hele-riin
Kasutajad-
Content count
22 -
Joined
-
Last visited
Never
Community Reputation
0 NeutraalneAbout hele-riin
-
Rank
Algaja
-
hele-riin joined the community
-
nälgiv neegrilaps ongi surmaeelne seisund ju
-
....lihcalt kommenteeriks, et hommikune puder valmib 2 minutiga (valad keeva vee pudruhelvestele peale). see ei ole ju ometi tohutu ajaraiskamine? võileibade valmistamisele kulutad isegi rohkem, kujutan ette a noh, eks igalühel on omad eelistused.
-
reite kuju jaoks on väga head ka igasugused kükid : jalad koos, väike harkseis, lai harkseis, käärseis(üks jalg ees, teine taga); ilma lisaraskusteta kindlasti; alati sirge seljaga, keharaskus kandadel ja põlved mitte üle 90 kraadi kõverdatud. veelkord : edu!
-
vastuseks reie eemaldamisel töötavad järgmised lihased: 1)musculus gluteus maximus e. suur tuharalihas 2)m. tensor fasciae latae e. laisidekirme pingutaja 3)m. gluteus medius e. keskne tuharalihas 4)m.gluteus minimus e. väike tuharalihas 5)m. quadratus femoris e. reie ruutlihas 6)m. obturatorius externus e. välimine toppelihas 7)m. piriformis e. pirnlihas 8)m. rotator triceps e. kolmepeane pööraja need lihased osalevad reie eemaldamisel ja pööramisel välja. nr 2 ehk laisidekirmepingutaja on see, mille toonus aitab luua ilusalt jooksvat reie väliskülge. harjutused talle on : sirge või kõvera jala tõsted küljele ( seistes või külililamangus), sama võib teha ka diagonaalis taha. heaks harjutuseks on põlvitustoenglamangus ( käpuli ) jalatõsted kõrvale ( samuti , kas sirge või kõvera jalaga), ja diagonaalselt. Võid küsida nõu ka mõnelt teiselt aeroobikatreenerilt, ehk oskab keegi sulle veel midagi efektiivsemat õpetada. Aga lihastoonus on see, mis loob sinu kehakuju. Nagu sa ütlesid, pole sul ju liigse kehakaaluga probleemi, nii et aeroobse töö vajalikkusest pole kellelgi mõtet siinkohal loengut pidada. ( anult kommentaariks veel, et kui oled liiga valguvaesel dieedil, kannatavad selle all eelkõige sinu lihased, mis jäävad kiduma ; rasv ei kao nii aga kuskile). Ja suur vahe on üldtreeningul( mis kujundab kõike ühtlaselt) ja kindlale eesmärgile suunatud treeningul( mis kujundab kohta( lihast) , millele ta on suunatud). Ma arvan , et sa nõustud, M.M, et puuraiumine ja kraavikaevamine ei ole päris seesama , mis jõusaalitrenn, või kuidas? PS!! siinkohal tuletaks veel tungivalt meelde, et meeste ja naiste treeningu iseloom ja eesmärgid erinevad teineteisest kardinaalselt . Naised ei tee (enamasti) trenni lihasmassi kasvatamiseks, vaid lihaste toonuse tõstmiseks, seega kui soovid M.M., võime siinkohal laskuda diskussiooni kiirusliku jõu ja vastupidavusjõu iseloomust ja teguritest ja erinevate lihaskiudude biokeemilistest karakteristikutest, aga ma miskipärast kahtlen, et sa seda igatsed ) PÄIKEST!
-
see ümmargune jutt, et igasugune aeroobne tegevus on kasulik, on muidugi õige, aga sind see sinu probleemi juures ei aita. rasv põleb jah , üle keha ühtemoodi, ag akui su sooviks on jalgade kuju muuta, aitavad ainult võimlemisharjutused. võitlen ise sama probleemiga ( üsna edukalt, tegelt) ja olen tähele pannud, et hästi aitavad jalatõsted küljele (sirge jalg), mida võiksid mõlemale jalale teha ülepäeviti. Jalgrattasõit siin ei aita ( olen ise spinningutreener, ja tean , millest räägin) , sest reie väliskülje lihased töötavad vaid reie eemaldamisel, ja sellist liigutust jalgratta seljas teha ei saa. Võid kasutada ka selleks spets. mõeldud aparaate jõusaalis, oluline on sooritada vähese koormusega rohkem kordusi ( 25 täitsa hea, mõnikord teen ka 40 korraga, vahelduva tempoga : 8 aeglast, 8 kiiremat, 8 aeglast, 8 kiiremat, 8 aeglast; ja nii 3-4 seeriat). ok igatahes ära heida meelt edu sulle! h-r
-
selline tendents on ka olemas, et kui keha on liiga kurnatud ( sa teed liiga palju trenni, tõesti! või ongi plaan tippkulturistiks saada ?), hakkab keha meeleheitlikult kokku hoidma; st kuna organismil on näljahirm ja energiapuudulikkus, hakkab ta endasse vett imema. ma ei tea, kas sellel on mingit teaduslikku aluspõhja, aga olen sellist asja varem praktikas kohanud (tüdruk teeb 3x aeroobset treeni päevas ja sööb porgandeid ja aina paisub). Üldiselt reageerib keha imelikult siis, kui tal on stress, nii et sellele peaksid mõtlema. Igaks juhuks kontrolli ka oma kaalu (aparaati), äkki on midagi katki? ) päikest! h-r Ps! suitsukanasalat on selline natuke trikiga asi, et kui see on näiteks majoneesiga valmistatud, ei pruugi see teab kui tervislik (ja lahja)olla ? ja paljud jogurtid on tohutult energiarikkad, nii ~100kcal/100g kohta. Aga ma siiski arvan, et sinu puhul on probleem pigem ületreeningus.
-
Sinu tüdruksõber on VÄGA kõhn. Aeroobikasse ära teda mingil juhul saada ( mehed jah soovitavad, aga kui paljud nendest on tegelikult ise aeroobikatrennis käinud?), sest see on alguses tõepoolest liiga ränk ( ka kerged variandid, a la Low ja Fatburning eeldavad, et oled ikka päris heas füüsilises vormis) ja mingist endale sobiva koormuse valimisest pole juttugi, vaid pead rühmama nii, nagu kogu rühm paneb ( seega keskeltläbi konstantselt u 75%-90% max pulsisagedusest, mis on selgelt liiga heavy) . Sa võta tüdruk trenni kaasa, ja tutvusta jõusaalis mingeid kergemaid harjutusi. Kui lihasel on juba natuke põhja all, on palju kergem ka muu aktiivse tegevusega peale hakata. Ja süüa anna talle ka, sest praegu ta lihtsalt ei jaksa ennast liigutada. Aga noh, jah, kõik teavad ju, et ega modellid trenni teegi, neile piisab suitsetamisest
-
õla ja rinnaga on see vahe, et surumise tehnikas ei ole midagi keerulist, ja seda teeb igamees nii, kuidas jaksab. õlaga on tiba problemaatilisem - siin tuleb mängu õlaliigese eripära (ei lase kätt piisavalt kõrgele tõsta), mis takistab lihast max. kokku surumast. Lisaks kiputakse õlga tegema hooga ja mustalt (tegelt peaks ikka paar sek. üleval hoidma). Hingamisega on see nipp, et kui pingutad, siis samal ajal hingad jõuga välja, ja väljahingamine peab kestma sama kaua kui pingutus, sirutusel (lõdvestusel) jällegi hingad sisse, ja hinge kinni ei hoia kunagi, sest siis toimubki anaeroobne lihastöö ja lihaste valulikkus järgmisel päeval garanteeritud. Ideaalis ei peaks lihased üldse mitte haigeks jääma, aga praktika näitab, et hinga ja venita palju tahad, natuke valusaks kipuvad jääma ikkagi. venitusel on muide veel sellepärast oluline roll, et kui seda ei tee, võivad lihased nö. " kinni jääda", st. nende sirutusamplituud väheneb ja lõpuks võid saada lihasrebendi.
-
Lihased jäävad valusaks siis, kui tehakse anaeroobset, st lihas ei saa trenni ajal piisavalt hapnikku ja piimhape kuhjub lihasesse (täiesti normaalne nähtus). Valusaid lihaseid tuleb justnimelt, soojendada, aga üldiselt mõjub liigutamine valusale lihasele hästi, sest see paneb vere liikuma ja aitab lihasest piimhapet välja viia. Kui lihased on väga valusad, tuleks ikka paar päeva vahet pidada, enne kui sama lihast jälle treenima hakkad. Aga lihase valu pole iseenesest mingi trenni tugevuse näitaja, vaid näitab, et pingutad ja ei hinga ning et ei venita 100% ära.
-
alkohol laiendab veresooni ja süda on sunnitud topeltkoormusega töötama
-
Katsu süüa korralik hommiku- ja lõunasöök . Ja siis paar tundi enne trenni võid veel võtta natuke leiba või banaani vms. Pärast trenni 2h mitte midagi, siis õun (porgand, pirn ) shapingutreeneri soovituse järgi. See kõik kehtib siis, kui tahad kaalu langetada. Kui Sa seda ei soovi, söö tunde järgi.
-
teatud mineraalide vaegusel võib esineda tahtmatuid lihaskontraktsioone ( nt. magneesiumivaegus). Kas sööd ikka regulaarselt vitamiine? Aktiivseltel treenijatel on palju suurem mineraalide vajadus kui tavainimesel. Teine oluline koht on vedelikutarbimisel.
-
olen lugenud küll, jah. selles asi ongi. lõuatõmme pealthaardega: õlavarre kakspealihas, õlavarrelihas, õlavarre-kodarluulihas; suur ümarlihas, seljalailihas, romblihas, trapetslihase alaosa lõuatõmme althaardega: õlavarre kakspealihas, õlavarrelihas, seljalailihas, suur ümarlihas. mõned mehed ei tee vist lihaspingel ja lihastööl vahet? rinnalihase tähtsaimaks funktsiooniks on nimelt käsivarte küljelt-ette toomine. loe ise kah vahelduseks kirjandust, ehk tuleb kasuks )
-
aga see oli küll huvitav, et biitseps KA VIST töötab; biitseps just töötabki ju või kuidas )ja see on ikka väga põnev, kuidas rinnalihasega lõuga tõmmatakse ...mmm...jalad horisontaalis ja ülevalt poolt allapoole?
-
nii pikamaajooks kui jalgratas sobivad suurpäraselt - kerge tempo, kerge koormus, pikk kerstvusaeg. kestvusalade sportlastel on ju teadupoolest kõige rohkem "väljavenitatud" (väiksed) lihased. Ära siis kangiga kükke tee! )