Jump to content
intsu007

Probleem biitsepsil!

Recommended Posts

ma tean, et see võib sind üllatada aga see on sama kui sa 4 korda järjest tilli katsud siis ta on ikka järgmine päev mitte funktsioneeriv ;)

ja 30 seeriat, ma teen kaksteist ja käsi on väsind ikka suhteliselt ja 6 kordust on liiga vähe, lihasse kasvatamiseks pidi ikka 8- 12 mu teada olema mitte 6 kordust :P

ja järgmine päev biitsepist teha noo olgem ausad lihased peavad vähemalt 48 tundi puhkama :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teed max. 10 korda ära, siis u. minut aega pausi, siis jälle 10 korda, siis minut pausi... niimoodi 4 korda kui tahad 4 seeriat teha.

Kui niimoodi jõuad aeglaselt liigutades 15 kg hantliga teha, siis päris hea. Ma ise teen 10 kg-ga 4 seeriat ja igas seerias 8-10 korda, samas 2 seeriat teen kitsama haardega ja 2 laiema (käsi rohkem küljepeal). Eks oleneb ka kuidas suudad lihast pingutada väiksema raskusega, jõuan ka 15 kg-ga 10 korda ära teha (4 seeriat küll mitte, aga ühe kindlasti, pole eriti proovinud), aga siis ei ole tehnika päris puhas enam ja peab liiga kiiresti tegema. Natuke kergemaga ja aeglasemalt ning puhtamalt tehes tundub nagu kasu suurem olema.

Korduste vahel ära küll 6-10 sek pausi pea (kui pead nii pika pausi pidama, siis näitab see seda, et teed liiga suure raskusega), ikka suhteliselt järjest peaks tegema. Et lased käe raskusega aeglaselt alla, ikka päris sirgeks küünarnukist, nii et isegi natuke võid triitsepsit pingutada, et ikka päris sirgeks läheks, muidu kasvab lühenenud biitseps (käsivarre ja biitsepsi vahele jääb pikk vahe, ehk biitseps "liigub" õla poole). :P Ning siis kohe hakka uuesti kõverdama.

Archangel, väikeste lihastega (lihasgruppidega) on samas jällegi nii, et nad taastuvad kiiremini kui suured ja neid saab jälle natuke tihedamini treenida. Mulle tundub 1 kord nädalas vähe, aga siiski 2 korda nädalas peaks vast max. olema kui ikka trennis suudad ta korralikult ära piinata. Tegelikult oleneb ka sellest kui kaugele jõudnud oled, päris algajana võib 3 korda nädalaski teha, kõval tasemel olevad mehed, kellel lihas juba päris suur ja tugev (mis vajad taastumiseks ka rohkem aega) teevad ainult korra nädalas.

mulle meeldib täiega nii et kui teen biitsepsit le küünarvarte kõverdamist siis aeglaselt ja samal ajal pingutan ise biitsepsit kaasa see on nagu sajaga mulle aidand:D ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma tean, et see võib sind üllatada aga see on sama kui sa 4 korda järjest tilli katsud siis ta on ikka järgmine päev mitte funktsioneeriv ;)

ja 30 seeriat, ma teen kaksteist ja käsi on väsind ikka suhteliselt ja 6 kordust on liiga vähe, lihasse kasvatamiseks pidi ikka 8- 12 mu teada olema mitte 6 kordust :P

ja järgmine päev biitsepist teha noo olgem ausad lihased peavad vähemalt 48 tundi puhkama :lol:

Kordused kordusteks.

Nüüd peaks ikka enamus teadma, et loeb lihase pinge all oleku aeg, mitte korduste arv. Ega siis lihased korduseid ei loe, nagu samateemalises artiklis mainitud.

Sa võid teha 12 korda nii, et lõpuks tuleb seeria kogupikkus 30 sekki, mis pole suurem asi lihaskasvu jaoks. Mõni teine teeb väga suurte raskustega mingi 4 korda ja kokku tuleb 60 sekki ja lihased undavad valust. Pakuks, et viimane variant tagaks kiirema lihaskasvu.

Selleteemalises artiklis oli mainitud, et lihaskasvu soodustav seeria pikkus(täpsemini öeldes lihase pinge all oleku aeg) on kuskil 30-90 sekundit. Kui lasta pikemaks siis treenib pigem lihase vastupidavust ja kui vähem pinge all hoida siis rohkem jõudu.(muidugi on silmas peetud ka seda, et seeria oleks sooritatud võimalikult raske pinge all, vastasel juhul ei lõhuta lihaskude piisavalt palju, ja kasv ei ole niivõrd stimuleeritud)

Biitsepsi koha pealt teen ise ühe korra E ja teine kord N. Esmaspäevane laks on hetkel kergem ning kasutan peamiselt lihaskasvu soodustamiseks, kuna teen kergemate raskustega ning võimalikult tehnikapuhtalt ainult biitsepse kasutades.

Neljapäevane laks on raskem, suuremad raskused ning keskendun ka jõu arendamisele, ehk seeriad kiiremad.

Aga inimeste kehad on erinevad. Seega mõni võib tõesti taastuda kiiremini ja võib lubada rohkem treeninguid nädalas. Nagu Vend Vähk, kes teeb iga trennipäev kõhulihaseid suht korralikult. Ja tulemust võime kõik näha.

Samas ka aeglaselt taastuvad inimesed võiksid vahest ennast nn. "tappa" trenniga. Korra paari kuu tagant võibolla lihtsalt täiesti surnuks treenida mingit lihast. Nii, et ikka on tunda, et püssi ähvardusel ka ei jõua kätt üles tõsta. Mitte endale haiget teha, vaid lihas nii läbi kurnata iga nurga alt, et lihtsalt ei jaksa enam liigutada.

See ehmatab kindlasti lihase ära ja kui siis otsa mitu mitu päeva puhkust panna siis peaks kasvama nii, et mühiseb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
15+15kg ma j6uan 10 korda aga kui seeria sees kordusi teha kas siis ei tuleks vahepeal hantleid maha panna, 6-10sek hoian all ja siis teen edasi.

mismõtes maha panna kui sa mõtled et vahepeal kui käe alla lased siis nagu hoiad hantlid käed all nii et siee rippub õhus?

esiteks hantlit ei lasta seeriaajal täielikult alla sellepärast et siis kaob pinge ära, vaid et natukene jääks puudu et käsi täitsalla l :õdvaks läheks:) :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teed max. 10 korda ära, siis u. minut aega pausi, siis jälle 10 korda, siis minut pausi... niimoodi 4 korda kui tahad 4 seeriat teha.

Kui niimoodi jõuad aeglaselt liigutades 15 kg hantliga teha, siis päris hea. Ma ise teen 10 kg-ga 4 seeriat ja igas seerias 8-10 korda, samas 2 seeriat teen kitsama haardega ja 2 laiema (käsi rohkem küljepeal). Eks oleneb ka kuidas suudad lihast pingutada väiksema raskusega, jõuan ka 15 kg-ga 10 korda ära teha (4 seeriat küll mitte, aga ühe kindlasti, pole eriti proovinud), aga siis ei ole tehnika päris puhas enam ja peab liiga kiiresti tegema. Natuke kergemaga ja aeglasemalt ning puhtamalt tehes tundub nagu kasu suurem olema.

Korduste vahel ära küll 6-10 sek pausi pea (kui pead nii pika pausi pidama, siis näitab see seda, et teed liiga suure raskusega), ikka suhteliselt järjest peaks tegema. Et lased käe raskusega aeglaselt alla, ikka päris sirgeks küünarnukist, nii et isegi natuke võid triitsepsit pingutada, et ikka päris sirgeks läheks, muidu kasvab lühenenud biitseps (käsivarre ja biitsepsi vahele jääb pikk vahe, ehk biitseps "liigub" õla poole). :unsure: Ning siis kohe hakka uuesti kõverdama.

Archangel, väikeste lihastega (lihasgruppidega) on samas jällegi nii, et nad taastuvad kiiremini kui suured ja neid saab jälle natuke tihedamini treenida. Mulle tundub 1 kord nädalas vähe, aga siiski 2 korda nädalas peaks vast max. olema kui ikka trennis suudad ta korralikult ära piinata. Tegelikult oleneb ka sellest kui kaugele jõudnud oled, päris algajana võib 3 korda nädalaski teha, kõval tasemel olevad mehed, kellel lihas juba päris suur ja tugev (mis vajad taastumiseks ka rohkem aega) teevad ainult korra nädalas.

algajana 3 korda nädalas biitsepsit või?misasja, nagu 72 h peab biitseps puhkama ja algajana peaks just vähem tehama, et lihas harjuks väiksema koormusega ja siis edasijõudnuna hakad rohkem tegama :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
algajana 3 korda nädalas biitsepsit või?misasja, nagu 72 h peab biitseps puhkama ja algajana peaks just vähem tehama, et lihas harjuks väiksema koormusega ja siis edasijõudnuna hakad rohkem tegama :)

Võtame aga "Tööriistad"-> "Treeningkavad" lahti ja mida me näeme? Algajate kava sisaldab:

...

"küünarvarte kõverdamine seistes hantlitega 3 x 8 - 10"

...

Kava teha soovitatavalt 2-3x nädalas.

Seega tulebki ju biitsepsile (nagu teistelegi lihastele) 2-3 korda nädalas?

Võtame lahti "Edasijõudnute kava jaotatuna viieks": biitseps on ainult ühel päeval nädalas. Sama lugu "Edasijõudnute kava jaotatuna neljaks"...

mismõtes maha panna kui sa mõtled et vahepeal kui käe alla lased siis nagu hoiad hantlid käed all nii et siee rippub õhus?

esiteks hantlit ei lasta seeriaajal täielikult alla sellepärast et siis kaob pinge ära, vaid et natukene jääks puudu et käsi täitsalla l :õdvaks läheks:) :D

Vot ma olen jälle sellist asja kuulnud, et soovitatakse käsi täiesti sirgeks lasta, isegi korraks võib kergelt triitespsit pingutada et ikka sirgeks läheks. Vastasel juhul kasvab lühenenud biitseps: biitseps "liigub" õla poole ning käsivarre ja biitsepsi vahele tekib pikem tühimik võrreldes täiesti alla lastes treenimisega. :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võtame aga "Tööriistad"-> "Treeningkavad" lahti ja mida me näeme? Algajate kava sisaldab:

...

"küünarvarte kõverdamine seistes hantlitega 3 x 8 - 10"

...

Kava teha soovitatavalt 2-3x nädalas.

Seega tulebki ju biitsepsile (nagu teistelegi lihastele) 2-3 korda nädalas?

Võtame lahti "Edasijõudnute kava jaotatuna viieks": biitseps on ainult ühel päeval nädalas. Sama lugu "Edasijõudnute kava jaotatuna neljaks"...

Vot ma olen jälle sellist asja kuulnud, et soovitatakse käsi täiesti sirgeks lasta, isegi korraks võib kergelt triitespsit pingutada et ikka sirgeks läheks. Vastasel juhul kasvab lühenenud biitseps: biitseps "liigub" õla poole ning käsivarre ja biitsepsi vahele tekib pikem tühimik võrreldes täiesti alla lastes treenimisega. :unsure:

Algajate kava sisaldab:

"küünarvarte kõverdamine seistes hantlitega 3 x 8 - 10"

Seeriaid kokku: 3

Edasijõudnute kava jaotatuna viieks sisaldab:

» Istudes kaldpinnal hantlitega küünarvarte kõverdus 4 x 6 – 10

» Kangiga üle scottpingi küünarvarte kõverdused 3 x 8 – 10

» Ühe käega hantliga konsentreeritult 3 x 8 – 10

» Seistes köitega küünarvartekõverdused 4 x 8 – 12

Seeriaid kokku: 14

Algajate kavas ei võeta biitca "läbi" nii nagu edasijõudnute kavas, kui su biitsepsid oleks peale 3 seeriat järgmine päev valusad oleks see ime, kui nad oleks valusad peale 14 seeriat siis see oleks ju täiesti normaalne. Ühesõnaga algaja lihased taastuvad kiiremini ära kuna nad ei ole saanud vatti, kui aga algaja teeks üks päev biitsepsile 14 seeriat siis biitsepsid poleks taastunud kahe päeva pärast. Nii lihtne see ongi.

NB! Ei ole arvestanud igast looduse imesi kelle lihased taastuvad hüper kiiresti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võtame aga "Tööriistad"-> "Treeningkavad" lahti ja mida me näeme? Algajate kava sisaldab:

...

"küünarvarte kõverdamine seistes hantlitega 3 x 8 - 10"

...

Kava teha soovitatavalt 2-3x nädalas.

Seega tulebki ju biitsepsile (nagu teistelegi lihastele) 2-3 korda nädalas?

Võtame lahti "Edasijõudnute kava jaotatuna viieks": biitseps on ainult ühel päeval nädalas. Sama lugu "Edasijõudnute kava jaotatuna neljaks"...

Vot ma olen jälle sellist asja kuulnud, et soovitatakse käsi täiesti sirgeks lasta, isegi korraks võib kergelt triitespsit pingutada et ikka sirgeks läheks. Vastasel juhul kasvab lühenenud biitseps: biitseps "liigub" õla poole ning käsivarre ja biitsepsi vahele tekib pikem tühimik võrreldes täiesti alla lastes treenimisega. :unsure:

kava on jaotatud 3 erivevaks päevaks ja neist igatpäeva teed nädals 1 korra, mitte 1 kavapäeva 3 korda nädalas:D :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kava on jaotatud 3 erivevaks päevaks ja neist igatpäeva teed nädals 1 korra, mitte 1 kavapäeva 3 korda nädalas:D :D

Misasi see kolmeks päevaks jaotatud on, algajate kava? :) TERVET kava tehakse 3 korda nädalas.

Asi ongi selles, et algajad ei tee (ei tohikski teha) nii palju seeriaid ja erinevaid harjutusi ühele lihasele, kui edasijõudnud ning seetõttu saavadki algajad teha ühele lihasele kuni 3 korda nädalas. Lihtne ja loogiline? :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul oli kunagi sama jama, et järgmine päev ei jõuagi nagu õieti midagi tõsta...aga see on normaalne, kuna lihas tahab taastuda ka ...kui ma kunagi alustasin, siis tegin täitsa alguses üle kahe päeva...siis üle päeva..ja siis iga päev...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×