Jump to content
joumeesS

Mida süüa hommikul ennem kooli?

Recommended Posts

Et mida võiks siis süüa hommikul enne kooli, et peale teist tundi kõht tühi juba ei oleks?

Hommikul süsivesikud, need annavad Sulle energiat. Hästi sobivad puder, jogurt, leib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et mida võiks siis süüa hommikul enne kooli, et peale teist tundi kõht tühi juba ei oleks?

neljavilja puder/tatar vm puder(terve taldriku täis), paar muna, kodujuustu/kohupiima/jogurtit, sepikut võid kõrvale võtta, kui jõuad. Ja söö korralikult kõht täis;)

Puder kindlasti ja kõrvale kodujuust või muna vms.

Muudetud kasutaja Wire poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Omast kogemusest siis. Võin hommikul ennast süsivesikutest ka täis lahmidagi, kuid 1, 5 h pärast kõht jälle tühi. Nad joosevad sust läbi. Enda soovitus siis selline. Söö mingi 3-4 tervet muna. Sinna juurde siis näit. võid süüa juustu, hapukoort, oliiiviõli, klaas piima. Mõni puuvili. Kui jood kohvi võid lisada vahukoort või midagi sellist. Kui kõht läheb ikka tühjaks enne 2 tundi, siis lisa rasvu juurde.............

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tahad, et kõht kaua täis püsiks, siis söö just rasvane hommikueine. Omlett või tükk rasvast kala võiks näiteks üks osa hommikusöögist olla. Kõrvale näiteks oliivõliga salat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga oldman mida sellest arvad, et rasvane hommikusöök kurnab maksa ja hommikusöök peakski olema kiire energia varude taastamine ööst ehk pudrud jne asjad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga oldman mida sellest arvad, et rasvane hommikusöök kurnab maksa ja hommikusöök peakski olema kiire energia varude taastamine ööst ehk pudrud jne asjad?

Inimese kogu sooletraktist võib imenduda ööpäeva jooksul 150 - 160 g rasva. Seda kogust ei pea ju korraga ära sööma. :(

Energiaallikana kasutatakse rasva jõudeseisundis, öösel magamise ajal, väheintensiivse ja pikaajalise töö korral. Kuna hommikul on glükogeenivarud veel kulutamata, siis ei ole normaalse toitumise korral küll vaja kohe ainult süsivesikurikkaid toite süüa.

Muidugi toitumist tuleb arvestada ööpäevaringselt ja lähtuda päevaplaanist - millal töö, millal treening ja vajalikud seedimisajad enne treeninguid ja enne magama minekut. Tuleb arvestada ka seda, kas tahetakse kaalus juurde võtta või kaalu langetada, treeningkoormusi jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Puder mulle endale ei maitse eriti, kunagi pole maitsenud :(.. Et peaksin siis jogurtit /leiba sööma vms?

Tatrapuder ka ei maitse ? ;) Muidu ise söön ka seda(60g +8munavalget) ja kella 11ni kuskil pean vastu :o(kell 7.00 söön)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimese kogu sooletraktist võib imenduda ööpäeva jooksul 150 - 160 g rasva. Seda kogust ei pea ju korraga ära sööma. :(

Energiaallikana kasutatakse rasva jõudeseisundis, öösel magamise ajal, väheintensiivse ja pikaajalise töö korral. Kuna hommikul on glükogeenivarud veel kulutamata, siis ei ole normaalse toitumise korral küll vaja kohe ainult süsivesikurikkaid toite süüa.

Muidugi toitumist tuleb arvestada ööpäevaringselt ja lähtuda päevaplaanist - millal töö, millal treening ja vajalikud seedimisajad enne treeninguid ja enne magama minekut. Tuleb arvestada ka seda, kas tahetakse kaalus juurde võtta või kaalu langetada, treeningkoormusi jne.

Nii et sa arvad, et see rasva seedivaid organeid üleliia ei piina?(Ma ei tea täpselt, mis nüüd neid vedelikke eritavad)

Ja kui Flexis samastatakse magamine jõusaalitrenniga, nii et hommikul peaks kähku-kähku hüdrolüüsitud vadakut ja süsivesikuid sisse ajama, siis tegelikult öise paastu ajal glükogeeni EI kasutata? Aga millest see öise kataboolsuse kartus siis tingitud on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii et sa arvad, et see rasva seedivaid organeid üleliia ei piina?(Ma ei tea täpselt, mis nüüd neid vedelikke eritavad)

Ja kui Flexis samastatakse magamine jõusaalitrenniga, nii et hommikul peaks kähku-kähku hüdrolüüsitud vadakut ja süsivesikuid sisse ajama, siis tegelikult öise paastu ajal glükogeeni EI kasutata? Aga millest see öise kataboolsuse kartus siis tingitud on?

Kasutatakse ikka glükogeeni ka, aga nagu sa tead, mida nö. uimasem on tegevus, seda rohkem osakaalult kasutatakse energiaks rasvu.

See öise kataboolsuse kartus on ju nagu kõik ülejäänud kulturismiga seotud paranoiad; jääb toidukord vahele nüüd lihas laguneb või et peab valku meeletutes kogustes sisse ajama jne.

Kui mina üles ärkan, mina küll magamisest kurnatud ei ole, et peaksin kohe glükoosiga sheigi sisse kallama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et mida võiks siis süüa hommikul enne kooli, et peale teist tundi kõht tühi juba ei oleks?

Kui nüüd natuke küsija küsimuse juurde tagasi tulla, siis ...

Mina võin süüa hommikuks ükskõik mida (normaalses koguses) - olgu see siis puder, soe võileib, rasvarikas omlett singi ja juustuga või jogurt müsliga, aga kümneks on mul kõht ikkagi tühi (see siis umbes sama nagu Sinu teise tunni lõpp) :o

Sellepärast ma kasutangi meetodit - vahepala :(

Nüüd Sind kohe huvitab, et mis selleks vahepalaks olema peaks?

Minule piisab näiteks porganditest, ühest puuviljast või peotäiest pähklitest vms :D Mees pistab aga paki kohupiima või suure tüki kohupiimakooki kinni. Eks see oleneb lisaks füsioloogilistele näitajatele ka hommikusöögist ja selle suurusest.

Mõni ütleb küll, et pole mõtet oma isu rikkuda, aga kui hommikusöögi ja lõunasöögi vahele jääb ikka mingi 5-6 tundi, siis on ju normaalne, et kõht läheb tühjaks ja oleks vaja väike lisa"toidukord" teha ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×