Jump to content
lutsukomm

Sain sellise kava?!?!

Recommended Posts

Olen trenni teinud paar kuud. Eesmärk on massi- ja lihase kasvatamine. Kas on normaalne kava ja kui kaua tuleks seda teha ennem kui uus võtta? Kava siin:

Soovitavalt 4 treeningut nädalas:

1.päev

Jalg:

Säärte sirutused ette, istudes trenazööril 3 15-20

Jalapress 4 12-15

Hack-kükk trenazööril 3 12-15

Rind:

Lamades surumine kangiga 4 14,12,10,8

Kaldpinnal hantlitega surumine 4 8-12

Lamades hantlitega lendamine 3 8-12

Biitseps:

Biitsepsitele seistes kangiga (1)3 (15)8-10

Scotti pingil hantliga 3 12-15

2.päev

Selg:

Ploki tõmbed kukla taha laia haardega 3 12-15

Kraana 4 8-12

Ploki tõmbed vastu kõhtu, istudes 3 10-14

Õlg:

Hantlite surumine istudes 3 8-12

Hantlitega lendamine küljele seistes 3 10-14

Triitseps:

Lamades triitsepsi sirutus 4 14,12,10,8

Ploki alla surumine seistes 3 10-12

Selg:

Seljasirutajale ülakehatõsted pingil: 3 max

Kõht:

Jalgade tõsted rippes 2 max

Kõhupink, muudetava nurgaga 3 max

Plaanis teha nii: esmas: 1.päev teisip: 2.päev kolmap: puhkus neljap. 1.päev reede: 2.päev??? :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen trenni teinud paar kuud. Eesmärk on massi- ja lihase kasvatamine. Kas on normaalne kava ja kui kaua tuleks seda teha ennem kui uus võtta? Kava siin:

Soovitavalt 4 treeningut nädalas:

1.päev

Jalg:

Säärte sirutused ette, istudes trenazööril 3 15-20

Jalapress 4 12-15

Hack-kükk trenazööril 3 12-15

Rind:

Lamades surumine kangiga 4 14,12,10,8

Kaldpinnal hantlitega surumine 4 8-12

Lamades hantlitega lendamine 3 8-12

Biitseps:

Biitsepsitele seistes kangiga (1)3 (15)8-10

Scotti pingil hantliga 3 12-15

2.päev

Selg:

Ploki tõmbed kukla taha laia haardega 3 12-15

Kraana 4 8-12

Ploki tõmbed vastu kõhtu, istudes 3 10-14

Õlg:

Hantlite surumine istudes 3 8-12

Hantlitega lendamine küljele seistes 3 10-14

Triitseps:

Lamades triitsepsi sirutus 4 14,12,10,8

Ploki alla surumine seistes 3 10-12

Selg:

Seljasirutajale ülakehatõsted pingil: 3 max

Kõht:

Jalgade tõsted rippes 2 max

Kõhupink, muudetava nurgaga 3 max

Plaanis teha nii: esmas: 1.päev teisip: 2.päev kolmap: puhkus neljap. 1.päev reede: 2.päev??? :blink:

Kes sulle sellise kava koostas?!?!?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aasta aega tagasi ühe Pärnu jõusaali treener koostas selle kava...

Ah ma parem ei hakka rohkem midagi ytlema, tee ja vaata ise kuidas see kava töötab!

Selles kavas on vigu nagu sigu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen trenni teinud paar kuud. Eesmärk on massi- ja lihase kasvatamine. Kas on normaalne kava ja kui kaua tuleks seda teha ennem kui uus võtta? Kava siin:

Soovitavalt 4 treeningut nädalas:

1.päev

Jalg:

Säärte sirutused ette, istudes trenazööril 3 15-20

Jalapress 4 12-15

Hack-kükk trenazööril 3 12-15

Rind:

Lamades surumine kangiga 4 14,12,10,8

Kaldpinnal hantlitega surumine 4 8-12

Lamades hantlitega lendamine 3 8-12

Biitseps:

Biitsepsitele seistes kangiga (1)3 (15)8-10

Scotti pingil hantliga 3 12-15

2.päev

Selg:

Ploki tõmbed kukla taha laia haardega 3 12-15

Kraana 4 8-12

Ploki tõmbed vastu kõhtu, istudes 3 10-14

Õlg:

Hantlite surumine istudes 3 8-12

Hantlitega lendamine küljele seistes 3 10-14

Triitseps:

Lamades triitsepsi sirutus 4 14,12,10,8

Ploki alla surumine seistes 3 10-12

Selg:

Seljasirutajale ülakehatõsted pingil: 3 max

Kõht:

Jalgade tõsted rippes 2 max

Kõhupink, muudetava nurgaga 3 max

Plaanis teha nii: esmas: 1.päev teisip: 2.päev kolmap: puhkus neljap. 1.päev reede: 2.päev??? :blink:

kui sa nagunii 4 korda nädalas trenni teed siis kas poleks kasulikum teha 4 päeva spliti mitte 2 ja 2 .... et aitaks rohkem lihased erinevate päevade peale ära jagada ja seega lihas rohkem läbi võtta ... võta samad harjutused mis sulle anti kuid jaga näiteks nii et ....

E rind kõht

T jalad

K vaba

N triiz õlg

R biiz selg

et siis kui ma kirjutan õlg siis see ei tähenda et ainult õlg vaid kogu piirkond eest tagant jne ....

ja siis kuna E ja N ees on vabad päevad siis võid neil päevadel teha lihast või lihasgruppi mis on maha jäänud juurde .... kuid mitte tihti ja palju ... vaid näiteks rind on maha jäänud siis teed tugeva päeva E ja siis neljap lisaks triizale ja õlale teed natuke rinda (need kolm lihast nagunii ju suht seotud) ... ise ma asendaksin masinate harjutused kangi või hantlitega nii palju kui võimalik .... siis saavad kõikvõimalikud tugilihased ka trenni ... aga see vaid soovitus ... isehakanud ja paberitega treenerid nagunii komenteerivad seda seega ootan põnevusega ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Taastumisega võib probleeme tulla ; näit. 1 päeval saab tric ja õlg ka tööd rinda tehes, järgmine päev on õlg ja tric. Bic. on ka 1päev , järgmine päev on selg , kus bic. saab jälle koormust. Otseselt või kaudselt saavad tric. bic. ja õlg neli trenni nädalas , edasi mõtle ise kas see on sulle hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võid jätta harjutused samaks , aga kasutada push pull splitti . 1. rind,õlg tric. 2. selg. jalg. bic. või 1,rind, õlg tric. 2. selg,bic. 3. jalad. Näiteks E.1,T.2 K.VABA N.3. R.1. L-P VABA. Üks variant lihtsalt.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pärast paari kuud peaks sobima kaheks jagatud kava, kuna nagunii ei suuda veel lihaseid piisavalt "lõhkuda" selleks et neil oleks vaja väga pikka taastumist.

Ise teen ka praegu kaheks jaotatud kava järgi 3 korda nädalas +1 aeroobne trenn.

Kokku teen seda 2 kuud, või niikaua kui programm töötab ja siis jagan trenni kolmeks. Raskused lähvad iga nädal ca 5% üles. pärast esimest kolme nädalat võtsin toidulisandid juurde kuna ei taastunud enam ära. Taastumiseks kasutan lisaks HTR-i koos dextroga.

Päev 1

ÕLG: Istudes käsikute surumine üles 3 x 8 - 10

ÕLG Lendamine spetsmasinal/käsikute tõstmine küljele 4 x 8 - 10

ÕLG Käsikute tõstmine kõrvale, ettekallutatult/käte eemaldamine spetsmasinal 3 x 8 - 10

Rind: Surumine kangiga lamades(/kaldpinnal) 3 x 8 - 10

Rind: Lendamine hantlitega lamades(/kaldpinnal) 3 x 8 - 10

Rind Ületõmbed masinal 3 x 8 - 10

Triitsepsile Surumine rööbaspuudel raskusega 3 x 8 - 10

Triitsepsile ploki alla surumine seistes 3 x 8 - 10

Keretõsted kõhupingil 3 x 10-15

Õla ja rinna järjekorda võib vahetada erinevatel nädalatel, siis saab mõlemat koormata.

Päev 2

Täiskükk kang turjal 4 x 8 - 10

Käärkükk kangiga 3 x 8 - 10

Jalgade kõverdamine istudes trenazööril 3 x 8 - 10

Istudes trenazööril pöiale tõus 3 x 8 - 10

Traktor 3 x 8 - 10

Lõuatõmbamine (plokiga) 3 x 8 - 10

Jõutõmme kangiga 3 x 8 - 10

Küünarvarte kõverdamine istudes käsikutega 3 x 8 - 10

Biitsepsile üle scottpingi kangiga küünarvarte kõverdused 3 x 8 - 12

Kõht Jalgade tõsted toenglamangus 3 x 10-15

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pärast paari kuud peaks sobima kaheks jagatud kava, kuna nagunii ei suuda veel lihaseid piisavalt "lõhkuda" selleks et neil oleks vaja väga pikka taastumist.

Ise teen ka praegu kaheks jaotatud kava järgi 3 korda nädalas +1 aeroobne trenn.

Kokku teen seda 2 kuud, või niikaua kui programm töötab ja siis jagan trenni kolmeks. Raskused lähvad iga nädal ca 5% üles. pärast esimest kolme nädalat võtsin toidulisandid juurde kuna ei taastunud enam ära. Taastumiseks kasutan lisaks HTR-i koos dextroga.

Päev 1

ÕLG: Istudes käsikute surumine üles 3 x 8 - 10

ÕLG Lendamine spetsmasinal/käsikute tõstmine küljele 4 x 8 - 10

ÕLG Käsikute tõstmine kõrvale, ettekallutatult/käte eemaldamine spetsmasinal 3 x 8 - 10

Rind: Surumine kangiga lamades(/kaldpinnal) 3 x 8 - 10

Rind: Lendamine hantlitega lamades(/kaldpinnal) 3 x 8 - 10

Rind Ületõmbed masinal 3 x 8 - 10

Triitsepsile Surumine rööbaspuudel raskusega 3 x 8 - 10

Triitsepsile ploki alla surumine seistes 3 x 8 - 10

Keretõsted kõhupingil 3 x 10-15

Õla ja rinna järjekorda võib vahetada erinevatel nädalatel, siis saab mõlemat koormata.

Päev 2

Täiskükk kang turjal 4 x 8 - 10

Käärkükk kangiga 3 x 8 - 10

Jalgade kõverdamine istudes trenazööril 3 x 8 - 10

Istudes trenazööril pöiale tõus 3 x 8 - 10

Traktor 3 x 8 - 10

Lõuatõmbamine (plokiga) 3 x 8 - 10

Jõutõmme kangiga 3 x 8 - 10

Küünarvarte kõverdamine istudes käsikutega 3 x 8 - 10

Biitsepsile üle scottpingi kangiga küünarvarte kõverdused 3 x 8 - 12

Kõht Jalgade tõsted toenglamangus 3 x 10-15

See ongi push -pull split,jagatud kaheks.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ükski konkreetne kava ei tee kellestki imemeest. Kava tuleb pidevalt vahetada. Tähtis on, et lihasgrupid oleks õieti jaotatud. Näiteks, et sa ei hakka peale õlga ja triitsepsit enam rinda tegema...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna juhtus selline asi, et minu juurde tuli Eesti Jõutõste Liidu president ja küsis kas sina oled see tuntud Pärnu kulturistist treener kelle tehtud kava siin kirutakse. Kuna mina see ei ole siis paluksin, et sa avaldaksid selle treeneri nime või kui ei taha siis ära parem üldse maini kust ta on. Iga treener peab vastutama oma tehtud kavade eest ja ma ei tahaks, et teiste treenerite maine kellegi teise pärast saaks kahjustatud. Tänan tähelepanu eest. Jõudu! :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täna juhtus selline asi, et minu juurde tuli Eesti Jõutõste Liidu president ja küsis kas sina oled see tuntud Pärnu kulturistist treener kelle tehtud kava siin kirutakse. Kuna mina see ei ole siis paluksin, et sa avaldaksid selle treeneri nime või kui ei taha siis ära parem üldse maini kust ta on. Iga treener peab vastutama oma tehtud kavade eest ja ma ei tahaks, et teiste treenerite maine kellegi teise pärast saaks kahjustatud. Tänan tähelepanu eest. Jõudu! :ph34r:

:blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eriline nõmetsemine kui keegi riputab siia ülesse mingi treeneri poolt koostatud kava ja siis sada matsi tambivad seda elu eest... meie ei ole Sind näinud, ei tea Sinu kehaehitust, eelnevat kogemust jne jne ... ja ei saa ka öelda kui hea või halb see Sinu jaoks on. Üldiselt polnud sellel kaval minu arust midagi hullu. Või tekitas Sul mingi harjutus probleeme?

Kui Sa päris täpselt aru ei saanud, miks valiti üks või teine harjutus ja milleks selline järjekord - pöördu oma treeneri poole :blink: Tema peaks olema see kõige õigem mees-naine seda Sulle seletamaks.

Jõudu treeningutel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eriline nõmetsemine kui keegi riputab siia ülesse mingi treeneri poolt koostatud kava ja siis sada matsi tambivad seda elu eest... meie ei ole Sind näinud, ei tea Sinu kehaehitust, eelnevat kogemust jne jne ... ja ei saa ka öelda kui hea või halb see Sinu jaoks on. Üldiselt polnud sellel kaval minu arust midagi hullu. Või tekitas Sul mingi harjutus probleeme?

Kui Sa päris täpselt aru ei saanud, miks valiti üks või teine harjutus ja milleks selline järjekord - pöördu oma treeneri poole :lol: Tema peaks olema see kõige õigem mees-naine seda Sulle seletamaks.

Jõudu treeningutel!

täpselt õige jutt :blink: Panin selle kava siia ylesse kuna tahtsin teada mis siinsed kodanikud sellest arvavad :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ookei... siin minu kaks kopikat selle teema koha pealt:

Minu meelest on see alustajale pmst peaaegu sama hea kava kui nii mõni teinegi. Kui ma oleksin ise treener, siis sellelaadse kava teeks ma inimesele kes:

1. alles alustab korralikke jõusaalitreeninguid

2. tema eesmärgiks võib olla küll (lihas)massi kasvatamine, ent praegu on seda üsna vähe

3. ta on üsna noor ja millegipärast (ei tunne teda?) ei usalda ma teda veel korralikult vabade ja suuremate raskustega

4. kellest ma tahan näha üldse kui palju ja kas tal selle trenniga tõsi taga on

5. tema peaeesmärgiks on hetkel tegelikult ilus välimus eelkõige ülakehas - biitseps, õlg rind

6. mainitud osad on ka suhteliselt arengus maas jalast, mis on selleks vanuseks üsna ok'lt arenenud (vähemalt visuaalselt)

üldiselt haistan ma selle kava taga: "las poiss möllab paar kuud, peaasi, et endale häda ei tee ja siis vaatab edasi" suhtumist. Ja iseenesest ei ole see üldse halb asi.

"isa" on rääkinud :blink:

Edit: kui muidugi tegelikkus on see, et sa oled juba üle 20 aasta vana ja tead trennist üht-teist, siis on hämming

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ookei... siin minu kaks kopikat selle teema koha pealt:

Minu meelest on see alustajale pmst peaaegu sama hea kava kui nii mõni teinegi. Kui ma oleksin ise treener, siis sellelaadse kava teeks ma inimesele kes:

1. alles alustab korralikke jõusaalitreeninguid

2. tema eesmärgiks võib olla küll (lihas)massi kasvatamine, ent praegu on seda üsna vähe

3. ta on üsna noor ja millegipärast (ei tunne teda?) ei usalda ma teda veel korralikult vabade ja suuremate raskustega

4. kellest ma tahan näha üldse kui palju ja kas tal selle trenniga tõsi taga on

5. tema peaeesmärgiks on hetkel tegelikult ilus välimus eelkõige ülakehas - biitseps, õlg rind

6. mainitud osad on ka suhteliselt arengus maas jalast, mis on selleks vanuseks üsna ok'lt arenenud (vähemalt visuaalselt)

üldiselt haistan ma selle kava taga: "las poiss möllab paar kuud, peaasi, et endale häda ei tee ja siis vaatab edasi" suhtumist. Ja iseenesest ei ole see üldse halb asi.

"isa" on rääkinud :blink:

Edit: kui muidugi tegelikkus on see, et sa oled juba üle 20 aasta vana ja tead trennist üht-teist, siis on hämming

panid pihta täpselt 100% :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eriline nõmetsemine kui keegi riputab siia ülesse mingi treeneri poolt koostatud kava ja siis sada matsi tambivad seda elu eest... meie ei ole Sind näinud, ei tea Sinu kehaehitust, eelnevat kogemust jne jne ... ja ei saa ka öelda kui hea või halb see Sinu jaoks on. Üldiselt polnud sellel kaval minu arust midagi hullu. Või tekitas Sul mingi harjutus probleeme?

Kui Sa päris täpselt aru ei saanud, miks valiti üks või teine harjutus ja milleks selline järjekord - pöördu oma treeneri poole :blink: Tema peaks olema see kõige õigem mees-naine seda Sulle seletamaks.

Jõudu treeningutel!

????????? Taheti arvamust ja eriti nõme ,et kellegil oligi arvamus ning kõige nõmedam , et see arvamus ei olnud just kõige parem.WARNING. Kui midagi on öelda vaadake ,et see oleks positiivne, muidu on tegemist nõmetsemisega. Sama käib ka kava üles riputamise kohta .

Eriline nõmetsemine kui keegi riputab siia ülesse mingi treeneri poolt koostatud kava.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×