Jump to content

Margus Silbaum

Kasutajad
  • Sisu loend

    290
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by Margus Silbaum


  1. Sain lõpuks netti. Kui kolmapäeval lõuna ajal Helsingisse lendasin, siis oli mul info, et minu lend New York – San Juan on tühistatud. Tal-Hel hilines 1:10 aga õnneks jõudsin Helsingi – New York lennule õigeaegselt. NY JFK lennujaama jõudes tormasin kiirelt American Airlines kassasse, kus sain lennu järgmiseks päevaks läbi Miami, kohale oleks jõudnud kell 22:40. Algsest versioonist, siis 24 tundi hiljem. Hotelli kohta öeldi jah vett, elektrit ja toitu pole. Rääkisin ühe Eesti perega, kes saavad edasi lennata alles laupäeval nendele oli öeldud, et enne pühapäeva hotelli ei saa.

    Alguses olin rõõmus, et sain üldse lennu, kuid siis mõtlesin, et proovin veel. Eelmine teenindaja oli kalapilguga ja vastas küsimustele ainult eitavalt. Läksin, siis uuesti järjekorda. Passides mõtlesin, et kui saan selle eelmise teenindaja juurde, siis ma küll midagi targemaks ei saa. Õnneks tuli järgmisel hetkel üks äriklassi teenindaja, kes võttis minu ja ühe teise tüübi järjekorrast välja. Rääkisin talle oma mure ära ja probleemideta printis tädi mulle pardakaardi otselennule, mis jõuab kohale 12 tundi varem. Kohaliku aeg on siis 12:00.

    Öösel sain magada umbes tunni, loodan terve lennu magada ja siis juba hotellis, kuni võistluseni. Lend väljub San Juani 1,5 tunni pärast.

    Vormist nii palju, et kui minu võistluskaal on täpselt 93kg, siis võimaldaks see seekord maksimaalset tõsta 970kg. Sellest ma muidugi enam ei unista. Alustan kükis 345kg, surumises 222,5 või 225 ja tõmbes on seekord vaja jälgida teisi võistlejaid. Kui küki ja surumise järel on mul võimalus kogusumma medalile tulla, siis paneme iga jõutõmbe katse raskuseks nii palju, et Eesti esimene kogusumma medal ära tuleks. See tagaks mulle ka pääsme 2013 aastal toimuvatele maailma mängudele. See võistlus on individuaal aladel OMi järel suuruselt teine võistlus maailmas. Mulle oleks ainuüksi juba sinna pääsemine väga suur tunnustus. Jõutõstmises pääsevad sinna ainult käesoleva MMi kogusumma medalimehed ja mõned eksootilised võistlejad.

    Pean ütlema, et valgu batoonid on väga hästi ennast õigustanud, ilma nendeta ma seda reisi ette ei oleks kujutanud. Soovitan soojalt kõigile. Need uued maitsed on väga head.

    • Upvote 3

  2. Tulemused

    1. Kaido Leesmann 300kg - 169.95 wilksi punkti. Mõlemad tulemused on Eesti absoluutsed rekordid.

    2. Raigo Kuusnõmm 250kg - 166.88

    3. Siim Rast 275kg - 148.25

    4. Tarmo Pärna 250kg - 145.85

    5. Argo Erit 237,5kg - 140.79

    6. Aimar Kuusnõmm 200kg - 139.98

    7. Margo Lepik 240kg - 136.08

    8. Taavi Pehme 0 kg (260-150.8)

    post-6707-0-96801100-1350825366.jpg


  3. Nonii kadunud pojad on tagasi ja huvitav kohe lugeda su tegemisi Margus. Minu soovitus sulle sügiseks on selline, et proovi kaal saada ikkagi nii maha juba enne võistlusi ,et lõpus enam tõmbama ei pea. Kui mõistlikult talitada, siis säilitad lihasmassi mis sul on tõstmiseks vaja ja samas ei kaota ka jõudu kuna ei ole vaja viimastel päevadel defitsiidis istuda. Üle 1 kilo ei ole mõistlik sul üle olla enne võistlusi, selle teed ära korra kaalumiseks vaid soolaga mängides ja samas võimaldab normaalset söömist jätkata, et mitte jõudu kaotada. Ideaalis võiskid olla juba nädal kuni 2 enne võistlusi võistluskaalus ja viimasel 1-2 nädalal saaksid teha juba + kaloraaziga trenne ja toimuks mingi ületaastumsie moodi asi.

    Eemine aasta enne MMi proovisin seda ja päris hästi toimis. Proovin hetkel igapäevaselt 45min kardiot teha, rasvapõletus toimib ka 4000kcal juures. Olen tavaliselt söönud 3500kcal


  4. Eile sai proovitud kükki. Kuna vasakpõlv on viimsel paaril päeval kergelt hell olnud, siis otsustasin kasutada kumme ja kette. Panin ka varustuse selga, v.a. küki särgi, mis on Tartus. Loodan järgmine trenn ka selle tagasi saada, ilma selleta on ikka väga imelik kükkida.

    Seeriad olid järgmised 3x325kg ilma varustuseta, 3x355kg ja 3x375kg varustusega. Huvitav oli see, et peale kükki tundsin esmakordselt säärelihase väsimust, tavaliselt ei ole kükk kunagi säärt mõjutanud. Põlv on täna hell, aga eks ma proovin teda rohkem hoida ja ravida.

    Ketid ja kumm olid kokku -165kg. Pean ütlema, et see kükk oli taastumist arvestades raskem, kui eelmistes trennides RAW kükk 3x325 ja 2x335, need raskused olid siis -100kg kettidega tehtud. Ise arvasin, et varustus teeb asja keha jaoks lihtsamaks, kuid täna on lihased päris kanged. Polegi ammu sellist väsimust tundnud, väga mõnus tunne on :)


  5. Kirjutan siis ka vahepeal oma tegemistest.

    Mai alguses toimunud Ukraina EMi järel suundusin puhkusele Austraalia, mis oli väga mõnus vaheldus orav-rattas versioonile. Peale kuu ajalist reisi koju jõudes oli motivatsioon laes. Jäi ju EMil realiseerimata see milleks võimeline olin. Otsustasin, et 2.novembri Puerto Rico maailmameistrivõistlusteks teen kõik 5 kuud trenni. Olen ju viimastel aastatel ainult 2 kuud enne tiitlivõistlust korraliku trenni teinud, mis ei ole kindlasti normaalne.

    Alustasin koheselt peale reisi trenniga, nädal pärast algust tegin ka kehakoostise selgeks. Võrreldes EMi eelse mõõtmisega oli tulemus kohutav. Lihasmassi kaal oli vähenenud 3,1kg (80,8kg>77,7kg). Teadsin, et lihasmass puhkusega langeb aga ikkagi 3,1kg!!! Rasva oli loomulikult juurde tulnud, täpsemalt siis 1,7kg. Õnneks olen nüüd 40 päeva hiljem kõik endised numbrid tagasi saanud.

    Olen viimasel ajal tegelenud toitumise, treeningu ja tulemuste analüüsiga. Millest selgus päris huvitav seos. Mis selgitab väga hästi, miks EMil jäi realiseerimata tulemus, mida trennis suutsin teha. Võrdlesin nimelt nelja viimase tiitlivõistluste kogusummat ja lihasmassi võistlusmomendil. Lihasmassi ja kogusumma vahel on väga otsene seos. Minu puhul on võistlusmomendi lihasmassi kasv 1kg võrra tähendanud kogusummas 30kg kasvu. Viimasel EMil olin sunnitud viimasel päeval sauna ja jalutamisega kaalu langetama, mis viis lihasmassi 80,8kg pealt 76,7kg peale. Iseenesest lubab 76,7kg lihasmassi teha kogusummas kokku 935kg, kuid peale sauna ja jalutamist oli selle tegemine tiba raskem, kui arvasin. Kükis 355kg, surumises 230kg jäid napilt realiseerimata, kuid 345kg asemel 350kg tõmmet oleks sel päeva kindlasti ära tõmmanud.

    Nüüd, kus maailmameistrivõistlusteni on jäänud 93 päeva on seis hea ja läheb paremaks. Hetkel üritan kardio ja täpse menüüga langetada rasvamassi nii palju, et see võimaldaks mul võistlusmomendil omada vähemalt 78kg lihasmassi. Mida on vaja, et tõsta kogusummas 955kg, see annaks kokku ka esmakordselt 600 wilks'i punkti, mis rahvusvahelistel tiitlivõistlustel annaks igas kehakaalus medali. Eriti oluline on see MM seetõttu, et seal jagatakse välja pääsmed 2013a. Maailmamängudele, mida korraldavad olümpiamängudele pürgivad spordialad iga nelja aasta järel. Ametlik koduleht http://www.theworldgames.org/

    Võistlejaid on 30 ala peale kokku umbes 4000, hetkel Londonis 10500 ehk siis võistlejate arvu poolest üks suurimaid maailmas. Jõutõste võistlus on mängude raames väga karmiks tehtud, esiteks on 2 korda vähem kaalukategooriaid, kus võitjad selgitatakse välja wilks'i punktide alusel ja teiseks saan sinna võistlema ainult juhul, kui olen MMil vähemalt esikolmikus.

    • Upvote 2

  6. Tänud kõigile! Hull v6istlus oli, 2 ööpäevaga 3,2kg vee arvelt kaalu võtta sai nüüd ära proovitud. Kolm korda v6ite arvata kuidas see mõjus :) Jõutõstmises üle 1,5-2kg vee arvelt võtta on lollus mida kellegile ei soovita. 6 tundi enne kaalumist oli kaal 1,9kg üle, millele järgnes saun ja jalutuskäik linnas 30 kraadise palavusega.


  7. Väike ülevaade 19 päeva enne Euroopa meistrivõistlusi.

    Alustan kõigepealt eesmärgist, mis sai Eesti meistrivõistluste järel lõplikult paika pandud. EMi eelprotokolli vaadates on esimesel kohal Venemaa esindaja Mashintsov Sergey kogusummaga 942,5kg. Eesti meistrivõistlustel õnnestus mul juhusliku trenni ja suvalise toitumise pealt kogusummaks saada 932,5kg. See oli väga motiveeriv, alustasin täismahus treeningu ja ülitäpse toitumisega. Kõik on sujunud suurepäraselt viimase 4 päeva jooksul olen saanud sellele ka kinnitust.

    Jõutõmmet 4 päeva tagasi 360kg tehes sai mulle koheselt selgeks, et käe vorm on tunduvalt paranenud. Lootust on, et seekord see raskus käe taha ei jää.

    Üleeile proovisin surumist, alustasin 225kg millega tegin paar kordust, kuid tunne väga hea ei olnud. Järgmised 2 seeriat 235kg tundusid juba kergemad. Tekkis kohe hasart, proovisin 245kg, mis läks küll kergelt üles, kuid rinnani ei jõudnud. See oli hea märk triitsepsi suhtes, mis on tunduvalt paremaks läinud. Seejärel proovisin 255kg, mis jäi sarnaselt lõpetamata nagu Eesti MV 235kg. Tundub, et triitseps on Eesti MV võrreldes umbes 20kg paremaks läinud. See ei muuda minu algset plaani suruda EMil kindlalt 220 ja 230 mis on kogusummaks vajalik, kolmandal katsel vaatame, mis teised teevad.

    Eile sai ka peaproov kükis tehtud. Marko sõitis spetsiaalselt Tallinn proovida korraliku sidumisega max raskusi. Alustasin trikooga 325kg, mis tundus üldiselt raske olema surumisest oli väike väsimus veel sees. Ausalt öeldes järgmiseks katseks raskusega 365kg ma väga kindel ei olnud. Aga arvestades Venemaa esindaja kükki, siis mul erilist valikut polnud. Marko tõmbas trenni sidemed väga vingelt peale, kükki minnes tundus, et raskus on selle sidumise jaoks natuke väike, kang tõusis kergelt. Panime, siis 375kg peale, sellega kogesin täpselt sama tunnet sidumine oli perfektne. Tõusin küll natuke raskemalt, kuid pilt oli selge Euroopa meistrivõistlusteks olen ma kindlalt elu parimas vormis.


  8. See särk oli mul 10 kuud tagasi EMil seljas. Numbrid on tõesti nii, et varukas 46 ja rind 44.

    Õnneks on Argo suutnud õigele tehnikale viimasel ajal pihta saada. Nüüd tuleb seda lihtsalt pidevalt trennis korrata. Olen Argo tuleviku suhtes üsna optimistlik. Vähemalt see uus tehnika annab kõvasti lootust. Eestikatel võime näha esmakordselt, kuidas Argo surub RAW surumisest üle 10 kg rohkem :)


  9. aga muul juhul, kui pole trikoo trenn? kui palju lisaharjutusi teed?

    Kas jalapressi ja masinaid üldse kasutad?

    Jalapressi olen elus 2 või 3 korda kasutanud. Asi selles, et küki ja jalapressi rekordite vahel puudub absoluutselt seos. Jalapressist on 10x paremaid harjutusi küki parandamiseks. Eriti vajalikud küki arendamiseks on reie2pea harjutused.

    Lisaharjutusi küki peale oleks mõistlik teha järgnevalt kiiruslik reie4pea harjutus, siis reie2pea või selja sirutaja harjutus.

    Üleeile sai tehtud reie2pead kitsel. Tegin seda viimati vist detsembris. Järjekordselt imestasin silmad punni, kui jõudsin põrandalt 52kg hantli üles vinnata.

    Proovin esmaspäeval alustada, siis lõpuks regulaarse trenni ja toitumisega, sest nüüd on jäänud ainult 2 kuud EMini. Eestikad tuleb mul tänu sellele ilma puhkuseta teha. Aega selleks eraldi valmistuda eriti pole. Kuna olen oma elus Eesti mv osalenud küll ja küll, siis võtan seda lihtsalt mõnusa vahepalana. Tõestada pole mul nendel võistlustel midagi vaja.

    Stiilinäide kitsel reie2pea harjutusest on siin


  10. Eelmine reede proovisin ka tõmbes varustust. 340 kg tõmbasin üles, aga sihid on palju kõrgemad.

    Täna proovisin surumist. Särk on mul nüüd paar korda seljas käinud ja surumine muutub iga korraga aina paremaks. Tänased katsed olid särgiga 230-237,5 ja 242,5. Katsed surusin kõik ülesse. Tehnika on veel natuke loge, aga võistlusteni veel aega on. 242,5 on ka mu uus rekord, sellsit raskust pole ma veel surunud. Operatsiooni õlg ei anna üldse tunda ja saan rahulikult harjutada.

    242,5kg oli nagu tühi kang :) See on paras algraskus


  11. Kui juba kehva tehnika pealt rekordi suudad kükkida, mis siis saab kui tehnika ka paigas jälle. Kas sul on kevadine EM hetke sihiks?

    Puhkuse osas täitsa nõus. Enda kogemuse põhjal võin öelda, et puhkuse pealt tulles võib kang raskem seljas olla, aga jalg liigub palju kergemalt kui varem. Seega on oluline ka osata puhata, et tulemusi edasi viia.

    Olen võtnud ainult EMi sihiks. Eestikad teen trenni pealt ma ei saa aega sellele raisata.


  12. Mulle jääb kogu aeg mulje, et sa nagu ei treenikski ja toitumisest räägid ka rohkem teistele kui iseendale..... :D Kuid taastumisvahendite osas ma ei saa küll aru, mida siis 20€ eest päevas sisse peab ajama... :o See teeks isegi kui ainult trennipäevi arvestada 400 - 500€ lõhnab juba kangema kraami järele, mitte süsiveikute, valgu ,bcaa ja vitaminide järele..... ;)

    Olen enda sportliku edu ehitanud toidu ülitäpse kaalumise ja kcal arvestusele. Aga kui on kahtlusi, siis eelmine aasta testiti mind esimese Eesti jõutõstjana ühes maailma parimas laboris Kölnis(Veerpalu).

    Ma ei ole elu sees olnud eriliselt fanaatiline sportlane. Olen saanud oma tahte sporti teha ainult sellest, et puhtalt keemikutele ära teha. Mind on huvitanud koguaeg see, kuidas kombineerida tavalist toitu grammi pealt nii, et ta maksimaalne taastumine saada.

    Toon siinkohal ära ööpäeva jooksul söödud 7 toidukorra maksumuse.

    3,0 € M.Terasmaa ja firma A.Vogel tooted. Immuunsüsteemi tugevdajad (Punane päevakübar, mesilasema piim , kuldjuur, jne)

    2,0 € Vitamiinid, mineraalained (Kaltsium, magneesium, D-vita, jne)

    7,5 € 2500kcal Toit

    7,5 € 1000kcal Fitness.ee (Valgu ja süsivesiku pulbrid, jne)

    Kuus siis kokku 600€

    Trennist nii palju et ilma täpse toitumiseta ei oleks mul kindlasti võimalik kuu keskmiseks koormuseks saada 541 tonni.

    Hetkel olen viimased 3 kuud suvalise toitumise toel kuu keskmiseks koormuseks 122 tonni saanud.

×