Jump to content
kukemaim

Lihasvalu treeningu efektiivsuse indikaator?

Recommended Posts

Minule isiklikult ei meeldi, kui lihased liiga valusad on järgmine päev. Võtab liiga palju energiat ja mõjutab taastumist. Eelistan mõõdukat valu, kuid natuke tihedamalt treenimist, nii 2x nädalas ühte lihast. Endal enesetunne parem ja taastumine ka kiirem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui vahe kahe treeningu vahel on suurem, siis on lihas pärast trenni valulikum ja on seda ka kauem, olen tähele pannud ja kui vahe liiga pikk on olnud, siis ei tohiks kohe päris maksimumiga treenida, pärast on tõesti kehv olla ja mitte ainult tugeva lihasvalu pärast, vaid üldse on selline kehv tunne nagu oleks palavikus ja haige.

Ise ma hindan treeningu efektiivsust samuti selle järgi, et treenitud lihased peavad ikka vähemalt 2 päeva valulikud olema.

Näiteks mind ajas tõsiselt naerma Charles-i blogist loetu, et ta treenis kogemata selga nii, et ainult 1 vaba päev oli vahel, ehk siis ülejärgmisel päeval peale teeeningut. Sel päeval just ongi lihasvalu kõige rohkem tunda, mul vähemalt. WTF? Pole ju võimalik mitte tunda, et selg alles üleeile trenni sai ja seda nüüd uuesti treenida? :D

Samas ma ei ütle, et selline 2 või 3 päeva valutavate lihastega meetod ongi nüüd ainuõige ja kõigile sobiv, aga muud moodi ei kujuta hästi ette, sest vastasel juhul peaksin küll ikka väga kerge trenni tegema ja see näeks välja pigem aeroobne. :rolleyes:

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui palju näitab järgmise-ülejärgmise päeva lihasvalu trenni efektiivsust? Mida valusam, seda paremini mõjus? :rolleyes:

Viimasel ajal on lihase valusaks saamine raskemaks muutunud, kas on trenn äkki liiga kergeks muutunud? Venitan sama palju nagu alati.

Lihasevalu tekkimist näib rohkem mõjutavat harjutamise intensiivsus kui kestvus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui vahe kahe treeningu vahel on suurem, siis on lihas pärast trenni valulikum ja on seda ka kauem, olen tähele pannud ja kui vahe liiga pikk on olnud, siis ei tohiks kohe päris maksimumiga treenida, pärast on tõesti kehv olla ja mitte ainult tugeva lihasvalu pärast, vaid üldse on selline kehv tunne nagu oleks palavikus ja haige.

Ise ma hindan treeningu efektiivsust samuti selle järgi, et treenitud lihased peavad ikka vähemalt 2 päeva valulikud olema.

Näiteks mind ajas tõsiselt naerma Charles-i blogist loetu, et ta treenis kogemata selga nii, et ainult 1 vaba päev oli vahel, ehk siis ülejärgmisel päeval peale teeeningut. Sel päeval just ongi lihasvalu kõige rohkem tunda, mul vähemalt. WTF? Pole ju võimalik mitte tunda, et selg alles üleeile trenni sai ja seda nüüd uuesti treenida? :D

Samas ma ei ütle, et selline 2 või 3 päeva valutavate lihastega meetod ongi nüüd ainuõige ja kõigile sobiv, aga muud moodi ei kujuta hästi ette, sest vastasel juhul peaksin küll ikka väga kerge trenni tegema ja see näeks välja pigem aeroobne. :rolleyes:

Minust räägid? Minu kava oli inspireeritud sellest artiklist tol päevadel:

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4090

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mai tea, mul ainukesed lihased mis valutavad peale trenni on kas rind või reis.Õlas näiteks, kuigi ma treenin seda väga palju, pole veel siiani valu tundnud.Sama lugu on enamasti ka seljaga, säärega ja kõhuga.Aga samas ei ütleks küll, et need lihased, mis valutavad tavaliselt peale trenni - ehk siis rind ja reis, kuidagi kiiremini areneks.Ühesõnaga isiklike kogemuste puhul ma ütleks, et valu ei ole efektiivsuse indikaator, pigem on selleks pumbaefekt trenni ajal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui korralikult peale trenni venitada ja väike lõdvestusjooks teha, siis on vähemalt minul väga raske lihast valutama panna. Kui neid mitte teha, siis annab tõesti järgmine päev natuke tunda, mida on treenitud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul ei valuta selg peaaegu kunagi, seepärast treenin nüüd igapäev selga senikaua, kuni valutama hakkab. Et trapetsi ülaosa ja alaselg valutavad küll nagu vanale inimesele kohane, aga jutt käib siis nö muust selja osast- lailihas, trapetsi keskosa, ümarlihased ja muud vigurid seal.

Alaselg on eriti tubli, seal jõutõmbest valutab lausa selgroo-kont vist, mõnus terav valu juba nädal aega, ei saa enam jõutõmmet teha.

Mida siis soovitada? No soovitaks üllatada lihast piisavalt tihti, kui vaja siis igal trennil lausa. Üks ülla-variant on ülemõistuse suure enneolematu raskusega lihast treenida, teine variant on teist harjutust proovida, kolmas variant on teha nädalane puhkus misjärel treenida taas lihast sel juhul nädalase puhkuse järel trenn üllatab valusaks ikka, neljas variant on proovida nagu mina teen- teed igapäev samale lihasele trenni, küll ta valusaks muutub mõne aja pärast, kuhu tal pääseda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vanasti ei kippunud eriti miski valutama. Viimastel kuudel on aga intensiivsus selline, et alati tuleb lihasvalu.

Alaselg, käed, jalad, kael, kõik valutavad paar päeva pärast vastavat trenni.

Ainuke asi, mis kahjuks ei valuta, on ülaselg :rolleyes: Viitab vist sellele, et peab tehnikat korrigeerima (liiga palju teevad ära käed vms tüüpviga).

Muudetud kasutaja belvedere poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks mul see küsimus tekkis? Olin harjunud tricepsit treenima enam vähem 8-14 kordusega ja korralikku lihasvalu oli suhteliselt raske saavutada. Proovisin siis ükskord ka 20-30 kordusega ja järgmine-ülejärgmine päev oli aiai.

Eks see oli siis lihtsalt lihasele harjumatu ja sellest ka suurem valu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tavaliselt selg, ring ja triitseps teevad pärast trenni valu, eriti rind, mõnikord kestab valu 4-5 päev, kuigi enne harjutusi vteen soojendust ja venitan ning pärast harjutisi teen venitust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline mõõdukas lihasvalu on väga mõnus, eriti kätes ja rinnas, samas kõhtu ja selga olen vaid loetud korrad suutnud selliselt treenida, et hiljem valutaksid. Selle kohta, et lihased saab valutama neid veidi teisiti koormates, on mul värske kogemus olemas - sai ostetud eile omale külmkapp ja kuna ei viitsinud oodata kuni poes transamehed vabanevad aitasin ise külmkappi lohistada läbi müügisaali. selg ees lohistades oli see olemuselt veidi päkkadeletõusu harjutuse moodi, ning kuigi trennis saab ikka ka säärtele harjutusi tehtud on täna iga astutud samm tõsine eneseületus. Peale naise tehtud massaaši läks veidi paremaks. Homme hommikul trennis teen sääri rohkemate korduste ja veidi väiksema raskusega, siis on see valu õhtuks unustatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin eile jõusaalis üle 6 kuu or sth. Tegin rinda ja 4x20 kõhtu. Nii mõnus on olla... Lihasvalu meeldib mulle. Kohe pärast trenni tundsin, et korralik trenn sai tehtud. Täna sai kehalises 42 m oda ka visatud, kuigi lihased piimhapet täis. Mul eriti ei mõju see ega takista, just naudin.

Samas, kehalises tegin kaks harjutust biitsale kolm nädalat tagasi vist. Siis biits valutas 2 nädalat... see oli kahtlane ja polnud üldse mõnus, kätt ei saanud sirgu panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen alati olnud arvamusel et kui teha intensiivselt trenni ja korralikult taastuda(Selle alla läheb siis enamasti korralik treeningu järgne toitumine ja magamine) siis ei 'tohiks' lihasvalu olla..

Aga jah, endal on peamisteks valuallikateks rind ja jalad, samas teen neid tiba intensiivsemalt kui teisi lihaseid..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihasrakkude mikrorebenditest. Trenn nö. lõhkus lihaseid.

Üle pika aja trenni minne, peab esimesed korrad natuke rahulikumalt võtma. 2 nädalat ja isegi 1 nädal kestev valu ei ole normaalne, siis ei ole enam tegemist MIKROrebestusega, vaid võid lihast vigastada.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×