Jump to content
Mimi

Liiga kiire kaalu kaotus

Recommended Posts

Olen 17. aastane tüdruk. Olen alati trenni teinud, kuid armastanud väga ka rämpstoitu süüa. Kaalusin ligi 73 kg, pikkust on 169 cm. Aastavahetusel lubasin, et hakkan sööma vaid tervislikku toitu. Loobusin saiast, pitsast, friikartulitest ja muust rämpsust. Paari nädalaga võtsin alla ligi viis kilo. Kuna ma otseselt kaloreid ei lugenud tundsin ennast tervelt ja hästi. Mul oli rohkem energiat ja seega otsustasin lisaks tantsutundidele ka kergejõustikus käima hakata. Sõin sama palju kui enne, aga trenni tegin viis päeva nädalas. Kaks korda nädalas tantsimine, kaks korda jõusaal ja kord nädalas akrobaatika. Vahel käisin ka nädalavahetuseti jõukas, sest päevad olid külmad ja kodus midagi paremat teha polnud. Kuna elan asulast mõni km väljas, käin iga päev ka vähemalt viis km, mõnikord isegi kümme. Mingi aja järel jäid riided lohvakaks ja mul oli koguaeg külm. Kandsin siis mitu kihti riideid ja keegi midagi aru ei saanud. Nüüd kaks kuud hiljem läksin trenni lühikeste pükstega ja ümber pluusiga, mis mulle varem selga ei läinud. Treener pidi ümber kukkuma öeldes, et tal polnud aimugi, et ma nii kõhnaks jäänud olen. Mõtlesin, et mis seal ikka, et kui kõhna ma ikka olen ja astusin kaalule, mis näitas 57 kg. ma pidin ümber kukkuma. Mu eesmärk oli ilusti vormi saada, aga ma sain aru, et ma olen liiga kiiresti ja liiga palju alla võtnud. Ma ei näe välja ülikõhn, treener ütles, et pigem ilus ja terve, kuid alla ma enam võtta ei tohi. Ausalt ei taha ka. Tahan kaalu säilitada ja hakkasin nüüd paar päeva tagasi rohkem sööma ja võtsin mõned päevad trennist vabaks. Minu mure on järgmine: kuidas hoida kaalu? Ma kardan, et kui ma liiga kiirelt oma harjumusi muudan, tuleb kõik topelt tagasi. Siiski ei soovi ma mingil juhul enam kilogi alla võtta.

Igaksjuhuks läksin ka perearsti juurde, kes mul mõned proovid võttis, igaksjuhuks, et oleks kindel, et kaalukaotus tervisele ei hakanud. Veresuhkur oli normis, kuid ülejääänud testi tulemused selguvad hiljem. Oleksin väga tänulik, kui mulle vastaksite ja vabandan ülipika kirja pärast.

Ette tänades :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks väga huvitav on vahelduseks lugeda ka teistsuguse probleemiga teemat.

Teiseks võiksid panna oma praeguse toitumise siia kirja, siis saame selle üle vaadata. Kaloraaži võiks ka kirja panna, sest kui preaguse kaloraaži juures võtad alla siis tuleks seda natuke tõsta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu toitumine siis :

HOMMIK : (u kell 7.00) tavaliselt joon rohelist teed ja söön kodujuustu ja võileiba. Vahel olen söönud ka müslibatooni ja pole keelanud endale ka sokolaadi, pudingit või krõbinaid, kuid siis olen muud vähem söönud. Kasutades fitness.ee kaloriarvutit arvutasin , et tarbin hommikul umbes 150-250 kcal. olenevalt isust.

VAHEPEAL ( umbes kell 10.15) söön ühe õuna, pirni või porgandi.

LÕUNA (kell 12.20): koolitoit. tavaliselt söön poole koolilõunast. Kalorsust ei oska öelda.

ENNE TRENNI: (u kell pool neli) õun või pirn.

trenn lõppeb tavaliselt kuskil poole kuue ajal

poolteist tundi peale trenn söön tavaliselt midagi, mida ema kodus on valmistanud. Ta teeb üpris mitmekülgset toitu, seega söön ka kala, liha jne. Siiski söön õhtul väheses koguses. Vb umbes 250-300 kcal.

Siiski vahest kui väga hilja koju jõuan, siis peale trenni ei söö, vahepeal kui väga kiire jääb ka lõunaoode vahelt ära. Samas luban endale mõnikord ise tehtud kooki ja samuti ka sokolaadi või jäätist, niiet kõik päevad on erinevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle põhjal on kaloraaž ikkagi väga väike, umbes ainult 1000kcal.

Ainuüksi juba sinu BAV ehk baasainevahetus on ~1400kcal. See on energiahulk mis kulub sul hinge sees hoidmiseks, kui lisame veel trennid siis on kulutus veel suurem. Praeguse päevase kaloraažiga oled väga suures defitsiidis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millest ma peaksin pihta hakkama? Söön lihtsalt rohkem? Enne trenni sokolaadi?

Šokolaad pole lahendus.

Pigem peaksid sööma korralikult ja mitte toidukordi ära jätma, sest kehal on toitaineid vaja.

Peaksid vaatama, et saaksid iga toidukorraga ka valku ja ka häid rasvu. Head rasvade allikad on oliiviõli, hapukoor, kanamunad, kala, pähklid, avokaado ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kas ma peaksin kartma, et kaal tuleb topelt tagasi? Ja hakkan vaikselt vähehaaval rohkem sööma või söön kohe 600 kcal rohkem?

Kui sa sööd korrektselt, et kava sisaldab ka valku ja rasvu siis sa ei pea kartma, et midagi sul tagasi hakkab tulema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suht kadestamistväärt kaalulangus jah, kuna ma pole kunagi kaalult suur olnud ja pitsat/friikaid/karastusjooke ka elus vähe kohanud, siis pean ma ikka ülimat vaeva nägema, et midagi enda naha alt kaoks. Ei oska enam millegi arvelt enda söömist lihvida. Pole muidugi kindel, kas see vajalik ongi..vb piisab trennist. Mõnel tuleb sellest ju hea inspiratsioon peale, et alguses kaal kiiresti kaob. Seepärast ongi.. kadestamisväärt. ;)

Aga kindlasti proovi ilusti söömisega uuesti rööpasse saada. Said häid nõuandeid siin juba. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millest ma peaksin pihta hakkama? Söön lihtsalt rohkem? Enne trenni sokolaadi?

Ma ei saa aru millest naistel see šokolaadifetiš on ;)

Kakaol on muidu kasulikke omadusi küll, aga nende omaduste kasutamiseks peaksite sööma tumedat šokolaadi; mida suurem kakaosisaldus, seda parem (kuni 95% olen näinud).

Ja muidugi ei pea tervet tahvlit korraga sööma. Pidi samamoodi ka veresooni laiendama ja verevarustust parandama.

Kui toitumine korras siis on ka magusaisu vähem:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et see šokolaadifetiš on õpitud:)

Aga teemaalgatajale edu - suurenda kaloraazi aedviljade, valkude ja heade rasvade arvelt ning kõik on ok:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa sööd korrektselt, et kava sisaldab ka valku ja rasvu siis sa ei pea kartma, et midagi sul tagasi hakkab tulema.

Njah, ma sõin ka korrektselt, kuid tagasi tuli veel rohkemgi. See on ikka kindel, kui vesi+juurikad võtta päevakorrale, siis kaal kaob.

Muudetud kasutaja mammamia poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa aru millest naistel see šokolaadifetiš on ;)

Kakaol on muidu kasulikke omadusi küll, aga nende omaduste kasutamiseks peaksite sööma tumedat šokolaadi; mida suurem kakaosisaldus, seda parem (kuni 95% olen näinud).

Ja muidugi ei pea tervet tahvlit korraga sööma. Pidi samamoodi ka veresooni laiendama ja verevarustust parandama.

Kui toitumine korras siis on ka magusaisu vähem:)

Lindtil on isegi 99% kakaosisaldusega šokolaad olemas. See maitseb aga peaaegu et soolaselt...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks siis mitte juba kakaod segada näiteks kohupiima sisse, saab nn. shokolaadimaitset vähe ja kakao kasulikke omadusi ilma liigse suhkruta. Teen ise nii juba aastaid, kookoshelbeid, kakaod, kaneeli ja piisk kohvikoort maitseta kohupiima sisse ja saab superhea, ning piisavalt kasulikud asjad kõik, omal kohal lihaste insuliinitundlikkuse tõstmine, kiudained, rasvad jne.

Muudetud kasutaja Alfonze poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks siis mitte juba kakaod segada näiteks kohupiima sisse, saab nn. shokolaadimaitset vähe ja kakao kasulikke omadusi ilma liigse suhkruta. Teen ise nii juba aastaid, kookoshelbeid, kakaod, kaneeli ja piisk kohvikoort maitseta kohupiima sisse ja saab superhea, ning piisavalt kasulikud asjad kõik, omal kohal lihaste insuliinitundlikkuse tõstmine, kiudained, rasvad jne.

Ma proovin täna ära.. kohupiim ja kakao on kapis olemas, kookoshelbed vist ka <_<

Minuga juhtus ime. Ma sõin eile šokolaadi, aga see ei maitsenud mulle üldse. Laupäeval olin sünnipäeval, kus pakuti kooki, see ei maitsenud mulle ka mitte, salamisi ihkasin hoopis soolaseid lavaširulle. šokolaadisõltlane sai oma šokolaadifetišist lahti - ma arvan ka, et see on õpitud. Minu lapsepõlvekodus oli omatehtud ja kodune toit peaagu olematu nähtus. Nüüd ajavad mind kaerahelbed, kohupiim, liha jmt hulluks. Aga kus minu kiire kaalulangus on? ;)

Oli päris offtopic. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma proovin täna ära.. kohupiim ja kakao on kapis olemas, kookoshelbed vist ka :)

Minuga juhtus ime. Ma sõin eile šokolaadi, aga see ei maitsenud mulle üldse. Laupäeval olin sünnipäeval, kus pakuti kooki, see ei maitsenud mulle ka mitte, salamisi ihkasin hoopis soolaseid lavaširulle. šokolaadisõltlane sai oma šokolaadifetišist lahti - ma arvan ka, et see on õpitud. Minu lapsepõlvekodus oli omatehtud ja kodune toit peaagu olematu nähtus. Nüüd ajavad mind kaerahelbed, kohupiim, liha jmt hulluks. Aga kus minu kiire kaalulangus on? :D

Oli päris offtopic. <_<

Ju sa siis sööd ... e-ee ...

liiga palju ..., ;)

Kas varsti on oodata postitust,kus palud abi pekist&sangadest vabanemiseks, ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma segan sind kuidagimoodi või? Ma võin väheke tagasi tõmmata ka oma jutuga. <_< Tegelikult mulle meeldib teiste teemadest kasu lõigata, liiga palju tähelepanu minu "pekile ja sangadele" pole üldse meeldiv. Veel enam, kui pole väga seda liigset pekki ja ühtegi sanga, millest teemat teha. Mu eesmärk on tarkust kokku ajada.

Tervitaks teemalagatajat ka, kahjuks kasutame teemat jah valel eesmärgil. ;)

EDIT: ma teen proovi, söön nüüd vähem ;)

Muudetud kasutaja Kassisilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma segan sind kuidagimoodi või? Ma võin väheke tagasi tõmmata ka oma jutuga. ;)

Tegelikult mulle meeldib teiste teemadest kasu lõigata, liiga palju tähelepanu minu "pekile ja sangadele" pole üldse meeldiv. Veel enam, kui pole väga seda liigset pekki ja ühtegi sanga, millest teemat teha. Mu eesmärk on tarkust kokku ajada.

Tervitaks teemalagatajat ka, kahjuks kasutame teemat jah valel eesmärgil. ;)

EDIT: ma teen proovi, söön nüüd vähem :)

Mnjah.

Kui lihtne on ikka naisi mõjutada, <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis puudutab naiste söömist või kehakaalu, siis eksole?! Kas see üllatab sind. :D

Meestel on kuidagi väga palju võimu selles osas naiste üle.

Meeste kommentaar käib ju naiste pihta valusamalt, kuigi kui ka naine ütleks naisele, et sa oled liiga paks, siis ka see pole meeldiv. Mõni võtab asja nii tõsiselt, et ongi hetke pärast 30 kilone.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×