Jump to content
hehee

Sportlikkuse geenitest

Recommended Posts

Ma pole 100% kindel, kuid Hiinas juba tehakse nii, et vaadatakse geneetilisi soodumusi ja siis pannakse laps kindlasse trenni. Teine asi, mida tehakse on see, et paaritatakse ühe ala tippsortlased, et tuleks veel parem laps sellel alal.

Mina isiklikult arvan, et see on vale. Inimene võiks ikka tegeleda alaga, mis talle endale huvi pakub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pole 100% kindel, kuid Hiinas juba tehakse nii, et vaadatakse geneetilisi soodumusi ja siis pannakse laps kindlasse trenni. Teine asi, mida tehakse on see, et paaritatakse ühe ala tippsortlased, et tuleks veel parem laps sellel alal.

Mina isiklikult arvan, et see on vale. Inimene võiks ikka tegeleda alaga, mis talle endale huvi pakub.

Olümpiavõitjaks tuleb, siis tänab oma vanemaid suunamise eest. Mina pean suunamist õigeks. Tahtku kui palju tahes mu laps kuulitõukajaks ntx saada, aga seda ma tal teha ei laseks. Lihtsalt näide :-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olümpiavõitjaks tuleb, siis tänab oma vanemaid suunamise eest. Mina pean suunamist õigeks. Tahtku kui palju tahes mu laps kuulitõukajaks ntx saada, aga seda ma tal teha ei laseks. Lihtsalt näide :-)

Sportlaste perekonnas polegi vaja kedagi suunama hakata. Kui mõlemad vanemad on näiteks suusatajad, siis tõenäoliselt laps hakkab ise ka suusatama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtan plaani, teen ära mingil ajal- saan ka teada, mis eeldused mul on, äkki peksan tühja :)

Sportlaste perekonnas polegi vaja kedagi suunama hakata. Kui mõlemad vanemad on näiteks suusatajad, siis tõenäoliselt laps hakkab ise ka suusatama.

No ma olen jõutõstja, onu oli tõstja, vanaisa tasemel tõstja, aga tütart selle ala peal küll ei taha näha :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi on lihtne, pole tõesti suunamist vaja. Mul on poeg nt. 1,5 aastane. Tegin esikus trenni 6 kg hantlitega, lihtsalt ajaviiteks. Põnn oli kohe juures, jalast kinni, kisa lahti - tema tahab ka. Kui ta päevad läbi sellist asja näeb, kasvab vahepeal ja areneb, siis hea tahtmise korral võib ta 10 aasta pärast juba vaikselt alustada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tähtis on tegeleda sellega mis huvi pakub.Ma võin ju olla näiteks üliandekas kegejõustikus,pikamajooksus ning omade vastavat kehatüüpigi kuid kui mind huvitab hoopis jõutõstmine või muu siis miks mitte tegeleda sellega.

Tähtis on saada vaimselt küpseks ning töökaks inimeseks,mitte elada teiste jaoks ning tegeleda neile meeldivate asjadega ainuüksi sellepärast,et nemad saavad sellest teatud rahulolu või põhjuse tuttavate ees kiidelda.

Mina isiklikult olen alati hinnanud neid kes on töö ja vaevaga millegi saavutanud.Palju on selliseid kes pole tööd teinudki kuid võidavad tänu oma suurepärastele geenidele.

Loomulikult päris tipus on kõik üliandekad ning töökad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pole 100% kindel, kuid Hiinas juba tehakse nii, et vaadatakse geneetilisi soodumusi ja siis pannakse laps kindlasse trenni. Teine asi, mida tehakse on see, et paaritatakse ühe ala tippsortlased, et tuleks veel parem laps sellel alal.

Mina isiklikult arvan, et see on vale. Inimene võiks ikka tegeleda alaga, mis talle endale huvi pakub.

Sellepärast siis ongi laialt levinud arvamus, et kultuur on kõik see, mida ei saa nimetada spordiks B)

No ma olen jõutõstja, onu oli tõstja, vanaisa tasemel tõstja, aga tütart selle ala peal küll ei taha näha :)

Jaah... Senikaua, kuni veel emal oli võimalik mind trenni VIIA, tegingi iluvõimlemist jne...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tähtis on tegeleda sellega mis huvi pakub.Ma võin ju olla näiteks üliandekas kegejõustikus,pikamajooksus ning omade vastavat kehatüüpigi kuid kui mind huvitab hoopis jõutõstmine või muu siis miks mitte tegeleda sellega.

Kui sa omad pikamaajooksja kehatüüpi, siis jõutõstmist võid teha küll, ja võistlustel saavutad esikohti, aga paraku tagantpoolt arvestuses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa omad pikamaajooksja kehatüüpi, siis jõutõstmist võid teha küll, ja võistlustel saavutad esikohti, aga paraku tagantpoolt arvestuses.

5+

Mis tekitaks lapsele masendust jne. Kas tõesti mõni lapsevanem seda oma lapsele tahaks?

Muudetud kasutaja renku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need geenitestid on tegelikult ülehaibitud ja ebatäpsed hetkel reaalse sooritusvõime ennustamise koha pealt. Eriti kehtib see alade kohta, mis on natuke mitmekesisemad kui maraton või 100 meetrit või jõutõstmine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Geenid üksi on pool võitu kui sedagi!

paljudel andekatel pole seda nö tahtejõu geeni

COMT-geeni on ka üsna lihtne testida ja testitaksegi päris palju, ehkki ühel teisel põhjusel.

Ega see pole päris 100% tahtejõu geen aga tugev seos on küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuid see ei loegi kui inimene ise rahul.ning ega igaüks pea võistlema ka.

Jah... Võistled iseenesega.

Võitjate hulk on nii või naa kaduvväike suurus ja väga muutlik...täna sina, homme mina, ülehomme tuleb mees metsast ja teeb meile kõigile pika puuga jne....ja asi, mida sport tegelikult õpetab (peaks õpetama) on just kaotamisoskus. Kui kaotada ei oska, siis sportlast ei saa. Kellele neid läbipõlenud hingekesi ikka vaja.

Täpselt nagu kett on nii tugev nagu tema nõrgim lüli... sama on inimesega. Väga kasulik on paralleelselt tegeleda millegagi, mis on meie nö nõrgeim koht.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah... Võistled iseenesega.

Võitjate hulk on nii või naa kaduvväike suurus ja väga muutlik...täna sina, homme mina, ülehomme tuleb mees metsast ja teeb meile kõigile pika puuga jne....ja asi, mida sport tegelikult õpetab (peaks õpetama) on just kaotamisoskus. Kui kaotada ei oska, siis sportlast ei saa. Kellele neid läbipõlenud hingekesi ikka vaja.

Täpselt nagu kett on nii tugev nagu tema nõrgim lüli... sama on inimesega. Väga kasulik on paralleelselt tegeleda millegagi, mis on meie nö nõrgeim koht.

Mina ei oska kaotada, aga saan hakkama küll kuidagi spordid, no vähemalt eesti tasemel B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa omad pikamaajooksja kehatüüpi, siis jõutõstmist võid teha küll, ja võistlustel saavutad esikohti, aga paraku tagantpoolt arvestuses.

"Tähtis on tegeleda sellega, mis huvi pakub!"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sportlaste perekonnas polegi vaja kedagi suunama hakata. Kui mõlemad vanemad on näiteks suusatajad, siis tõenäoliselt laps hakkab ise ka suusatama.

Mina olen olnud maadleja, kuid vanem tütar tegi võistlustanstu ja noorem kergejõustikku. Kuid mine tea - oleks trenni suunanud, oleks meil olnud Eestis rohkem kui üks Epp Mäe B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Tähtis on tegeleda sellega, mis huvi pakub!"

Jah...

Lihtsalt võistlumeetod on üks väga hea lisapinget ja motivatsiooni pakkuv võte mingi lemmiktegevuse arendamisel.

Kaotamine... on umbes sama, kui arutada, kas klaas on pooltühi või pooltäis. Ikka on midagi võidetud...ja samas alati on ka kellelegi kaotatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×