Jump to content
HelinaF

palun seletage =)

Recommended Posts

Tervitused teile teadjad inimesed.

Minul selline mure : Olen 29 . Pikkust on mul u 167 cm ja kaalun momendil 63,5 kg. Ilmselt olen normaalkaalus. Aasta tagasi ja paar kuud peale alustasim oma elu esimeste trenniga. sel omendil kaalusin u 70 kg :( Esimeseks trenniks oli Freeletics . Rohkem saab aimu kodulehelt www.freeletics.com. Üldiselt on see aeroobne ja võhmale ajav trenn, mis käib aja peale. Selle aasta sees olen käinud paar kuud jõusaalis ka kuid enam pole seal käinud. vahepeal oli ka paari kuuline paus kus ma üldse trenni ei teinud.lihtsalt ei tahtnud või ei viitsinud. suve keskelt olen jälle aktiivselt tegelenud nii Freeletics trenniga kui ka jooksuga. Kogu see Freeletics kupatus -erinevate aeroobsete harjutustega kestab tund aega. (nii olen omale paika pannud) Igatahes kui see tund rasket trenni saab läbi, siis riided on seljas märjad. :D Jooksen ka -ülepäeviti 10- 17,5 km korraga ja ülepäeviti.

Toitun kellaajaliselt . hommikul söön kaerahelbe või tatraputru, juurde n 2 keedumuna (1 terve muna , teine munavalge), kohvi (ilma suhkruta) . 10-11 vahel söön oma proteiinikohupiima õunaga. lõunal söön vahel lihtsalt kodujuustu. Peale lõunat 3 aeg söön toorsalatit (kanarind, kurk , tomat, avokaado, paprika, hiinakapsas jne )-oliiviõliga. õhtul kl 6 söön sama salatit =) Joon muidu 2,5 liitrit vett päevas pluss paar kruusi rohelist teed.

Nüüd siis probleem: Mu kaal pole väga langenud enam. sooviksin jõuda kuskile 57 -60 kg kanti ja samas sooviksin oma kõhulihaseid natukne rohkem esile tuua . Kahjuks ei oska ma sellesuhtes midagi enam ette võtta :(

Palun seletage , aidake.

post-35447-0-83694800-1418885341_thumb.j

post-35447-0-32535200-1418885355_thumb.j

post-35447-0-23134700-1418885366_thumb.j

post-35447-0-76548600-1418885380_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks kõigele muule trennile teen planki nagu pildilt näha.

See trenni ja toitumise teema on muutunud mulle kinnisideeks. Ma ei julge n midagi sellist süüa mis ohustaks mu saavutatud tulemust. jahutooted , vorst jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas täpselt jahutooted ja vorst ohustaks su tulemust? Mis juhtuks kui sa täna nt 3 vorstisaia sööksid?

Kinnisideed on ohtlikud asjad - võid ühel hetkel avastada, et kulutad suurema osa ärkveloldud ajast millelegi, millest tunned ainult stressi ja ärevust (muretsemine, et kas ikka seda või teist tohib või mitte ja kas äkki ebaõnnestud) selle asemel, et olla hetkes kohal ja oma olemasolust rõõmu tunda.

P.S. Plangus hoia küll pilk ja nina maha suunatud, aga tõsta pea üles (nö "lõug sisse").

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselt ei ohustagi see võiku söömine midagi.lihtsalt ,see ongi minu kartus millest on väga raske üle olla . :(

plangi kohta aitäh =)

Ma tegelikult väga püüan jõuda kuhugi. vahel kaob see motivatsion lihtsalt kuhugi ära. Kui jätan trennipäeva vahele siis tunnen ennast halvasti orsm.

Ma kahjuks ei tea mida ma pean tegema , et saavutada oma eesmärki. Kuigi pingutan väga ei tundu nagu tulemusi tulevat kui peeglisse vaatan ja see viib enesetunde alla ja motivatsioon kaob.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi ei nokigi. Sul lihtsalt mõned arusaamad on natuke naljakad (nagu see 1 muna ja 1 munavalge). On sul kaloraaž täpselt kokku arvutatud, et sa tead, et pead sööma täpselt ühe muna ja teisest ainult munavalge, et kalorid kokku saada? Või põhinebki su dieet ainult "kuskilt lugesin" mõtteviisil?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui teed trenni ka, siis 1400 on tõenäoliselt vähe. Rasva võiks menüüd kindlasti rohkem olla. Mulle meeldib ikka eesmärkidest mõelda... alustuseks...
1) mis täpselt see eesmärk on?

2) mis su elus muutub kui oled selle eesmärgi saavutanud? Mida see saavutamine muudab?

3) mida ütleb sinu kohta sinu arvates see, kui eesmärgi saavutad?

4) mida ütleb sinu kohta sinu arvates see, kui eesmärki ei saavuta?

5) mis on elus sinu jaoks kõige olulisem?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need kirjeldatud trennid võiks nädalas kaalu kaotada paarsada grammi rasva arvelt. Samas võib see hulk enam kulutatud kaloreid (ca 3000 nädalas) tulla tagasi ka iga päev mõnisada kcal enam süües. Kõik võib olla lihtsalt tasakaalus hetkel, või siis toimub langus aegamööda, mida sa ehk ei pane hetkel tähele. Näiteks võib kaduda rasva 50-100g nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitud tulemus võiks olla enamvähem selline nagu sel pildil,muidugi natuke vähem lihast. Minu jaoks tähendaks see kindlasti enesekindlust . Muidu olen enam vähem rahul, aga see kõhu peal olev rasvkude tekitab probleemi.

post-35447-0-99221300-1418891919_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsalt, et kõhu peal ja külgedel oleks vähem volte ja kõhulihased esile!! :P Üks nädalaid 2 tagasi kaalusin siis olin 62 kg. On see üldse normaalne, et kaal kõigub nii 62 ja 65.5 vahel´? Lisaks olen ininene kellel meeldib trenni teha üksi. keskendun siis paremini. jooksmine on minu lemmik trenniosa. Kiiruseks on stabiilselt 10-12 km/h . Ma ei tea kui tõene see Endomono on, aga näitab et 10 km jooksuga 796 kcal kulutatud .

Muudetud kasutaja HelinaF poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis on see "enesekindlus" mida sul siis rohkem oleks? Mida sa teistmoodi teeksid (mis oleks su elus teistmoodi) kui sul oleks rohkem enesekindlust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

" Pikkust on mul u 167 cm ja kaalun momendil 63,5 kg. Ilmselt olen normaalkaalus. Aasta tagasi ja paar kuud peale alustasim oma elu esimeste trenniga. sel omendil kaalusin u 70 kg "

Aastaga rahulikult - 7 kg, on seda vähe? Arvestades, et (nagu jutust selgub) oma elu esimesed 27 aastat oled lihtsalt "rasva kogunud". Kaalulangus peatunud? See toimib siiski veidi rahulikumas tempos kui tihti arvatakse.

" Ma tegelikult väga püüan jõuda kuhugi. vahel kaob see motivatsion lihtsalt kuhugi ära. Kui jätan trennipäeva vahele siis tunnen ennast halvasti orsm.

Ma kahjuks ei tea mida ma pean tegema , et saavutada oma eesmärki. Kuigi pingutan väga ei tundu nagu tulemusi tulevat kui peeglisse vaatan ja see viib enesetunde alla ja motivatsioon kaob. "

- siin tundub sul endal vastus osaliselt olemas. Jätad päevi vahele, motivatsioon kaob. Aga kuidas/miks ta kaob, kui sul on konkreetne eesmärk?

Jorgeni "küsimustele" võid ka ise püüda vastused leida - iseenda jaoks. Ja tõesti, keegi ei "noki" - sa tulid nõu küsima, seda püütakse anda. Asi ei saakski muutuda, kui sulle lihtsalt kaasa tuntaks või kaasa noogutataks. Väike "külm dušš" käib asja juurde. Ja kuna see on karastav (ei tee kedagi "haigemaks") siis lihtsalt harjuta seda "taluma". See ei ole valus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksen ka -ülepäeviti 10- 17,5 km korraga ja ülepäeviti.

See on väga tõsine maht. Kui see tõesti on nii nädalast nädalasse. Äkki proovida sealt vähemaks - vahetada HIIT-tüüpi treeningu vastu. Lühemalt ja intensiivsemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmine on hea ala, seda on uuritud suht palju. Ja ka energiakulu. Jooksmisel sõltub energiakulu maa pikkusest, mitte tempost (sama raja puhul, keegi ei võrdle mägismaad ja staadioni).
http://www.shapesense.com/fitness-exercise/calculators/running-calorie-burn-calculator.aspx

Üldiselt hindavad kellad ja endomondo samuti kalorikulu võrreldes selliste kalkulaatoritega veidi üle.
Kuid põhiline viga või enesepettus, mida tehakse on uskuda üheselt kõikvõimalikke kalorinumbreid, mida kellad jms. näitavad. Selles mõttes, et siis jalgu trampida ja nõuda, et nende kalkulaatorkellade järgi sätitud menüüga tuleks rannavorm. Ja kui ei tule, siis peab mingi vandenõu olema.
Mis puutub trenni rasvapõletuseks siis võin lubada - inimene jaksab rohkem süüa kui sisse söödud energiat maha joosta. Sa võid treenida end oimetuks, ülekoormuste ja vigastusteni, kuid tahtmise korral saab alati kõik ja rohkemgi tagasi süüa. Omal nahal katsetatud.
Kui sa julged, võid proovida süüa rohkem taimset toitu. Koguse ühiku kohta on saadav energiahulk väiksem, vitamiine ja mineraalaineid küllaga.
Ja nagu teised soovitavad, võid tõesti proovida ka mõnda HIIT trenni. Asenda 1 jooks ja üks tavaline aeroobikatrenni HIITiga. Võiksid lisada ka mõne lihastreeningu.
Ilma viimaseta näevad taimetoitlased lõpuks välja nagu riidepuud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmine on hea ala, seda on uuritud suht palju. Ja ka energiakulu. Jooksmisel sõltub energiakulu maa pikkusest, mitte tempost (sama raja puhul, keegi ei võrdle mägismaad ja staadioni).

Huvitav väide, tundub ebatõene siiski, või siis äärmisel juhul pooltõene

Mis puutub trenni rasvapõletuseks siis võin lubada - inimene jaksab rohkem süüa kui sisse söödud energiat maha joosta. Sa võid treenida end oimetuks, ülekoormuste ja vigastusteni, kuid tahtmise korral saab alati kõik ja rohkemgi tagasi süüa.

Jah, tuleb meelde lugu taanlannast (oli vist taanlanna) kes jooksis aasta jooksul vist enam vähem iga päev maratoni. (lasen puusalt) Kaalus v6ttis vist isegi tiba juurde....ei viitsi otsida.

Teemaalgatajale soovitaks eelk6ige siiski asjalikumat trenni, kui omaette v6imlemine. Jõusaal või mõni asisem rühmatrenn...

Kui inimene nälga ei tunne otseselt siis isiklikult ei saa aru sellest hädakisast mis lahti läheb, kui BAV-i lähedasi numbreid nähakse. Mis püha lehm see BAV on....(vist oli viimane paanikapuhang teises teemas, aga asja sisu on sama)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://suppversity.blogspot.de/2014/08/is-intensity-key-to-minimize-exercise.html

Duration & intensity matter! The longer, the hungrier. The harder, the more satiated?

What really counts is (a) that you exercise regularly (3x per week+) and (B) understand that exercise can promote, yet not drive weight loss: To build abs you got to train, to make them visible you got to diet |

You can't "out-exercise" a sloppy diet - don't even try

http://suppversity.blogspot.de/2013/10/the-fallacy-of-working-out-to-burn.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmine on hea ala, seda on uuritud suht palju. Ja ka energiakulu. Jooksmisel sõltub energiakulu maa pikkusest, mitte tempost (sama raja puhul, keegi ei võrdle mägismaad ja staadioni).

Huvitav väide, tundub ebatõene siiski, või siis äärmisel juhul pooltõene

on isegi nii "huvitav", et ei viitsi sel teemal - kui trollil see toimib, ei maksa universaalseks kuulutada.

ja viimane lõik on tõesti just see, mida võiks arvestada. Lausa mõlemaid - "asisem trenn" ja toitu ei ole mõtet lisada kui tunne on hea.

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

...enesetunne on suht petlik asi, eriti siis, kui peas on ainult üks mõte - iga hinnaga alla võtta.

http://vk.com/wall-39775506?q=%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5%20%D0%BE%D1%82%20%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%8C&w=wall-39775506_3490%2Fall

1...тренировка - от слова ТРЕНИРОВАТЬ. Питаться - от слова ПИТАТЬ.
Тренируй тело, а не истязай физическими нагрузками в погоне за временным эффектом.
Питай тело, а не ограничивай его в необходимых ему нутриентах. Это рано или поздно аукнется негативными последствиями...

....

Ehk keha tuleb treenida, mitte piinata füüsilise koormusega mingi ajutise efekti tagaajamisel.

Keha tuleb toita, mitte piirata sellele vajalikes toitainetes. Varem või hiljem see põhjustab negatiivseid tagajärgi...

Järgmised punktid on seal ka vahvad.

Huvitav, et kui jutt käib treeningust, siis kõik soovitavad ikka mingit süsteemi, ja kui jutt jõuab toitumiseni, siis seda hinnatakse lihtsalt enesetunde järgi.

Samahästi võib käia kasvõi regulaarselt jõusaalis ja niisma vehkida seal kuidagimoodi hantlitega, trenni efektiivsust mõõta siis selle järgi, et kui niigi kõik peale trenni valutab, siis ei olegi midagi muuta vaja.

Toitumine vajab ka samasugust süstemaatilist lähenemist, 90% figuurist tehakse ikka köögis. Nii, nagu saalis peab aru saama, milleks sa üht või teist harjutust teed, ka toitudes tasuks mõelda, milleks sa üht või teist sööd ning mida see organismile annab, mitte lihtsalt jälgida, et "nälga ei oleks" ja "enesetunne oleks hea".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui varasemalt oled kuulnud "paksuke paksuke" siis on viga olnud ilmselt nendes ütlejates mitte sinus.

Väga lühidalt öeldes, siis enesekindlus ei ole "asi", mis saabub siis, kui saavutatud on (X). Enesekindlus on hoiak ja käitumine, mis on siin ja praegu. Nüüd.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×