Jump to content
Treenija123

Kui kaua pean treenima?

Recommended Posts

Saan 3 kuu pärast 13. aastaseks ja olen poiss. Tahaks teada kuna ma saan sellised musklid, et ikka märkaks kui tõstan hommikul, lõunal ja õhtul 5kg-seid hantleid 50 korda iga kord?

Söömine: Hommikul peale ärkamist paar võileiba/hommikuhelbeid, päeval kell 17-19 igasuguseid erinevaid tervislikke toite: kartuleid/liha/nuudleid/makarone/vorsti/salatit joon piima/multinektarit jne... Mäkis käin mingi kord kuus või nii. Õhtul söön mõnikord väikese tüki kooki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga mida sa päeval sööd? Kell 17-19 on juba õhtu. Teiseks tulemused varieeruvad. Igal inimesel individuaalselt. Mõnel võib see juhtuda mõne kuu jooksul, mõni võib teha mitu aastat trenni, et näha arvestatavaid tulemusi. Ja pealegi, kas sa mõtled õhku tõstmist? 5kg hantlite puhul õhku tõstmine sind just eriti musklimeheks ei tee :lol: Ja isegi kui sa teeksid nendega muid harjutusi, siis nii väikeste raskuste puhul jääb see teistele veel märkamata. Aga igatahes tee püsivalt trenni ning vaata ise. Oled veel üsna noor ka. Pealegi kui sa teed mingit harjutust, siis sa võid teha korra järjest küll nii palju, kui jaksad, aga muidu tee umbes 20 korda, natuke puhka ja siis jälle 20 korda. Nii näiteks 5x 20. Kümneseid seeriaid pole sul veel mõtet teha, sest oled noor liiga. Minu arust näeb lihtsalt nii noorelt veel massikordustega tegemine südame retsimine jms., kui just ei ole veel varem alustanud või ei käi kuskil karates/maadluses või muus südant jms. arendavas trennis.

Ja veel - kui sa mõtled vorstide all viinereid, siis need on puhas rasv, soovitan vältida. Hea oleks veel näiteks leiba kõrvale süüa. Võileibadele ära pane paksult võid ning ära topi igasugust rasvast käkki peale.

Kord mäkis käies vänta tunnike jalgrattaga, kui sulle ei tee just see kilokalorite ports hullu. Kord kuus ei ole veel õnneks tihti.

See kook pista peale õhtusööki nahka ning peale 19:00 enam mitte väga süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mida sa päeval sööd? Kell 17-19 on juba õhtu. Teiseks tulemused varieeruvad. Igal inimesel individuaalselt. Mõnel võib see juhtuda mõne kuu jooksul, mõni võib teha mitu aastat trenni, et näha arvestatavaid tulemusi. Ja pealegi, kas sa mõtled õhku tõstmist? 5kg hantlite puhul õhku tõstmine sind just eriti musklimeheks ei tee :lol: Ja isegi kui sa teeksid nendega muid harjutusi, siis nii väikeste raskuste puhul jääb see teistele veel märkamata. Aga igatahes tee püsivalt trenni ning vaata ise. Oled veel üsna noor ka. Pealegi kui sa teed mingit harjutust, siis sa võid teha korra järjest küll nii palju, kui jaksad, aga muidu tee umbes 20 korda, natuke puhka ja siis jälle 20 korda. Nii näiteks 5x 20. Kümneseid seeriaid pole sul veel mõtet teha, sest oled noor liiga. Minu arust näeb lihtsalt nii noorelt veel massikordustega tegemine südame retsimine jms., kui just ei ole veel varem alustanud või ei käi kuskil karates/maadluses või muus südant jms. arendavas trennis.

Ja veel - kui sa mõtled vorstide all viinereid, siis need on puhas rasv, soovitan vältida. Hea oleks veel näiteks leiba kõrvale süüa. Võileibadele ära pane paksult võid ning ära topi igasugust rasvast käkki peale.

Kord mäkis käies vänta tunnike jalgrattaga, kui sulle ei tee just see kilokalorite ports hullu. Kord kuus ei ole veel õnneks tihti.

See kook pista peale õhtusööki nahka ning peale 19:00 enam mitte väga süüa.

Ei mõtle vorstide all viinereid, vorste mõtlen. Ma ärkan mingi kell 11-13 hommikul, ega mul kõht nii tühjaks ei lähe küll. Ma tõstan istuli põlvedelt kuskil kaelani. Tegelikult söön ma leiba ka, mingil 4-6 korda nädalas õhtusöögil :lol: Muide ma käin ka paar korda nädalas jalgrattaga 25km sõitmas, see võtab 2 tundi.

Muudetud kasutaja Treenija123 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saan 3 kuu pärast 13. aastaseks ja olen poiss. Tahaks teada kuna ma saan sellised musklid, et ikka märkaks kui tõstan hommikul, lõunal ja õhtul 5kg-seid hantleid 50 korda iga kord?

Sellise tegevusega mitte kunagi.

Söömine: Hommikul peale ärkamist paar võileiba/hommikuhelbeid, päeval kell 17-19 igasuguseid erinevaid tervislikke toite: kartuleid/nuudleid/makarone/vorsti

Su kaal oli päris väike,aga ikkagi - milleks ajada näost sisse valdavalt süsivesikuid?!

No ei ole mitte tervislik, :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saan 3 kuu pärast 13. aastaseks ja olen poiss. Tahaks teada kuna ma saan sellised musklid, et ikka märkaks kui tõstan hommikul, lõunal ja õhtul 5kg-seid hantleid 50 korda iga kord?

Söömine: Hommikul peale ärkamist paar võileiba/hommikuhelbeid, päeval kell 17-19 igasuguseid erinevaid tervislikke toite: kartuleid/liha/nuudleid/makarone/vorsti/salatit joon piima/multinektarit jne... Mäkis käin mingi kord kuus või nii. Õhtul söön mõnikord väikese tüki kooki.

Praeguses vanuses ei saa sa kindlasti suuri lihaseid, eriti kui nii toitud ja treenid!

Edu sellegipoolest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mismõttes mitte kunagi? Ja mu kaal ei ole üldsegi väike kui sa mind näeksid. Minu klassipilt, ma olen kõige ülevamal vasakult lugedes teine.

Sinu küsimus oli:

Tahaks teada kuna ma saan sellised musklid, et ikka märkaks kui tõstan hommikul, lõunal ja õhtul 5kg-seid hantleid 50 korda iga kord?

Vastus:kui sa tõstad hommikul,lõunal ja õhtul 5-kiloseid hantleid 50 korda iga kord,siis mitte kunagi.

Mis jäi arusaamatuks?

Ja kui sa arvad,et su kaal ei ole väike,siis seda enam ei ole vaja liialdada süsivesikutega - mida sina aga teed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu küsimus oli:

Vastus:kui sa tõstad hommikul,lõunal ja õhtul 5-kiloseid hantleid 50 korda iga kord,siis mitte kunagi.

Mis jäi arusaamatuks?

Ja kui sa arvad,et su kaal ei ole väike,siis seda enam ei ole vaja liialdada süsivesikutega - mida sina aga teed.

Mida ma siis peaksin sööma? Ja kui palju ma pean siis tõstma? 5x 20 päevas või midagi? Äkki saad aidata, palun? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida ma siis peaksin sööma? Ja kui palju ma pean siis tõstma? 5x 20 päevas või midagi? Äkki saad aidata, palun? :lol:

No algajate kavad on siin.

Aga sinu vanuses on parem,kui saaksid minna jõusaali,treeneri käe alla ...

või kui vanemad on nõus,telli nii söömis- kui treeningkava veebitreeneri käest.

Spetsialist juba teab,mida sinu vanuses võib ja mida mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabanda, aga siin lööb su noorus välja - see kõik ei ole nii LIHTNE - ei ole olemas sellist ühest vastust nagu:

"söö kolm kotletti päevas"

või

"sa pead treenima jalgrattasõitu 2 aastat, 3 kuud, 5 päeva ja 8 tundi - siis saad tugevaks"

või

"tõsta 7,5 kiloseid hantleid üle päeva 17 korda - siis kasvab muskel"

Aga just selliseid vastuseid sa oled küsinud - kas sul või su vanematel või sõpradel tuttavaid treenereid ei ole, kes viitsiks sinuga tunniks ajaks maha istuda ja seletada natuke neid asju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noorelt võiks ikkagi rohkem aeroobsega tegeleda, jooksmine, rattasõit, ujumine jne... Küll vanemaks saades jõuad kangi ka tõsta. Muidugi tuleks veel kasuks kätekõverdused, rippes lõuatõmbed ja kõhulihaste treenimine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Noorelt võiks ikkagi rohkem aeroobsega tegeleda, jooksmine, rattasõit, ujumine jne... Küll vanemaks saades jõuad kangi ka tõsta. Muidugi tuleks veel kasuks kätekõverdused, rippes lõuatõmbed ja kõhulihaste treenimine.

Jh, ma tahan tegelikult jõudu. Sõidan tavaliselt paar korda nädalas tund aega 25 km/h jalgrattaga kah, vastupidavuse jaoks.

Muudetud kasutaja Treenija123 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×