seeriaid väiksema raskusega, et mitte uuesti tugevalt põlve traumeerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

* Rattasõit enne trenni ja üldse ei pruugi põlvele väga hästi mõjuda, kui sa seda just pikkade pükste või varjatud põlvedega ei tee, sest tuul teadagi ei mõju liigestele hästi. Ja kui sa sõidad rattaga siis on ka tuul vastu põlvi.

* Kükk jaguneb süavuselt kolmeks.

  1. 90 kraadi e. poolkükk, kus pinged põlves on suht olematud.
  2. 70 kraadi e. põrandaga paralleelne, kus pinged põlves on juba suuremad
  3. sügavkükk - pinged põlves 3,5 korda suuremad kui poolküki juures (ARVESTA SELLEGA).

Kuidagi sai isegi välja arvutada poolküki maxi järgi kui suur on sügavküki turvaline raskus.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
* Rattasõit enne trenni ja üldse ei pruugi põlvele väga hästi mõjuda, kui sa seda just pikkade pükste või varjatud põlvedega ei tee, sest tuul teadagi ei mõju liigestele hästi. Ja kui sa sõidad rattaga siis on ka tuul vastu põlvi.

* Kükk jaguneb süavuselt kolmeks.

  1. 90 kraadi e. poolkükk, kus pinged põlves on suht olematud.
  2. 70 kraadi e. põrandaga paralleelne, kus pinged põlves on juba suuremad
  3. sügavkükk - pinged põlves 3,5 korda suuremad kui poolküki juures (ARVESTA SELLEGA).

Kuidagi sai isegi välja arvutada poolküki maxi järgi kui suur on sügavküki turvaline raskus.

TANK aga räägi sellest rattasõidust ja tuulest lähemalt.

Lihtsalt ise ka istun haige põlvega ja just enne seda olen aktiivselt rattasõitu teinud, kuid jalgu treeninud ei ole.

Ise ei sõida pikkades pükstes. Ja veel kui ma rattal istun, siis põlv on tugevasti painutatud, mitte kergelt painutatud (nagu tavaks)

Kas see võib olla minu põlvevalu sümptomiteks ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Umbes nädal aega tagasi hakkas põlvekedra peal oleva kõõluse juurest valutama. Kui näiteks autos istun siis mingi teatud ajaga hakkab põlv valutama ja pean sirutama. Kükki tehes kah annab tunda. Ei tea kas see jõusaali poolt või siis lihtsalt sellest, et ilmad külmemad.

Mis tegema peaks, et seda leevendada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×