Jump to content
kristen106

küsimus treeningu kohta haiguse ajal

Recommended Posts

nimelt olen juba 3kuud põletikulises palavikus seoses mandli põletikuga. palavik on selline 37-37.2 ja küsimus selline et kas ma võiksin kergemate koormustega ja madala intensiivsusega teha jõusaali trenni ja käia jooksmas või on see vastu näidustatud sellises olukorras. Hetkel pean dieeti ja tahaks asjale veidikene kiirust juurde anda ning samas ka vormi säilitada kuna pole 3 kuud treeninud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nimelt olen juba 3kuud põletikulises palavikus seoses mandli põletikuga. palavik on selline 37-37.2 ja küsimus selline et kas ma võiksin kergemate koormustega ja madala intensiivsusega teha jõusaali trenni ja käia jooksmas või on see vastu näidustatud sellises olukorras. Hetkel pean dieeti ja tahaks asjale veidikene kiirust juurde anda ning samas ka vormi säilitada kuna pole 3 kuud treeninud.

Mina alustaks sellega, et lõikaks mandlid maha. Endal oli ka jama mandlitega ja seetõttu jäi tihti trenni tegemata. Pärast lõikust on kõik korras ja tervis hoopis parem.

PS 37 pole minu arvates nii hull midagi, et kõik peaks seisma jääma.

Muudetud kasutaja veps poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palavikuga treenida mina ei soovitaks. Keha on siis ikkagi äärmiselt palju nõrgem ning haavatavam. Küllap sul selle haiguse ajal need kilod niigi kiiresti kaovad.

Tee ennast parem korda. Kui väsitad keha trenniga, siis paraned aeglasemalt. Valged libled igale poole ka ei jõua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nimelt olen juba 3kuud põletikulises palavikus seoses mandli põletikuga. palavik on selline 37-37.2 ja küsimus selline et kas ma võiksin kergemate koormustega ja madala intensiivsusega teha jõusaali trenni ja käia jooksmas või on see vastu näidustatud sellises olukorras. Hetkel pean dieeti ja tahaks asjale veidikene kiirust juurde anda ning samas ka vormi säilitada kuna pole 3 kuud treeninud.

Mandlite kohta on päris palju teemasid..

Ma copingi enda loo ühest vanemast teemast:

"Minul oli pikka aega mandlitega jama.. Päris angiini ma ei jäänudki viimase 2 aasta jooksul, kuid väga tihti läksid nad paiste peale igat külmemat tuuleiili.

Tegin päris kõvasti trenni 2008 kevad.. vahepeal paistes mandlitega. Mingil hetkel tundsin hommikuti voodis, et süda kuidagi nõrk.. nagu hakkaks seisma jääma.

Käisin arstide vahet.. tehti Holteri uuring, millega selgus, et mu ööpäeva madalaim pulss oli 38 ärkvel ja 32 magades.. keskmine pulss oli 51!!!

Arstid arvasid ka, et küllap see mandlitest on.. et süda on reumas tänu nendele vms.. Lasin kiiremas korras mandlid ära lõigata selle peale."

Praegu on olukord selline.. pulss on madal endiselt. Vererõhk, mille ülemine näitaja oli vanasti 120-130, on nüüd 100-110...

Hommikuti on endiselt tihti üsna nõrk tunne.

Kokkuvõtvalt siis: Ära riski oma tervisega... Ole kannatlik, lase endal mandlid ära lõigata ning seejärel hakka uue hooga treenima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei oleks hea variant sellise haiguse foonil (eriti kui veel ka palavik) trenni teha. Võib kahjustada südant. Dieet ei ole ka eriti super mõte haigena. Tegele kõigepealt oma mandlipõletikuga, kaalulangetamine jäta pärastiseks, kui oled juba terve. Söö mõistlikult ja käi väljas jalutamas ning tee kergeid võimlemisharjutusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

suured tänud teemale vastajaile. Ma olen juba lõikus järjekorras, häirib mul kõike laulmist,sportimist kooli õppimist ning haigestun teistesse haigustesse kaa kergemini. Just täna hakkas pihta kammaijaa olen ägedas nohus ja vastik bronhiidne kõha kaa tuli juurde. Mis siin ikka, eluvennad ütleks selle peale huumoriga SITT SEIS LILLEKE :rolleyes: aga tänud ma siis hoian oma südant ja vabanen neist mandlitest nii ruttu kui võimalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
suured tänud teemale vastajaile. Ma olen juba lõikus järjekorras, häirib mul kõike laulmist,sportimist kooli õppimist ning haigestun teistesse haigustesse kaa kergemini. Just täna hakkas pihta kammaijaa olen ägedas nohus ja vastik bronhiidne kõha kaa tuli juurde. Mis siin ikka, eluvennad ütleks selle peale huumoriga SITT SEIS LILLEKE :D aga tänud ma siis hoian oma südant ja vabanen neist mandlitest nii ruttu kui võimalik.

Mul hakkas ka täna hommikul jälle pihta mandlite jama..

nüüd isegi oli 2 kuud vahet aga seda et palju lõikus maksab ja kaua ootata tuleb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul hakkas ka täna hommikul jälle pihta mandlite jama..

nüüd isegi oli 2 kuud vahet aga seda et palju lõikus maksab ja kaua ootata tuleb?

Kui Haigekassa kulul tehakse korraline lõikus, ei maksa midagi, kui ei viitsi oodata 0,5-1 aasta, mine tee erakliinikus kuskil, siis maksab 3k ringis vist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

täitsa õiget juttu räägid!!! riiklikus õeldi et oodake me helistame siis kui opini on 1 kuu jäänud (kodus ootamist enne mitu kuud). Läksin tasulisse seal õeldi 2-3 tuhat maksab ning sellest hetkest kui opi eelsed analüüsid tehtud nad 2 nädala jooksul lõikavad ära. Ainuke jama on see et lõikuse jaoks peab terve olema (nohu kõha jne , külmetus haigused) aga mina ei ole ja mul on 10 päeva pärast konsultatioon. Peab kiiresti ravima muidu lükkub lõikus kaa pikalt edasi. Aga asja kokku võte on selline et ma pole eelnevalt mitte kunagi olnud haigustele nii vastuvõtlik kui präegu ja lõikus saab tulema esimesel võimalusel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
täitsa õiget juttu räägid!!! riiklikus õeldi et oodake me helistame siis kui opini on 1 kuu jäänud (kodus ootamist enne mitu kuud). Läksin tasulisse seal õeldi 2-3 tuhat maksab ning sellest hetkest kui opi eelsed analüüsid tehtud nad 2 nädala jooksul lõikavad ära. Ainuke jama on see et lõikuse jaoks peab terve olema (nohu kõha jne , külmetus haigused) aga mina ei ole ja mul on 10 päeva pärast konsultatioon. Peab kiiresti ravima muidu lükkub lõikus kaa pikalt edasi. Aga asja kokku võte on selline et ma pole eelnevalt mitte kunagi olnud haigustele nii vastuvõtlik kui präegu ja lõikus saab tulema esimesel võimalusel.

Mul oli hästi kerge nohu , kui lõikama läksin. Öeldi , et see pisike nohuke ei sega kedagi :D (ei olnud erakliinikus)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma käisin lastehaiglas. Läksin siis opile seepärast, et mind häiris, et mul kurk jäi koguaeg haigeks. Aastas 1 või 2 korda oli angiin. Peale Opi arst ütles, et jumalale tänatud, et need mandlid ära lõikasime, sest need oli olnud täiesti mäda täis. Sellest olevat mul olnud ka südamehädad. Samuti öeldi, et minu sporditulemused (e. vastupidavus) peaksid paranema märgatavalt. Ja see juhtuski. Soovitan kindlalt, kui teevad muret, siis ära lõigata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei jaga sellest mandlite värgist midagi. Keegi seletaks kuna need ära lõigatakse?

Niisama neid ära ei lõigata. Need lõigatakse siis kui on probleemid nendega, ehk siis kurguvalud ja angiin. Mandlid on osa immuunsüsteemist ja kaitsevad mingit sorti bakterite eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×