Jump to content
inc1

Alaseljavalu

Recommended Posts

Tere,

esineb probleeme alaselja valuga. Vanust 17 aastat, M ja treeninguga olen tegelenud 1,5 aastat.

Valu pole terav, vaid selline hajutatud terve alaselja peale. Tegemist pole mingi talumatu valuga, vaid pigem häirivaga. Esmakordselt hakkas see jama pihta kuskil 2 kuud tagasi.

Valu esineb üldjuhul hommikuti (kui magada kauem kui 8 tundi) ja auoga sõites (üle ühe tunni).

Milles probleem? liigselt olen treeninud kõhtu ja liiga väge tähelepanu pööranud alaseljale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ootan põnevusega targemate meeste arvamusi, kuna mul on sama jama. Minu puhul on magamine 5 tundi, siis hakkan tundma andma. Autos olemine ja pikem kõndimine, siis annab kah tunda ning joostes. See on kestnud kaks-kolm aastat. Olen vahetanud madratseid ja käinu arsti juures, ei ole miskit paranenud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Joostes võib jalatsi vale valik väga palju lugeda, soovitan alati enne jalatsi ostu tee nö "footscanni", seda peaks tegema suurimad sporditarvete poed...ausalt öelda piinlen ise aeg ajalt sama probleemi käes, tekib valu siis istudes pikka aega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jõutõmbe, kangiga vastu kõhtu ette kallutatud tõmbamine etc harjutuste vale sooritamine ehk?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleks minna mõne pädeva arsti juurde (mitte perearst ega kooliarst) ja selga kontrollida. Magamise puhul võib kasvõi natuke vale asend tekitada suuri pingeid ja sama võib põhjustada ka ära vajunud aluspind. Teatud automarkide seljatoed ongi rohkem aksessuaarid kui seljale mõeldud osad, aga proovi kindlasti ka istme asendit reguleerida.

Parimat...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

huvitav,nagu loeks välja,et voibolla ei tehtagi seljale trenni?no selge see ,et pikk autosöit kurnab,eriti kui ebamugav asend . aga ,kindel see ,et foorum vist viimane koht kus nüüd nöu voiks saada . ja olen sellist varianti ka näinud,et noormees pingutab raskustega trennis nii üle,et rikkus selja ära,et enam trenni poisse sellest küll nüüd polnud.sai vaid hästi väikseid raskuseid loopida ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tee hommikuti seljale venitusharjutusi nii umbes 5 minutit ja samuti enne trenni alustamist.

Endal oli sama probleem, proovi veel seljale mingit kreemi ka määrida ja Arthrostop Plus tabletid peaks ka liigestevaevuste puhul aitama!

Muudetud kasutaja Marquis poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu mina isiklikust kogemusest olen aru saanud,parimad ravimid seljavalu vastu on tihti:1)magamine kõva asja peal,näiteks põrandal,aga siis tuleb jälgida,et poleks tõmbetuult ega külma.2)kõhulihaste tugev treenimine,sest siis suudab kõhulihas selga stabiilsena hoida.3) igasugused venitused,väänamised,aga peab vaatama,et asi poleks liiga valus,kuna siis on võimalus ise end vigastada.Ka rippumine võib teha imet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eks vist enamusel treenijatel ole mingis perioodis alaseljavalu olnud. ja selg on nii õrn ka, et selle vigastamine on vägagi lihtne

ma soovitaks teil kas teha iga mingi aja tagant veidi soojendust/võimlemist ja kui see ei aita siis minna korraliku arsti juurde

ise julgeks soovitada www.tiitilves.ee, peale selle veel ujumine ja massaaž

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ise julgeks soovitada www.tiitilves.ee, peale selle veel ujumine ja massaaž

Aga kas külm vesi halvasti ei mõju seljale? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ka 17 ja eile hakkas samamoodi alaselg valutama. Arvan, et tingitud reedesest selja trennist. Tegin jõutõmmet suurema raskusega kui varem, vb valesti ka. Loodan, et selles on viga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kas külm vesi halvasti ei mõju seljale? ;)

kui sa just jäävees ei uju, siis ujud soojaks ennast:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
huvitav,nagu loeks välja,et voibolla ei tehtagi seljale trenni?no selge see ,et pikk autosöit kurnab,eriti kui ebamugav asend . aga ,kindel see ,et foorum vist viimane koht kus nüüd nöu voiks saada . ja olen sellist varianti ka näinud,et noormees pingutab raskustega trennis nii üle,et rikkus selja ära,et enam trenni poisse sellest küll nüüd polnud.sai vaid hästi väikseid raskuseid loopida ;)

Alaseljale teen küll trenni. Küll vähem kui kõhule, kuid ikkagi.

Selge siis, püüan hommikuti ja õhtuti selga venitada. Samuti ka enne ja peale trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vb ongi viga selles et sa treenid kõhtu liiga tugevasti ja sellega kaasneb alaseljas pinge ja valud, kuna enamus kõhule mõeldud harjutusi tekitavad tugevat pinget alaseljas. Ja kõhtu treenides pead meeles pidama ka selja trenni muidu tõmbab kõht selja küüru ja selg ei jõua normaalset asendit hoida (istud selg küürus)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

muideks olen artiklit lugenud selle va köhulihaste treeningu kohta ,siis mainiti kohe ära,et ärge tehke nalja ülakeha keerutamisega soorituse ajal vasempale, paremale. et jah kui hullusti ta nüüd selgroole möjub ja mis amplituut seal mängib rolli,mina igatahes ei ole ammust juba sellist vigurit teinud

Muudetud kasutaja builder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tegemist võib ka tõsise asjaga olla.

mina oleks 12-13 aastaselt sama jamaga lõpuks ratastoolis olnud kui poleks arsti juurde läinud.

selgroolülid on kuni 20-21 aastani lõplikult paika minemata ja seetõttu vale trenniga võid enda p**** keerata:

lühidalt satuvad närvid sul selgroo lülide / diskide vahele ja see põhjustabki tuima valu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×