Jump to content
splint

Kreatiin

Recommended Posts

eelkõige tee baasharjutusi saalis.igasugused eraldi biitseps,triitseps pole eriti mõtekas ning ei anna tulemusi sprindis.tähtis on plahvatuslik jõud mitte mass.

vett peaks kohe kindlasti tarbima nii saalis kui eriti siis kui väljas pikemaid lõikke jooksed.

Aga miks sprinteritel üldse suured lihased on? Vaatasin MMi ja seal oli üks valge noor prantsuse poiss, aeg 10,04. Oli suht peenike. Kas sprineritle peavad kõik lihased suured ja tugevad olema, ma ei saa aru, kuidas trapets näiteks kaasa aitab? Ja kuidas selle kreatiini manustamisega jääb? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti annab kreatiin juurde ka kiiruse aladel, kuid siinkohal soovitaks kretiinetüülestrit, mis ei seo vett, kuid kasvatab jõunäitajaid, kiirust ja ka lihasmassi. Monohüdraat aga ei ole nii puhas ja on tunduvalt raskemini organismilie omastatav, kui etüülester. Viimase puhul ei ole vaja teha ka mingit laadimist! Parema tulemuse samiseks soovitan võtta koos beta-alaniiniga, lisades tiba dextroosi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lihasmass peab olema vastavuses jõuga.seda eriti sprindis.neid suuri kappe on olnud küll kes stardijoonel hirmsa mulje jätavad kuid ajad pole midagi erilist.

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lihasmass peab olema vastavuses jõuga.seda eriti sprindis.neid suuri kappe on olnud küll kes stardijoonel hirmsa mulje jätavad kuid ajad pole midagi erilist.

Selliste kappide koht on pigem heitealadel :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga miks sprinteritel üldse suured lihased on? Kas sprineritle peavad kõik lihased suured ja tugevad olema, ma ei saa aru, kuidas trapets näiteks kaasa aitab?

Mida suuremad on lihased, seda rohkem on nendes jõudu. Närvisüsteemi ja glükogeenivarude arendamine on ka tähtis, aga ilma lihashüpertroofiata on raske kuskile jõuda.

Muudetud kasutaja rinaldo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et ma hakkan päevas 5 grammi tegema, kas soovitate see mul ära jaotada või lasen peale trenni sisse? Treenin teen 3 korda nädalas, kuigi tahaks rohkem, arvan, et hakkan 4 korda tegema. Ja kas puhkepäevadel tarbin samuti siis 5 grammi?

Keegi küsis, kas ma jõusaalis jalgu ei teegi. Tegelt teen küll, aga jalgu käsib treener teha kui jalad olen ära teinud, siis treener läheb minema ja ma hakkan muid lihaseid tegema. Vabandust, mu võhiklikkuse pärast, aga nende masinate nimesid ma ei tea (on jalapress, siis on üks agregaat mis treenib sääri ja üks on reie tagaosa ja sääre jaoks). Aga kangiga kükke pole veel teinud, sest olen kuulnud, et see paneb kasvu kinni. Mina seda ei usu aga skeptiline olen siiani.

Üks hea artikkel kreatiiniga seonduvate müütide kohta.

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=5282

Võta trennipäevadel 10g, puhkepäevadel 5g - oleks minu soovitus. Kükki peaks sa kindlasti tegema.

Maksimaalse kiiruse arendamise puhul tuleks kindlasti treenida puusa stabiliseerivaid liihaseid - näiteks kõhulihased, tuharad ja reie tagakülg. Kindlasti peaksid vältima lihaste düsbalansi, mis tähendab, et kui treenid reie tagakülge tuleks treenida ka esikülge. Treeningutes peaksid kindlasti tähelepanu suunama plahvatusliku jõu arendamisele. Eks treener oskab sind ilmselt piisavalt juhendada. Edu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olks.

üks küsimus veel: kui ma pean võtma kreatiini enne ja pärast trenni, siis mis saab neist päevadest kui mul tenni ei ole?

Sellele saad vist vastuse isegi pakendi pealt. Trennivabal päeval võetakse enne hommikusööki. Kui on laadimispäev, siis nagu ikka . 4x päevas jaotatuna päeva peale võrdselt enam-vähem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas kreatiin võib põhjustada unehäireid või neerude töö kiirenemist, see tähendab, et peab tihedamini wc vahet käima?

Midagi see doping kindlasti mõjutab, v-b tõesti ka seda, kui edukalt õnnestub enne und numbreid loendada:

Kreatiin parandab mälu

Tippsportlaste toidulisand – kreatiin – mõjub lihaste kõrval soodsalt ka ajutegevusele, eelkõige taimetoitlaste ajudele. Austraalias korraldatud uuringus sõid katsealused kuue nädala jooksul kreatiinitablette ning nende reageerimiskiirus ja meeldejätmisvõime paranesid selle aja jooksul tunduvalt. Eriti häid tulemusi näitasid katsealused testis, kus nõuti pikkade numbrijadade meeldejätmist. Uurijad põhjendavad tulemusi asjaoluga, et tänu kreatiinile omastavad närvirakud energiat paremini.

Organism on võimeline sünteesima ainult pool keha päevasest kreatiinivajadusest, teise poole peaks saama kätte toidust. Dieettoidud sisaldavad väga vähe kreatiini, samas on kreatiini kontsentratsioon suur toores veise- ja sealihas ning kalas.

Allikas: Tiede 6/2005

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=196453

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Midagi see doping kindlasti mõjutab, v-b tõesti ka seda, kui edukalt õnnestub enne und numbreid loendada:

Ma vist magasin midagi maha, millal kreatiin dopinguks sai?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võin eksida, aga nt Prantsusmaal on/oli kreatiin keelatud ainete nimekirjas.

Me ei ela Prantsusmaal :) Kui mõni riik lisab c-vitamiini dopingu nimekirja, siis ei pea kohe terve maailm seda vastavalt nimetama. Seal olevat ka vahepeal red bull ära keelatud?!? muud energiajoogid pidid ok olema:D

P.S. Creatine is not on the International Olympic Committee's list of banned substances.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Terv!

Kas kreatiin monot tasub kasutada ka taastus vahendina?,eeldades et treeningmaht suur.Lisaks kasutan proteiini,sysikaid,bcaa.

Kreatiin ei ole muidu mingi taastaja aga kui sa kasutad juba proteiini, süsikaid ja bcaaad siis ju taastus kombo olemas :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×