Jump to content
Razard

Palju peaks valku päevas tarbima!?

Recommended Posts

Ega siin midagi uut ei ole, et peab tarbima 2,5 grammi 1 kilo kohta. Eks kogu aeg keegi teadlane jälle "avastab", et ei ole vaja niipalju ja teine jälle, et on rohkem vaja aga lõpuks jäädakse ikka selle keskmise numbri juurde. Loomulikult ei kehti see nende kulturistide kohta kelle veres voolab nii mõndagi muud. Teemast mööda kaldudes on ka süsivesikutel ja rasvadel keskmised arvud mis pidevalt jälle teadlaste poolt "avastatakse". Lihtsalt toon näite, et massi ajal peaks valgu kogusele tarbima vähemalt topelt kogus süsivesikuid ning rasva 1 gramm 1 kilo kohta. Ehk näitena 80 kilone mees : 200 gr valku, 400 gr süsivesikuid ja 80 gr rasva, mis teeb kokku kaloraaziks 3200. See näide on lihtsalt võetud mul aastate jooksul iga kuu erinevaid ajakirju sirvides ja sealt ka need teadlaste poolt väljapakutud keskmised arvud. Uuema avastuse kohaselt peaks nüüd kaalulangetamise ajal süsivesikuid kärpima üsna madalale (mis pole uudis) ja lisama ohtrasti rasva (uuemat sorti avastus). Eks iga üks peab omal nahal ise järgi proovima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega siin midagi uut ei ole, et peab tarbima 2,5 grammi 1 kilo kohta. Eks kogu aeg keegi teadlane jälle "avastab", et ei ole vaja niipalju ja teine jälle, et on rohkem vaja aga lõpuks jäädakse ikka selle keskmise numbri juurde. Loomulikult ei kehti see nende kulturistide kohta kelle veres voolab nii mõndagi muud. Teemast mööda kaldudes on ka süsivesikutel ja rasvadel keskmised arvud mis pidevalt jälle teadlaste poolt "avastatakse". Lihtsalt toon näite, et massi ajal peaks valgu kogusele tarbima vähemalt topelt kogus süsivesikuid ning rasva 1 gramm 1 kilo kohta. Ehk näitena 80 kilone mees : 200 gr valku, 400 gr süsivesikuid ja 80 gr rasva, mis teeb kokku kaloraaziks 3200. See näide on lihtsalt võetud mul aastate jooksul iga kuu erinevaid ajakirju sirvides ja sealt ka need teadlaste poolt väljapakutud keskmised arvud. Uuema avastuse kohaselt peaks nüüd kaalulangetamise ajal süsivesikuid kärpima üsna madalale (mis pole uudis) ja lisama ohtrasti rasva (uuemat sorti avastus). Eks iga üks peab omal nahal ise järgi proovima.

Rasva ohtrasti tarbimine ei ole ka uuemat sorti avastus.

Mul on õpik " Fiziologija tceloveka" v.a. Moskva 1970, 4-väljaanne, kus on sportlastel soovitatud tarbida rasvu 130-160 g.

Nii et ei ole midagi uut siin päikese all.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga huvitav :blink: Olen ise tarbinud üsna palju valku ainevahetuslikel põhjustel, aga see, et lihasmassi kasvu optimiseerimise jaoks ikkagi üle 2 kg / bmkg vaja läheb, on intrigeeriv.

Aga ÜSNA KINDEL on see, et lihased kasvavad ka väiksema koguse juures. Iseasi, kas nii hästi.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga ÜSNA KINDEL on see, et lihased kasvavad ka väiksema koguse juures. Iseasi, kas nii hästi.

Küsimus: " Kas krokodillid lendavad? "

Vastus: " Lendavad küll, aga väga madalalt ja hästi aeglaselt."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleme,et kaalun 65kg.

Tahan hädasti saada lihasmassi ja massi juurde.

Kui palju kaloreid peaksin mina päevas tarbima ja täpsemalt,kui palju süsivesikuid,valke,rasvu jne?

Üks selline küsimus ka,et kui palju valke on umbes ntks 1 valges kanamunas?

(Pole kodus grammikaalu).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen 80 kilone, 200g valku päevas annab ikka süüa ja ei tea mida, suht kulukaks läheb ka rahakotile...

Ma pole elus vict nii palju valku päevas söönud kuid massi ikka tuleb

A oskab keegi öelda, mis toiduained need peaksid siis olema peale kohupiima ja liha et saaks päevase normi kätte? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütleme,et kaalun 65kg.

Tahan hädasti saada lihasmassi ja massi juurde.

Kui palju kaloreid peaksin mina päevas tarbima ja täpsemalt,kui palju süsivesikuid,valke,rasvu jne?

Üks selline küsimus ka,et kui palju valke on umbes ntks 1 valges kanamunas?

(Pole kodus grammikaalu).

Seda saad arvutada - http://www.fitness.ee/main.php?main=toorii...mp;bot=bot.lime

Oli mingi TANKi tehtud asi ka aga ma ei hakka seda praegu otsima.

Ühes keskmises kanamunas pidavat olema 7g valku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×