Jump to content

Archangel

Kasutajad
  • Sisu loend

    3 445
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    66

Koik Archangel postitused

  1. Eks erandeid ole alati. Samas eks kõik sõltub kuidas ettevalmistus möödunud on. Kui ikka powerit sees kuhjaga ning seejärel kaks päeva täiega otsa ka laed, siis usun, et keha taastub tõesti kergemini ja võib sellest ajast piisata. - Muidugi kui rasvaprotsent ikka all on, siis väga ära rikkuda ka ei anna. Kuid samas kas sa saad olla kindel, et ilma trennita äkki vorm veel parem poleks olnud?
  2. Mhm, magamine läks meelest. Viimastel päevadel ise ka 1-2x selliseid lühiuinakuid teinud. Isegi mitte niiväga vormi pärast, vaid selle tõttu, et rohkem und tõmbab ka näljatundele pidurit ning ka päev jõuab kiiremini õhtusse. Kellel dieediga raskusi, siis usun, et on palju kasu selliseid uinakuid praktiseerida. Arvan, et Kirbu vorm saab siitkohalt ainult paremaks minna. Ma arvan, et kui ta nüüd järgmised päevad korralikult puhkab ja sööb ning võistlusteks ka mõõdukalt laadida julgeb, siis on ta pühapäevaks pinks-ponks poiss valmis.
  3. Archangel'i blogi

    Olemine tühi, kuid pilt omajagu terav siit-sealt. Peaks ütlema, et viimase kuu jooksul on esimest korda elus kakspea ilusti joonistama hakanud. Üleüldse olen avastanud, et jalad lähevad mul oluliselt kuivemaks, kui ülakeha. Ei tea, kas see on pea igapäevase velol väntamise tulemus, või lihtsalt on seal rasva vähem või kaob kiiremini. Eks osaliselt on geneetiliselt see rasva paiknemine ja kadu küll. Igal juhul ajab närvi veidi, sest physique's on kama kaks millised su jalad.
  4. Tundub, et Kirp vajab tõesti taastust, ainult toidulisast vist ei piisa, keha tundub väsinud, väga tühi ja udune. Võib-olla minu metoodikaid kasutama ning diivanile kerra keerama ning sööma. Muidugi alates tänasest on küll vist isegi täiesti tavapäraste võistlus-ettevalmistuste soovituste alusel tark tegu puhkama hakata, mõõdukalt kehale ekstra toitu anda ning lasta lihtsalt taastuda. Olen viimasel ajal omajagu uurinud kuidas keha vett kinni hoiab ning mis pilti udusemaks teeb jne. Ning selge on see, et lihastreening antud hetkel omab ainult ühte eesmärki - hoida kerget toonust ning stimuleerida glükogeenivarude täitmist. Ja selle jaoks ei pea koormust palju olema. 50-60% tavapärasest - kerge võimlemine ja peaks piisama. Sest, kui täna veel täiega hagu anda, siis tekivad siiski lihasvigastused, mis kurnatud kehal võivad mitmeid päevi taastuda ning vigastatud ja põletikus lihased kipuvad paistetama, naha alla koguneb vesi ning kaob igasugune teravus ja õige pump. Ise mõtlesin esialgu veel hommegi trenni teha, kuid vist matan selle mõtte maha. Tunnen, et lihased on pinges ja veidi valulikud nädala algusest. Ei taastu lihtsalt eriti hästi tugeva dieedi ajal. Muidugi eks ma olen ka ca. 25km päevas ratast kütnud viimased 5 päeva. Seega koormus alla, toitu veidi rohkem peale ning taastuma, taastuma, taastuma. Kuivus on tähtis, aga laval enamasti tühjale kartulikotile medaleid ei anta, ükskõik kui palju triibutab. Aga olen kindel, et meie mehed saavad ilusti hakkama. Kõigil ju kogemusi kuhjadena ning sina ka ju toeks ja juhenduseks olemas.
  5. Loodame. Samal õhtul peetakse Tallinnas ühe teise kulturismiliidu EM. Pidavat ilge posu sportlasi kohale sõitma ning eks osad ronivad vist seda vaatama. Imelik, et niimoodi konfliktseid plaane paika pannakse. Spordi nimel võiks siiski neid väheseidki pealtvaatajaid ja kaasaelajaid paremini ära jagada.
  6. Selles suhtes päris imelik tõesti. Tavaliselt on Meeste BB ikka nö. "main event" ja jäetakse L või P. Aga noh, on nagu on.
  7. Massilisajad

    Kehad ei ole nii erinevad. Kõikide inimeste kehad töötavad samadel põhimõtetel. Termodünaamika seaduste vastu ei saa. Tuua vabanduseks geneetika on laiskade inimeste teema. Variatsioonid ainevahetuses ja hormoonides on, aga ainult väga väheste puhul jäävad tulemused selle taha kinni. Nii lihtne on kõike geneetika kaela ajada, siis ei pea enda tehtud töö vigu tunnistama. Vean kihla, et kui sinu jõusaalitreening üksi-pulgi lahti mõtestada, sinu toitumine lahti mõtestada ning sama teha sinu sõbra kohta, siis on selgelt näha, miks tema areneb ja miks sina ei arene. Selle asemel, et seda analüüsi ette võtta, leiad sina, et lihtsam on asi geenide kaela ajada ning kogu moos. Weak! Enamik inimesi ei suuda näha leiamat pilti. Ei suudeta suurt puzlet kokku panna, et leida kus on ise vigu tehtud - selle asemel otsitakse must-valgeid põhjuseid mille kaela oma ebaõnnestumised lükata. Geneetika, parem kasvatus, raha, steroidid jne jne. Mul on ka sõber, kes on 10a trenni teinud ning pole lihaseid ollagi. Tüüp on samas kaalus mis mina, teeb pea iga päev kodus trenni. Hantlid, kangid jms. Areng ümmargune 0. Geneetika? Sittagi. Vedasin ta paar aastat tagasi jõusaali, tegin talle väikse toitumiskava ning näitasin trennis kuidas teha. Paari kuuga oli ta nagu teine inimene. Kõik lihasgrupid tulid nähtavale nagu nalja. Siis sai tal isu otsa ja nüüd on samasugune nagu enne. Lihaseid pole ollagi, kuigi treenib iga päev. Tüüp lihtsalt ei oska ise. Ta ei tea kuidas treenida, et kasu saada. Ta ei tea mida ja kui palju süüa. Vehib tühja. Asi pole geneetikas, ta lihtsalt ei oska.
  8. CTF blogi

    Tervist ja edu sulle sinu tegemistes! Ma isegi soovitaksin, et vabalt võid kaalukaotust veelgi tagasihoidlikumalt võtta. Kuna tundub, et sa oled niigi juba küllaltki madala kehakaalu juures, siis ma ei näe väga mõtet end täitsa kleenuks pigistada. Veidi rohkem toitu süües naudid kindlasti kogu protsessi rohkem, trennis on jõudu ja vastupidavust rohkem ning pole välistatud ka see, et korralikult tehes siit-sealt lihast isegi juurde tuleb. Muidu tundub, et sul on asjad suht selgeks tehtud. 3x full-body kava on väga hea, mõned korrad HIIT'i samuti päris hea. Ma võib-olla loobiks 1-2x sellist rahulikumat aeroobset ka veel hulka nii paarkümmend minutit korraga või lihtsalt pikemalt jalutamist. Mitte otseselt vormi parandamise eesmärgil, vaid nii üldise tervise jaoks. Nüüd kus ilmad tasapisi soojemaks lähevad, siis jalutamine või rattasõit, rullitamine vms, on kindlasti hea mõte. Saad värsket õhku ning keha lõikab kindlasti aktiivsusest ka üldist kasu.
  9. Archangel'i blogi

    Ega ei tea isegi mida sööma veel hakkan, eks näis. Isude koha pealt midagi ülispetsiifilist ei ole kuna ma ei väldi paaniliselt midagi - seega mingit üle mõistuse isu millegi järgi ei ole. Lihtsalt jah, kogustes on asi kinni. Kui shokolaad isutab, siis ma söön shokolaadi. Kuid ilmselgelt 10g shokolaadi ei ole piisav, et isust täiesti lahti saada, lol. Seega ma pigem olen see nädal vältinud koju toiduladude ostmist ning lihtsalt söönud seda mis on. Erinevad purgisupid, mis kapis seisnud olen ära söönud. Parim enne kuupäeva asjad ära tarbinud, et mitte raisku lasta jne. Aga seda küll tõesti, et kui asjas on kaloreid, siis läheb ta kurgust alla nagu nalja ning küsiks juurdegi. Need purgisupid on ka ju mõeldud "neljale", lol. Korraga läks sisse ning nagu põhjatusse auku.
  10. Archangel'i blogi

    Korralik klaver. Mehhaanilised klahvid. Kõrgem eluiga, põhimõtteliselt võimatu kirjutades klahvi kogemata mitte alla vajutada - on tunda, kui klahv registreeritakse arvuti poolt. http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4179#ov http://deskthority.net/wiki/Cherry_MX_Brown Eks banketil tuleb ikka lolliks õgida. - Edasi vaatan jooksvalt. Mõned päevad söön kindlasti üle normi. Lihtsalt, et vaimu turgutada. Kuid hiljemalt nädal peale võistlusi plaanin küll täiesti tavapärase rutiini juurde pöörduda. Arvan, et esialgu tiksun niisama ilma otsese suunata. Järgmine võistlus peale Pühapäeva on alles Juuli keskel ning sinna mitu kuud aega. Põrssaks kindlasti ei söö.
  11. Archangel'i blogi

    And so it begins... Tegelt tahtsin lihtsalt Virbi fitshopi kinkekaardi loosimises osaleda. Kuid muidugi on dieedi viimastel päevadel maiustamine omaette kaif.
  12. Massilisajad

    Sõltub kindlasti tootest. Tasub hästi tähelepanelikult lugeda sisaldust, nagu ka antud teemas välja toodud videos räägiti. Paljud lisanditootjad laevad oma pulbreid igasugu kraami täis. Kreatiini, erinevaid vitamiine ja mineraale jms. Kõik täitsa okei, aga alati on tõenäosus, et kellegi jaoks on mingi koostisosa liiast või lihtsalt ei sobi kehale allergiate või talumatuste tõttu. Kuna pulbreid toodetakse tihti suurtes tehastes koos paljude teiste toodetega, siis satub sinna väga tihti mitmeid allergeene. Muna, teravilja, pähklite jms koostisosi. Tavaliseim probleem on muidugi laktoosi või piimavalgu talumatused. Kui mõni pulber vaevusi põhjustab, siis võiks katsetuseks võtta mõni hästi puhas toode. Mõni hüdroliseeritud valk, kus enamasti on valgu sisaldus ülikõrge ning muude toitainete sisaldus minimaalne. Kallimad, kuid võib väärt olla. HydroIso on IMO olnud üks maitsvamaid tooteid mida ma proovinud olen, kuigi hind on ebanormaalselt krõbe. Kuid jah. Endal on ka mõni valgupulber põhja alt löönud, kuid mõne teise puhul kõik tip-top.
  13. lihaskasv

    See on asja teine külg tõesti. Võib-olla Otsus mõtleski pigem seda, et mida suudab keskmine inimene koos keskpärase tahtejõu ja teadmiste/mõistmiste baasil. Keha suudab võib-olla 10kg liha ehitada, kuid vähesed suudavad oma keha selleks õige treeninguga sundida ja korraliku toitumisega toetada.
  14. lihaskasv

    Umbes sama mida ma pakkusin. Esimesel aastal ca. 10kg ning edasi iga järgnev aasta jaga number kahega ning ca. 5 aastaga oled suht loomuliku maksimumi lähedal kustmaalt muutub lisanduva lihasmassi märkamine väga raskeks. Mõned sajad grammid aastas heal juhul.
  15. lihaskasv

    Ma ütleks, et keskmiselt andekas mees ja isegi alla keskmise andekas mees, ei peaks kumbki olema 5kg lihasmassi kasvuga esimesel aastal rahul. Kui ikka korralikult treenida ning sealjuures 25kg massi juurde võtta, siis olen täiesti kindel, et lihasmass võib vabalt ka 10kg võrra suureneda. Märgatavalt üle selle oleks küll tõesti väga kõva saavutus... selle vastu ei vaidle. 20kg liha on puhas ulme, see pole tõesti reaalne, isegi kui 50kg juurde võtta. Kuid 25-st kilost 10kg, see on veel reaalne IMO. Esimesel aastal küll. Aga peab mainima veelkord, et sõltub alguspunktist. Kui rääkida mõnest 50kg kaaluvast 180cm+ pikast kribust, kes esimest korda korralikult sööma ja treenima hakkab - noh, tema puhul saab kindlasti kasv tunduvalt kiirem ja suurema potentsiaaliga olema. Kes aga juba korralik paksuke ja eluaeg füüsilist kergelt teinud - temal ei tasu nii suurt arengut loota. Seega eks ta ausalt öeldes selline keeruline teema ole. Ei saa raudkindlaid numbreid välja käia, sest liiga palju sõltub inimesest. Ühes uuringus leiti näiteks seda, et piisas ainuüksi valguratsiooni tõstmisest, et lihasmass kasvama hakkaks. Polnud isegi trenni vaja. Samal teemal on minu teooria selles, et igal inimesel on nö. geneetiliselt keskmine lihasmassi hulk mida piisav toit ja normaalses mahus füüsiline aktiivsus toetaks. Kui aga inimene on tänapäevase mugava elustiili juures toitunud allapool normaalseid koguseid ning ka olnud vähem aktiivne, siis võibki esmane lihasmassi areng olla puhtalt geneetilise normaaltaseme saavutamine, mis peaks toimuma väga kiiresti. Seevastu, kes on juba normaalse lihasmassi juures kuna on toitunud ja liigutanud end piisavalt - tema peab alustama nö. "ebanormaalse" massi arendamist ning see saab olema raskem ja aeglasem.
  16. Archangel'i blogi

    Eriti mitte. Kui meelde tuleb, siis teen tavalisi istulitõuse veidi. Ei ole eriline prioriteet. Mul keskkoht piisavalt jäme, et ei näe mõtet seda eriti treenida. Sixpacki enda saab niivõinaa siiski dieediga nähtavale.
  17. lihaskasv

    Suht sama keiss, mis mul. Keskkooli lõpetades võis kaal olla mingi 80kg ning aasta hiljem vbl 85kg. Peale esimest jõusaalirallit jõudsin ühe aastaga isegi 108kg-ni. Ehk päris korralik kaalutõus. Ilmselgelt kõik liha ei olnud, kuid kindlasti rohkem liha, kui see 5kg, mida Otsus maksimumiks pakub. 15-20kg on veidi palju loota samas, pigem 10-15kg, kus 15kg on väga andeka mehe tulemus.
  18. lihaskasv

    Ausalt öeldes ei mahtunud ta ennegi eriti hästi ümber, sai liiga lühike ostetud. Praegu vast läheks paremini isegi, kael pole nii pekine. - Lihtsalt kodus ei viitsi niisama heast peast ehteid kanda. Esimene paksukese pilt tehtud ühel Bonsuna üritusel peale jõusaali. Siis sobis kanda.
  19. lihaskasv

    Heh, kaal on jah naljakas värk. Tasapisi kehasisene ja ka nahaalune rasvamass kaob ning lihas ikka suuremaks ja tihedamaks. Kaal võib meeletult langeda aga kokkuvõttes särk ja püksid võivad hoopis kitsamaks jääda. 100kg VS 88kg VS
  20. lihaskasv

    Noh, eks osaline dieeditamine tuleb kindlasti kasuks, sest paljud on tõesti rääkinud ka sellest, et lihaskasv on parem siis, kui rasvaprotsent on seal 10% kandis, võib-olla veidi rohkem, aga mitte üle 15%. Seega ennast pekki süües võib tõesti edasine kasvamine raskemaks muutuda. Ning muidugi ainult kasvamine aasta, aasta järel ei oma ka väga suurt pointi, sest siis kui lõpuks dieedile vaja minna, siis pead end ogaraks dieeditama. Kuid kas korra aastas peaks just võistlusdieeti pidama... selles ma päris kindel ei ole. Aga jooksvalt dieedi perioode võiks muidu olla küll. Mis aga võistlemispausi puutub, siis vast oskad sa tõesti paremini kommenteerida ning ma ei saa väga vastu vaielda. Siiski arvan, et ka minu jutus on point sees. Kas on väga algajatest noortel mõtet kohe lavale ronida, kui reaalselt ei ole mingit erilist massi demonstreerida? Ja nii aasta, aasta järel? Võib-olla võistluspaus ei ole jah niiväga hea mõte ja parem oleks üldse tõsta lavale mineku standardeid? See oleks seega pigem treenerite ülesanne mitte liiga vara poisse lavale saata...
  21. lihaskasv

    Will Brink räägib veel numbritest:
  22. lihaskasv

    Jah, väike. Liiga väike isegi. Mina Otsusega siinkohal ei nõustuks ning väidaks pigem, et täiesti algaja on võimeline esimesel aastal väga korraliku trenni ja toitumisega ka ligi 2x suurema lihaskasvu endast välja võluma. Täpsed detailid on muidugi kinni inimese geneetikas ja stardipunktis. Mõni eriline diivanil lösutama harjunud kribu suudab kindlasti rohkem kasvatada kui see, kes enamuse elust juba on füüsilise tööga tegelenud. Muu jutuga nõus, et iga järgnev treeningaasta toob suure tõenäosusega 2x väiksemad numbrid lihaskasvus kui eelmine. Ca. 5 aastaga on regulaarselt korralikult treeninud ja toitunud sportlane tõesti oma naturaalse lihasmassi potentsiaali enamuses saavutanud ja edasine areng saab olema teosammul grammihaaval arenenemine ning lihaste separatsiooni ning tiheduse parandamine. Visuaalselt suudab kindlasti ka juba pika staažiga sportlane end kõvasti paremaks treenida/toituda, kuid see ei saa toimuma märgatava massi kasvu pealt - kui just steroide ei kasuta. Siinkohal tuleb muidugi mainida, et sportlased, kes aastas mitu korda võistlusdieete peavad, neil võtab potentsiaali saavutamine massi osas kindlasti kauem aega. Võistlusdieet kestab sageli mitmeid kuid ning sellega tõmmatakse ju põhimõtteliselt igasugusele lihasmassi kasvule pidur peale. Seetõttu on minu üks soovitus see, et lavale ei olegi liiga vara mõtet regulaarselt ronima hakata. Lükkad konkurentsivõimelise massi saavutamist liiga tihti edasi. Varbad võib nö. vahest märjaks teha, kuid esimese täispika võistlushooajaga võiks IMO oodata ja väga noorelt piirduda siis kas kevade või sügisega ja mitte mõlemaga. Muidu tiksutaksegi suht samal tasemel liiga pikalt.
  23. Archangel'i blogi

    Just. Traditsiooniline vanakooli värk. Mõjub päris hästi ka väiksema raskusega ning tunduvalt ohutum, kui hakata korteris raskemat kangi kukla taha upitama.
  24. Archangel'i blogi

    Jah, mõistlik ta ei ole, kindel see. Kuid usun, et antud olukorras parim lahendus, et parima vormiga lavale astuda. Dieediga jäin tõesti hiljaks ning Balti Matš ei olnud ka üldse plaanis. Kuna vormiga rahule jääda ei saa, siis peab veidi pingutama ning kuna eelmine nädal sai rämedalt laaditud, siis peab vormi parandamiseks nüüd vastupidi veidi enam piinama. Õnneks on mul physique kati jaoks lihasmassi piisavalt ning võin riskida veidi karmima dieediga lühikest aega. Mistahes lihasmassi kadu ei ole probleemiks, kui selle arvelt natukenegi teravamaks saada, sest see on peamine probleem hetkel. Kindlasti kavatsen võtta ka sama lähenemise, mis eelmine nädal ning laen end võistlusteks ilusti täis, küll aga piirdun ühe karmi laadimisega laupäeval ja siis võistluspäeval endal. Eelmise nädala 4 päeva jutti oli täielik overkill. Olin laval küll punnis, mis jube, aga kindlasti kadus sinna veidi teravust. Üritan endale mitte liiga teha, kuid kardan, et päris lebolt see nädal ei lõppe. Reede pärastlõunani peab vastu pidama end piinates ja laupäeval tõmban igasuguse aktiivsuse täiesti nulli ja ainult söön päev otsa. Pühapäeval sama teema kuni võistlusteni välja, mis peaks ca. 17.30 vist hakkama. Seega jääb umbes 48h täielikku taastumist ja sellest ma loodan, et piisab lihaste värskendamiseks ning enesetunde parandamiseks.
  25. Archangel'i blogi

    Eilne päev oli raske. Kaloraaz jäi lõpuks nõks alla 2000kcal'i vist, kulutus ca. sama mis Esmaspäeval. Rattal tuli sõitu 30km jagu. Jube raske on ning ma ei tea, kas suudan nii karmi defitsiiti jätkata. Oleks vaja edasi pingutada, kuid keegi oleks nagu konkreetselt maailmalt juhtme tagant tõmmanud ning kõik värvid ja helid on kadunud. Täielik apaatia vaevab. Veidi men's physique kohta nalja ka. Võistlusgrimmi kasutamine jätab toredad randid... aga kallis kraam ning pole mõtet sinna raisata, kuhu kohtunikud ei näe. Ahjah, kui keegi veel EKV kajastust ei näinud, siis siit saate vaadata: EKV kajastus algab 42:50 ning Men's Physique ülevaade ning minu intervjuu 44:16 http://www.tallinnatv.eu/index.php?id=13782
×