Jump to content
Guest kõrvits

Kõrvetised aka reflukshaigus

Recommended Posts

Ma ei tea milline fat burner Sul on kuid enamus neist aktiveerivad tugevalt ka seedetrakti talitust. Näiteks üks "poollegaalseid" ja ägedamaid, ECA stack, tekitab paljudel maohaavandeid. Ei usu küll, et Sul on sellega tegemist.

Kõrvetisi tekitavad paljudel inimestel ka tunduvalt leebemad. Näiteks need, mis sisaldavad kofeiini, kaneeli jms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ka tihti kõrvetab (maos). pole veel raatsinud minna voolikut neelama arsti juurde, aga nii palju olen tähele pannud, et tühja kõhu peale happelisi asju süüa ei saa. hommikul ntx kohe greibi ära sööks, siis sureks vist valusse. aga kui kõht on muud kraami täis, siis käib küll. mao ülehappesus ma eeldan. ise joon suht tühja kõhu peale ka fatburnerit. sellest pole veel kõhuvalu saanud.

ajutiselt vb söögisooda vesilahust juua, kui maos kõrvetab. või kui see kõrist maitse tõttu alla ei lähe, siis käsimüügiravimit rennie, mis on maitsestatud ja tabletiks pressitud söögisooda. aga kui asi jätkub, siis ikka asjatundjate juurde!

head paranemist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul ka tihti kõrvetab (maos). pole veel raatsinud minna voolikut neelama arsti juurde, aga nii palju olen tähele pannud, et tühja kõhu peale happelisi asju süüa ei saa. hommikul ntx kohe greibi ära sööks, siis sureks vist valusse. aga kui kõht on muud kraami täis, siis käib küll. mao ülehappesus ma eeldan. ise joon suht tühja kõhu peale ka fatburnerit. sellest pole veel kõhuvalu saanud.

ajutiselt vb söögisooda vesilahust juua, kui maos kõrvetab. või kui see kõrist maitse tõttu alla ei lähe, siis käsimüügiravimit rennie, mis on maitsestatud ja tabletiks pressitud söögisooda. aga kui asi jätkub, siis ikka asjatundjate juurde!

head paranemist!

Tänan soovituste eest ,kuid sain juba abi "kluxist" ja aitas ka ingver :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ah mis te jamate.. apteek ja apteek. Keefir !! jube hästi mõjub, neutraliseerib nagu naksti...

Eesti keefir on üldse üks imeline toiduaine.. on siis kõrvetised, kõhuvaevad või pohmakas.. kõiki leevendab ja krt hästi :D:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ah mis te jamate.. apteek ja apteek. Keefir !! jube hästi mõjub, neutraliseerib nagu naksti...

Eesti keefir on üldse üks imeline toiduaine.. on siis kõrvetised, kõhuvaevad või pohmakas.. kõiki leevendab ja krt hästi :D:)

jaaa seda küll ,keefiri joon ise iga päev ,aga see on vaid ajutiselt leevendanud kõrvetust .Ma soovin ikkagi oma magu korda saada :) mitte eluaeg keefiri peale loota ;) Muideks hapukoor leevendab kaa väga hästi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimasel ajal olen tähele pannud, et mul hakkasid kahtlaselt tihti kõrvetised tekkima - praktiliselt iga päev. Huvitav on seejuures see, et toitumist ma ei ole oluliselt muutnud, tarbin ikka samu asju. Ei oskagi seda kõrvetiste teket millegagi seostada. Ainuke asi, mida olen muutnud, on see, et hakkasin kreatiinikapsleid võtma (kre-alkalyn), aga ei tahaks uskuda, et kreatiin kõrvetisi põhjustab.

Oskab keegi öelda, millest kõrvetised tingitud võiksid olla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm. Kui nüüd hästi järele mõelda, siis ma hakkasin tomateid ja sibulat veidi rohkem sööma kui enne. Proovin vähendada tomati ja sibula tarbimist mõneks ajaks, vaatan, kas läheb paremaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmm. Kui nüüd hästi järele mõelda, siis ma hakkasin tomateid ja sibulat veidi rohkem sööma kui enne. Proovin vähendada tomati ja sibula tarbimist mõneks ajaks, vaatan, kas läheb paremaks.

Praetud sibul ei peaks tekitama kõrvetisi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul tekivad kõrvetised kui ma päevas liiga palju gutta multinektarit joon. Vb annab seda ka osade teiste mahladega seostada. Et äkki on selles asi?

Ma ei tarbi mahlu.

Praetud sibul ei peaks tekitama kõrvetisi.

Sibulat ma söön enamasti praetud kujul. Võib-olla siis ikkagi tomatist..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hea link. Sain targemaks. Kõrvetiste probleem esineb mul harva, kuid naise soovitusel klaas piima ja korras :D

Jep, piima olen ka tarbinud kõrvetiste leevendamiseks.

Täna panin tähele, et kõrvetised algasid pärast kohvi joomist (päeval suht tühja kõhu peale) ja jätkusid enam-vähem terve päev. Proovin homme kohvi mitte juua tühja kõhu peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jep, piima olen ka tarbinud kõrvetiste leevendamiseks.

Täna panin tähele, et kõrvetised algasid pärast kohvi joomist (päeval suht tühja kõhu peale) ja jätkusid enam-vähem terve päev. Proovin homme kohvi mitte juua tühja kõhu peale.

Täna võtsid sibulad menüüst välja?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täna võtsid sibulad menüüst välja?

Ei võtnud tookord.

Rasv lõdvestab ja valk pinguldab sulgurlihast mao ja söögitoru vahel.

Rasva tarbimist ma ei ole suurendanud ja valgu tarbimist ei tahaks ka suurendada, aga võtan arvesse.

Viimased paar päeva olen kodust eemal olnud ja veidi teistmoodi toitunud ning kõrvetisi ei ole tekkinud. Kui tavaline söögirutiin jälle hakkab, siis vaatan, kuidas kõrvetistega on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pikemat aega vaevab reflukshaigus, millega olen päris kimpus. Olen mitme erineva gastroeneroloogi juures käinud, diagnoos pannakse ära, ravi ei funktsioneeri. Olen võtnud mitu kuud omeprasooli, pantoprasooli, mingil määral need ravimid leevendavad, probleemi ära ei võta. Nüüd kirjutati veel mingisugune soolte peristaltikat aeglustav ravim välja, nii igaks juhuks, sest arst ei osanud enam mitte midagi soovitada. Gastroskoopia tehtud, märkimisväärsete tulemustena (vaid sappi oli palju). Lisaks on pidevalt erinevad hingamisteedega seotud mured, mille arst arvas samuti reflukshaiguse süüks (maohape valgub hingamisteedesse?)

Aitab suures koguses külma piima joomine (>0,5l) ja kummalisel kombel vahest surve avaldamine roiete allossa. Rennie, maalox jms magneesiumi-kaltsiumi-alumiiniumi sisaldavad preparaadid eriti ei aita, ka suures koguses (4 tbl korraga) võetuna mitte.

Olen loobunud igasugustest võimalikest toiduainetest, mis oma arust on süvendanud refluksi teket peale sööki (roheline tee, küüslauk, apelsinid, õunad, alkohol, maasikad), mis alguses tundus aitavat, nüüd aga on kaebused tagasi tulnud. Toitumine on korras (kofeiini ei tarbi, kiirtoitu ei söö, valmistoitu väldin). Kokku 5-6 söögikorda päevas.

Ideid? (rahvameditsiin?)

Muudetud kasutaja protein_pets poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×