Jump to content
Jarmo Oberst

Selline küsimus/mure seoses kavaga?

Recommended Posts

Tervist targemad. Mul tekkis mõte muuta treening kava. Et käia 6x nädalas saalis. Kas sellise kavaga on suur oht sattuda ületreeningusse. Saan aru, et trennist taastumine on individuaalne, kuid siiski. Saalis olen käinud üle aasta veidike. Toitumine on korras (5x päevas), magan öösel ~8 tundi. Kava on siis selline:

Esmaspäev - Rind+triitseps

1) Lamades surumine 5x5

2) Positiivsel kaldel hantlitega surumine 3x8-10

3) Positiivsel kaldel hantlitega lendamine 2x8-10

4) Prantsuse surumine 5x5

5) Plokil pulgaga alla surumine 4x8-10

Teisipäev - Selg+biitseps

1) Plokil tõmbed laia haardega rinnale 4x8-10

2) Traktor plokil 4x8-10

3) Tõmbed T-kangiga 4x8-10

4) Keretõsted alaselja pingil 3x10-12

5) Biitseps kangiga 5x5

6) Hantliga konsentreeritult 3x8-10

Kolmapäev - Õlg+trapets

1) Hantlitega surumine istudes 4x6-10

2) Hantlite tõsted kõrvale 3x10

3) Hantli tõsted ette 2x10

4) Kangiga õlakehitused 3x12

5) Plokkide vahel õla kehitused 3x12

Neljapäev - Jalg

1) Kükk kangiga - 5x6-10

2) Sääresirutused ette 4x8-10

3) Sääresirutused kõhuli 4x8-10

4) Sääremasinal 5x12

Ja reedel hakkaks siis see kava uuesti. Ainult , et iga pühapäev on puhkepäev. Tähendab, et reedel on siis esmaspäevane päev ja laupäeval teisipäevane päev, esmaspäeval kolmapäevane päev jne . Mis te arvate kas see oleks mõeldav, sest ei tee ju väga palju seeriaid ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isiklikult arvan, et selliselt teha läheb liiga kurnavaks ja tekib ületrenn. Tee parem sama kava, aga lihas kord nädalas.

Siis rinnapäeval ei ole sees ülemise rinnaosale harjutust. Rinnaharjutusi on üldse kuidagi palju. Seljapäeval on kaks harjutust paksusele, aga üks laiusele, võibolla on sul paksust järele vaja aidata, ei tea. Kätele on harjutusi vähe, samas ma ei tea, võibolla sulle sobibki nii. Aga mis silma jäi on, et jõutõmmet pole, selle võid vabalt keretõsted alaseljapingil vastu vahetada. Ja üks asi veel - kõhtu ma ei näe kusagil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Isiklikult arvan, et selliselt teha läheb liiga kurnavaks ja tekib ületrenn. Tee parem sama kava, aga lihas kord nädalas.

Siis rinnapäeval ei ole sees ülemise rinnaosale harjutust. Rinnaharjutusi on üldse kuidagi palju. Seljapäeval on kaks harjutust paksusele, aga üks laiusele, võibolla on sul paksust järele vaja aidata, ei tea. Kätele on harjutusi vähe, samas ma ei tea, võibolla sulle sobibki nii. Aga mis silma jäi on, et jõutõmmet pole, selle võid vabalt keretõsted alaseljapingil vastu vahetada. Ja üks asi veel - kõhtu ma ei näe kusagil.

Küsimus, miks rinnapäeval ei tohiks sees olla ülemisele rinnaosale harjutust ????????

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli midagi sarnast vahepeal käimas aga mõtlesin, et muudan ära, et ei oleks selg ja biitseps ning rind ja triitseps samal päeval. Mõte selles, et pärast rinnalt surumist on triitseps üpris väsinud (sama kui teha biitsepsit pärast selga) ning seega ei saanud temale suunatud harjutusi nii intensiivselt teha. Lükkasin nad siis eraldi päevadele, et saaks igat ühte värskena, mitte väsinuna, treenida. Kas see nüüd kõige parem mõte on, ei oska öelda.

Ehk kava on mul selline:

Päev 1 (mitte ei saa aru, miks osadel on kalduvus grupeerida harjutusi vastavalt nädalapäevadele)

Käed

Päev 2:

Jalad

Päev 3:

Selg

Päev 4:

Rind ja õlg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Isiklikult arvan, et selliselt teha läheb liiga kurnavaks ja tekib ületrenn. Tee parem sama kava, aga lihas kord nädalas.

Siis rinnapäeval ei ole sees ülemise rinnaosale harjutust. Rinnaharjutusi on üldse kuidagi palju. Seljapäeval on kaks harjutust paksusele, aga üks laiusele, võibolla on sul paksust järele vaja aidata, ei tea. Kätele on harjutusi vähe, samas ma ei tea, võibolla sulle sobibki nii. Aga mis silma jäi on, et jõutõmmet pole, selle võid vabalt keretõsted alaseljapingil vastu vahetada. Ja üks asi veel - kõhtu ma ei näe kusagil.

Arvan, et hakkan siis tegema ikka nii, et 2 trenni, 1 vaba, 2 trenni ja 2 vaba. Nii taastub paremini. Kätele võiks isegi ühe harjutuse (3 seeriat) juurde panna. Rinnaharjutusi pole minu arust üldse palju. Kokku ainult 9 seeriat !?. Jõutõmmet hakkan ka tegema. Olen seda teinud vahelduva eduga, alustan ilmselt natuke kergema raskusega, et saada tehnika paika. Kõhtu teen kaks korda nädalas, aga seda lihtsalt ei pannud siia kirja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvan, et hakkan siis tegema ikka nii, et 2 trenni, 1 vaba, 2 trenni ja 2 vaba. Nii taastub paremini. Kätele võiks isegi ühe harjutuse (3 seeriat) juurde panna. Rinnaharjutusi pole minu arust üldse palju. Kokku ainult 9 seeriat !?. Jõutõmmet hakkan ka tegema. Olen seda teinud vahelduva eduga, alustan ilmselt natuke kergema raskusega, et saada tehnika paika. Kõhtu teen kaks korda nädalas, aga seda lihtsalt ei pannud siia kirja.

jah nii ikka parem,kui vabad päevad vahel mitte,et 6 päeva jutti nii on ületreening kiire tulema ja ka oht vigasustele suur.mul tuli 35 päeva vahele

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×