Jump to content
crystal

rasvavaba-toidu dieet

Recommended Posts

niisiis.. kuidas mõjub kehale näiteks 5-päevane või nädalane rasvavaba toidu dieet (sööksin köögivilju, rasvatut jogurtit, kodujuustu jne, puuvilju, väherasvast kala + kompleks vitamiine)? Veel teeksin iga päev 1 h aeroobset trenni. Olen 20 aastane naine rasvaprotsendiga 14,5, eesmärgiks alandada protsent 12-ni.

Kas selline reziimimuutus mõjuks kehale aga hästi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

14,5 % tahad saada 12%-le? Puhtalt huvi pärast tahaks teda miks? 14,5 on ju täiest hea tulemus.

Rasvaba dieeti mina küll ei soovitaks, kuna organism vajab korralikuks töötamiseks ka rasva mõõdukas kogustes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võin öelda, mis selle tulemus oleks. Keha väsiks ära ning tekiks kurnatustunne, sest ei ole rasvu ega süsivesikuid, mille tõttu pidurdub hormoonide tootmine. See on täiesti vale lähenemine. Ei jõua mitte kusagile. Õige dieet koosneb kõikidest toitainetest, kuid nõks on õigetes vahekordades. See oma ülaltoodud mõte unusta ära. Või kui tahad proovida, siis proovi. Saad kinnitust sellele, mida rääkisin. Tulemuseks väsimus ning kehaline kurnatus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ok, tänan, tahtsingi teada enne proovimist, kuna varem olen kuulnud just,vastuseid stiilis proovi, proovi, mis see halba ikka teha saab..

ja tahan rasvaprotsenti alla saada, kuna ei ole rahul hetkel oma kõhu ja tuhara piirkonnaga, kusjuures enne mõõtmist arvasin et mu protsent on kuskil 18-19, nii et 14 oli positiivne üllatus. Ja 12 on eesmärk, kuna 12 pidi veel tervislik ja normaalne protsent olema minusugustele (172 cm, 20 a, 58 kg).

kuid mure on endiselt, kuidas seda rasva siis vähemaks saada´<_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, vaatasin ise ka seda poes juba ammu. Võtsin võrdluseks kõrvale selle suure elevandi pildiga kilekoti, kus ka maisihelbed. süsivesikuid oli isegi vähem kui spetsiaal Kaas ja rasvu oli mingi 0,7g/100g kohta vist. 0,6 palline erinevus siis inimesi paksuks teebki <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei olegi kindel dieet plaanis, lihtsalt proovin tervislikumalt, puhtamalt, lisaainete-vabamalt ja ka rasvavabamalt lühiajaliselt toituda.

Üks küsimus veel, uurides gatorade etiketti, sain aru et seal on vesi, värvaine ja süsivesikud (suhkrud). Kui vaatasin arcticu etiketti, tundus et see sisaldab palju keemiat ja mittevajalikke aineid. Niisiis, oskate öelda, miks ma peaks valima arcticu kasuks (kui hind välja jätta)? kusjuures gatorade maitseb kaa paremini..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvamus: otsusta vee kasuks. Need mõlemad joogid on ülehinnatud "suhkruveed". Osta selle raha eest parem korralikku sööki.

Üks asi veel. Ära karda rasvu. Rasvad soodustavad hormoonide tootmist organismi poolt. Lisaks muudele omadustele, on hormoonidel teatavasti ka lipogeenne (rasva põletav) toime. Nii et üllatus missugune - rasvade tarbimine aitab rasvu põletada <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui aga siiski otsustaksin sellist dieedikuuri teha, siis millised on need kasulikud rasvad, mida peaksin igal juhul tarbima, kui palju ja millistes toiduainetes neid leida võib?

aitäh eelnevalt vastanutele

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kavatsed selle siiski läbi viia (EI SOOVITA), siis peaksid saama piisavalt omega rasvhappeid ja teise kasulikke rasvu. Söö kala ja pähkleid, kui võimalust siis salatile lisa oliiviõli. Siiski soovitan sul valida mõni teine lähenemine ja leida toitumises õige vahekord toitainete vahel ja küll kaob siis ka rasv. Jutt mis Muc rääkis (rasv põletab rasva) on 100% tõene. Mõtle siis veel korra enne kui dieeti pidama hakad. <_<

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvates on su rasvaprotsent niigi väike (miinimumi, mille juures organism veel hädavaevu funktsioneerib, ei tohiks ju võtta ideaaliks). Naissportlastel üldiselt soovitatakse rasvaprotsenti mitte alla 14 lasta, sooritustase langeb ja hormoonitasakaal läheb käest ära (östrogeeni toodetakse väga lihtsustatult öeldes pekist). Kui üldse rasvast loobuda, siis tekib organismil puudus asendamatutest rasvhapetest nagu linoolhape ja alfa-linoleenhape. Nende puudusel tekivad juba immuunsüsteemi häired. Samuti ei suuda organism rasvata omastada kaltsiumi ja luud lähevad hapraks.

Asenda parem "pahad" rasvad "headega" - kasulikest rasvadest soovitaks tarbida polüküllastamata rasvhappeid sisaldavaid toiduaineid: pähkleid (aga mitte arahhiispähkleid!), kala (lõhe, tuunikala), oliiviõli, rapsiõli, sojaõli, kalamaksaõli.

Vältida katsu majoneesi, rasvaseid piimatooteid (juust, koor, või), vorsti, maiustusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×