Jump to content
TANK

Kas rähn puud toksides peapõrutust ei saa???

Recommended Posts

Kusjuures ma tean omast käest, et selline asi on võimalik. ;)

Oli aasta 2000 ja oli kaunis kevad. Tollal oli päike kollasem, taevas sinisem ning roht rohelisem.

Sattusin 30 aprill metsa lilli korjama, linnud laulsid ning putukad sõid mind (ei tea, mis liigiga tegemist oli, kuid mingisugused inimsööjad-putukad olid) ...vahva oli. Olin suhteliselt väsinud ning istusin kännule ning jäin ühte vahvat rähnipoissi vaatama, kes toksis oma pisikese peakesega kiire tempoga vastu puud (pulss oli kuskil 200), see oli väga võimas vaatepilt. Puukoort ning üraskeid lendas kahte lehte. Kuid järsku jäi kõik vaikseks ning putukad ka ei söönud mind enam. Oli selgesti näha, et sähnipoisil käis läks pilk uduseks...ning järsku ta oligi minu jalge ees pikali ning vaatas mind enda haleda pilguga, umbes nii, et ütle minu emale, et ma armastan teda. Mina ei lubanud noorel poisiklutil alla anda ning pistsin ta oma pükste taskusse...kui ma teda taskusse surusin, siis käis mingisugune kõva ragin ;) , aga see-selleks. Vedasin ta siis haiglasse ning ennäe nalja...rähnikesel oli peapõrutus + ajuturse ning kõik roided olid miskipärast ära murtud ;) .

Lind jäeti intensiivravi palatisse ning ta ei tohi enam kunagi puud toksida....aga pole viga, tal on selleks nüüd kaks veel vahvamat rähni-klutti ning üks rähni-tüdruk. :P

Muudetud kasutaja MuskulaarKobras poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et rähn just sellepärast puud toksibki, et ta on kunagi valusa peapõrutuse saanud ning sellega sai ka mõistus paraja põntsu (võibolla kukkus puu ostast all vms), ega ükski normaalne lind ju ei toksi oma nokka vastu puud. ;)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nali naljaks ;)

Armastan fyysikat... :P

Mul oli 6nn omada fyysikust vanat2di.

Kui nyyd j2lgida, millise sagedusega r2hni toksimine toimub, v6ib eeldada, et rakendatav j6ud yhe l88gi juures ei ole kuigi suur. Lisame siia juurde r2hni noka ehituslikud ise2rasused. Puitmaterjal on piisavalt pehme ja koht, mida r2hn v6iks toksida seda enam, kuna ta otsib sealt just neidsamu elukaid, mis muudavad puu pehmeks.

Muuseas... Oma viimasel kylask2igul raamatupoodi n2gin yhte ysnagi sobilikku lektyyri teile... spetsiaalne laste kysimuste ja vastuste raamat. Head lugemist! ;)

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See pannakse sinna nii, et algul sealt tagant lastakse sisse ja siis pannakse tagumine osa kinni.Sellepärast ongi hambapastatuubidel taga selline nagu natuke rulli keeratud osa.Aga mind ennast painab selline küsimus, et kuidas nad selle vee torudes voolama panevad?Ja veel surve all?Et ma saan aru kui see vesi oleks kõik kuskil kõrgel üleval tünnis ja siis kui kraan lahti keerata, siis see nagu voolab sealt alla ja surve all, või siis kui teisest otsast mingi võimas pump nagu imeb seda, aga kuidas ta tegelikult meie kraanideni jõuab ja just õigel ajal, kui ma kraani lahti keeran?

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei nu sellepärast tulebgi et linas on vee paak kõige kõrgemal.ja sealt tulebgi survega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veesurve tekib puurkaevu (kui vesi tuleb puurkaevust...) pumbast ja hydrofoorist. Tarbijaid on rohkem siis langeb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei nu sellepärast tulebgi et linas on vee paak kõige kõrgemal.ja sealt tulebgi survega.

Tegelikult oli see kunagi vanasti nii, kuskil veneajal. Tänapäeval enam nii ei tehta, kuna majad tehakse järjest kõrgemad (kui olete tuttavad põhikooli füüsikaga siis saate aru). Sinu loogika järgi peaks ju nt. New Yorgi kõrgeima ehitise tipus olema veepaak.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selliste hiigelkõrgete hoonete puhul vist on majas eraldi mingi süsteem rõhu tõstmiseks. :) Ei usu, et terve linna veesüsteemis sellist rõhku hoitakse, millest pilvelõhkuja jaoks jätkub, ega muidugi kindlalt ei tea. Meil on tavaliselt veerõhk 3-4 bar vahel, sellise rõhuga suudab vesi minna maksimaalselt 30-40 m kõrgusele. Kui on näiteks mingi 300 m kõrgune pilvelõhkuja, siis seal peaks veerõhk olema vähemalt 30 bar, et üles jõuaks (1 bar- 10 m)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuna töötan ühes kesklinna kõrghoones siis tean et selle 23 korruselise hoone 22 korrusel on suur vee paak ja kogu maja veesüsteem ja maja sisene vesi käib selle paagi ja süsteemi kaudu ... ps ma pole torumees .... vaid lihtsalt on olnud võimalus seda korrust külastada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
..aga kuidas ta tegelikult meie kraanideni jõuab ja just õigel ajal, kui ma kraani lahti keeran?

Polegi õiget aega, mil vesi teab, et nüüd keegi avaas kraani ja tuleb hakkata voolama. Tegellikult on surve kogu aeg meie torudes olemas kuni kraanini välja, kuid kraani avades hakkab alles vesi voolama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas jumal on olemas?

Mis on elu mõte?

Kas kofeiinivaba kohv on ikka kohv?

Kas proteiinisheik on söök või jook?

Veel mõned inimkonda aegade algusest peale vaevanud filosoofilised küsimused.

Ei ole ka vettpidavaid tõendeid, et jumalat ei oleks olemas.

Elu (kui abstraktne mõiste) eesmärk on areng.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Teema on suletud.

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×