Jump to content
testuser3

Ujumise kohta mõned küsimused

Recommended Posts

Käin paar korda nädalas ujumas ja võiks selle ajaga ka mõned asjad selgeks saada, esiteks...

* Kuidas teha õigesti ümberpööret? Mul põhimõtteliselt tuleb välja küll (nagu kukerpalli teeks), aga pöörde ajal läheb vesi ninna ja pärast pööret on kohe kehv olla ja tempo kah maas. Samuti kipub pöörde ajal vesi prillidesse ja nii on kohe lausa võimatu ujuda. (võite ka soovitada teisi ümberpööramistehnikad)

*on kellelgi linke täpsele krooli ja konna tehnikale? omal kipub see jalgade töö kuidagi kaootiseks

* Oskate soovitada häid harjutusi treeninguks? Seni olen ujunud laud pikalt ees ja siis jalgadega summinud, keha sirge, olen ka lestad jala otsa riputand, siis pärast mõnda 25m otsa, annavad ka jalad tunda et midagi on tehtud. Siis ka keha viltu, laud ees, nagu krooli asendis.

*Hingamise kohta, üritan koguaeg vette hingata ja ka puhkehetkel hingan aint vette. Vee all jõuan ujuda veest startides umbes 20 meetrit...niiet basseini lõpust jääb suts puudu (ei taha päris koomani kah pingutada).

On siin üldse ujumisspetsialiste või olen vales foorumis?:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
* Kuidas teha õigesti ümberpööret? Mul põhimõtteliselt tuleb välja küll (nagu kukerpalli teeks), aga pöörde ajal läheb vesi ninna ja pärast pööret on kohe kehv olla ja tempo kah maas. Samuti kipub pöörde ajal vesi prillidesse ja nii on kohe lausa võimatu ujuda. (võite ka soovitada teisi ümberpööramistehnikad)

Pöörde ajal tuleb nina kauda õhku välja puhuda, siis saad probleemist üle;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minumeelest alguses polegi selle ümberpööramisega midagi peale hakata, kui veel tavalise ujumisegi tehnika selge pole:)

Ja parim ujumise treening ongi ujumine ise. Harjuta aga kõiki stiile. Kindlasti soovitan ka liblikat ujuda

eriti hea oleks kui saaksid paar eratundi treeneriga

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ujumise tehnika kohta tahaks jah kuskilt teada saada, sest muidu ujumine tore asi, aga nõme on kui ikka üldse ujuda ei oska...tuju läheb ära

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ümberpöördel kipub vesi ninna minema siis võib olla viga tehnikas, väljahingamine samaaegselt aitab jah aga kas ka õige on seda ei tea.

Samas tehnikat mingi joonise järgi raske õppida, peaks ikka treener kõrvalt vaatama ja kohe märkused tegema, et mis valesti ja kuidas õigesti.

Kui vesi prillidesse läheb, võivad prillid mitte päris sobida või jällegi halb tehnika.

Ise just selle pärast ei kasuta sellist pööret kuna mitteoskamisel võtab ta kauem aega ja valesti õppida ka ei taha.

Jalgade töö ühtlustamiseks loe tõmbeid, et n. peale igat käetõmmet kolm korda jalgadega (e. parem käsi, vasak parem vasak jalg, vasak käsi, parem vasak parem jalg...) päris täpselt ei kujuta ette tegelikult kuidas ise teen aga midagi sellist, sest ega ujumise ajal sellele ei mõtle.

Miks sa püüad vette hingata? Hingamine peab vaba olema ja vette hingates on takistatud nii liikumine kui efektiivne õhuvahetus.

Vette võid hingata vahepuhkusel peale kiiret andmist, et koormuse kadudes mitte hingeldada... pulss rahuneb ja jälle tuld.

Tehnikate kohta on mingid raamatud kindlasti. Olen ise näinud üht sellist vihikut kus pildid ja väike jutt ka kõrval.

Kahjuks nime ei oska öelda.

Vee all ujumist on hea kasutada kopsumahu ja enda treenituse testimiseks. Natuke veel trenni ja ma arvan, et 25m ujud varsti ära. Krooli ujudes soovitan hingata pidevalt aga ka mitte peale igat tõmmet n. vaheldumisi vasakule ja paremale peale kolme korda kätega või ühele poole peale nelja korda kätega, spurti tehes hingad muidugi rohkem.

Muudetud kasutaja magx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Märgiks veel, et kui ujud konna, siis kindlasti õige hingamisega, ehk siis käte tõmbel keha vastu pea veest välja, õhk sisse, käed ette, pea vee alla, hingad välja. Miks nii, sellepärast, et kui hoiad pead kogu aeg vee peal, jäävad kael ja õlad pingesse. Proovi ise, on kohe tunda.

Vee all välja hingates suru õhku nii suust kui ninast välja. Ujumistrennis tegime alati harjutusi selleks tarbeks. Ikka vee peale ja uuesti vee alla...proovi nii 10 -20 korda, küll välja tuleb.

Mul mees ka alati kurdab, et vesi läheb ninna, mul küll pole kunagi läinud. Aga eks kõik algab õigest tehnikast :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×