Jump to content

Margus Silbaum

Kasutajad
  • Sisu loend

    290
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by Margus Silbaum


  1. Eile sai siis proovitud esimest korda üle 3 kuu trikood. Kahjuks jäin nädalavahetusel haigeks ja enesetunne polnud trennis just eriti kiita. Juba 125kg tundus jube raske olema, jalg oli tühi. See tunne võis olla ka sellest, et viimati sai kükki tehtud 14 päeva tagasi. Aga ok, mis siin ikka kurta.

    Alustasin nagu tavaliselt 20kg; 75kg; 125kg; 175kg; 225kg; 275kg.

    Peale seda tegin trikooga 325kg, mis tundus suht raske. Mõtlesin peale seda, et mis siin ikka põdeda. Kui ei ole vormi siis ei ole, aga raskust võib ikka proovida. Panin siis kangile 365kg, mis on natuke rohkem, kui ma mais EMil kükkima pean. Turjal oli kang isegi üsna kerge aga tehniliselt oli alla minek nagu algajal. Kiirus puudus ja nõrk jalg ei suutnud kehva tehnikat korvata.

    Peale seda mõtlesin, et ei anna alla ja proovin vähemalt rekordi ära. Panin kangile 355kg, mis nagu eelmine raskus, oli aeglane. Kuid sellega suutsin ma üles tulla. Arvestades 94kg kaalu ja olematut 3 kuulist toitumist ja treeningut, siis võib rahul olla.

    Hetkel olen taastumise kohapealt ikka nagu öö ja päev võrreldes maailmameistrivõistluste eelse ajaga. Siis olid kõik taastumisvahendid olemas ja päevas kulus 20euri stabiilselt. Nüüd 5-10euri :D

    Siit moraal, ei tasu liiga palju trenni teha, vahest on puhkus kasulikum ;)

    http://youtu.be/V7RtEnNtdzY

    http://youtu.be/aU_tFV1fK_w


  2. Mida see ülaselja stabiilsus täpsemalt tähendab?

    Sellest saavad ainult särgiga surujad aru. Kui kang alla rinnale viia, siis tekib särgis tohutu pinge, kui oled pingil tavalises särgita surumise asendis, siis läheb kang igale poole mujale aga mitte rinnale. Selleks, et seda rinnale saada tuleb seda ülaseljaga juhtida, pead selja lihased nii pinges hoidma, et särk ei domineeriks. Seda on kerge rääkida, kuid praktikas tuleb see vähestel välja, neil kellel see õnnestub suruvad 50+


  3. Tõmme on ikka väga kõva. Tuleks kükk ja särgiga surumine ka välja, siis peaks varsti üks 900+ mees veel juures olema. Saab Kraavi ja Taavi Pehmega madistada reksi peale seal -120-s. Ma küsiks aga pigem, mis teooria selle vöö taga on? Kui ma ei eksi, siis see oli kitsa pandlaga ja kõigele lisaks selja peale ka keeratud. Kergelt ohtlik pole nii tõmmata?

    900 on suhteliselt reaalne arvan et saame ka kükitrikoo nii tööle et ta 310-320 ära kükib ja ka surumises on asi väga jõuliselt edasi liikunud. Oleme keskendunud ülaselja stabiilsusele ja ta on ikka 250 kanti nüüd surunud. Aga sellega tuleb veel kõvasti tööd teha, tehnika laguneb kergelt.

    Vööga oli asi lihtne meil lihtsalt polnud seda tavalist. Proovisin ka ise sellega paar päeva tagasi, toimib küll. Mina erilist vahet ei tundnud. Tegelikult ei pea vöö jõutõstjatel mitte selja stabiilsust suurendama vaid just kõhu stabiilsust. Seljad on niigi kõigil tugevad. Näidake kes jõutõstjatest teeb kõhule istesse-selili raskusega ja ainult 5 kordust seerias :) Arvan et väga vähesed. Kõik on tavaliselt kinni mingis absurdses loogikas, a'la kõhu kordused peavad olema suured siis on kõik super. Aga mis on super seda ei mõelda.

    Jõutõstjatel peab olema kõht ja selg mõlemad jõulised mitte nii, et selg on jõutõstja oma ja kõht on Beach boy oma. Krt küll otsustage ükskord ära, kas tahate jõutõstmisega tegeleda või tahate lihtsalt kummalised välja näha ;)

    Selle kummalise all mõtlen seda, et tavaliselt on 99% meestel selle Beach boy kõhulihaste peal 5 cm puhast pekki.


  4. Suudaks ma veel Marguse moodi konkse ka kasutada, siis pean ainult natuke sirutama vist :lol:

    Ma loodan, et meil mõlemal õnnestub meeste maailmarekord tõmbes ära teha. Mul 93 kg klassis siis 360kg ja sul 105kg hulgas 375kg. See eeldab meilt mõlemalt muidugi mitte selja ja jala trenni vaid põhiliselt randme trenni.

    Selja ja jala osas ma ei kahtle, need raskused kerkivad meil igal juhul. Aga kinnihoidmine on küll ???

    Veel 10 aastat tagasi olid maailmarekordid jõutõmbes kaaluklaasides -75, -82,5 ja -90kg põhjanaabrite käes. Ehk õnnestub meil sama teha :)


  5. Ma vaatan, et see 360kg tuleb varustusega ikka palju kergemini maast lahti....kui 325 ilma. Sagor kuskil videos tõmbas ilma 340 ka päris kergelt kui ma õigesti mäletan, aga ta on raskem tõenäoliselt.

    Jah eks see lahtitõmme sõltub harjutustest, mida igapäevaselt teed. Olen keskendunud trennis varustusega rekordite arendamisele ja seetõttu ilma varustuseta tõmmata on suhteliselt imelik. Lihased peavad teistmoodi pingutama.

    Aga Rait on jah kaal raskemas 340kg tõmmanud, mis on seal kaalus varustuseta maailmarekordi norm.

    Kui vaadata mille poolest meie tõmbed erinevad, siis on see põhiliselt käe pikkusest tingitud jala asend. Piltidel mina alustan 325kg tõmmet ja Rait 340kg

    Kuna pean jalaga rohkem tööd tegema, siis on mul ka lahtitõmme aeglasem.

    rjt.jpg


  6. Annan enda tegemistest ka väikese ülevaate. Olen peale MMi, ehk siis juba viimased 3 kuud, teinud suhteliselt kaootiliselt trenni ja ka toitumine pole just plaanipärane. Aga olen endale üllatuseks avastanud, et see ei mõjuta eriti jõu näitajaid.

    Eelmine nädal proovisin kükipuuris ilma varustuseta jõutõmmet. Kangile panin kummid nii nagu Reimo videos näha. Läksin raskustega kuni 355 kiloni. Nõudis küll pingutust, kuid üles ma ta sain. Arvestades, et trikoo ja põlvesidemed asendavad minu puhul väga edukalt harjutuse juures kasutatud kumme, siis võin rahul olla. Näiteks eelmise aasta jaanuaris enne linnavõistlust oli mul 305kg kang ikka väga väga raske. Kuid mais EMil 352,5kg kerkis. Ehk siis hetke seis näitab, et mais toimuva EMi pärast muretsema ei pea, 360kg ma ikka peaks tõmbama.

    Eile proovisin kükki ilma trikoota. Kummid olid ülevalt mis asendavad edukalt trikood. Põhimõtteliselt õnnestus kaks kükki 355kg. Pingutus oli juba päris korralik, kuid tulemus pole paha olematu trenni pealt. Arvan, et ka küki suhtes võin ma EMi silmas pidades rahulik olla ja ei pea eriti tõmblema.

    Surumises olen ma kahjuks viimase 3 särgi trenniga oma parema õla valusaks saanud. Ja ikka päris valusaks. Muidu 225kg tegin juba kuni kolmeseid kordusi. Loodan, et see õlavalu taandub ja et saan kätel proovida raskusi 225+ siis on lootust mais suruda 235kg.

    Miks just 235kg, sest olen selle aasta plaanid suhteliselt auahned teinud. Esiteks oleks tore, kui saaksin lõpuks maailmarekordiga hakkama ja teiseks 600 wilksi punkti on ikka väga ahvatlev. Maailma 500 000 jõutõstja hulgas on igal aastal 10 kuni 20 meest, kes sellise punktisumma ära teevad ja nad kõik on oma kaalukateooriates medalimehed. Selleks pean 92,95 kilose kaalu juures tegema kükki 360kg, suruma 235kg ja tõmbama 360kg.

    Hetkel on selle kõige elluviimiseks vaja muidugi treeningplaani ja loomulikult ka head taastumist. See viimane on muidugi sõltuv headest koostööparteritest. Eelmistel aastatel on taastumise poole pealt õla alla pannud Fitness.ee ja Marko Terasmaa. Eks näeb, kuidas sel aastal.

    Siin on siis kaks küki videot 355kg


  7. Eile teisipäeval 10 päeva enne MMi, proovisin jõutõmbe algraskuse ära. Eesmärk oli selgeks teha milline trikoo on parem, kas uus millega tõmbasin kevadel Eur.rek. või vana millega sai 2009a. EMil tõmmatud 347,5kg.

    Viimase soojendus seeria tegin 310kg esimene katse sellega ebaõnnestus, kuna ei võtnud korralikult kangist kinni. Proovisin kohe uuesti.

    Esimese algraskuse 340kg proovi tegin uue trikooga. See uus trikoo on huvitav, sest riie on tugevam, kuid miskit on ikka nagu puudu ja ei tundu eriti super olema.

    Teisel katsel panin selga vana trikoo. See trikoo tundus väga soft, kuid tõmmata oli lihtsam.

    Arvan et pean natuke uut trikood kohendama. Usun, et saan selle uue ikka paremaks. Hetkel tal erilisi eeliseid pole.


  8. Kaal oli hommikul 94,5kg. Ega jah võib olla tõesti ei peaks särgi pärast pabistama. Kui kaal alla tuleb 1,5kg on särk suur. Arvan et alustan MMil 220kg igaks juhuks ja teisel katsel panen 230kg. Sellega jääksin ka rahule.

    Palju sul hetkel kaal on?

    Ma ei saa näiteks 106selt 240kg rinnale, jääb paar senti puudu, 105selt NO PROBLEM. Seega usun et sul kaal hetkel veidi üle ja MM-iks saad kangi ilusti õigesse koha, ainult et selle kaotusega võib minna vähe jõudu ;)


  9. Proovisin eile siis uuesti õiget särki. Venitasin varrukad tiba suuremaks. Läks natuke paremaks kuid paistab et pean varruka lühemaks tegema.

    Paar tundi varem vaatas käe üle Sparta kiropraktik Siim Altosaar. Sain häid nõuandeid vaatame ehk saan valu väiksemaks. Pean pidevalt jääd peal hoidma ja mudima, et verevarustus max oleks. Siim oli lootusrikas. Lisaks soovitas ta surumise ajaks käsivarrele tõmmata teip. Kasutasin randmesidet mis tõesti mõjus valu oli väga väike. Kuid vahetult enne rinda tundsin et läheb juba piiripealseks ja surusin üles.

    Särk muidugi töötab super hästi sellist särki pole mul kunagi olnud. Selle 235kg ei tõmmanud särki üldse veel rinna taha vaid jätsin meelega kõrile.


  10. Teen siis kiirelt kokkuvõtte viimastest trennidest.

    Päev enne surumise Eesti mv. tegin hantliga ranne pealt haardes rekordi 17kg 5x ja 16kg 6x.

    Surumis trenn oli sätitud nii et klapiks Eesti meistrivõistlustega. Lühidalt öeldes suutsin küünarnuki juurest käe valusamaks saada kui ta enne võistlust oli. Üritan nüüd oma ideaal särgi varukad nii suureks venitada, et ta laseks mul MMil suruda.

    Järgmisel päeval oli siis plaanis jõutõmbes proovida trikood, mida sai viimati proovitud EMil. Pean kohe ütlema, et see läks üldfüüsilise nõrkuse tõttu nihu. Olin eelneval 2 päeval kokku ainult 8 tundi maganud ja hommikul olin veel kilo kergem kui võistlustel. Ühesõnaga 325kg oli mega raske ja sellest rohkem ei proovinud.

    Esmaspäev tegin puhkepäeva see tundus nii imelik sest olen siiani iga päev trenni teinud :D

    Teisipäev tegin särgi asemel kettide ja kummidega surumist 8cm pakule 220kg.

    Kolmapäev ehk siis täna proovisin MMi küki algraskuse ära. Tõmbasin samuti viimati EMil proovitud trikoo selga. See oli päris suur trikoo sain ilma raskuseta õlapaelad peal kükki minna. Mis tavaliselt on võimatu. Trikood pean enne MMi kindlasti kohendama. Raskus mida proovisin oli 325kg kerge ta polnud kuid seda oli ka karta kui kõike eelnevat arvesse võtta.

    Küki video on siin

    http://youtu.be/FCQqY4R6Akc


  11. Vahetult enne võistlust ei ole vaja suuri kordusi vehkida, viimase 21 päevaga ei lähe enam keegi tugevaks. Väikesed kordused suured raskused õpetavad sind pingutama maksimaalselt juba esimesel korral. Tekib sarnane tunne nagu võistlustel, kus pead esimesest hetkest alates maksimaalselt pingutama.

    Suurem osa aastast tegin 10x umbes 50kg

    selge pilt siis, mis harjutust tuleb tegema hakata, et oma tõmme 260-st edasi liigutada

    kas korduste arv oli juhuslikult nii madal, või on sellel mingi eesmärk, plahvatust treenida näiteks?


  12. Kirjutan, siis oma viimastest tegemistest.

    Pühapäeva sai tehtud surumist. Tuleb tõdeda fakti, et 3päeva enne pühapäevast trenni suutsin särgiga traumeerida kätt küünarnuki juurest. Pühapäeval proovisin, kas saan suurema särgiga suruda. Argo Eriti särk millega ka surusin EMil tundus ikka nii lahja võrreldes selle särgiga, mida viimasel ajal olen kasutanud, aga suruda sai. Ühe katse proovisin 220kg ja see katse näitab, et lagi on selle särgiga umbes kuni 230kg, mitte rohkem.

    Esmaspäev proovisin nagu viimasel ajal ikka 325kg kükki. Seda olen teinud nüüd viimased 3 trenni ja tunne läheb paremaks. Tegin 3 seeriat. Trennitrikoo mida kasutasin saime Argoga seekord 30minuti asemel 10 minutiga seljast :D

    Teisipäev sai tehtud rekord harjutuses, mis on minu jõutõmbe alus. Mäletan, et just see harjutus tõstis mu jõutõmbe rekordi esmakordselt üle 300kg. See oli vist aastal 1999 :D

    Harjutuse nimetus, siis selg kitsel. Põhiliselt saavad tööd selja sirutaja, tuhar ja reie kakspea.

    Raskused ja kordused olid siis 70x2, 75x2, 80x2

×