Jump to content
Davinson

Põlveprobleemid

Recommended Posts

Meniskirebendeid esineb tegelikult palju harvem, kui arvatakse. Need tekivad peaaegu alati põlve ülemäärase rotatsiooni tagajärjel ja traumaga kaasneb vähene või keskmise suurusega veriliiges.

Tõenäolisemalt on tegemist põlvekedra sideme põletikuga (ligamentiidiga) või sääreluuköbru põletikuga. Põhjuseks on ülemäärane koormus.

Kui on rebend siis see on ikka väga valulik ja võimatu kõndida eks? <_<

Endal kuu aega tagasi toimus selline trauma, kus põlv liikus oma normaalsest ulatusest veidike välja ning järgmiseks päevaks oli verd kogunend mis välja võeti ja pandi kaheks nädalaks kipsi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindlasti soovitaks arstile näidata, et kindlat diagnoosi määrata, kuid kindel on see, et jalgadele tuleb puhkust anda!

Äkki hakkaks teemat esimesest postitusest lugema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingisugust hobusemääret ma kasutasin, kuid mitte kaua umbes nädal, kaks, see oli vist liiga vähe? Kas teised hobusemäärded ka on sama efektiivsed? Kui tihti määrida ja mis perioodi, et põletik ära kaoks? Mis määral koormust anda tohib? Aitäh!!!

Nädal, kaks on vähe, määrida tuleks ikka niikaua kui valu tunnetad, võib-olla kuu või kaks ja periooditi isegi rohkem. Need põletikud on väga visad taanduma.

Teiste määrete kohta ei oska vastata.

Koormust tuleb anda, sest see parandab piirkonna verevarustust, aga koormus ei tohi olla ülemäärane, mis jällegi pikendab tervenemisaega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ei saa ka ikkagi aru, miks teema algataja arsti juure ei lähe?

Ja igal juhul koormus vähemaks võtta põlvel. Pigem käi arsti juures ära siis selgem asi.

Ise müttasin ka edasi kuigi põlved tegid valu ja nüüdseks on opil käidud ja asi ei ole enam see mis enne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina ei saa ka ikkagi aru, miks teema algataja arsti juure ei lähe?

Ja igal juhul koormus vähemaks võtta põlvel. Pigem käi arsti juures ära siis selgem asi.

Ise müttasin ka edasi kuigi põlved tegid valu ja nüüdseks on opil käidud ja asi ei ole enam see mis enne.

Käisin, kuid otsest vastust ikka ei saanud. Nüüd olen käinud 2 korda kiropraktiku juures selja asjus, ja sain mõlemal korral põletikuvastast süsti ja kas see peaks ju põlvi aitama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul käskis ka arst koormuse maha võtta, kuu aega ei teinud midagi närvilisus hakkas tekkima, olen muidu sellise sportliku eluviisiga poiss, pean kogu aeg kuskil ja midagi tegema, samamoodi põlved koguaeg valutavad, õhtul annavad sellist tuld ,et jube.....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käisin, kuid otsest vastust ikka ei saanud. Nüüd olen käinud 2 korda kiropraktiku juures selja asjus, ja sain mõlemal korral põletikuvastast süsti ja kas see peaks ju põlvi aitama?

Kui otsest vastust ei saanud, siis tuleb uuringud teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käisin, kuid otsest vastust ikka ei saanud. Nüüd olen käinud 2 korda kiropraktiku juures selja asjus, ja sain mõlemal korral põletikuvastast süsti ja kas see peaks ju põlvi aitama?

Sideme põletike ravi algab üldistest ja lokaalsetest põletikuvastastest vahenditest, lokaalsetest süstidest, teipimisest ja kirurgilisest ravist. Neid kõiki, v.a. kirurgilist ravi, on sinu puhul rakendatud. Kui miski muu enam ei aita, kasutatakse kirurgilist ravi. Kuid kirurgiline ravi võib olla väga tüsilik. Üldiselt on põletikud väga visad taanduma, nii et varu kannatust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul valutas põlv kuni tegin venitusharjutust valesti. Mõtlen seda, kus oled ühel põlvel ja teine jalg toetub 90 o nurga all ette. Minu viga oli selles, et surusin ennast kogu kehaga jalgadest ettepoole, noh umbes nagu teeks põlve pealt spagaati. Tegelikult aga tuleb seal ka alumist jalga hoida 90 o nurga all ja venituse saab vaid puusa ja vaagent ettepoole surudes. Kui hakkasin seda õigesti tegema, kadus põlvevalu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sideme põletike ravi algab üldistest ja lokaalsetest põletikuvastastest vahenditest, lokaalsetest süstidest, teipimisest ja kirurgilisest ravist. Neid kõiki, v.a. kirurgilist ravi, on sinu puhul rakendatud. Kui miski muu enam ei aita, kasutatakse kirurgilist ravi. Kuid kirurgiline ravi võib olla väga tüsilik. Üldiselt on põletikud väga visad taanduma, nii et varu kannatust.

Mida te tüsilik all silmas peate? Ja kui mulle on juba nädalaga kaks süsti tehtud, kas rohkem siis need ei aita, või lihtsalt on tervisele kahjulik, kui rohkem süstida? Mis aja jooksul süst mõju avaldab, kas kohe pärast süsti peaks heaks minema? Mu selg on ka juba 11 kuud haige(ülaselg, kiirgas valu ka istmikusse) , ja põletikuline, ja pärast seanssi kiropraktiku juurde oli parem, kuid õhtu poole oli ülaselg ikka valus, täna lõi hingates ka mõnusalt hea valu ülaselga, kas see tähendab põletikku või midagi muud? Ja kui ongi põletik, kas siis oleks mingit efektiivseid ravivõimalusi edasijätkamiseks? Palun vastake võimaluse korral kõikidele küsimustele :) . Suured tänud!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
6 kuud tagasi põrutasin jalgu, mäest alla joostes ning peale seda tegin 7 km sõudeergomeetril, mis oli valulik, ning sellest ajast peale on põlved valusad. Olen söönud artrostop tablette, kuid märgatavat mõju need ei avaldunud. Nõrgalt sörkida saan, kuid vahest annab valu ka sörkides tunda ning ka rahuolekus õrnalt(kõndides ka). Kui käega õrnalt põlvekedera alla lüüa, siis on hell tunne. Röndken oli korras. Ka selg on mul tugevalt haige, kuid selg ja põlved ei ole minupuhul seotud. Kas keegi oskab öelda, mis põlvedel viga võib olla ning mida teha? Ette tänades!!!

Mul sama viga, ise tegelen kõrgushüppega ja hakkas seda tehes valutama .

Mulle öeldi et see kasvab välja . Ja Aitab ka veel süst, mis tekitab vahelihase, aga seda saab teha alles siis kui oled 16+ :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida te tüsilik all silmas peate? Ja kui mulle on juba nädalaga kaks süsti tehtud, kas rohkem siis need ei aita, või lihtsalt on tervisele kahjulik, kui rohkem süstida? Mis aja jooksul süst mõju avaldab, kas kohe pärast süsti peaks heaks minema? Mu selg on ka juba 11 kuud haige(ülaselg, kiirgas valu ka istmikusse) , ja põletikuline, ja pärast seanssi kiropraktiku juurde oli parem, kuid õhtu poole oli ülaselg ikka valus, täna lõi hingates ka mõnusalt hea valu ülaselga, kas see tähendab põletikku või midagi muud? Ja kui ongi põletik, kas siis oleks mingit efektiivseid ravivõimalusi edasijätkamiseks? Palun vastake võimaluse korral kõikidele küsimustele :) . Suured tänud!!!

tüsilik = tüsistuslik

Ma ei tea, mida süstiti, ei oska kommenteerida.

Mille tagajärjel selja valu tekkis, kas ülemäärasest lihaspingutusest või higisena tuuletõmbest?

Põletikud ravitakse välja erinevate ravimeetoditega (erinevad salvid, massaaž jne.) ja siis saab igapäevast tegevust jätkata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tüsilik = tüsistuslik

Ma ei tea, mida süstiti, ei oska kommenteerida.

Mille tagajärjel selja valu tekkis, kas ülemäärasest lihaspingutusest või higisena tuuletõmbest?

Põletikud ravitakse välja erinevate ravimeetoditega (erinevad salvid, massaaž jne.) ja siis saab igapäevast tegevust jätkata.

Tagusin poksikotti, 10 kraadises ruumis, ülakeha paljas, kohe täiega, ning tundsin pärast häkilist liigutust seljas valu, mis oli päris tugev. Ise algul päris pikalt arsti juures ei käinud. Niisiis oli pigem järsk lihasepingestus külma kehaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tagusin poksikotti, 10 kraadises ruumis, ülakeha paljas, kohe täiega, ning tundsin pärast häkilist liigutust seljas valu, mis oli päris tugev. Ise algul päris pikalt arsti juures ei käinud. Niisiis oli pigem järsk lihasepingestus külma kehaga.

Määri valutavat kohta Fastum Geliga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Määri valutavat kohta Fastum Geliga.

Kui valu on juba 11 kuud, ülaseljas pluss alaselja ja istmikusse kiirduv valu pluss põlved. Kas tõesti fastum võib aidata? Kui, siis kui tihti määrida ja mis kogustes?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui valu on juba 11 kuud, ülaseljas pluss alaselja ja istmikusse kiirduv valu pluss põlved. Kas tõesti fastum võib aidata? Kui, siis kui tihti määrida ja mis kogustes?

Kord vigastatud lihaskiud on ülekoormuse suhtes tundlikumad ja juba tühinegi venitus vallandab valu uuesti.

Määrida tuleks iga kord, kui valu tekib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kord vigastatud lihaskiud on ülekoormuse suhtes tundlikumad ja juba tühinegi venitus vallandab valu uuesti.

Määrida tuleks iga kord, kui valu tekib.

Kas parandab? Kui peale määrida, siis see valu küll ei leevenda. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihasvalu ju edasi ei kanduks, alaselga!!! Kas selgroos viga ei ole?

Tõenäoline, et selgroolülide väljasopistunud disk avaldab mõju närvijuurtele.

Sel juhul pead koostööd tegema kiropraktikuga. Tervendada aitavad venitused, massaaž, seljalihaste tugevdamine, ka kirurgiline ravi. Salvid ei tervenda, vähendavad ainult valuaistinguid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ka kerged põlvehädad taas päevakorral. Kunagi mängisin kõvasti võrkpalli ning põlved kulusid läbi.

Umbes poolteist aastat tagasi käisin ka spordiarsti juures (enam nime ei mäleta), kes kinnitas, et tegemist on kõhrede kulumisega. Saatis mu koju trenni tegema ja ArthroStopi sööma. Päris ära pole põlvemured kordagi kadunud.

Käin samuti BodyPumpi ja ka BodyCombatis nind vahel ka StepFitis. Üldiselt pole ühelgi treeningul otseselt probleemi olnud.

Nüüd aga mure selles, et mingi hetk tegin liiga jälle ja põlv on täitsa valus.

Oskab ehk keegi soovitada Tallinnas head arsti, kelle vastuvõtule oleks reaalne saada ka. Pole probleem ka eraldi maksta selle eest mingeid visiiditasusid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×