Jump to content
greenu

Küünarvarte kõverdamine Scott'i pingil ja luud hakkavad valutama mida teha

Recommended Posts

Küünarvarte kõverdamine Scott'i pingil, althaare

http://www.amazon.ee/lehed/tooriistad/harj...itseps/034.html

http://www.bodybuilding.com/fun/2002/preachercurl1.jpg

sellist harjutust tehes suurte raskuste puhul> 50kg (minu jaoks suured raskused) hakkavad luud valutama küünarnuki ja randme vahel täpsemalt välimine luu

viiasel ajal on ka rinnalt surudes sama valu tunda annud... kuid kui lõpetan harjutuse siis kaob koheselt ära ....kas on mingi ainepuudus või siis oleks parem seda harjutust mitte teha ja millegi muuga asendada ? ....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult luud ei saa valutada, sest luudes pole närve.

Mul on sarnane asi, aga mul on see valu kontsentreeritud õlavarrekõverdusi tehes.Valu on samuti enamvähem käsivarre keskel ja väljaspool ning ainult paremal käel.Vahelduva eduga on see mul jätkunud juba üle aasta.Alati kui ma hakkan tegema parema käega kontsentreeritud õlavarrekõverdusi ja olen seeria lõpetanud ja panen kangi maha lööb valu sisse, mis küll möödub ~5min.Äkki on asi selles, et käsivarre lihas pole piisavalt tugev, sest biitsepsi treenimise pean ma alati lõpetama selle tõttu, et käsivars väsib ära, mitte biitseps.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli sama asi. Ainult et kõvera kangiga kannatas veel teha, kuid seistes sirge kangiga ei saanud üldse teha. Ja see valu oli mingi 5-6 kuud ma arvan. Tegin kõvera kangiga ja vähe kergemate raskustega. Ei tea, kas õige aga kuskilt kuulsin, et see võib olla nn luuümbrise põletik!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mine tee vereanalüüs jms. perearstijuures ning siis mine spordiarsti juurde nende paberitega. Võimalik et lihtsalt see harjutus ei sobi, kuid valu näitab ikkagi seda, et midagi ei klapi, seega varajne uuring ja ravi võivad ära hoida halvima!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt on nii, et kui harjutus ei sobi (tekib valu vms), siis ei tohigi seda teha. Läbi valu ei ole vaja teha. Mul on endal ka mõned harjutused, mida ei saa mitte kuidagi teha. Tee midagi muud asemele enne, kui arstilt vastuse saad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult luud ei saa valutada, sest luudes pole närve.

Mul on sarnane asi, aga mul on see valu kontsentreeritud õlavarrekõverdusi tehes.Valu on samuti enamvähem käsivarre keskel ja väljaspool ning ainult paremal käel.Vahelduva eduga on see mul jätkunud juba üle aasta.Alati kui ma hakkan tegema parema käega kontsentreeritud õlavarrekõverdusi ja olen seeria lõpetanud ja panen kangi maha lööb valu sisse, mis küll möödub ~5min.Äkki on asi selles, et käsivarre lihas pole piisavalt tugev, sest biitsepsi treenimise pean ma alati lõpetama selle tõttu, et käsivars väsib ära, mitte biitseps.

Tegelikult on luudes närvid.

Teema algatajale soovitaks siis teha väiksema raskusega, et valus ei oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sorry minu viga, vaatasin üle, olid jah luudes samuti närvid, veresooned ja valuretseptorid nagu igalpool mujal. :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küünarvarte kõverdused Scott`i pingil loovad väga suure koormuse liigestele ja kõõlustele, kui käed on täielikult välja sirutatud. Kuigi ta on üks parimaid isoleerivaid harjutusi biitsepsile, peaksid algajad ja vähem treeninud selle harjutuse lülitamisega treeningplaani ootama, kuni käed on koormustega kohanenud. Seda sellepärast, et vältida ülekoormusest tekkinud põletikke. Teiste harjutuste sooritamisel esineb põletikke harvem või ei esine peaaegu üldse.

Juhul kui sooritatakse antud harjutust, tuleks teha korralik soojendus, kasutada väiksemaid raskusi ja sooritada harjutust tehniliselt väga puhtalt ka seeria viimaste korduste juures.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tüüpiline kõõlusepõletik ehk tendiniit , võta natuke kergemalt ,jää ja mingi põletikuvastane ravim ehk aitavad ka. Muideks , põletilikuline kõõlus on natuke hapram , ettevaatust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mure selles et olen sama raskusega juba kuid teinud ... pole valu enne tundnud ... kuid viimased paar nädalat on see valu .... see raskus pole minu jaoks raske .... suudan teha suurema raskusega ka kuid lasingi 50 peale et saaksin üldse teha ... nüüd selle raskusega ka valus ... mul trennikaaslasel sama jama ... ja see nagu tekkis temal sama ajal umbes kui minul ... kas see et või olla seotus kevade tulemisega ja mingite ainete puudujäägiga? ..... samuti alustasin ma sutsu enne seda dieediga ... või õigemini õige toitumisega ... või siis õigema toitumisega ... valin mida söön jne ... hommikul putru lõunaks puuvilju ... ja siis õhtul suppi või siis kala või muidu liha .... vähem kartulit jne ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mure selles et olen sama raskusega juba kuid teinud ... pole valu enne tundnud ... kuid viimased paar nädalat on see valu .... see raskus pole minu jaoks raske .... suudan teha suurema raskusega ka kuid lasingi 50 peale et saaksin üldse teha ... nüüd selle raskusega ka valus ... mul trennikaaslasel sama jama ... ja see nagu tekkis temal sama ajal umbes kui minul ... kas see et või olla seotus kevade tulemisega ja mingite ainete puudujäägiga? ..... samuti alustasin ma sutsu enne seda dieediga ... või õigemini õige toitumisega ... või siis õigema toitumisega ... valin mida söön jne ... hommikul putru lõunaks puuvilju ... ja siis õhtul suppi või siis kala või muidu liha .... vähem kartulit jne ...

Putru või mida iganes. Liiga suur raskus, intensiivsus, trennisagedus ja tendiniit on käes ,veel natuke ja kusagilt rebeneb , nagu mul juhtus. Parem puhata , probleeme ennetada, keha annab sulle ju märku , valu, kuula siis ometi, mina ei kuulanud. Kui sa muud ei tee , siis vähemalt väldi harjutusi , mis haiget teevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Putru või mida iganes. Liiga suur raskus, intensiivsus, trennisagedus ja tendiniit on käes ,veel natuke ja kusagilt rebeneb , nagu mul juhtus. Parem puhata , probleeme ennetada, keha annab sulle ju märku , valu, kuula siis ometi, mina ei kuulanud. Kui sa muud ei tee , siis vähemalt väldi harjutusi , mis haiget teevad.

selga ... tänud kõigile...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

spordiarsti jutu järgi on asi hoopiski niimoodi....

valu luudes on petlik ... tundub nagu luu valutaks tegelikult valutavad hoopiski tugilihased mis pole nii arenenud kui biizeps... jutt käib siis küünarnuki ja randme vahel olevatest lihastest .... ehk siis käsivarre lihastest.... aitab selle vastu nende lihaste treenimine... näiteks võttes hantli kätte ja teges randmega ringe .... kasulik oleks siis biizepsi raskusi vähendada ja teha käsivarre lihaseid ... mõne aja möödudes võib biizepsile jälle raskusi suurendada.... igasuguse luupõletiku ja muu välistas spordiarst kardinaalselt seega sellist juttu pole enam kunagi mõtet ajada...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
spordiarsti jutu järgi on asi hoopiski niimoodi....

valu luudes on petlik ... tundub nagu luu valutaks tegelikult valutavad hoopiski tugilihased mis pole nii arenenud kui biizeps... jutt käib siis küünarnuki ja randme vahel olevatest lihastest .... ehk siis käsivarre lihastest.... aitab selle vastu nende lihaste treenimine... näiteks võttes hantli kätte ja teges randmega ringe .... kasulik oleks siis biizepsi raskusi vähendada ja teha käsivarre lihaseid ... mõne aja möödudes võib biizepsile jälle raskusi suurendada.... igasuguse luupõletiku ja muu välistas spordiarst kardinaalselt seega sellist juttu pole enam kunagi mõtet ajada...

Foorum ei olegi koht, kus pannakse lõplik diagnoos. Me ainult hoiatame, mis võib juhtuda, kui õigeaegselt ei reageerita valu ilmingutele.

Ja seda kirjutatakse kogu aeg, et tuleb arendada kõiki lihaseid, mitte ainult biitsepsit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuttav tunne! Sa teed liiga suure raskusega, jägi oma tehnikat! Harjutus on kül väga isoleeritud aga samas jälgi et pingi serv oleks kindlasti kaenlaaegus, et ei jääks sinna vahele suurt vaba ruumi! Seda harjutust tehes, et on just küünarvarre luudes suur kormus, seda eriti kui sa teed seda suurte raskustega! Nii, et jah, algul väiksemad raskused ning vahepeal võid juselle harjutuse asendada millegi muuga ning siis 2 nädala pärast uuesti ette võtta!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küünarvarte kõverdamine Scott'i pingil, althaare

http://www.amazon.ee/lehed/tooriistad/harj...itseps/034.html

http://www.bodybuilding.com/fun/2002/preachercurl1.jpg

sellist harjutust tehes suurte raskuste puhul> 50kg (minu jaoks suured raskused) hakkavad luud valutama küünarnuki ja randme vahel täpsemalt välimine luu

viiasel ajal on ka rinnalt surudes sama valu tunda annud... kuid kui lõpetan harjutuse siis kaob koheselt ära ....kas on mingi ainepuudus või siis oleks parem seda harjutust mitte teha ja millegi muuga asendada ? ....

Ma ei tea kas selline soovitus siit läbi on juba käinud aga randmevalu vastu peaks aitama randmetugevdusega treeningkindad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea kas selline soovitus siit läbi on juba käinud aga randmevalu vastu peaks aitama randmetugevdusega treeningkindad.

kusagil rinnaltsurumise foorumis käis läbi et kui teed nende randmetugedega jne ... siis ei arene tugilihased piisavalt ja pikemas perspektiivis on see hoopiski kahjulik . et ma teen lihtsalt biizepsit teiste harjutustega ... näiteks püstiseistes pealt ja althaadega kangiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kulge kutid soovitan teile süüa kindlasti kaks korda aastas kuuridena liigeste tugevdamiseks rohte nagu näiteks ATRYL-mille saab retseptiga, ARTHROSTOPI PLUS- saab niisama osta. Kuna ise ei kasutanud ja nüüd tagajärjed ka käes. Ei ole saanud juba näiteks trenni teha 1 aasta ja käisin ka põlvega opil kõhrekahjustusega ning küünarnukk ka ei lase trenni teha. Proovin meeleheitlikult ikka paraneda ja uuesti alustada.

EDU TEILE IGASTAHES.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kusagil rinnaltsurumise foorumis käis läbi et kui teed nende randmetugedega jne ... siis ei arene tugilihased piisavalt ja pikemas perspektiivis on see hoopiski kahjulik . et ma teen lihtsalt biizepsit teiste harjutustega ... näiteks püstiseistes pealt ja althaadega kangiga.

Kah võimalik, sellist asja ma ei ole veel lugenud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küünarvarte kõverdamine Scott'i pingil, althaare

http://www.amazon.ee/lehed/tooriistad/harj...itseps/034.html

http://www.bodybuilding.com/fun/2002/preachercurl1.jpg

sellist harjutust tehes suurte raskuste puhul> 50kg (minu jaoks suured raskused) hakkavad luud valutama küünarnuki ja randme vahel täpsemalt välimine luu

viiasel ajal on ka rinnalt surudes sama valu tunda annud... kuid kui lõpetan harjutuse siis kaob koheselt ära ....kas on mingi ainepuudus või siis oleks parem seda harjutust mitte teha ja millegi muuga asendada ? ....

Glükoosamiini ja palju ja pikka aega

Samas võiksid mõtelda muu spordi peale, sest keha ei taha liiga raskeid koormusi taluda.

Näiteks golf.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kulge kutid soovitan teile süüa kindlasti kaks korda aastas kuuridena liigeste tugevdamiseks rohte nagu näiteks ATRYL-mille saab retseptiga, ARTHROSTOPI PLUS- saab niisama osta. Kuna ise ei kasutanud ja nüüd tagajärjed ka käes. Ei ole saanud juba näiteks trenni teha 1 aasta ja käisin ka põlvega opil kõhrekahjustusega ning küünarnukk ka ei lase trenni teha. Proovin meeleheitlikult ikka paraneda ja uuesti alustada.

EDU TEILE IGASTAHES.

aga kas sul siis oli valu pikemalt nagu et oli valus kuid jätkasid trenni ja siis tekkis suurem kahjustus .... ja kas nende liigesterohtudega ei teki mingit sellist effekti et rohtude söömise lõppemisel on kahjud suuremad kui enne ? ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põlve valud hakkasid 2 aastat tagasi kui mängisin ka võrkpalli. Nimelt kui olin võrkpalli mänginud ja tegin mõni päev kükki andis kohe tunda. Kui viimasest võrkpalli trennist oli kuskil kaks nädalat möödas sai jälle kükke teha valuta muidugi see valu ei olnud väga suur vaid korraks. Ja vaikselt hakkas see valu uuesti käima ja kuskil poole aasta pärast läks hullemaks ,kuna ka oli vaja kulturismi võistlusteks kehakaalu langetada siis ju ka lihas kaob mingil määral ja see andis kohe põlvele tunda. Ja enne võistlust ütles ka küünarnukk üles muidugi pidi siis trenni edasi tegema kuid tuli sellised harjutused võtta kus nii väga valus ei olnud. Ja peale võistlust siis käisin ka arsti juures, kes siis soovitas liigese rohte kuid siis ju oli juba hilja. Muidugi olen juba aasta võtnud neid rohte kuuridena üks 4-5 3 kuulist kuuri on tehtud.

Nende rohtude kohta ütlen, et kui sa tahad korralikult trenni teha siis sa pead neid sööma kuna vastasel juhul ei pea ükshetk enam liigesed treeningkoormusele vastu. Muidugi oleneb ka kui kõvasti trenni teed. Mina tegin 5 korda nädalas. Paljut tippsportlased kasutavad ja veel kindlasti midagi paremat. Soovitatav ongi võtta kaks korda aastas.

Ja need ei ole valuvaigistid mille kasutusel ei tunne valu ja peale kasutamise jätmist on asi hullem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Põlve valud hakkasid 2 aastat tagasi kui mängisin ka võrkpalli. Nimelt kui olin võrkpalli mänginud ja tegin mõni päev kükki andis kohe tunda. Kui viimasest võrkpalli trennist oli kuskil kaks nädalat möödas sai jälle kükke teha valuta muidugi see valu ei olnud väga suur vaid korraks. Ja vaikselt hakkas see valu uuesti käima ja kuskil poole aasta pärast läks hullemaks ,kuna ka oli vaja kulturismi võistlusteks kehakaalu langetada siis ju ka lihas kaob mingil määral ja see andis kohe põlvele tunda. Ja enne võistlust ütles ka küünarnukk üles muidugi pidi siis trenni edasi tegema kuid tuli sellised harjutused võtta kus nii väga valus ei olnud. Ja peale võistlust siis käisin ka arsti juures, kes siis soovitas liigese rohte kuid siis ju oli juba hilja. Muidugi olen juba aasta võtnud neid rohte kuuridena üks 4-5 3 kuulist kuuri on tehtud.

Nende rohtude kohta ütlen, et kui sa tahad korralikult trenni teha siis sa pead neid sööma kuna vastasel juhul ei pea ükshetk enam liigesed treeningkoormusele vastu. Muidugi oleneb ka kui kõvasti trenni teed. Mina tegin 5 korda nädalas. Paljut tippsportlased kasutavad ja veel kindlasti midagi paremat. Soovitatav ongi võtta kaks korda aastas.

Ja need ei ole valuvaigistid mille kasutusel ei tunne valu ja peale kasutamise jätmist on asi hullem.

hmmm ma teen ka 5 korda nädalas.... iga hommik 1h enne tööle minekut... samas iga päev erinev lihas .... näiteks teisip on mul biizu päev <_< .... enam mul ei valuta ... arvan et sellepärast et olen teinud teisi harjutusi juurde ja käsivarre lihaseid teen samuti 2 korda nädalas et need tugevaks saada...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hmmm ma teen ka 5 korda nädalas.... iga hommik 1h enne tööle minekut... samas iga päev erinev lihas .... näiteks teisip on mul biizu päev <_< .... enam mul ei valuta ... arvan et sellepärast et olen teinud teisi harjutusi juurde ja käsivarre lihaseid teen samuti 2 korda nädalas et need tugevaks saada...

Isiklikult küll ei valuta midagi kui Scott pingil teen aga vb selle pärast, et olen ka juba ammu randmeid treeninud kindlasti on olnud sellest kasu nii sellele harjutusele kui ka harjutustele kus peab haare tugev olema. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×