Jump to content
MEE

vere ja piima joomine

Recommended Posts

Tere hommikust

Mul tekkis seoses spartalaste dieedi uurimisega küsimus, et kas on kogemusi või on teoreetilisi teadmisi sellisest tegevusest?

Nimelt ida pool meist ja ka aafrikas kasutatakse seda võimalust, st muula (pulli) -veri segatakse pastöriseermata piimaga ja pidi olema väga tervislik.

Kommentaare? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole proovinud,arvatavasti ei läheks allagi.Paljast verd võib-olla veel-aga piimaga segamini :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Natuke puuvilju või suhkrut ka hulka ja saame korraliku massilisaja : ))

seda ma mõtlengi, et ta on väga toitainerikas. Meie kultuuriruumis on see vägagi vastikust tekitav nähtus aga tooksin esile näiteks mongolid kes olid väga head ja vastupidavad sõdalased ja nemad just sellist "kokteili" kasutasidki.

Back to roots men ! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere hommikust

Mul tekkis seoses spartalaste dieedi uurimisega küsimus, et kas on kogemusi või on teoreetilisi teadmisi sellisest tegevusest?

Nimelt ida pool meist ja ka aafrikas kasutatakse seda võimalust, st muula (pulli) -veri segatakse pastöriseermata piimaga ja pidi olema väga tervislik.

Kommentaare? :D

Verikäkk, verivorst, hematogeen - kõik sisaldavad verd.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Verikäkk, verivorst, hematogeen - kõik sisaldavad verd.

jah aga siin see erisus ju välja tulebki, et kõik nad on töödeldud. St esimsed 2 lähevad ahju/pannile ja viimane on keemiliselt töödeldud. Seega nad on oma palju oma väärtusest kaotanud..

again.. back to the roots :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Verikäkk, verivorst, hematogeen - kõik sisaldavad verd.

Minu teada hematogeen enam ei sisalda :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on väheke teemaväline küsimus. Kas keegi on kuskil näinud müügil Valga lihatööstuse verikäkki juustuga? See maitses mulle palju paremini kui Rakvere tavaline verikäkk (mis, õigemini küll, ei maitse mulle üldse), aga pole enam kahjuks kusagilt leidnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on väheke teemaväline küsimus. Kas keegi on kuskil näinud müügil Valga lihatööstuse verikäkki juustuga? See maitses mulle palju paremini kui Rakvere tavaline verikäkk (mis, õigemini küll, ei maitse mulle üldse), aga pole enam kahjuks kusagilt leidnud.

no mine vaata need selverid ja prismad läbi :D;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

uuri nende kodukalt edasimüüjaid, või küsi koha pealt @ Selver ja Prismas, et kas on üldse tellitud või millal uut kaupa tuleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käidud, pole :D Mõtlesin, et ehk on mingi koht, mille peale ma ei tule.

Kõige parem on küsida otse Valga lihatööstusest,kuhu nad oma toodangut saadavad,nad teavad täpselt ,kus on ja kus pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
seda ma mõtlengi, et ta on väga toitainerikas. Meie kultuuriruumis on see vägagi vastikust tekitav nähtus aga tooksin esile näiteks mongolid kes olid väga head ja vastupidavad sõdalased ja nemad just sellist "kokteili" kasutasidki.

Back to roots men ! :P

Kunagi sai oodatud kana pesa ääres, mil see uus ja soe muna küll ilmub ja seejärel see kiirelt suurte sõõmudega ära kugistatud- soe ja toores muna :D

Sama kehtis ka piima kohta - jube tore oli otse tassi lüpstud piima juua ;)

Paljudele tundub see vist päris tülgastav. Ega vist isegi enam ei tahaks.

Mu vend tegi kunagi mingeid imekokteile - toores muna, piim, pärm ... need kolm komponenti olid ainukesed, mida mina tuvastasin, mis sinna veel läks, ma ei tea - värv oli jube ja juba lõhn ajas öökima, maitsest ei tahaks fantaseerida. Aga areng oli hea ja kilod tulid kolinal (st lihas). Minu teada verd ta ei kasutanud :P Vähemalt mitte avalikult :D

Kõik on harjumuses kinni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ega muna kohta asjata öelda, et see on "superfood" :D

Piim ka.. kui ta on värske... idee poolest, oleks ma nõus teda tarbima ka töötlemata kujul aga eeldusel, et ta on ikka külm. Soe piim käiks vastu ja see "dieedikomponent" kaua mu menüüs ei püsiks ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Verikäkis ja vorstis on pagana vähe verd ja palju süsikaid ja rasva:(

Vahepeal oli kuulda, et venemaal eksperimenteeriti verest ja vereplasmast "piimatoodetesarnaste-alternatiivide" toodete väljatöötamisega - verest "jogurt", "kodujuust", "kakao" jne. Äärmiselt tervislikud ja toitaineterikkad ja ODAVAD, sest veri on hetkel ju suuresti lihatööstuse kasutu jääkprodukt.

Aga nüüd pole sellest midagi kuulda olnud:( Ju siis ei suudetud maitsega hakkama saada ikka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere hommikust

Mul tekkis seoses spartalaste dieedi uurimisega küsimus, et kas on kogemusi või on teoreetilisi teadmisi sellisest tegevusest?

Nimelt ida pool meist ja ka aafrikas kasutatakse seda võimalust, st muula (pulli) -veri segatakse pastöriseermata piimaga ja pidi olema väga tervislik.

Kommentaare? :D

No Mr.Mesi käest küsi kas tal on verejoomisega kogemusi ;) Ja toorest liha süüakse ka nn "meie" ringkondades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No Mr.Mesi käest küsi kas tal on verejoomisega kogemusi ;) Ja toorest liha süüakse ka nn "meie" ringkondades.

no toores liha on tavaline, sellest ma ei rääkinudki. Vere ja piima koosluse kontseptsioon huvitas aga küll :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidu minuteada juuakse verd natarktikas. Sealsed rahvad, Neenetsid jms, need teevad põhjapõdrasse augu ja lasevad joogi kuhugile tasse, ja siis joovad ja aneratavad. Vataasi nrahvusraamatukogus sellsit dok-filmi kunagi ca 6a tagasi, kogu saal hakkas kohe nihelema:) Ja juuakse ka kõrbes ma usun kaamlist, aga ma ei tea, ma arvan lihtsalt, et seda tehakse.

Muidu verel ja lihas suurt vahet pole minu meelest, kui sööd liha, siis peaks alla minema ka veri. Ja kui piima ka jood, siis saabki hea dietmixi ma usun.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muidu minuteada juuakse verd natarktikas. Sealsed rahvad, Neenetsid jms, need teevad põhjapõdrasse augu ja lasevad joogi kuhugile tasse, ja siis joovad ja aneratavad. Vataasi nrahvusraamatukogus sellsit dok-filmi kunagi ca 6a tagasi, kogu saal hakkas kohe nihelema:) Ja juuakse ka kõrbes ma usun kaamlist, aga ma ei tea, ma arvan lihtsalt, et seda tehakse.

Muidu verel ja lihas suurt vahet pole minu meelest, kui sööd liha, siis peaks alla minema ka veri. Ja kui piima ka jood, siis saabki hea dietmixi ma usun.

Verel ja lihal pole suurt vahet ?! ;):P:P

kuule loe ikka üle ka mida kirjutad.. jube palju näpukaid on, kehv lugeda ju :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Verel ja lihal pole suurt vahet ?! :P:P:D

kuule loe ikka üle ka mida kirjutad.. jube palju näpukaid on, kehv lugeda ju ;)

MEE,sa ei kirjutagi enam inglisekeelseid fraase vahele,miks? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu viga oli, lasin kiirelt aeroobset sormedele, ja siis tuleb usna loetamatu tekst. Praegu pole aga tapitahti klaviatuuril, siis pole ka just hea lugeda. Seega, jatke MEE rahule :D Ega mul midagi sisukat oelda polnudki, ma pole kunagi verd joond, aga vampiirifilmides olen nainud, et juuakse peekrist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ega muna kohta asjata öelda, et see on "superfood" ;)

Piim ka.. kui ta on värske... idee poolest, oleks ma nõus teda tarbima ka töötlemata kujul aga eeldusel, et ta on ikka külm. Soe piim käiks vastu ja see "dieedikomponent" kaua mu menüüs ei püsiks :P

Leige piim ei k6lba jah kuskile. Kuum ka mitte. Kuid miski vahepealne temp on t2iesti vastupandamatu. ^htul klaasike :D

Verejoomist ei luba aga paljude usk (jehoova tunnistajad l2hevad siin eriti kaugele...vereylekanded on ka keelatud)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu mainitud siis mongolid tegid oma suksule kaela augu ja imesid punast nektarit otse allikast. Toitainete rikas ta on, sest eks veri olegi see millega igast kraami kehas laiali tassitakse. Küll, aga pastöriseerimata verega võib kaasneda hunnik ebameeldivat, erinevatest ussimunadest kuni marutaudini välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul oli sinu teksti ka kehv lugeda.

no 15 aastase jaoks on paljud asjad siin maailmas rasked..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×