Jump to content

Archangel

Kasutajad
  • Sisu loend

    3 445
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    66

Koik Archangel postitused

  1. Toidulisandid internetist

    Selles ühes uuringus, kus tase 40% tõusis, oli taseme tõus absoluutväärtustes siiski niivõrd madal, et suure tõenäosusega pole isegi võimalik tuvastada, kas lihas kuidagi otseselt paremini kasvab. Olgugi, et puht teoreetiliselt oleks loogiline järeldada, et midagi ta aitab muidugi. Ma arvan,et pigem parandab DAA üleüldist enesetunnet (neil kellel madal testo) ja läbi selle panustab mistahes vormi arendamise plaanide edukusse. Kuigi ma pole lähemalt uurinud, siis vähemalt mingi aeg oli juttu, et DAA võib ka erinevate probleemide tõenäosust meestes võimendada nagu näiteks güno tekkimine, kiilaspäisus. Seda küll jah. Kahjuks kipub olema, et inimesed harjuvad ka sellega, et ravimite võtmine ongi "nokk kinni, saba lahti" teema. Et ühest probleemist saadakse lahti nii, et tekib järgmine. Loll nõiaring, kuid nii mõnigi on nõus aastaid vaevanud probleemi lahendamiseks endale muu häda kaela tõmbama, saaks ainult esimesest vaevast "kergelt" lahti.
  2. Toidulisandid internetist

    Inimese viljakus on tänapäeval sündide määramisel vaid üks faktor mitmest. Viljakusravid, erinevad meetodid eostamise tõenäosuse tõstmiseks, surrogaadid ning väiksem imikute suremus jne tasandavad mistahes loomuliku viljakuse probleeme. Lõpptulemusena ei pruugigi statistikas mingit olulist vahet sündimuse absoluutnumbrite kohta leida. Täpselt sama on ka üldise tervislikkusega. Kui ka mõni tänapäevane tegur üldist tervist halvendab, siis mitu tegurit jälle parandavad või kompenseerivad. Huvitav küsimus on tõesti see, et kas see kõik tavainimest olulisel määral mõjutab. Ühest küljest võiks nagu mõelda, et väga tugevalt mõjutab - kuid teisest küljest ongi tänapäeva inimene harjunud kahe suupoolega ravimeid sööma ning mistahes probleemidele ühel või teisel moel lahendusi leidma. Ning enamasti lahendusi ka leitakse, kui piisavalt otsitakse. Ehk, aina enam harjutaksegi mõtteviisiga, et igal inimesel on probleeme ning ongi normaalse elu osa neile lahendusi mistahes moel leida. Aga huvitav teema muidugi.
  3. Hommikused trennid õhtustest palju kehvemad

    Subjektiivne teema. Kindlasti mõjutavad asja ka toitumiste ajastus ja sisu. Hommikune trenn toimub enamasti mitte niiväga hommikusöögi pealt, sest see pole õieti seedima veel hakanudki selleks ajaks, vaid just eelmise päeva ja õhtu toitumiselt. Ehk, suure tõenäosusega pead katsetama erinevaid toitumislähenemisi nii õhtul, kui ka hommikul, kui soov hommikusi trenne paremaks saada. Kuid ilmselgelt võivad siis õhtused trennid kannatada. Suhteliselt raske on olla samamoodi võimekas hommikuti ja õhtuti. Enamikel on üks või teine eelistus ja püütakse selle juurde jääda, või siis praktiseeritakse erinevaid trenne.
  4. Archangel'i blogi

    Tänud! ------------------ Selline tore asjake veel eilsest. Loodan, et mõne silmis on minu pidevad sõnavõtud erinevates foorumites veidikenegi nüüd suurema väärtusega. Demagoogitsemine võib see olla, kuid praktilisi kogemusi ja saavutusi kiputakse ikka rohkem hindama. Kindlasti on viimaste nädalate kogemused ka mulle palju õpetanud. Võib-olla mitte midagi nö. "uut" teoreetilisel tasemel, vaid just pigem seda kuidas teooria ja praktika käsikäes nö. päris maailmas koos töötavad. Kogu ettevalmistus on kinnitanud minu arusaama selle koha pealt, et iga Treener peaks olema paremini haritud just psühholoogia vallas ning iga võistleja peaks saama selle koha pealt juhendust või ise juurde õppima. Sest vormi tegemine iseenesest ei ole keeruline - paar põhitõde ja tuld. Kuid inimvaim on see, mis ajab asjad keeruliseks. Selle taha jäävad nii paljud saavutused. Seega seda asja peaks hakkama rohkem uurima.
  5. Väga kõva! Vaat-et täiesti perfektne skoor igal hindamisel ja kindel võit. Tore kohe näha, kuidas Eestlane puhta töö teeb sellisel suurel võistlusel, kus peamiselt kohalikud võistlejad kellel peaks justkui igasugune mõeldav eelis olema. On lootust, et tuleb läbi aastate parim hooaeg Otile. Ning see on ju alles algus. Vormi annab kindlasti grammi võrra veel timmida ning mis veel siis saama hakkab.
  6. Archangel'i blogi

    Noh, mis ta niiväga ripub. Härra Arnold Tokko on lihtsalt hea söögi peal muutunud rõõmsalt ümaraks.
  7. Archangel'i blogi

    Rippuva kõhuga?
  8. Archangel'i blogi

    Pikk nädal hakkab lõpule jõudma. Kuid veelgi pikem ja raskem nädal ootab ees, koos järgmise pühapäevase Balti Matšiga. Egas midagi, peab valmistuma. Kindlasti saab lõbus olema. Nagu ma aru saan, siis koondise buss on ka fännidele avatud. 40 eurot oli vist see summa mille eest saate kaasa reisida ning Lätis meid ergutada ja aidata.
  9. Päeva menüü

    Minu arvamus kogu teemast on väga lihtne ning vaevalt, et ta isegi sinu loogikaga vastuollu läheb. Mida täpsemaid tulemusi tahad, seda täpsemalt peaks toitumist/treeninguid jälgima. Lihtne? Ma arvan küll. See peaks siililegi selge olema, et täpseid toitude sisaldusi tavainimene tõesti teada ei saa ning samamoodi pole võimalik teada ka keha ainevahetuse detaile. AGA, kui üldse ei proovigi neid asju täpsemalt jälgida, siis pole üldse lootust täpsete tulemuste saamisest rääkida. Vähemalt mitte mitmekülgse menüü ja elustiili puhul. Tegemist on inglise keeles öelduna "Diminishing returns" mõistega. Ehk mida detailsemalt oma toitumist järgid, seda väiksemaks muutub kasutegur. Ehk kõige suurema efekti annab lihtsalt koguste umbkaudne kaalumine ja sisalduste hindamine ning kõige väiksem effekt, kõige väiksem mõju on mingite grammide ja mikrogrammide arvestamine, sest eksimisprotsent on liiga suur ning koguste mõjud liiga väiksed. Niisama harrastajal pole tõesti erilist mõtet seda kõige pisemat kasutegurit taga ajada, kuid puhtalt kogemuse omandamiseks ei tee halba vähemalt mõnda aega proovida. Tippsport on aga justnimelt selliste mikroskoopiliste eeliste tagaajamine. Ma nõustun, et tavaline enda lõbuks ja terviseks treeniv/toituv inimene ei peaks paaniliselt gramme lugema. Aga võib, kui ta tahab. Muidugi olen ka seda meelt, et ta võiks vähemalt mõista seda teemat niipalju, et tabab ära selliste ekstreemsete tegevuste minimaalse mõju.
  10. Päeva menüü

    Sulle ei sobi see loogika? Isegi, kui pakenditel märgitu on 20%-lise eksimusega on ta ikkagi tunduvalt täpsem, kui silma järgi mingi lihatükk krabada ning loota, et see sisaldab seda mida tahad. Teate, kui väga hulluks minna, siis toitainete kalorid EI OLE sellised, et valk ja süsikud 4kcal, rasv 9kcal ja alko 7kcal. Tegelikult on numbrid hoopis teised. Aga ma parem ei täpsusta, muidu mõnel lugejal pea plahvatab.
  11. Päeva menüü

    Muidugi täpselt ei tea ja ei saagi. Kuid mida pingsamalt arvet pidada, seda täpsemaid tulemusi siiski annab saada. Sageli väga täpseid. Või te tõesti arvate, et mõned kaotavad grammipealt soovitult kehakaalu puhtalt silma ja kõhu järgi toitudes? Ilmselgelt ei ole mõtet igal harrastajal 10kcal pärast juuksekarva nüüd ja igavesti lõhki ajada, kuid ega see kogemus mööda külgi maha ei jookse. Mõnda aega sellist lähenemist praktiseerides saab enda keha ja toitumise/treeningu kohta üldiselt väga palju teada. Ning tulevikus on silma ja kõhu järgi toitumine kordades tulemusrikkam. Kui aga soov tipptasemel võistelda, siis on selle juuksekarva lõhkiajamine see, mis võib medalikohad otsustada.
  12. Päeva menüü

    No pagan küll, sa räägid aiaaugust ikka. Point selles, et niivõinaa tuleb sisu vaadata. Milleks veel keerulisemaks asja ajada ning hakata jogurti definitsiooni üle vaidlema. - Mis tähtsust sellel on kuidas sa toitu kutsud. Isegi kõige tavalisem, prostam maitsetu kohupiim on erineva sisaldusega sõltuvalt sellest, mis tootja oma on. Minu postitus oli ikka otse sinu kommentaarile suunatud, kus sa kaebasid, et toitumisgurud ei tee jogurtil ja jogurtil vahet. No küll juba tehakse, lihtsalt keegi ei viitsi seda juuksekarva lõhki hakata ajama, et välja mõelda kuidas sellist elukat kutsuda, mis on justkui nagu jogurt aga veidi suhkrusem.
  13. Päeva menüü

    Suhkru lisamine jogurtile ei tee teda kuidagi vähem jogurtiks. Või teeb? Sinu loogika järgi peaks seega enamik piimatooteid ümber nimetatama, sest va. mõni üksik, on nad kõik erinevaid lisasid täis ja seega ei kvalifitseeru originaalsete nimetuste alla. Või mis? Ei ole mõtet juuksekarva lõhki ajada sellistes küsimustes.
  14. Päeva menüü

    Et siis jogurt on halb toode juurdevõtmiseks? Hah, ma võiksin ennast jogurtist paari päevaga +5kg suuremaks süüa/juua. Ning kui ma endale kätt ette ei paneks, siis oleksin paari kuuga üks hunnik jogurtit.
  15. Keelenurk - diskussioon

    Don't Necro old threads Charles. Against forum etiquette.
  16. Seda küll jah, aga mul abiline peab keskpäevast juba tööle ronima. Muidugi saab grimmida ka teiste abiga hiljem, kuid ei taha niisama tüliks olla, kui saan varakult abilisega tehtud - eelmistelt võistlustel niipalju kogemusi juba kogunes, et eks see grimmimine paras tüütus ole.
  17. Kaal ja treening

    Selle kasulikkuse teemaga on see, et tegelt võib seda praktiliselt iga värske, loodusliku toidu kohta öelda. Mistahes puuvili või juurvili, liha või kala jne. Seega IMO pole mõtet seda üleliia rõhutada. Aga eks see ongi meile harjumuseks saanud. Kuna paljud inimesed ei tarbi piisavalt värsket taimetoitu ja üleüldse on värsket, vähetöödeldud toitu menüüs vähe, siis väga tihti ongi täiesti õige öelda, et see või too toiduaine on kasulik. Bromelaiin on küll kasulik aine, kuid väheuuritud ning raske on midagi üleliia kindlat väita. Seda kas ta praktikas kaalulangetajatele midagi otseselt kasulikku pakub on küsitav. Pigem kasu, kui kahju ma pakuks, aga kas just kellegil ananassi selle pärast süüa soovitaksin - pigem mitte. Üleüldiselt okei soovitus, absoluutselt. http://examine.com/supplements/Bromelain/ Aga noh, point selles, et erinevaid "kasulikke" aineid on lugematutes eri puu- ja juurviljades ning muidugi ka lihatoodetes. Seega on raske midagi üleliia esile tõsta ja öelda, et see on nüüd nii hea, et lausa peaks sööma, või pigem eelista seda või teist. - Kuigi eks meile kõigile meeldib enda lemmiktoite reklaamida. Tunnistan ka oma süüd - armastan lihtsalt greipi.
  18. Palun abi

    Muidugi jah. Ei ole mõtet ühtegi lihasgruppi tähelepanuta jätta. Ning kui just senine elu koormust teatud kohtadesse suunanud ei ole, siis enamikele sobikski suht võrdses mahus kogu keha treenimine. Alguses vähemalt küll. Tulevikus saab vastavaid korrektuure teha kui on näha, kuidas lihaste geneetiline kuju luustiku peal välja näeb ning mis kohavad vajavad järeleaitamist.
  19. Palun abi

  20. Nagu ma aru saan siis registreerimine algab kella 10-st, aga kas sisse saab ka veidi varem? Mul nimelt abiline peab suht vara lahkuma ning lootsin, et äkki saan enne registreerimist kohapeal mõned kihid grimmi ära pandud. Kui oleks selline võimalus, siis oleks hea, kui ei ole, siis ega tegelikult väga katki muidugi midagi ei jää.
  21. Vend Vähk Peab liikuma!

    Top Tan'i saab õnneks ka meie kohalikest poodidest tellida, et kui Imre varud otsa lõppevad. Imre soovitab: http://nosterrex.ee/grimm/270-top-tan.html
  22. Sellist asja pole proovinud ning ei proovi ka, ei ole see kodune ruum nii suur, et selle kangiga manööverdada väga. Hack kükk on hetkel tunduvalt mugavam ning mõjub ka rohkem.
  23. Jalgu ei treenigi kodus tavaliste kükkidega. Olen proovinud aga üle 60kg suurt kuklale ei vinna - saab, aga ohtlik. Seega olen kasutanud hantlitega välja-asteid, sissy squatte ja hack-squatte. - Ning kõik need harjutused on sellised, mis ei vaja suuri raskusi. Jalgu treenin veel kergemini, kui muid keha-osi. Kui käin jõusaalis, siis teen 60kg kükke. Ehk ma kükin vähem, kui surun. Tagurpidi loogika mõne jaoks aga minul on jalad vaieldamatult nõrgim kehaosa.
  24. Eelmise aasta alguses alustasin nö. kergelt treenimist. Tegin rinnale 3x8 47.5kg kangiga. Hetkel olen jõudnud 3x12 92.5kg juurde. Seda siis ca. 16 kuuga. Varsti enam tõesti kangile kodus hästi juurde ei pane. AGA - siis suurendan veelgi enam tehnika ja tunnetuse osakaalu. Pikem negatiiv, pikem paus rinnal, lühem puhkus seeriate vahel ning miks mitte ka üks seeria juurde. Ja ütleme nii, et ma olen isegi kiirustanud raskuste lisamisega viimasel ajal. Niiet, kes mõistlikult asjale läheneb, sellel on aastateks ka koduste vahenditega arenguruumi.
×