Jump to content

Margus Silbaum

Kasutajad
  • Sisu loend

    290
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Margus Silbaum postitused

  1. Avasin siis ka Sparta jõutõstjate blogi. Mis selle blogi eesmärk on? Lühidalt öelduna on eesmärk lihtsustada jõutõste huviliste omavahelist suhtlemist. Paljud jõutõstjad enne Eesti meistrivõistlusi küsivad omavahelistes juttudes, et kuidas ühel või teisel tõstjal läheb. Ja just nendele ja paljudele teistele küsimustele, see blogi vastused peakski andma. Loomulikult on info hankimiseks hetkel ka teisi kanaleid, kuid arvan, et seda ühis blogi tasuks proovida. Siia võivad kõik Sparta jõutõstjad oma tegemistest kirjutada ja huvilistel on võimalus siin esitada küsimusi ükskõik millisele Sparta jõutõstjale. Eks me siis näe kas vastab konkreetne isik ise või tema trennikaaslased. Märgin siinkohal ära ka mõned Sparta jõutõstjad Aimar Kuusnõmm, Argo Erit, Eleri Õisma, Gunnar Kuusnõmm, Joonas Tamm, Kunnar Klauks, Marek Keerand, Margus Silbaum, Olavi Jalak, Rainer Raaper, Rait Sagor, Reeno Niinepuu, Reimo Roopärg, Risto Sappinen, Silver Mägi, Taavi Ottoson Panen esimese video üles, kus Eleri Õisma surub esimest korda 110kg üles. Tõsi küll mitte just väga puhtalt, kuid siiski. Arvestades, et aasta tagasi maadles ta 50-60kg, siis pole üldse paha nii noore naise kohta. Loodan, et ta ei jää ainult saali surujaks ja surub selle ka võistlustel üles.
  2. Metal Gym ja Elite Tour võistlused

    Ma ei viitsi siin anonüümsete kommide vastamisega aega raisata. Kui tahate asjast rääkida, siis võiks seda julgelt oma nimega teha. Paistab, et siin on nagu pudru ja kapsad nii kulturistide ja jõutõstjate teema. Proovige asjadel vahet teha, kas räägite kulturistidest või siis jõutõstjatest. Spordialade mõistes oleme väga väga kaugel üksteisest, see et me kasutame treeningvahendina kangi on ainuke ühisnimetaja. Arvan, et siinkohal on õige mõned asjad jõutõste huvilistele meelde tuletada. Minu arvates on selles teemas puudu hetkel just see, millest see asi alguse sai. Hetkel on kõigil jõutõstmist harrastavatel kodanikel, kes vähegi võistlemisest huvitatud valida 2 versiooni vahel. Esiteks, kas liituda ametliku jõutõsteliiduga või siis valida võistlemiseks võistlused mida korraldavad aegajalt inimesed, kellele on eetiliselt vastumeelne võistelda võistlustel, kus peab andma dopinguproove. Tundub, et valik on suhteliselt lihtne ja arusaadav. Kõik taandub sellele, kas pead eetiliseks võistelda võistlustel, kus kehtivad kogu maailmas aktsepteeritud dopingu reeglid või siis mitte. Ja nüüd siis sellest, kuidas sellise „karmi“ valikuni välja jõuti. Nimelt hakkas selle suunaline töö Eestis pihta 14 aastat tagasi, nähes rahvusvahelise jõutõsteliidu aktiveerumist dopingu vastase võitluse osas, otsustas Eesti Jõutõsteliit, et see on võistlejatele soodne suund. Vastan siinkohal, miks? Lihtne vastus kõlab, praktikas ei olnud Eestis ühtegi keemikut, kes oleks nende röögatute tervist kahjustavate koguste juures ligilähedaselt suutnud nii palju tõsta kui maailmas. Ehk siis võttes arvesse fakti, et „edukad“ rahvusvahelised tegijad (põhiliselt venelased ja ukrainlased) suutsid keemiaga tõsta maailmarekordeid aga meie keemikud tõstsid nagu plikad, oli asi selge. Ei ole võimalik areneda, kui treeningmetoodika oli kiviajast ja toitumise ehk siis taastumise osas suudeti ainult „hiilgavaid“ skeeme välja mõelda. Just see suund Eesti Jõutõsteliidul oli kõige ärritavam selle seltskonna mõttes, kes said oma leiva lauale keemiat müües. Sellest huvide konfliktist said alguse ka ülejäänud erimeelsused. Kui nüüd ajas edasi liikuda, siis 2003 aasta numbri sees tuli Tallinna üks aktiivne jõutõstja-ärimees Soomest. Esimesel aastal sai tal valmis uus klubi, kus trenni teha ja kelle all võistelda. Paljud tegijad liitusid selle klubiga. Kuid kahjuks läks see üritus mingitel põhjustel vett vedama kulmineerudes sellega, et üritati tema ja veel mõne huvilisega registreerida alternatiivne jõutõsteliit, kus saaks võistelda ükskõik kes, sõltumata sellest, kas ta on „keemik“ või mitte. Tänu Eesti Olümpia Komitee eitavale otsusele jäi see lihtsalt ürituseks. Otsus oli loogiline, sest ma ei kujuta ette, et keegi läheks EOK jutule sellise ideega, et me soovime teha alaliitu, kus on keemia lubatud. Sellest hetkest alates hakkas Eesti Jõutõsteliit rakendama rahvusvahelise alaliidu reegleid selles osas, mis puudutab alternatiivsetes liigades võistlemist ja nende organiseerimist. Kehtestades esimesed eluaegsed karistused. Sealt edasi läks asi juba igavaks ja seda ma ei viitsi siinkohal jutustada. Minu sõnum on lühike, iga mees mõelgu enda jaoks asjad selgeks, kas ta tahab võistelda võistlustel, kus igasugune jama on lubatud või võistlustel kus kehtivad reeglid. Mis kasu sellisest poliitikast tõusis?! Esimene täiskasvanute MMi hõbemedal Eestile õnnestus mul tuua 13 aastat tagasi, millest alates kuni tänase päevani on Eesti jõutõstmise jaoks olnud täiesti uskumatu. Oleme kamba peale toonud palju medaleid (üle 100), see oleks enne selle keemiavaba poliitika rakendamist olnud utoopia. Ainult mõttemaailma muutust tegi selle võimalikuks. Siinkohal ütlen Kaido Leesmannile ja ka teistele asjaosalistele suured tänud, et on seisnud vajalikel hetkedel nende tõekspidamiste eest. Võib keda iganes tanki pannes küsida, mis on tema panus, et Eestisse on nii palju medaleid tulnud?! Vastan kõigi eest, seda ühte inimest ei olegi olemas, tänu kellele need medalid tulid, see oli lihtsalt kõikide jõutõstjate ühispingutus. Iga medali taga on olnud erinevad inimesed mis näitabki üldiste tõekspidamiste õigsust. Olen näinud palju inimesi jõusaalides ja uskuge on suur vahe, kas inimene usub, et tulemus tuleb keemiaga või ilma. Keemiasse uskujad ei ole kahjuks minu silmis end kunagi tõestanud ei võistlustel ega ka teoorias. Ja lõpetuseks lisaksin veel selle väikese asja, et Eesti Jõutõsteliit on alaliit, kus kõik toimetavad vabast tahtest ja selle eest palka ei saa. Kui keegi näeb, et miskit oleks võimalik paremini teha, siis tuleks käised üles käärida tegutseda. Mitte nutta ja halada, et oi kui ebaõiglane see maailm on.
  3. Hetkel on käimas Sofias EM. Live video ja tabeli leiate siit http://silbaum.net/EM2014a.html
  4. Eesti meistrivõistlused lamades surumises 2013 - tulemused

    Panin võistlejate nimekirja kokku http://silbaum.net/2013_Eesti_MV_lam_sur_registreerunud.gif
  5. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Võistlus oli võimas tõesti. Hetke tase on maailmas selline, et ükskõik mis kaalus ka ei võistle esikolmiku mehed teevad 600 punkti kokku. Erandiks siis raskekaalu mehed kes teevad 623-645punkti mis on kilodes 1140-1177,5kg Kogusumma 600 wilksi punkti kehakaalude kaupa on 59kg = 695 kg 66kg = 765 kg 74kg = 835 kg 83kg = 900 kg 93kg = 955 kg 105kg = 1005 kg 120kg = 1045 kg +120kg = 1085 kg
  6. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Konovalov on lihtsalt elukas 1177,5 WR
  7. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Konovalov tegi algraskusega WR 1157,5kg
  8. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Ma ei saa hetkel WR lehte lahti kuid oli vist 1147,5, mis tähendab 330 tõmmet algraskus on 320kg
  9. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Konovalov sai küki ja surumisega 820kg
  10. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Testsov surumine 360kg on vist uus WR, spets surumises on vist 360,5
  11. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Konovalov on täna super vormis 347,5kg oli nagu pulk
  12. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Mis toimub, Christensen ei surunud juba teist korda 315 ära kas tõesti null tulemas
  13. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Konovalov surus algraskuse 335kg ülikergelt üles ja samas sai temast esimene inimene maailmas kes on teinud kahe esimese alaga 800kg
  14. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Christenseni 465kg oli nagu pulk, põlv tuli sidemest välja. Ta on uskumatu, ma ei ole kunagi midagi nii võimast näinud
  15. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Svistunov sai kirja oma 430kg küki esimesed kaks katset oli kõva vibra sees
  16. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    23 aastane Christensen pani kolmandaks katseks 465kg ulme, selles vanuses 400kg on juba hull tulemus
  17. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Jube hullud numbrid ja päris kergelt veel
  18. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Lõpplahendus oli üllatav
  19. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Mulle tundus et nad panid talle selga liiga väikse trikoo. Kui kang rinnale jõudis siis olid õlad juba ebaloomulikult väljas.
  20. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Dovganyuki 322,5 on wilksides 193,1 punkti millest rohkem surub maailmas ainult mõni mees ja seda ka spets surujad
  21. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Dovganyuk teine katse 315,5kg WR super kerge, nagu õpiku näide
  22. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Jan Wegiera 280 algraskusena ei olnud sinna poolegi, et täna veel 300 tuleks aga eks näeb. 105kg meeste klassis UKR Dovganyuki algraskus 305kg oli nagu tühi kang
  23. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Coimbra on muidugi ekstra klass, see kuidas ta varustus seljas on ja kuidas ta kükib on puhas ime.
  24. Maailmamängud- jõutõstmine- tulemused, järelkaja

    Bulany läks algraskustega liiale. Kolmandal katsel ei olnud enam jõudu, et algraskusega tõusta. Kahju, et kaamera nii kehva nurga all on. Küki kõrgusest on väga raske aru saada.
  25. Sparta POWERLIFTING TEAM - kerge kükk 365kg....!

    Argo kükk on tormihoiatus märtsiks tegin päev enne Argo kükki ise 3x325; 2x340; 1x355 ja see ei olnud kerge. Ok hetkel ei ole minu vorm ka peale puhkust päris sama, mis enne MMi. Tegin ju siis 375kg sama trenni, kuid nähes Argot kuu tagasi minu trikooga 325kg ja nüüd kettidega 355kg kükkimas väidan, et sellise arengu korral kükib Argo märtsis 350kg +-10kg. Kui arvestame tema surumiseks 240kg +-10kg ja jõutõmbes 360kg +-10kg, siis saame kogusummaks 920-980kg. Kui nii läheb, siis ütlen ausalt mina pole oma silmaga nii andekat meest veel näinud. Küsite kindlasti kuidas nii, meil on ju viimasel ajal jõutõstmises väga võimsaid tulemusi näidatud. Vastus on lihtne, kui keegi nendest andekatest oleks sama vähe trenni teinud kui Argo, siis me poleks nendest meestest midagi kuulnud. Ma ei suuda siiani ära imestada, kui vähese trenniga Argo areneb. Mõnel mehel lihtsalt ei ole vaja trenni teha Kogu see asi on huvitav veel seetõttu, et oma 193cm pikkuse juures kaalus ta viimasel võistlusel ainult 107,5kg. Maailma parimate hulka kuuluvad mehed kaaluvad sellise pikkuse juures 130-150kg. Loodame, et järgmise 15 aasta jooksul, kui Argo saavutab oma võimete tipu on ka kaal tõusnud vähemalt 140kiloni. Seda on muidugi raske ette kujutada arvestades, et ta näeb välja aastaringselt tunduvalt kuivem välja kui enamik kulturiste lavapeal
×