Jump to content
ronija

Umbkaudne 80% kindel toitumiskava.

Recommended Posts

Ise olen

187,5cm pikk

Kaalun hetkel 73kg

Toitumiskava umbes selline:

06:30 Puder, maisihelbed, v6isai k6rvale.

09:45 Proteiini sheik u. 54 g 80 protsendilist

11:30 Kooli soe toit (Kui riisi, makaroni, kartulit on, vahest leidub ka proteiini)

13:30 Tavaliselt proteiini sheik (v6i koolist ostetud toit, kui proteiinirikast on)

16:30 kodune hea soe toit, vahest lisaks maisihelbed (kartulid, riis v6i makaronid ja iga kord midagi erinevat aga toitvat k6rvale)

19:30 Proteiini ja sysivesikute sheik (u. 40g proteiini u. 60g sysivesikuid)

21:00 (v6i natuke varem) Kohupiim ja midagi vähest k6rvale.

(kohupiim 100g kohta 18g valku 1,5g sysivesikut 0,5g rasva)

Nende toidukordade ajal pyyan ka piima juua, mahla ja vett joon päeva jooksul korralikult.

Umbes 21:00 v6i natuke ennem lähen magada, et lasta kehal puhata.

Trenni teen praegu edasij6udnute kava järgi 3 korda nädalas. (seda u. 3,5 nädalat, algajate kava olen teinud 2 kuud natuke varem, umbes 2- 3 kuu möödudes lähen teisele kavale yle)

Trenni päev -> vaba päev -> trenni päev -> vaba päev -> trenni päev.

Hoian yldiselt seda skeemi nii, aga igaksjuhuks hoian end valmis 2 päevast puhkust tegema, kui peaksin tundma, et olen k6vasti vatti andnud.

Treenin keskendunult yritades v6imalikult tähelepanelikult tehnikat kontrollida.

Kordusi teen rahulikult ja mitte rahmides, seeriate vahelised pausid varieeruvad 30 sek - 60 max.

Enne trenni v6tan proteiini sheigi ca 54g 80-e protsendilist.

Pärast trenni sheik proteiini u. 40-50g 80-e protsendilist ja sysivesikut u. 60-70g 94-a protsendilist.

Eesmärk on kaalust juurde v6tta ja lihasmassi koguda.

Arvamused on väga, väga teretulnud. Loodan, et seletasin k6ike arusaadavalt :P

Suur aitäh juba ette vastuste eest :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult pean natuke yle vaatama :P

Äkki lisan kahele söögikorrale lahja mingi 20 - 30 grammise proteiinisheiki, lihtsalt toiduk6rvalise joogina?

Ma ise pooldaks rohkem nö. tavalist toitu (ehk siis kodujuust jne). Kui muud võimalust ei ole, võid ikka sheigi teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ma eelistaks ka tavalist toitu, aga ma ei teagi eriti paljusid proteiini allikaid. Oleks huvitav teada.

Mulle on teada - Liha, kylmaveekalad, kanakereliha, munad + m6ned väikesed proteiiniallikad siit sealt mida ei saa nii t6siselt v6tta päeva normi täitmisel.

Muidugi keegi v6ib seda jada siin täiustada ja oma teadmisi jagada :P

Kahjuks pean vist jah sheikiga ennast abistama, sest t6siasi on see, et alati ei ole raha, et endale head ja paremat lubada ;)

+ kohupiima ka. Kuid Oldman sa siis arvad, et peaksin seda rohkem kui ainult viimase söögikorra juures tarbima?

Kava vaheldub vähesel määral, mu ema ikka kypsetab kodus liha ja kana vahest, praegu verivorstid (ma ei tea mis värk nendega on palju mida sealt saab), aga yhes6naga hoiab laua silmale ilusa :(

+ muna ka vahest. Praegu sellega väike paus :( sest algse kava juures suutsin munaga "veidi" yle panna ;):P

Muudetud kasutaja ronija poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Omg, 4 sheiki niigi päeva jooksul ja veel 5s ka lisada. Ainult pulbrist eladki ju :(

Minumeelest täitsa haige. Ma ise saan samasuguse koguse 180g valku puhtalt söögist kätte. Aga no jah, ise tead mis teed, lihtsam on muidugi veega pulbert luristada kui pannil liha küpsetada. Muidu menüü on ok, aga lahja tundub küll. Koolis ju liha ei pakuta, seal vorstitooted ja kalapulgad jms. Kas lõunal see toitev on liha või salat või võileib, seda pole öelnud... õhtul jah sööd kohupiima, see ka ainus korralik valku andev toit. Aga see ainult minu arvamus, mina ei elaks päev otsa pulbrist, eelistan ikka süüa kala/liha/valgurikkaid piimatooteid/muna, see ikka inimese toit :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimese toit maksab ka palju :P

Nagu ma eelnevalt ytlesin :( pean sheikidega ennast tublisti aitama, alati rahakotti vaadates naeratus ei tule näole :(

Siiamaani pole ära tapnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimese toit maksab ka palju :P

Nagu ma eelnevalt ytlesin :( pean sheikidega ennast tublisti aitama, alati rahakotti vaadates naeratus ei tule näole :(

Siiamaani pole ära tapnud.

Sa siis sheikide peale ei kuluta raha?

Minu arust tuleb tavatoidu ja sheigi hind umbes sama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimese toit maksab ka palju :(

Nagu ma eelnevalt ytlesin :( pean sheikidega ennast tublisti aitama, alati rahakotti vaadates naeratus ei tule näole ;)

Siiamaani pole ära tapnud.

Sulle teadmiseks sheigid tulevad kallimad kui tavatoit. Ma just järeldasin et sul paks rahakott, jõuad lõputult sheike lubada ja ise oled nii laisk et ei viitsi poes käia, ega süüa teha :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei syya ma viitsiks teha :P Poes viitsin käia kyll ja mu ainukesed rahad kui seda on lähevadki söökide peale :P

ntks 460kr 1,8kg-se whey lemon superi eest ei ole määratult palju seal ju mingi ca 1460g proteiini.

PS. Mulle maitsevad need sheigid :(

Isegi yhe r6vedaga harjusin ära ja hakkas meeldima :( (Ostetud apteegist)

Hehe päris palju vaatajaid teemal. ;)

OSTKE Otti kava!!

Kui mul ykskord raha on siis teen sama moodi ;)

Muudetud kasutaja ronija poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa ei tea millistes toiduainetes on proteiini ja seetõttu jood sheiki siis, sorry vaan, ei ole sul eriti eeldusi ja teadmisi mingit "toitumiskava" koostada.

Maksa Otile, summa ei ole suur ja sa saad kava mis on toitumiskava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kurjad s6nad. Eks ma ikka tean, aga madis madis madisekene matu vaata asi on nii, et KAS MA MAINISIN OMA TYHJA RAHAKOTTI????

Yhes6naga su kommentaar ei andnud kahjuks midagi juurde peale selle, et said yhe postituse enda arvele :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma toon väike näite... ütlesid et 1460g proteiini saad Lemonist, maksad selle eest 460 kr. Ok. Selle raha eest saaks veel:

46 pakki kohupiima (250g), millest saad 2070g valku

6,5kg kanafileed - 1495g proteiini (kala on veel odavamalt saada)

460 muna -> 460 munavalget -> 1840g proteiini (mõned kollased sööd ju tegelt ka veel ära).

Noh neid tooteid võiks ju lõputult siia kirjutada mida poest osta saab, enamik tulevad siiski odavamad kui valgupulber. Kui just ei osta sinke mille kg on 150kr või lõhefileesid milles kilokg hind on üle 300 :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah see on midagi usutavat juba silma all ;)

Aga Mr.Y mis arvad kui ma praeguse umbkaudse kavaga teeksin mingi 2 kuud äkki? Ja vahetaksin toitumiskava kood treeningkavaga ymber korraga?

Kohupiim ja kanafilee paitavad silma, aga munaga ei tahaks niiv6rd palju tegemist teha ;) (saan aru kyll, et kombineerida)

Selline asi ka vahele kas ma kohupiimaga v6in nii teha et segan seda piima (kindlasti v6ib :P ) ja vähekese siirupiga?

L6putult v6iksid muidugi näiteid tuua :P

Aga praegu paarist kolmest lisanäitest ära ei ytleks :(

Tundub, et mul on v6imalik oma raha veidi säästa :(

Kas toitudes on samaväärse v6i k6rgema kvaliteediga proteiinid?

Muudetud kasutaja ronija poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No toitumine on su enda asi ju, ei saa öelda et söö nüüd seda või söö seda teist. Söögikavade vahetamine ei ole nagu treeningkavade vahetamine :P Kui tahad võid kasvõi homsest vahetada, st muutusi teha, kardinaalselt pole vaja ju midagi muuta.

No igastahes valku tundub sul piisavalt olevalt, kui kaloreid ikka rohkem kui kulutad, siis peaks sul lihast kasvama küll. Ma ise ajasin alguses täitsa ilma pulbriteta läbi, praegu võtan, aga ainult 1 kord peale trenni ja ei taha ka nagu rohkem võtta. Võiks küll kooli ajal ka (nagu sina teed) aga ma ei pea seda nii vajalikuks.

Rasvatu kohupiim on jah kuiv ja paks, paha süüa :( Segada võid piima või veega, piimaga natuke maitsvam. Raha võid säästa küll, lihtsalt võta suvaline valgurikas toit, arvuta ise selle hind võrreldes sheikiga. Veel näiteid? Mu viimane toidukord sisaldas näiteks selliseid tooteid (kõik tuleksid odavamad kui proteiinisheik teha):

Tuunikala konserv, selle hind on 8.30. Can sisaldab ~140g tuunikala. Tuunikala sisaldus võib olla 21-27g 100g kohta. Nii et 1 konserv ligikaudu 30g valku.

Kodujuust, rasvatu. Hind 12.50 ja topsis on 50g valku.

Juku juust. 100g on 40g valku. Kilo maksab 60-70kr.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega jah siin pole muud erilist jäänud öelda, kui et suur aitäh sulle :P

Sain targemaks! :( Nyyd ei ole nii suurt segadust ka toidukava määramisega.

Kui viitsiksid, siis v6ibolla teaksid rääkida kaloritest?

Nii imelik, kui see ka pole ma ei tea palju ma kulutan :( :S

Ja ma ei tea palju ma saan :S

Ja ma leian, et see on paras probleem!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No eks need paras tüli ole :P

Kui ei viitsi nendega mässata, siis kõige lihtsam on ennast kaaluda.

Väheneb, järelikult pead rohkem sööma

Suureneb, järelikult sööd piisavalt (kui tahad veel rohkem suurendada,söö veel rohkem)

Ise arvutasin ühes kohas kokku kunagi, palju umbes kulutan nii trenni kui mittetrennipäeval. Ja tean ka palju ma söögist saan. Koolitoit muidugi varieerub, aga nii 500-800 kcal plussis. Valku tuleb mul koolipäeval ~150g. Kasvan küll.

Valku sul on veel rohkem, kui kõht koguaeg korralikult täis ka siis ei tohiks probleemi tulla kalorite kokkusaamisega. Ma arvan et sul ei ole tarvis neid lugeda, kaalumisest piisab. Aga kui see paras probleem on siis võid muidugi, näen et võtad asja väga tõsiselt algajast peale :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:P kaalu pealt ma ära ei saa, veel vähem peegli eest :P;):(

Mida rohkem ma enda peal näen ja mida rohkem ma teada saan seda suuremaks muutub tahe :(

Kuidas ma muidu ja kuskohas saaksin arvutada palju kaloreid ma kulutan trennipäevil ja puhkepäevil? Kui peaks vajadus tekkima ;)

Selline asi ka - Kui mul valgud, sysivesikud ja kalorid kaetud siis on k6ik korras? V6i pean veel m6ne aine pärast muretsema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma võtsin selle lehe:

http://www.toidutare.ee/kaloriarvuti.php?burner=1#start

Registreerisin ära, kirjutasin tabelisse 15 minutit. Sain tulemused.

Siis jagasin oma päeva 15 minutitlisteks tsükliteks, 24x15=360 lahtrit. Muidugi ~9 tundi läks magamise peale, ~7 tundi koolis - tegevus istumine. Niimoodi täitsin võimalikult täpselt kõik ära ja sain tulemuse kokku. Muidugi võibolla ka lihtsamaid kohti, aga ma ainult selle lehe leidsin ja sealt saab üsna täpselt arvutada, nii et oma kaloraazile 500 otsa pannes peaks olema lollikindel, et plussis oled :P

Aine? Võid muretseda veed rasvade pärast, või nt vitamiinide pärast, või raha pärast :(

Tegelikult ära muretse nii palju, sa muretsed veel rohkem kui mõni päris kulturist. Lihtsalt söö, joo, treeni, maga ja küll sa ka oma tulevused saavutad! Sellise toidu ja valgukogusega, õige treeningkavaga, piisava puhkusega (need sul kõik olemas) tuleb sul lihasmassi küll, kindel see! Ainult kannatust on vaja, sest see ei tule üleöö. Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mind hakkas niuke teema kummitama et kas on ikka mõtet trennis käija ja kas lihas kasvab kui saan 1,5 g valku keha kilogrammi kohta? või on ikka ülimalt tähtis et saaks 2g keha kilo kohta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×