Jump to content
Beko

Probleemne rind

Recommended Posts

Tere. Nimelt probleeme rinnaga. Käimas praegu jõutsükkel aga jõudu tuleb väga vaevaliselt juurde. Trenni teinud ligi pool aastat. Muud lihasgrupid arenevad ilusti aga rind mitte. Rinda teen kaks korda nädalas: üks päev rohkem harjutusi, teine päev kergelt.

Esmaspäev

RIND

Lamades surumine

Lamades surumine kaldpinnal

Lendamine

Trosside ristamine

BIITSEPS...

Teisipäev

JALG..

SÄÄR..

KÕHT..

Kolmapäev

Puhkepäev

Neljapäev

RIND

Lamades surumine

Pullover

ÕLG...

TRIITSEPS..

R

SELG ..

TRAPETS..

KÕHT..

Kas võib olla tegemist ületreeninguga ja äkki peaks koormust vähendama? Või on viga millesgi muus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära muretse, sa pole üksi, rind on paljudel probleemne lihas.Sa võiksid ju alati katsetada ekstreemsemaid lähenemisi nagu superseeriad, aga paljud ei saagi oma rinda selliseks nagu tahavad just geenide tõttu.Lisaks küsiks veel kui vana sa oled?Mõndadel inimestel ei hakkagi rinnalihas kasvama enne 20ndat eluaastat või nii.Ka ei saa sa rinna arengut mõõta jõu kasvuga, rinnalt surumisel on ka paljud teised lihsed töös ja sageli on just triitseps või õlg see mis alla annab, parem mõõda ära oma rinnaümbermõõt iga kuu järel või veel parem tee pilt ka ja siis saad alles võrrelda, kas toimub areng või mitte.

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suure rinnalihase ülesandeks on langetada suure jõuga ülestõstetud kätt. Vastavalt lihase funktsioonile tuleb kasutada ka selliseid harjutusi, mis arendaksid seda funktsiooni. Biomehaanikast ja füsioloogiast teame, et kõige suuremat jõudu arendab lihas siis, kui ta lüheneneb võimalikult sirgjooneliselt eelnevalt maksimaalselt väljavenitatud lähteasendist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No vanust 15. Toitumine peaks suht korras olema. Puhata peaks ka rind saama normaalselt. 2x nädalas see tõttu, et ühest korrast jääb nagu väheks. Aga võibolla ei jää ka. Aga ma proovin edaspidi ühe korra nädalas ja eks näeb ka asi paraneb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No vanust 15. Toitumine peaks suht korras olema. Puhata peaks ka rind saama normaalselt. 2x nädalas see tõttu, et ühest korrast jääb nagu väheks. Aga võibolla ei jää ka. Aga ma proovin edaspidi ühe korra nädalas ja eks näeb ka asi paraneb.

Sinu jutust on aru saada, et sa paned suht lampi. Sa ise ka ei tea mida sa teed. Ehk siis mõtesta oma tegevus lahti ja mõtle mis on su eesmärk ja mida sa selle saavutamiseks peaksid tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No vanust 15. Toitumine peaks suht korras olema. Puhata peaks ka rind saama normaalselt. 2x nädalas see tõttu, et ühest korrast jääb nagu väheks. Aga võibolla ei jää ka. Aga ma proovin edaspidi ühe korra nädalas ja eks näeb ka asi paraneb.

Kava lugedes j2i t6esti mulje, et sa teed rinda yle.

Mingiks ajaks v6iks j2tta ta ainult yhele korrale n2dalas ja harjutusi v6iks olla max kolm. Ausalt yteldes ei ole mina enamikul ajal rohkem teinudki. Kuid...kui surud kangi... siis suru kangi...Lihastunnetus ja tehnika on ylit2htsad ja loomulikult keskendumine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks arvatakse, et mida rohkem treenin teatud lihast, seda paremini see areneb??? Sageli ei anta endale aru, et lihas areneb just puhates, mitte raskel treeningul! Nädalas mitu korda sama lihasrühma teevad algajad, kes teevad igal treeningul sama kava, aga nad ei tee rinnale üle 2 harjutuse, sest vastasel juhul oleksid nad ammu ületreeningus, kahjuks see ka tänapäeval nii on!

Sain aru et sul on jõutsükkel! Seega on see suunatudki jõua arendamisele mitte niivõrd lihasmassi kasvatamisele!

Trenni tuleb teha mõistusega! :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks arvatakse, et mida rohkem treenin teatud lihast, seda paremini see areneb??? Sageli ei anta endale aru, et lihas areneb just puhates, mitte raskel treeningul! Nädalas mitu korda sama lihasrühma teevad algajad, kes teevad igal treeningul sama kava, aga nad ei tee rinnale üle 2 harjutuse, sest vastasel juhul oleksid nad ammu ületreeningus, kahjuks see ka tänapäeval nii on!

Sain aru et sul on jõutsükkel! Seega on see suunatudki jõua arendamisele mitte niivõrd lihasmassi kasvatamisele!

Trenni tuleb teha mõistusega! :unsure:

mina olen katsetanud nii, et üks tugev rinnatrenn nelja harjutusega ja siis neljandal päeval kerge rind, üks isoleeritud ja lihtne harjutus. tehnika on kiire ja kuni 15 kordust. eesmärk ei ole järgmiseks päevaks lihas valutama panna, anda pigem toonust ja et kahe päeva pärast uueks tugevaks rinnapäevaks ilusti taastunud oleks. siiamaani on päris hästi töötanud, areneb ikka vaikselt küll. rind on alati probleemne olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa võid vabalt olla üks nendest , kes surumisel kasutab liiga palju õlalihast , minu soovitus oleks ; 1.lamades surumine, 2.hantlite surumine neg. kaldega pingil 3 seeriat kurnatuseni( see harjutus paneb kindlasti kasvama), raskus selline , et esimene seeria oleks vähemalt 12 kordust.3. lendamine , kui tahad lennata. Järgmine trenn sama , ainult et lamades surumine asenda kaldpingil surumisega, ülejärgmine jälle lamades surumine jne. Teine asi , hoia rinna harjutusi tehes rind võimalikult kummis , high chest väljamaa keeles , niimoodi kasutad õlalihast vähem. Trennide vahe võiks olla 4-6 päeva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa võid vabalt olla üks nendest , kes surumisel kasutab liiga palju õlalihast , minu soovitus oleks ; 1.lamades surumine, 2.hantlite surumine neg. kaldega pingil 3 seeriat kurnatuseni( see harjutus paneb kindlasti kasvama), raskus selline , et esimene seeria oleks vähemalt 12 kordust.3. lendamine , kui tahad lennata. Järgmine trenn sama , ainult et lamades surumine asenda kaldpingil surumisega, ülejärgmine jälle lamades surumine jne. Teine asi , hoia rinna harjutusi tehes rind võimalikult kummis , high chest väljamaa keeles , niimoodi kasutad õlalihast vähem. Trennide vahe võiks olla 4-6 päeva.

Nagu aamen kirikus on esimene harjutus lamades surumine, miks te ei tee nii:

1) ristivedu

2) lendamine

3) lamades surumine

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu aamen kirikus on esimene harjutus lamades surumine, miks te ei tee nii:

1) ristivedu

2) lendamine

3) lamades surumine

mingitel andmetel tuli ju rohkem lihaseid haaravad harjutused enne teha ... et baasharjutused tuleks teha trenni alguses ja siis igale lihasele veel isoleeritud harjutusi juurde ? ... vähemalt nii on siin kirjas olnud ... ja ma olen ka nii teinud et kas parem oleks siis hoopiski lõppu ajada surumine .... ja mix siis ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mingitel andmetel tuli ju rohkem lihaseid haaravad harjutused enne teha ... et baasharjutused tuleks teha trenni alguses ja siis igale lihasele veel isoleeritud harjutusi juurde ? ... vähemalt nii on siin kirjas olnud ... ja ma olen ka nii teinud et kas parem oleks siis hoopiski lõppu ajada surumine .... ja mix siis ...

On ka teistmoodi kirjas.

http://www.amazon.ee/main.php?main=artikke...mp;textID=2949#

2. Harjutuste järjekorra muutmine. Muudetakse treeningul kasutatavate harjutuste järjekorda. Treeningut võib alustada hoopis sellise harjutusega, millega tavaliselt lõpetatakse. Ehk siis tehakse ka nt. lendamist, mis on isoleeriva iseloomuga ja eelnevalt väljakurnav, enne tavalist surumist, mis on baasharjutus rinnale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Areng Jõusaalis on individuaalne ja kindlaid harjutuse järjekordi ei ole, kui põhitõed on paigas. Sellepärast tulebki proovida ja katsetada erinevaid võimalusi ja variante! Saage nendest näidiskavadest üle :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu aamen kirikus on esimene harjutus lamades surumine, miks te ei tee nii:

1) poseerimine peegli ees aluspesus 30min.

2) ristivedu

3) lendamine

4) lamades surumine

Aamen kirikus, kas suht algajale kellel on massi vaja, erimeetodid sobivad , ma kahtlen,tuleks lihtsalt trenni teha ,s.t. lihtsa kava järgi . Isiklikust kogemusest lähtudest on neg. pingil hantlitega surumine üks parimaid harjutusi rinnalihase massi suurendamiseks ning kui teha üks trenn kald ja teine horisontaalpingil surumist , raskused lähevad üles mõlemas harjutuses. Jõutõstja jaoks on sinu pakutud variant pigem huumori valdkonda kuuluv , aga võib-olla kulturistidele sobib. P. S. Ei suutnud vastu panna ja tjuuunisin väheke Oldmani kava.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aamen kirikus, kas suht algajale kellel on massi vaja, erimeetodid sobivad , ma kahtlen,tuleks lihtsalt trenni teha ,s.t. lihtsa kava järgi . Isiklikust kogemusest lähtudest on neg. pingil hantlitega surumine üks parimaid harjutusi rinnalihase massi suurendamiseks ning kui teha üks trenn kald ja teine horisontaalpingil surumist , raskused lähevad üles mõlemas harjutuses. Jõutõstja jaoks on sinu pakutud variant pigem huumori valdkonda kuuluv , aga võib-olla kulturistidele sobib. P. S. Ei suutnud vastu panna ja tjuuunisin väheke Oldmani kava.

Algajate probleemiks ongi see, et nad ei tunneta rinnalihaste tööd ja kasutavad teisi lihaseid, mille tõttu rinnalihas ei saa õiget koormust ja areng on aeglane.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Algajate probleemiks ongi see, et nad ei tunneta rinnalihaste tööd ja kasutavad teisi lihaseid, mille tõttu rinnalihas ei saa õiget koormust ja areng on aeglane.

Õige küll , sellepärast see kummis rinna jutt minu poolt , et tunnetust tehnika muutmise läbi suurendada ja neg. kaldega hantlite surumine , harjutus mida tunneb rinnalihastes isegi algaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu aamen kirikus on esimene harjutus lamades surumine, miks te ei tee nii:

1) ristivedu

2) lendamine

3) lamades surumine

no ikka baasharjutused vabaderaskustega enne siis hiljem timmid isoleeritud harjutustega ja masinatel. pealegi kui enne isoleeritud harjutusi teha siis võib jääda ju kangi alla kui lihased pumbatud ja väsind juba- ja raskused oleks kangil naeruväärselt väiksed ja ei saaks enam oma maksimumi teha. väixte raskustega võib jah aind neid isoleeritud pumpamis harjutusi teha...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no ikka baasharjutused vabaderaskustega enne siis hiljem timmid isoleeritud harjutustega ja masinatel. pealegi kui enne isoleeritud harjutusi teha siis võib jääda ju kangi alla kui lihased pumbatud ja väsind juba- ja raskused oleks kangil naeruväärselt väiksed ja ei saaks enam oma maksimumi teha. väixte raskustega võib jah aind neid isoleeritud pumpamis harjutusi teha...

Kõik kardavadki seda, et kangil on naeruväärselt väikesed raskused ja harjutus tehakse ära "sillaga" ja siis imestatakse, et rinnalihas ei kasva. Ja pealegi ei pea sellist harjutuste järjekorda lõpmatuseni tegema. Ma lihtsalt juhtisin tähelepanu sellele, et õpitaks ära õige lihastunnetus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõik kardavadki seda, et kangil on naeruväärselt väikesed raskused ja harjutus tehakse ära "sillaga" ja siis imestatakse, et rinnalihas ei kasva. Ja pealegi ei pea sellist harjutuste järjekorda lõpmatuseni tegema. Ma lihtsalt juhtisin tähelepanu sellele, et õpitaks ära õige lihastunnetus.

Kuulake OldMani,tänu temale saingi aru alles mis on õige lihase tunnetus :unsure:

Ainult tänud talle!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõik kardavadki seda, et kangil on naeruväärselt väikesed raskused ja harjutus tehakse ära "sillaga" ja siis imestatakse, et rinnalihas ei kasva. Ja pealegi ei pea sellist harjutuste järjekorda lõpmatuseni tegema. Ma lihtsalt juhtisin tähelepanu sellele, et õpitaks ära õige lihastunnetus.

siis see veel et sa ütlesid et suure rinnalihase ülessanne on viia sirutatud kätt ülevalt alla, minumeelest on ka see õige aga rohkem töötab nigu selja-lailihas ja rinnafunktsioon on rohkem ikka küljepeale kõrvale sirutatud kätt keskele kokku viia-nigu näitex lendamis harjutus pikali..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
siis see veel et sa ütlesid et suure rinnalihase ülessanne on viia sirutatud kätt ülevalt alla, minumeelest on ka see õige aga rohkem töötab nigu selja-lailihas ja rinnafunktsioon on rohkem ikka küljepeale kõrvale sirutatud kätt keskele kokku viia-nigu näitex lendamis harjutus pikali..

Juriidiliselt korrektne vastus on, jah, küljepeal ülevalt alla ette keskele kokku. :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aamen kirikus, kas suht algajale kellel on massi vaja, erimeetodid sobivad , ma kahtlen,tuleks lihtsalt trenni teha ,s.t. lihtsa kava järgi . Isiklikust kogemusest lähtudest on neg. pingil hantlitega surumine üks parimaid harjutusi rinnalihase massi suurendamiseks ning kui teha üks trenn kald ja teine horisontaalpingil surumist , raskused lähevad üles mõlemas harjutuses. Jõutõstja jaoks on sinu pakutud variant pigem huumori valdkonda kuuluv , aga võib-olla kulturistidele sobib. P. S. Ei suutnud vastu panna ja tjuuunisin väheke Oldmani kava.

Usu mind...Ka enamikule kulturistidest...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×