Jump to content
testuser3

Ujuda Pärast käeluu murdu?

Recommended Posts

Sai nädal tagasi ja natuke peale murtud parema käe kodarluu (rattaga hoo pealt külili ja esimese asjana käsi maha).

Käe selg allapoole ja käsi pikalt välja sirutada on veel üsna valus ja purke, kraane vms keerata on kah raske, käin käsi kaelas, kuigi saaks tegelikult ka ilma hakkama. Kuidas meeldiks käele ujumisel tekkiv koormus? Ei plaani olümpiaajaga liblikat ujuda, vaid lihtsalt kasvõi kerget koera või selili hulpida. Liigestele peaks samas vähene koormus ju meeldima?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sai nädal tagasi ja natuke peale murtud parema käe kodarluu (rattaga hoo pealt külili ja esimese asjana käsi maha).

Käe selg allapoole ja käsi pikalt välja sirutada on veel üsna valus ja purke, kraane vms keerata on kah raske, käin käsi kaelas, kuigi saaks tegelikult ka ilma hakkama. Kuidas meeldiks käele ujumisel tekkiv koormus? Ei plaani olümpiaajaga liblikat ujuda, vaid lihtsalt kasvõi kerget koera või selili hulpida. Liigestele peaks samas vähene koormus ju meeldima?

Kui ikka valus ujuda on siis oleks targem natukene oodata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sai nädal tagasi ja natuke peale murtud parema käe kodarluu (rattaga hoo pealt külili ja esimese asjana käsi maha).

Käe selg allapoole ja käsi pikalt välja sirutada on veel üsna valus ja purke, kraane vms keerata on kah raske, käin käsi kaelas, kuigi saaks tegelikult ka ilma hakkama. Kuidas meeldiks käele ujumisel tekkiv koormus? Ei plaani olümpiaajaga liblikat ujuda, vaid lihtsalt kasvõi kerget koera või selili hulpida. Liigestele peaks samas vähene koormus ju meeldima?

njaa. kroolima ei ole mõtet hakata ja ma usun, et käsi ei lase ka. soovitan ujudes rahulikult nö konna ujuda. rõhutan siinkohal sõna RAHULIKULT

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
njaa. kroolima ei ole mõtet hakata ja ma usun, et käsi ei lase ka. soovitan ujudes rahulikult nö konna ujuda. rõhutan siinkohal sõna RAHULIKULT

Küsimus nüüd ongi, kas ja kui palju üldse on?

Kodus pesukausis seda simueerida ei saa, ehku peale minek, küsitav kas see on mõistlik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kasulik ka nädal aega tagasi murtud käeluuga? :rolleyes:

Kahjulik??? Loomulikult täis tambiga krooli pole mõtet vast ujuda?

Nagu teema postitaja kirjutas, ta soovib kergelt ulpida..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjulik??? Loomulikult täis tambiga krooli pole mõtet vast ujuda?

Nagu teema postitaja kirjutas, ta soovib kergelt ulpida..

Ma ei ole väitnud, et kahjulik. Ma lihtsalt küsisin üle, et kas kohe nii kindlalt saab väita, et nädal peale luumurdu tuleks vette ronida (?)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väidetavalt alles nädala pärast kasvab üldse kokku murd, peale 2 ndl vist enam päris lahti murda ka ei anna, juba pigem opiga.. Ise hakkasin käima ujumas 5 nädala pärast, kui randmelt kipsi maha katkusin ja enam tagasi ei pannud. Ujumine oli üks esimee trenne kah, saali sai ka tehtud (ka murru ajal, aga sis ainuklt alakeha ja aeroobne), aga korralikult kinniseotud randmega. Sidusin veel aasta hiljemgi, ranne ei kannatanud muidu korralikult teha ja oli valus.

Kuidas sa seda ujumist ette näed üldse, kips maha ja kroolima või? Ja pärast paned tagasi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
uju kindlasti ega ujumine sulle kunagi paha ei tee.

Keegi veel üldse loeb kah,mida teema-algataja kirjutab, :lol:

Luumurd oli NÄDALA aja eest!!

Kangesti tahaks näha noid soovitajaid nädalavanuse luumurruga ujumas ..., :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi veel üldse loeb kah,mida teema-algataja kirjutab, :angry:

Luumurd oli NÄDALA aja eest!!

Kangesti tahaks näha noid soovitajaid nädalavanuse luumurruga ujumas ..., :rolleyes:

no ta saab juba liigutada ja tahab taastuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no ta saab juba liigutada ja tahab taastuda.

Dziisas.... ma liigutasin end igatepidi vahetult peale murdu kah, ei saanud arugi et ranne puruks oli. See pole mingi näitaja! Murrukoht tahab rahu, vastasel juhul ei pruugi kokku kasvada ja võib vajada operatiivset ravi.

Vapsee arstid siin kõik koos, ma vaatan... :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no ta saab juba liigutada ja tahab taastuda.

Kle äkki teeme eksperimendi:murrame su käeluu ja nädala pärast viskame vette - uju!

Pärast räägid meile voorumis,kui tore oli ujuda nädalase luumurruga,ja kuidas see taastusravile kaasa aitas, :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kle äkki teeme eksperimendi:murrame su käeluu ja nädala pärast viskame vette - uju!

Pärast räägid meile voorumis,kui tore oli ujuda nädalase luumurruga,ja kuidas see taastusravile kaasa aitas, :rolleyes:

ahh ei hakka vaidlema parem endal pole ükski luu katki olnd aga olen kuulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ahh ei hakka vaidlema parem endal pole ükski luu katki olnd aga olen kuulnud.

Sa oled kuulnud,et ujumine on hea taastusraviks.

Ja nii see ka on.

Aga mitte ometi NÄDAL peale luumurdu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Murd oli 3 augusti õhtul, praegu on 13. august. Kipsi pole mul kunagi olnudki, arst andis kaela"koti" käe jaoks, oli vaja haiglast ise ära sõita ja kipsis käega on üsna tülikas juhtida autot, millel pole roolivõimu (rool nagu vanal veokil!) ja käigukast on manuaalne...siiani on sõidetud saanud (ka vasemaga annab käike vahetada), aga momendil pole isegi käsi kaelas, jõudu rakendada käega ei saa, aga ei valuta ja õues käin üldse ilma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oli ikka murd, või mõra? Kui murd ja kipsis pole, siis soovitaks küll soojalt arsti vahetada...

Ma sõitsin oma murru ajal ka Zhiguliga, millel teatavasti pole roolivõimu, aga never ever ei vahetanud kipsis käega käike, ikka terve käega sai sõidetud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pärast murdu tasuks alustuseks lihtsalt vaikselt kätt liigutada ja hästi väikseid raskusi tõsta, et käsi ära harjuks.

Mina kandsin peale käeluumurdu veel kätt sidemes nädala.

Taastusravi on ilgelt tähtis, sest muidu võib käsi veel aastaid hiljem tunda anda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oli ikka murd, või mõra? Kui murd ja kipsis pole, siis soovitaks küll soojalt arsti vahetada...

Ma sõitsin oma murru ajal ka Zhiguliga, millel teatavasti pole roolivõimu, aga never ever ei vahetanud kipsis käega käike, ikka terve käega sai sõidetud.

Tänapäeval pole kips ainuõige ja polnud nihestust, st lihtsalt katki, seepärast poldki kipsi vaja.

Eksmas proovi kätt treenida, ujumine ehk ootab...ilmadki sellised :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×