Jump to content
Mart Muru

Rinnalevõtt ( Power clean)

Recommended Posts

Kuna tegelen sprindiga, siis eesmärk on rinnalevõttu arendada..

Kas keegi oskab soovitada, kuidas treenida, et saavutada max plahvatuslik(kiiruslik jõud).. seeriad & kordused ja kui tihti?

Suudan max 105-110 kg rinnale võtta..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa tahad peamiselt just rinnalevõtule keskenduda (ma küll ei mõista, miks sul sprindi puhul just see rinnalevõtt nii oluline on, pigem ma teeks maast rebimist), siis üks trenn võiks näiteks selline olla, just plahvatusliku jõu arengu seisukohalt: teed mingi 10 seeriat umbes seda rinnalevõttu, kordused on seal vahemikus 3-6 ja puhkepausid peavad olema nii pikad, et sa oled täielikult ära taastunud järgmise seeria alguseks ning suudad jälle sama plahvatuslikult harjutust sooritada.Korduste arv vali samuti selline, et viimane kordus oleks sama kiire nagu esimene, kui ta enam ei ole, siis tee paus.Üldiselt tulebki sellisel juhul see korduste arv sinna 3-6 kanti.Samuti seeriate arvuga - kui sa tunned, et kiirus hakkab vähenema, siis on aeg trenn lõpetada.Aga üle 10 seeria ilmselt sa enam ei suuda teha vajaliku kiirusega.Igatahes pea meeles, et eesmärk on lihased kiireks treenida, seega peavad liigutused olema samuti kiired, kui kiirus langeb, siis katkesta.Ahjaa, raskused umbes sellised, millega jõuad ~10 kordust teha, ehk siis 85% 1RM.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma veel täiendaks et edukas plahvatusliku jõu arendamine koosneb mitmetest tsüklitest.Alguses keskendutakse maximaalse jõu treenimisele, kus tehakse lisaks olümpiatõstetele veel ka kükke ja jõutõmmet.Siis, kui tugev baas on juba all, alles siis hakatakse tegema plahvatuslikku jõudu sellel ülalkirjeldatud meetodil.Plahvatusliku jõu treenimisel on täielik taastumine kohe eriti oluline.Kui lihase kasvatamisel võib 100% taastumata lihast treenida küll, näiteks ühte lihasgruppi 2x nädalas, siis plahvatusliku jõu puhul on see kindlalt välistatud.Siis võib isegi nädalasest puhkepausist väheks jääda.Muidugi ma ei tea, et ükski sprinter niimoodi treeniks, aga selline treeningviis on väga levinud ameerika jalgpallurite seas, eriti ründajatel, kellel on vaja suurt plahvatuslikku jõudu.Ja siis peale plahvatusliku jõu tsüklit võib tulla veel ka kiirustreening, kus tehakse plüomeetrilisi harjutusi.Muidugi ma ei usu, et sul on mõtet nii spetsiifiliselt treenima hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
100m tahaks ikka alla 11s saada ja 60m alla 7s :huh:

Väga kõrged eesmärgid sul... Eesti meistrivõistlustel jooksid 2 meest alla 11 sekundi, Marek Niit ja noor 17 aastane tulevikulootus neegersportlane Richard Pulst 10.97.

Plahvatuslikkust arendatakse tavaliselt 5 * 6 40-60%-ga maksimumraskusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga kõrged eesmärgid sul... Eesti meistrivõistlustel jooksid 2 meest alla 11 sekundi, Marek Niit ja noor 17 aastane tulevikulootus neegersportlane Richard Pulst 10.97.

Plahvatuslikkust arendatakse tavaliselt 5 * 6 40-60%-ga maksimumraskusest.

Hakkasin 2007 sügisel sprindiga tegelema ning 60m parimaks ajaks sain 7.18s ja 100m 11.19s

Arvan, et mingi võimalus mul siiski on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakkasin 2007 sügisel sprindiga tegelema ning 60m parimaks ajaks sain 7.18s ja 100m 11.19s

Arvan, et mingi võimalus mul siiski on.

No õige treenimisega vägagi teostatav, ära ainult lase talendil kaotsi minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas maast rebimist oleks mõtet kohe sirgetele kätele tõsta või algul rinnale ning siis üles?

Kas kuskil on mingeid õpetusi ka, kuidas rinnalevõttu/ rebimist õigesti teha jne?

Muudetud kasutaja bugati poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas maast rebimist oleks mõtet kohe sirgetele kätele tõsta või algul rinnale ning siis üles?

Rebimine ongi ju kohe sirgetele kätele tõstmine, tõukaminine on see, kui algul tõmbad rinnale ning siis lükkad üles. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas maast rebimist oleks mõtet kohe sirgetele kätele tõsta või algul rinnale ning siis üles?

Kas kuskil on mingeid õpetusi ka, kuidas rinnalevõttu/ rebimist õigesti teha jne?

Esimesele küsimusele vastas Capricorn. Kaks erinevat harjutust, mõlemad head.

Rebimine: http://uk.youtube.com/watch?v=754Ta05HZY4

Tõukamine: http://uk.youtube.com/watch?v=EjSMawMbwMs

Esimene pool tõukamisest ongi rinnalevõtt.

Youtubes häid videosid küll ja küll. Rebimine - otsi "snatch", tõukamine otsi "clean and jerk" ja rinnalevõtt otsi "clean" või "powerclean". Otsi ka "Olympic Lifting".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas, odaviskajad, ketta heitjad ja kuuli tõukajad, eriti just algajad võivad teha rinnale võttu ,ja rinnalt surumist, missuguseid asju veel... kükk ja jõutõmme on ka hea? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas, odaviskajad, ketta heitjad ja kuuli tõukajad, eriti just algajad võivad teha rinnale võttu ,ja rinnalt surumist, missuguseid asju veel... kükk ja jõutõmme on ka hea? :D

need sinu poolt kirjutatud harjutused on v2ga head pea k2ikidele spordialadel. Kanter pidi 160 kg rinnale rebima, ju ta siis t2ukab selle ka 2ra. Murumets on 205 kg rinnale ja siis sirgetele k2ttele saanud,

k2kk ja j2utomme peaks samuti olema sinu treening kavas t2htsad harjutused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
need sinu poolt kirjutatud harjutused on v2ga head pea k2ikidele spordialadel. Kanter pidi 160 kg rinnale rebima, ju ta siis t2ukab selle ka 2ra. Murumets on 205 kg rinnale ja siis sirgetele k2ttele saanud,

k2kk ja j2utomme peaks samuti olema sinu treening kavas t2htsad harjutused.

juu siis on baas harjutused tähtis, kas eraldi lihased, biits ja triits tuleb ka läbi töötada ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõukamise ("clean and jerk") rinnalevõtufaasi ajal ma vist astun sammu tagasi, on see vale/halb tehnika? Et tuleks jalad paigal hoida?

Mina küll niimodi ei tee, aga sõber teeb.... minu arust seal on raskuse vahe...raskus peab kehale võrdselt jaoutuma...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina küll niimodi ei tee, aga sõber teeb.... minu arust seal on raskuse vahe...raskus peab kehale võrdselt jaoutuma...

Siis ma pole ainuke, kes nii on teinud siiani, aga see ikka vale sooritus vist jah, peab üle vaatama selle järgm. kord.

Kui tõmban maast kangi siis samm ühe jalaga tagasi nagu tuleb automaatselt, ei teagi, vale tehnika harjumuseks saanud siis.

Kui kang on õlgadel nö, siis tagasiastutud jala toon tagasi ja surun üles, ja siis vist ka astun tagasi:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõukamise ("clean and jerk") rinnalevõtufaasi ajal ma vist astun sammu tagasi, on see vale/halb tehnika? Et tuleks jalad paigal hoida?

See on vale tehnika. Tagasi astumise vältimiseks peavad õlad kogu aeg olema eespool kangi hetkeni kuni keha hakkab liikuma tõstekangi alla.

Kirjeldada on tüütu, aga harjuta kergemate raskustega ja mõne kl. tõstja juhendamisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×