Jump to content
mango123

Kõhnaks

Recommended Posts

Kindlasti saab kaalust alla, kui üldse midagi ei söö. Naisterahvad - lõpetage see paanika ja toorsalati - jutt. Vaadake siin fitness-naiste pilte. Uurige mida nad söövad. Jube on vaadata kui keegi hakkab asja endale selgeks tegemata jälle mingit vee ja salati dieedijuttu ajama. Miks te ennast hävitada tahate?

Ei näri meist keegi ainult tooralateid, ei tee ka veepäevi ega muid imepäevi. Süüa tuleb korralikult ja trenni tuleb teha korralikult. Samuti tuleb endale vahel veidi rohkem pubada, kasvõi magusat näiteks.

"Kui igapäeva toidulauda kuuluvad kodujuust, muna ja toorsalat, kas siis on võimalik jõuludeks saledaks saada?" -kas muud ei söögi või? Vitamiinipuudust ei karda? Kõlab kui järjekordne dieedihullus, ka selle pealkiri "Jõuluks saledaks" räägib sama keelt. Mis peale jõule siis saab- sööd suureks tagasi end? Või jääd hea vormi nimel igavesti ainult muna, kodujuustu ja toorsalatit sööma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
praegu alustades hmm ehk järgmisteks jõuludeks :huh:

No aga vähem süües saab ka nädal aega nälgides tubli 10 kg kergemaks. Miks siis minu toitumisnäitega peaks terve aasta ootama? Siis olen surnud juba vist, piirduks selle aasta jõuludega, kuna tõesti olen praegu vaid kaalunumbris kinni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei näri meist keegi ainult tooralateid, ei tee ka veepäevi ega muid imepäevi. Süüa tuleb korralikult ja trenni tuleb teha korralikult. Samuti tuleb endale vahel veidi rohkem pubada, kasvõi magusat näiteks.

"Kui igapäeva toidulauda kuuluvad kodujuust, muna ja toorsalat, kas siis on võimalik jõuludeks saledaks saada?" -kas muud ei söögi või? Vitamiinipuudust ei karda? Kõlab kui järjekordne dieedihullus, ka selle pealkiri "Jõuluks saledaks" räägib sama keelt. Mis peale jõule siis saab- sööd suureks tagasi end? Või jääd hea vormi nimel igavesti ainult muna, kodujuustu ja toorsalatit sööma?

Mulle ei maitse eriti muud asjad. Peamiselt sööngi neid loetletud toite. Muidugi söön vahel ka juustu, leiba. Meeldivad ka supid ja kõiksugu juurikad.

Ei ole veel lugenud M&F Her's ajakirja, aga poole silmaga nägin ka sinu lugu. Mida sa sel ajal sõid, et nii kõhna olid???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No aga vähem süües saab ka nädal aega nälgides tubli 10 kg kergemaks. Miks siis minu toitumisnäitega peaks terve aasta ootama? Siis olen surnud juba vist, piirduks selle aasta jõuludega, kuna tõesti olen praegu vaid kaalunumbris kinni.

Aga miks peegelpilt oluline pole ? see on midagi muud mille nimel püüelda mitte kaalunumbri, kaalu võid sa väiksemaks saada aga rasvaprotsent võib sul kasvada sellega, selle peale ka mõeldakse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga miks peegelpilt oluline pole ? see on midagi muud mille nimel püüelda mitte kaalunumbri, kaalu võid sa väiksemaks saada aga rasvaprotsent võib sul kasvada sellega, selle peale ka mõeldakse?

Aga kas on võimalik ka jõuludeks tunduvalt saledamaks saada ka siis, kui peegelpilt on tegelikult väga oluline? Armastan ka trenne tegelikult, kuid olen jännis just oma üle normi kilodega. Muidugi ma teeks kõik, et trenn ja toit aitaksid jõuludeks tublisti alla võtta.

Seepärast nõnda ekstreemsust kavatsengi, sest trenniga ja toiduga ma ei saaks ju nii ruttu kui vaid väga palju toitu vähendades.

Pidasin esialgu kiiret võimalust nii, et hommikul trenn, siis esimene söök 150g toorsalatit ja teine söök 150g kodujuust, kuhu lisatud 1 munavalge.

Muudetud kasutaja mammamia poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kas on võimalik ka jõuludeks tunduvalt saledamaks saada ka siis, kui peegelpilt on tegelikult väga oluline? Armastan ka trenne tegelikult, kuid olen jännis just oma üle normi kilodega. Muidugi ma teeks kõik, et trenn ja toit aitaksid jõuludeks tublisti alla võtta.

Seepärast nõnda ekstreemsust kavatsengi, sest trenniga ja toiduga ma ei saaks ju nii ruttu kui vaid väga palju toitu vähendades.

Pidasin esialgu kiiret võimalust nii, et hommikul trenn, siis esimene söök 150g toorsalatit ja teine söök 150g kodujuust, kuhu lisatud 1 munavalge.

Võib-olla kuskilt anorektikute lehelt saad nälgimisel abi, siit mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pidasin esialgu kiiret võimalust nii, et hommikul trenn, siis esimene söök 150g toorsalatit ja teine söök 150g kodujuust, kuhu lisatud 1 munavalge.

kui see on kogu päev,mis see siis on kui mitte anorektsia

Muudetud kasutaja runts poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle ei maitse eriti muud asjad. Peamiselt sööngi neid loetletud toite. Muidugi söön vahel ka juustu, leiba. Meeldivad ka supid ja kõiksugu juurikad.

Ei ole veel lugenud M&F Her's ajakirja, aga poole silmaga nägin ka sinu lugu. Mida sa sel ajal sõid, et nii kõhna olid???

No mina olin sel ajal haige eksole. Liiter jogurtit ehk päevas, või paar pakki kohupiima-kodujuustu, paar õuna või juurikat ehk ka, pluss pikk aeroobne trenn igapäevaselt. Liha ei söönud üldse, mitu aastat. Tahad samasugune välja näha ja samade terviseprobleemide käes vaevelda nagu näiteks hambavaaba lagunemine, juuste väljalangemine, pekkis näonahk, paistes sõrmed-varbad, menstruatsiooni täielik puudumine jpm...? Ega ei usu küll... Ja sa ei taha teada, mis summasid ja kui palju aega ma olen pidanud kulutama, et kõike seda taastada- hambad, juuksed jne.

Seda juttu ma olen palju kuulnud- inimene tuleb, ütleb, et vot ma tahan alla võtta, aga ei söö seda, teist, kolmandat, neljandat, viiendat... kümnendat... kahekümnendat....jne. Ühesõnaga mitte miski ei maitse! Aga vormi tahab saada ikka.

Mittemaitsemine on kehva koka süü, olen ma alati mõelnud. Kui on vaja süüa, tuleb süüa- mõtle ümber, kuidas toitu maitsetad ja valmistad, muuda see enda jaoks meelepäraseks! Ühekülgse menüü tagajärjel on probleemid kerged tulema. Mis seal salata, dieedi lõpufaasis kannatavad paljud võistlejad igasuguste kergemate probleemide käes. Meil on see ajutine nähtus, kuna peale võistlust hakatakse taas ka muud kraami sööma, mis dieedi ajal keelatud on, aga tavainimesele, kes ei tea tegelikult, mida ta täpselt teeb või miks või kui kaua- seda ei tohi soovitada!

Ilus väljanägemine, vormis keha ja hea tervis on mitmekülgsuse, mitte ühekülgsuse tulemus! Eeskujuks ei saa kindlasti võtta mõnd meie lavaplti, et vot selline tahan mina ka olla. Esiteks- kui sa oled meid ainult lavalt näinud, siis see moondab pilti päris palju. Laval me POSEERIME, alles lava taga näed sa, kui pisikesed me sel ajal tegelikult oleme. Keegi meist pole aastaringselt sellises vormis. Me sööme kõik mõnuga, sest me hoolime oma tervisest ja tahame mnõnusalt trenni teha, lihast ning jõudu kasvatada.

Ah jaa, ja suppi võid sa küll aegajalt süüa, aga siis eelista omavalmistatut, ja sellist, millel ikka veidikenegi valku ka sees oleks (liha, kala vms). Supp on suhteliselt toitainetevaene, nii et sellest väga tihti toituda ei tasuks, eriti, kui teed korralikult trenni. Kala, kana, liha toidavad paremini. Mis puudutab toitude koguseid ja dieeti, siis tavainimene ei pea mitte nälgima ega koguseid miinimumi viima, vaid VALIMA, mida millal süüa! Ja oluline on endale vahel ka midagi paremat lubada, eriti kui tegemist on trenniinimesega. Kord nädalas, näiteks pühapäeva hommikul miski toekam eine (kasvõi pannoogid moosiga), on täitsa ok. Selline teguviis tegelikult minumeelest toetab dieeditamist- esiteks on, mille nimel terve nädal korralikult trennida ja toituda, teiseks ei teki sellist lohutamatuse tunnet, et ma nüüd ei saagi kunagi enam kooki süüa. Saad küll! Ja terve nädal vatti saanud lihaseid taastab selline söögikord kah väga hästi!

Mis puudutab ekstreemsusi, siis kokkuvõtlikult võib öelda, et ma suudaks kah iga kell 4 päevaga 5 kg alla või juurde võtta, mul on mõlema kogemus olemas, aga see ei lõppe heaga. Nö kaasavaraks saab tuksis ainevahetuse, koormatäie stressi ja paistes keha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kerget väljapääsu ei ole. Rasva tuleb põletada raskel ehk õigel viisil. Noh, eks kaal kukub nälgides ka, aga sellisel juhul jääd aina nõrgemaks ja pilt pole nii ilus kui see olla võiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pidasin esialgu kiiret võimalust nii, et hommikul trenn, siis esimene söök 150g toorsalatit ja teine söök 150g kodujuust, kuhu lisatud 1 munavalge.

See ON anorektiku toitumine, muide. Palju õnne!

Mis seal jõulu ajal nii tähtis, et peaksid oma tervisega niivõrd suures ulatuses riskeerima? Paralleelselt võid hakata juba raha koguma, et arstikulusid kinni maksta, mida sa sellise toitumise juures õige pea vajama hakkad- hormoonravi "päevade" tagasitekitamiseks, hambaravi... Kõige varem vast märkad, kuidas juukseid hakkab peotäite kaupa maha kukkuma- need taastuvad, muide, mitme aastaga alles. Kas sul kahju ei ole sellest?

Ma võin sulle siin õhtuni jutustada, mida anoreksia enaga kaasa toob, tahad? Oluline on see, et sa mõistaksid, mis väärtused on tervislikul toitumisel ja mõistusega tehtud treeningul, aga mitte nälgimisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nõmme turule tahaks minna küll- öko kaup otse talupidajalt on kõikse parem ju! Kahjuks ple seni veel jõudnud...

Ma ka ei ole. Mees suvel käis ja võttis asja kokku lühidalt - väga ilus ja väga kallis. Ent maasikad, mis ta sealt tõi, maitsesid muidugi suurepäraselt :huh:

Ise käin iganädalaselt paljukirutud Balti jaama turul. Tean juba, mida tasub osta poest ja mida turult ning milliselt müüjalt. Kokkuhoid missugune ning toidulaud rikkalikum.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ka ei ole. Mees suvel käis ja võttis asja kokku lühidalt - väga ilus ja väga kallis. Ent maasikad, mis ta sealt tõi, maitsesid muidugi suurepäraselt :huh:

Ise käin iganädalaselt paljukirutud Balti jaama turul. Tean juba, mida tasub osta poest ja mida turult ning milliselt müüjalt. Kokkuhoid missugune ning toidulaud rikkalikum.

Tartus vanalinnas elades käisin suht tihti turul (nii vanas kui uues)- kala, mesi, juurikad ja linaseemneõli sai põhiliselt muretsetud sealt. Praegu, Tallinnas, on aga Selver kodule ligemal ning toimeka inimesena olen läinud kergema vastupanu teed- aeg on ju raha! B) Aga eks mingi aeg võiks selle turulkäigu ikka ette võtta ju... kasvõi jõululauale midagi head muretseda ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No näete siis, ega ikka ei saa valida kõike kolme, vähemalt täiel määral mitte. Mis on kasulik ja hea maitsega, pole odav. Mis on odav ja kasulik pole just eriti maitsev jne. Muidugi kehaehitajad pole nii pirtsakad toidu maitse suhtes, kui inimesed, kes selle alaga ei tegele. Kuidas nad saaksidki olla.. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega tegelikult see mittemaitsemine on ka suuresti nö peas kinni. Enne võistlema asumist ma näiteks ei söönud üldse küüslauku ja sibulat....kah ei maitsenud, ja siiani ma näiteks vihkan nende koorimist, sest see paneb silmad täiega vett jooksma :huh: Nad mõlemad on kasulikud ja oskuslikul kasutamisel annavad toitule ka väga hea maitse! Ja kui koorida-tükeldada ei viitsi, saab alati kasutada ka kuivatatud varianti, aga loomulikult vahel ma kannatan ka ära ja hakin neid B)

Selle toidu juures olid küüslauk ja sibul suuremates kogustes kindlasti täiesti asendamatud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis need kilod siin tähendavad? Mina olin 66 kg ja anorektik, lõpetasin 40 juures- ikka anorektik. Anorektikuks muudab inimese TOITUMINE, mitte hetkel olev kehakaal. Sa ei saa arugi, kuidas see sul kinnisideeks muutub. Ja sa ei tunnista seda enesele ka enne kui asi juba väääga nutune on. Selline toitumine nagu sa enne kirjeldasid, on kohe kindlasti tugevate anorektiliste kalduvustega. Kaal kukub lihaste kärbumise tagajärjel, sama kiiresti hakkab ka tervis hävima. Nii kui sööd midagi "keelatut" sinna vahele, võid võtta korraga isegi mitu kilo juurde (enamuses vesi, aga seda sina ju enesele ei teadvusta!)- see omakorda paneb sind järgnevatel veel rangemat dieeti pidama. Kinnine ring, millest välja tulla on väga raske.

Su postitused viitavad igatahes küll sellele, et oled juba praegu suhteliselt väljapääsmatus olukorras enese jaoks. Sa pead oma prioriteedid kiirelt ümber mõtlema, enne kui veel pole liiga hilja. Jõuluks sa kohe kindlasti 60 kiloseks ei saa, ka mitte midagi süües. Kuid sa võid saada hea tervise, hästi töötava ainevahetuse koos tasapisi langevate kilodega, hea tuju ja rõõmsa meele. Ja need on need, mis viivad sind ka ükskord järjepidevuse korral soovitud ideaalkaalu ning vormini. Valik on sinu!

Siinkohal toon uuesti võrdluse, kes veel viimasest Hers´ist näinud pole:

1. pilt- nälgitud vorm, 2.pilt- treenitud ja tasakaalustatud dieediga saavutatud lavavorm (kaaluvahe on pea 20 kg, muide). Kumb on ilusam? :huh:

post-1184-1259504271_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1. pilt- nälgitud vorm, 2.pilt- treenitud ja tasakaalustatud dieediga saavutatud lavavorm (kaaluvahe on pea 20 kg, muide). Kumb on ilusam? :huh:

post-1184-1259504271_thumb.jpg

2009. a pilt on ikka väga kaunis. Anorektikud aga pole kaunid. Mina kui olin 12. a kaalusin 42 kg, 17. a kaalusin 53 kg ja nüüd 23. a kaalun veel rohkem. Tegelikult pole see üldse tore, kuid eks tasapisi alla võtta on muidugi parem ja ka välimus on ilusam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×