Jump to content
Lauri848

Palju suudab keha valku ühe söögikorraga omistada?

Recommended Posts

100g 20g valku kirjas,juustu sisaldus on seal kõige suurem,järgneb sea-ja veiseliha (100%ne).Üle 10g on kindlasti.umbes 2000kcal saan sellest söögikorrast.

Muudetud kasutaja Lauri848 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naised saunas rääkisid, et see valgu omastatavus jääb ühe toidukorra puhul sinna 30g juurde, kindlasti erinevatel inimestel see varieerub. Samas pole ka kindel andmete õigsuses, kuskilt on kõrva jäänud :)

Lisaks:

Bonsuna.com foorumis "argoll" on kirjutanud:

"Teaduslikud artikklid, mida mina leidnud olen räägivad proteiini imendumisest nii:

Egg protein 1.3 grams/hour

Casein isolate - 6.1 grams/hour

Whey isolate - 8-10 grams/hour"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et adekvaatsem oleks rääkida, kui palju suudab tunnist omastada, ega keha söögikordi loe?

Ja üldse, ma arvan et see rasv pigem suurendab imendunud valgu koguhulka, kui ka on mingi maksimaalne valgu imendumine ajaühiku kohta, kuna rasv ju pikendab seedimisaega?

Suurusest ja treenitusest peaks ka olenema, eriti treeningjärgselt. Seega arvan, et vajaks rohkemat uurimist?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et see oleneb ka indiviidi "suurusest". Ma olen üsna kindel, et treenitud sajakilosel jurakal on see kõvasti suurem kui tavalisel 70kg diivanikartulil.

70kg küll diivanikartul pole B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see ole suuresti individuaalne. Sportlane omastab kindlasti rohkem, sest tal ka suurem valguvajadus. Kui sööd korrapäraselt, omastad rohkem. Kui kaalud rohkem, omastad rohkem. Kui mina kulturismiga alustasin, räägiti mingi 20g. Nüüd juba 50g. Samas ka see ongi nii väga oluline. Kui nüüd leitaks, et 100g omastab korraga, siis hakkaksid iga toigukorraga 100g valku sööma? Niikuinii peaks valku saama normaalselt iga toidukorraga ja iga toidukord olema normaalse ülesehitusega. Mitte nii, et ühel toidukorral söön terve kana ära ja teisel söön ainult saia ja kolmandal ainult õli.

Ühe toidukorraga tarbitav kogus selgub, kui korrutad oma kehakaalu 2ga ja jagad saadud grammid toidukordade vahel. Vaevalt kellelgi palju üle 50g ühele toidukorrale jääb.

Ja kui sa juba lasanjet sööd, siis kui palju keha sellest valku omastab pole küll põhimure. Kui ma ütleksin, et 10g, siis jätaksid kõhu pooltühjaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×