Jump to content
Fre

Lihasgrupid

Recommended Posts

Ma vaatan, et enamikel, kellel on kava ära jaotatud ning mingisugused lihasgrupid langevad ühele päevale, siis juhtub tavaliselt nii, et rind+triitseps, selg+biitseps, jalad ja õlad satuvad samadele päevadele. See teeb siis nii, et nädalas saab trenni ainult 1 lihasgrupp.

Nagu ma olen aru saanud, siis rinda treenides treenib kõvasti triitsepsit ja selga tehes saab vatti biitseps.

Küsimused: miks panna rinna päevale lisaks veel triitseps, kui see saab niigi trenni ja selja päevale biitseps?

kas ei tule kasulikum, kui need lihasgrupid üksteisest eralda ja teha triitsepsit rinnaga erineval päeval ja biitsepsit seljast erladatuna( nii saaks käed 2x nädalas trenni ja kasu peaks suurem olema)?

Kas kava: selg+triits, rind+jalad, õlg+biits on tõesti halvem kui rind+triits, selg+biits, õlad ja jalad?

Tehke mulle palun selgeks, miks on ühte moodi kasulikum teha kui teistmoodi, kuigi harjutused on samad ja teisel juhul saaks lihaseid isegi rohkem treenida. Mulle jääb see mõistmatuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No esiteks ei saa kohe väita, et nii on kasulikum, kuigi väga paljud just nii teevadki. Siiski jagunevad arvamused 2 leeri...tegelikult vist isegi kolme. Mina kuulun nende hulka, kes arvavad, et parem on teha rinda ja triitsepsit koos ning selga ja biitsepsit. Põhimõte seisneb selles, et kui sa teed rinda, siis töötab ka triitseps. Järelikult tuleb teha ka triitsepsit kohe, et teda lõpuni ära väsitada ja et ta saaks max. koormuse. Ei ole mõtet teha eri päevadel natuke ühte ja natuke teist, parem on teha järjest ja maksimaalse koormusega.

Teised arvavad jällegi, et kasulikum on rinda ja triitsepsit eri päevadel teha, kuna pärast rinnatrenni on tavaliselt triitseps juba natuke väsinud, siis ei ole mõtet teda edasi piinata, vaid tehakse mõnel teisel päeval edasi. Nii tuleb tõepoolest 2 korda nädalas 1 lihas. Olen niiviisi proovinud treenida, aga mulle see ei istu, kuna pärast rinnatrenni ei jõua mõne päeva pärast teha eraldi triitsepsit, sest ta ei ole veel rinnatrennistki taastunud. Nii on suurem ületreeningu risk. Kes taastub väga kiiresti või siis ei koorma piisavalt palju lihast, võib muidugi proovida. Mina üritan võtta trennist maksimumi. Tegelikult, kui kava 4-ks ära jaotada, siis võib-olla isegi jõuaks. Minul on aga 3-ks jaotatud kava ja tahes-tahtmata oleks tulnud 2 triitsepsi trenni järjest.

Kolmas leer treenib biitsepsit ja triitsepsit koos (teineteise vastas asetsevad lihased). Kui pingutad biitsepsit, siis sellega venitad triitsepsit ja vastupidi. Selles suhtes ei oska seisukohta võtta, kas on hea või halb, kuna ei ole eriti palju niiviisi treenida proovinud. Tõsi küll, hakkasin viimasel ajal 2 korda nädalas biitsepsit treenima: 1 kord pärast rinda ja triitsepsit ja teine kord pärast selga. Aga esimene biitsepsi trenn on suhteliselt kerge.

Keegi ei saa kindlalt öelda, milline on nendest parem, millien halvem. Mõnele sobib üks, teine eelistab teist. Kõike tuleb oma nahal proovida ja katsetada ning avastada, milline süsteem toimib konkreetselt sinu puhul.

Muudetud kasutaja alessandro poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1)ma ei ole veel aru saanud miks üldse tehaske biitsa ja triitsa ühel päeval. kindlasti on seal ka mingi mõte miks just nii on kasulikum teha . tahaks just seda mõtet teada.2)kas siis ainuke põhjus ongi selles, et kui biitseps on tehtud hakkad triitsepsit tegema ja siis saab biitseps hea venituse, kui see ongi see põhjus sis miks see venitus just nii hea on ( vähem valu lihases küll aga huvitun rohkem arengu aspektist) :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2)kas siis ainuke põhjus ongi selles, et kui biitseps on tehtud hakkad triitsepsit tegema ja siis saab biitseps hea venituse:

Või teed ennem triitsepsit ja siis biitseps, nii saab triitseps hea venituse :D

Igaljuhul, ma teen küll need mõlemad ühel päeval, alustan biitsepsist. Kunagi tuttav ütles küll et vahe sees kumba esimesena käsile võtta, kuid jäi arusaaamatuks milline vahe, aga võta näpust nüüd..

Muudetud kasutaja Xero poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja üks põhjus veel selline, et kui teed triitsepsit, siis biitseps sel ajal ei tööta ja vastupidi. Ehk siis lõpetades biitsepsi harjutusi, alustad triitsepsiga nullist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina saan sellest aru nii , et kui sul on huvi teha kätele palju seeriaid ja harjutusi , siis eraldi päev kätele on mõttekam, efektiivsem. Kui piirdud tricepsile , bicepsile 1-2 harjutusega , siis on sobivam rind- tric , selg -bic.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nt. mina teen biitsa ja triitsa samal päeval. Kõik variandid läbi proovitud, selline lihtsalt sobib kõige rohkem. Selg ja biits ei sobi mulle, peale selja tegemist on käed liialt väsinud. Sama lugu triitsa ja rinna ühel päeval tegemisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nt. mina teen biitsa ja triitsa samal päeval. Kõik variandid läbi proovitud, selline lihtsalt sobib kõige rohkem. Selg ja biits ei sobi mulle, peale selja tegemist on käed liialt väsinud. Sama lugu triitsa ja rinna ühel päeval tegemisega.

Sama siin.

Proovisin eile teha peale selga biitsepsit, aga asjast ei tulnud eriti midagi välja, sest peale 5 seljaharjutust on käsi ikka korralikult läbi ja annab järgmisel päeval ka tunda. See-eest triitsepsiga probleeme polnud (suutsin 4 harjutust korralikult ära teha). Ma jätaks heameelega selle biits+selg, rind+triits variandi ära ja jätkaks nii nagu olen pidevalt teinud. Põhjus on selles, et peale selga on biits peaaegu sama läbi kui biitsepsi päeval - nii saan teha 2x nädalas ja efekt peaks suurem olema. Kas keegi vaidleb vastu? Millalgi proovin ehk ainult käte päeva ka.

Mulle pakub peavalu mu kõht. Nimelt, kõht on mul suhteliselt tugev ja kõhulihaste tegemise ajal tunnen lihaseid ka, aga püsti seistes või niisama olles ei ole praktilsielt mitte midagi näha. Kõht on ainult kuidagi imelikult punnis...ei oska midagi peale hakata. Olen teinud kõhtu kuskil 4x nädalas - kas võib asi tulla ületrennist? Samas, kui mu sõber on käinud minust vähem ja tal polnud enne mitte midagi, on nüüd korralikult endal lihased välja saanud. Närvi ajab selline asi ja tekib kange tahtmine kõik sinnapaika jätta, aga siis järele mõeldes leian, et mitte midagi tehes ei tule ju mingit tulemit.

Kas teil on ka nii olnud, et mingil hetkel (just alguse poole - esimesed kuud) enam ei ole tahtejõudu edasi käia ja tahaks lõpetada? Miks oled edasi käinud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võimalik, et sina sööd niipalju et oled natuke paksemaks läinud ja kõht suuremaks. Sõber aga sööb vähe, keha põletab rasva trennis ja siis tulevad kõhulihased ka ilusti välja.

Biitsepsiga on nii et ise tead kuidas teed. See et rohkem treendi ei tähenda suuremat efekti, selle loogika järgi võiks 7x nädalas treenida 15 seeriat iga kord. Kuna seljaga saab biitseps nagunii suure töö osaliseks ja kätepäeval pingutad ka seeriaid kõvasti teha, võib olla tulemuseks hoopis see et su käsi ei kasva üldse. Seljatrenn on biitsepsile pea et sama mis biitsepsi oma trenn, nii et kui 2x nädalas nii karmilt teha, 50/50 ju kas taastub ära või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma vaatan, et enamikel, kellel on kava ära jaotatud ning mingisugused lihasgrupid langevad ühele päevale, siis juhtub tavaliselt nii, et rind+triitseps, selg+biitseps, jalad ja õlad satuvad samadele päevadele. See teeb siis nii, et nädalas saab trenni ainult 1 lihasgrupp.

Nagu ma olen aru saanud, siis rinda treenides treenib kõvasti triitsepsit ja selga tehes saab vatti biitseps.

Küsimused: miks panna rinna päevale lisaks veel triitseps, kui see saab niigi trenni ja selja päevale biitseps?

kas ei tule kasulikum, kui need lihasgrupid üksteisest eralda ja teha triitsepsit rinnaga erineval päeval ja biitsepsit seljast erladatuna( nii saaks käed 2x nädalas trenni ja kasu peaks suurem olema)?

Kas kava: selg+triits, rind+jalad, õlg+biits on tõesti halvem kui rind+triits, selg+biits, õlad ja jalad?

Tehke mulle palun selgeks, miks on ühte moodi kasulikum teha kui teistmoodi, kuigi harjutused on samad ja teisel juhul saaks lihaseid isegi rohkem treenida. Mulle jääb see mõistmatuks.

Teen ka umbes sama kava järgi praegu, st selg+triits, õlg+jalg ja rind +biits. Arvan, et rind ja jalg ühele päevale ei sobi.Mõlemad on liiga suured lihasgrupid. Kui võtta arvesse, et jalapäeva lõpus on ka sääretreening, siis omast käest võin öelda, et selle jaoks eriti enrgiat ei ole ja kiputakse varastama või hoopis jäetakse tegemata.

Õla esiosa saab tegelikult minu kava järgi küll kaks päeva järjest päris rasket treeningut, kuid see on mul kõige paremini arenenud. Ühel nädalal teen ühte lihast kaks korda, teisel nädalal üks kord. ja toimib täitsa hästi.

Tee niii nagu ise tunned. Minul on sinu kava järgi väga hea, aga muuda seda vahel. Proovi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×