Jump to content
matti

Kaitsevägi

Recommended Posts

Kusjuures paljud, kes suitsu tsiviilis ei tee, murduvad seal. :o

suitsumeestel on väikesed eelised jah. näiteks mina kui suitsetamisvastane pidin ilusasti suitsunurka koristama ja mässama, samal ajal kui teisel laisklesid. Korra oli selline olukord kus jaoülem käskis kõigil suitsu teha, kuna üksus peab ühtne olema. tükk aega oli seletamist enne kui noorsant sai aru et tal sellist käsu õigust ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise käisin eelmine/üleelmine aasta Pärnus 8kuud

Lootsin minnes mignit paremat kogemust sealt kuid ei saa õelda et ei olnud lõbus kuid sama hästi oleks võind olematta olla, saab aru miks enamus inimesi nimetab seda ajaraiskamiseks kui ise ka ära käid lõpuks, Jõusaal ja muu sellise võib kohe ära unustada esimeseks 3ks kuuks kindlasti ja looda et hiljem saad mis ei ole ka alati kindel.

Toidu koha pealt on asi ikka seal väga kriitiline, kui kasarmus oled aja kuidagi võibolla ära kui just veidi suurem mees pole, tavaliselt Hommikuti- puder, Lõuna- praad supp magustoit, ja õhtusõõk on kahekäiguline- praad magustoit.

Metsas on toiduga tõsine probleem, saad päevas paki turbokaid ja kanakonservi 1 toidukorra peale kui hästi läheb ja oled õnnelik selle üle, enamus ajast kannatad ka veel vedeliku puuduse all peale pideva nälja

kuigi pärnu oli muidugi viimane pommikas kuhu sattuda ei oska täpselt õelda kui p... mujal täpselt on

Muudetud kasutaja Arntz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
suitsumeestel on väikesed eelised jah. näiteks mina kui suitsetamisvastane pidin ilusasti suitsunurka koristama ja mässama, samal ajal kui teisel laisklesid. Korra oli selline olukord kus jaoülem käskis kõigil suitsu teha, kuna üksus peab ühtne olema. tükk aega oli seletamist enne kui noorsant sai aru et tal sellist käsu õigust ei ole.

Mina olen juba 4 a kogemusega, võhma on :o aga lihtsalt, loodan et jätan just ajateenistuses oma pahed maha:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vana teema kuid sisu on igati aktuaalne ka edaspidi.

Lõpetasin just SBK (sõduri baaskursus) Tapal. Seni on suhteliselt huvitav olnud, kuigi on olnud ka tüütuid aegu.

Jõutrenni koha pealt on see suuresti sõltuvuses sinu rühma juhtkonnast. Meie rühmaülem oli aga suur jõutrenni austaja nii et sai veidi jõusaalis käia küll. Probleem on pigem selles et toitu ei saa piisavalt, mina näiteks võtsin esimese 1,5-2 kuuga umbes 10kg alla, pärast tuli 1-2kg juurde. Nüüd hakkan endale rohkem pähkleid ja konserve kaasa vedama sest muuks seal väga võimalust pole. Peale rinnalt surumise (mida hoiab üleval pidev kätekõverduste tegemine) on jõunäitajad korralikult langenud ning klassikalise tõstmise tehnika on roostetama hakanud.

Tapal olev jõusaal on kahjuks üpris kehvake. Mõned peamised asjad on olemas kuid need tunduvad küll olevat ajast mil seal asus veel NSVLi lennuvägi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vana teema kuid sisu on igati aktuaalne ka edaspidi.

Lõpetasin just SBK (sõduri baaskursus) Tapal. Seni on suhteliselt huvitav olnud, kuigi on olnud ka tüütuid aegu.

Jõutrenni koha pealt on see suuresti sõltuvuses sinu rühma juhtkonnast. Meie rühmaülem oli aga suur jõutrenni austaja nii et sai veidi jõusaalis käia küll. Probleem on pigem selles et toitu ei saa piisavalt, mina näiteks võtsin esimese 1,5-2 kuuga umbes 10kg alla, pärast tuli 1-2kg juurde. Nüüd hakkan endale rohkem pähkleid ja konserve kaasa vedama sest muuks seal väga võimalust pole. Peale rinnalt surumise (mida hoiab üleval pidev kätekõverduste tegemine) on jõunäitajad korralikult langenud ning klassikalise tõstmise tehnika on roostetama hakanud.

Tapal olev jõusaal on kahjuks üpris kehvake. Mõned peamised asjad on olemas kuid need tunduvad küll olevat ajast mil seal asus veel NSVLi lennuvägi.

Sellist kraami ei või teil kapis olla? :)http://fitshop.fitness.ee/proteiinid/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti kõik kutid võiksid Kirbu blogi lugeda, kes rõõmsalt aega teenib hetkel. Ta kirjutab sellest, mida juurde süüa (valgubatoonid jne.) ja veidi ka treeningutest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellist kraami ei või teil kapis olla? :)http://fitshop.fitness.ee/proteiinid/

Tohib küll valgupulbrit jne kapis olla.

Endal veel 1 nädal Nak-i käia tapal, ja siis ka puhkusele, ees veel 80km lõpurännak.

Valgust on seal jh vähe puudus, aga söögid muidu väga head.

Jõusaal on jh selline nagu ta on, vähe kitsas seal hantlite poolel, aga muidu ok.

Matjusm, kus pataljonis teenid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tohib küll valgupulbrit jne kapis olla.

Endal veel 1 nädal Nak-i käia tapal, ja siis ka puhkusele, ees veel 80km lõpurännak.

Valgust on seal jh vähe puudus, aga söögid muidu väga head.

Jõusaal on jh selline nagu ta on, vähe kitsas seal hantlite poolel, aga muidu ok.

Matjusm, kus pataljonis teenid?

Võib jah valku ja muud taolist kapis olla. Selle pealt ei hakka küll sind keegi piirama, võid suhteliselt ükskõik mida kaasa võtta.

Mina ise olen Suurtükis, kus sa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib jah valku ja muud taolist kapis olla. Selle pealt ei hakka küll sind keegi piirama, võid suhteliselt ükskõik mida kaasa võtta.

Mina ise olen Suurtükis, kus sa?

Suurtükis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekkis seoses Kaitseväe ja ajateenistusega mis hiljuti üles kerkis ja ehk oskab keegi nõu anda:

Nimelt läksin ajateenistusse kaelas õppelaen. Ajateenistuse ajal muidugi ei pea seda tagasi maksma ja intressimaksed katab riik. Juba esimestel päevadel käidi meilt küsimas kellel on õppelaen et siis väeosa saaks panga jaoks tõendi väljastada. Igal juhul sellega läks päris palju aega ja minu tõend jõudis panka alles novemberis. Kahjuks aga käib Swedbankis intresside maksmine oktoobri lõpus ehk et selleks ajaks kui mu paber jõudis nendeni, oli minu kontolt juba 300 euri maha võetud. Helistasin panka ja seal öeldi et seaduse järgi hakkab panga jaoks maksepuhkus (ehk et intressid tasub riik mitte mina) kehtima alles sellest ajast kui tõend jõuab nendeni, mitte siis kui ma asun teenistusse.

Ehk lühidalt juhtus see et selle tõttu et sõjavägi oli oma paberimajandusega aeglasevõitu olen ma 300 € võrra vaesem.

Tahaks küsida kas keegi oskab mingit nõu anda kas on midagi mida saaks sellises olukorras teha et oma raha tagasi saada (kui üldse on midagi mida saaks teha)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaitseväe kiiruse stiilinäide :D

Selle peale öeldakse Sierra-Papa e s*tt päev...

Kus nüüd tuli spetsialist välja! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas väeosades mingeid juriste pole palgal? Kuskilt oleks nagu kõrva hakanud, et eksisteerivad säherdused...

Ja kui mitte väeosas, siis kõrgemates instantsides kindlasti..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

sihuke küsimus, et mida metsalaagrisse kaasa võtta süüa.

Lähen nädalaks Kuppi ja pidi olema Natopakk, aga sellest suht kopp ees juba.

Mõtlesin tuunikalakonserve võtta.

Oskab keegi soovitada paremaid varjante või midagi muud üldse.

Tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

sihuke küsimus, et mida metsalaagrisse kaasa võtta süüa.

Lähen nädalaks Kuppi ja pidi olema Natopakk, aga sellest suht kopp ees juba.

Mõtlesin tuunikalakonserve võtta.

Oskab keegi soovitada paremaid varjante või midagi muud üldse.

Tänud.

Mina võtan kaasa Salvesti purgitoite, näiteks pilaff, Mehhiko/Itaalia pada, ühepajatoit sealihaga. Teiseks pähklid, näiteks maapähklid ning võibolla ka mõni vorstijupp. Pluss veel Snickers'id/Corny'd.

Ega Nato pakkidest ja väliköögi suupistetest metsas küll ära ei ela, seega võtan nüüd alati kõvasti oma toitu kaasa.

Üks asi mida soovitan veel on osta endale mingi väike/keskmine plastkarp et ei peaks kogu aeg rakmetest katelokki välja kaevama kui süüa tuuakse. Ma olen nii õnnelik et olen suurtükiväes masina peal, mitte jalaväes, seega saab suht hõlpsalt auto oma toitu täis toppida, mitte seda oma niigi pungil seljakotti toppida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina võtan kaasa Salvesti purgitoite, näiteks pilaff, Mehhiko/Itaalia pada, ühepajatoit sealihaga. Teiseks pähklid, näiteks maapähklid ning võibolla ka mõni vorstijupp. Pluss veel Snickers'id/Corny'd.

Ega Nato pakkidest ja väliköögi suupistetest metsas küll ära ei ela, seega võtan nüüd alati kõvasti oma toitu kaasa.

Üks asi mida soovitan veel on osta endale mingi väike/keskmine plastkarp et ei peaks kogu aeg rakmetest katelokki välja kaevama kui süüa tuuakse. Ma olen nii õnnelik et olen suurtükiväes masina peal, mitte jalaväes, seega saab suht hõlpsalt auto oma toitu täis toppida, mitte seda oma niigi pungil seljakotti toppida.

Ise suurtüki tulejuht, ja enda MB 250 GD, sinna saab ka kõvasti enda toitu peale laadida ja vett.

Aga tänud soovituste eest. (Y)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vanasti oli sõjaväes kohe selline tore laager - üleelamine.

Seal pidi nädal aega metsas ilma söögita ellu jääma.

Need, kes olid suvel/sügisel leidsid veel mõne seene või marja hamba alla.

Need, kes olid talvel "imesid näppu" nädal aega.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×