Jump to content
joker

TEGIJATE TREENING - Valju Jagomäe: selg, biitseps

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

Kui Ott Kiivikaga Reval-Spordi Tegijate trenni tegin, siis juhtus seal parasjagu treenima ka Eesti Meister -70kg Valju Jagomäe. Küsisin temalt kas ta on nõus ka oma treeningsaladusi avaldama ja oleks huvitatud tema selja treeningust, mis on nii mõnelegi sügavat muljet avaldanud. Valju lahke mehena oli nõus. Leppisime, et kokku saame Arctic-Spordis ja viime läbi ühe tõsise selja treeningu kuhu lisandub boonusena ka biitsepsi treening.

SELG

Kitsa haardega ploki tõmbed ette: Esimese harjutusena teeme ploki tõmbeid rinnale. Kasutame kitsast haaret kus peopesad vaatavad vas...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsalt väike vahemärkus.

Superset peaks ikkagi olema see kui teed pausita ühele lihasgrupile mitut erinevat harjutust ja giant set peaks olema kui teed samat harjutust pausita kas siis kergema raskusega v erineva variatsiooniga. Nii et näitena toodud rinnalt surumine võiks siis eesti keeles olla hoopis gigant seeria v mis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hoopis gigant seeria v mis?

Hiigelseeria?

Mis selle mehe mõõdud on? Huvitav oleks teada, sest 70 kg on minu normaalne "walking weight"...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihtsalt väike vahemärkus.

Superset peaks ikkagi olema see kui teed pausita ühele lihasgrupile mitut erinevat harjutust ja giant set peaks olema kui teed samat harjutust pausita kas siis kergema raskusega v erineva variatsiooniga. Nii et näitena toodud rinnalt surumine võiks siis eesti keeles olla hoopis gigant seeria v mis?

Ei ole, seda kasutatakse teistel juhtudel ka. Nt on kirjas, et tee superseeria kaldpingil surumine + allatõmbed plokil puhkusega 60s. Peale superseeriat puhka 2 min ja korda veel kaks korda. Definitsiooni järgi see pole superseeria, kui 60s puhkus, aga nii neid kasutatakse ja pole mõtet norida. Pealegi superseeria kõlab palju paremini kui gigantseeria :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka päris palju neid "hiigelseeriaid" harrastanud. Eriti hästi mõjusid rinnalt surumise, kitsa haarde rinnalt surumise ja biitsepsi (hantlitega) puhul. Rinnal surumise puhul tegin vastupidavust enamasti sellise taktikaga. Võtsin 60 kilo, tegin nii palju, kui suutsin (30-40 kordust vist), siis võttis sõber 10 kilo maha, tegin 50-ga edasi senikaua, kui kangi alla jäin, siis võttis veel 10 maha ja 40-ga tegin lõpuni. Ja niimoodi 3 korda. Pärast 1 sellist hiigelseeriat ise püsti tõusta ei suuda, keegi peab aitama :ph34r: Vastupidavust olen ka teinud lihtsalt 42.5 kilose kangiga (surumist). Siis tuli esimene seeria 90-100 kordust. Väga mõnus oli igatahes. Peaks talvel veel 1 vastupidavustsükli tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ka päris palju neid "hiigelseeriaid" harrastanud. Eriti hästi mõjusid rinnalt surumise, kitsa haarde rinnalt surumise ja biitsepsi (hantlitega) puhul. Rinnal surumise puhul tegin vastupidavust enamasti sellise taktikaga. Võtsin 60 kilo, tegin nii palju, kui suutsin (30-40 kordust vist), siis võttis sõber 10 kilo maha, tegin 50-ga edasi senikaua, kui kangi alla jäin, siis võttis veel 10 maha ja 40-ga tegin lõpuni. Ja niimoodi 3 korda. Pärast 1 sellist hiigelseeriat ise püsti tõusta ei suuda, keegi peab aitama :ph34r: Vastupidavust olen ka teinud lihtsalt 42.5 kilose kangiga (surumist). Siis tuli esimene seeria 90-100 kordust. Väga mõnus oli igatahes. Peaks talvel veel 1 vastupidavustsükli tegema.

100x 42,5 kilo ... huhh.... pole kunagi proovinud ... peaks proovima ... :)esmasp siis kirjutan kuidas läks:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ka päris palju neid "hiigelseeriaid" harrastanud. Eriti hästi mõjusid rinnalt surumise, kitsa haarde rinnalt surumise ja biitsepsi (hantlitega) puhul. Rinnal surumise puhul tegin vastupidavust enamasti sellise taktikaga. Võtsin 60 kilo, tegin nii palju, kui suutsin (30-40 kordust vist), siis võttis sõber 10 kilo maha, tegin 50-ga edasi senikaua, kui kangi alla jäin, siis võttis veel 10 maha ja 40-ga tegin lõpuni. Ja niimoodi 3 korda. Pärast 1 sellist hiigelseeriat ise püsti tõusta ei suuda, keegi peab aitama :ph34r: Vastupidavust olen ka teinud lihtsalt 42.5 kilose kangiga (surumist). Siis tuli esimene seeria 90-100 kordust. Väga mõnus oli igatahes. Peaks talvel veel 1 vastupidavustsükli tegema.

Ega see nii väga ohutu ei ole. Kõike asju tuleb ikka sooritada mõistuse piires.

Nii suure korduste korral võib tekkida lihaste ülepingutus, mis tekitab neis vereringehäireid, mis omakorda kutsub esile toitumishäireid. Toitumishäire tagajärjel kaotavad lihasekiud oma hariliku mikroskoopilise ehituse, see tõttu alaneb ka nende töövõime. Pikaajaliste vereringehäirete korral võivad lihased osaliselt kõhetuda ja sidekoestuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

OldMan: kui kiiresti need vereringehäired tekkida võivad? Kas siis, kui pikaajaliselt niiviisi treenid või paarist nädalast ka piisab? Ja miks selliseid häireid tavalise vastupidavustreeningu korral ei teki - st jooks, jalgratas või aerutamine kas või?

Kui ma näiteks 1000 meetrit aja peale aerutan, siis on enam-vähem sama efekt nagu jõusaalis suurte kordustega treenimisel. Mulle tundub. Kas see tekitab ka vereringehäireid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
OldMan: kui kiiresti need vereringehäired tekkida võivad? Kas siis, kui pikaajaliselt niiviisi treenid või paarist nädalast ka piisab? Ja miks selliseid häireid tavalise vastupidavustreeningu korral ei teki - st jooks, jalgratas või aerutamine kas või?

Kui ma näiteks 1000 meetrit aja peale aerutan, siis on enam-vähem sama efekt nagu jõusaalis suurte kordustega treenimisel. Mulle tundub. Kas see tekitab ka vereringehäireid?

Tippsport ei ole kunagi tervislik olnud.

See tekib ikka pikaajaliselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×