Jump to content

Sarge

Kasutajad
  • Sisu loend

    3 395
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    49

Koik Sarge postitused

  1. Taavi Merisalu Blogi

    Hei Vahepeal kiirelt nädal läinud. Täna tegin kehaanalüüsi ja selle järgi olen 1,1kg rasva maha kraapinud ja 800g lihast juurde võtnud. Seda siis 2 kuuga. Eks see lihase kasv saab olla ainult vormi taastamise arvelt. Vööümbermõõt oli ka 77,4cm - pole paha. Kohtasin täna Indrek Viskat ka MyFitnessis ja kiitis vormi, et väga kuiv ja äge. Täna ise ka peeglist vaadates juba vaatan, et oleks aeg kaloraaži tõsta, sest liialt madal rasvaprotsent ka ei ole hea. Füüsiline aktiivsus on ka korralik, aga õnneks toitumine hästi paigas ja taastumisel püüan ikka keha kuulata. Pööran üsna suurt tähelepanu juurviljade tarbimisele (min. 200g üks toidukord) ja olen sellest kuust väga palju ka muna sööma hakkanud. Kui muidu sõin kuu jooksul 1-2x muna, siis nüüd olen iga päev 4tk söönud. Vahepalaks olen ka tuunikala sööma hakkanud - 1 konserv annab pakendi järgi 54g valku. Olgu... viskan ühe kollaaži ka mõnest toidust. Õhtusöögiks olen viimasel ajal hakkanud liha + "juurikaid" sööma (sest pärast kuute ei tohi ju süsivesikuid süüa ).
  2. Põnevaid leide toidupoest.

    Mingi Tropic Jaffa vms leidsin kunagi Konsumist. Säästu Limonaad ja Säästu Kali. Ma ei tea, kas Pepsi MAXis on kofeiini, aga muidu too ka 0 kcal.
  3. Taavi Merisalu Blogi

    Hei Tegin trenni vahepeal. Väike fotolavastus.
  4. Arvan, et medal tuleb ära. Värvi ei oska ennustada.
  5. Kiitused The Aestheticu kuttidele! Pildid on ülikõvad ikka. Usun, et need kindlasti läbi ajaloo ühed parimad pildid!
  6. Taavi Merisalu Blogi

    Hei Päris pikalt ei ole bloginud. Mõtlesin, et taaselustan ja annan endast ka vahepeal märku. Elus on päris palju muutunud ja trenn jäi väga pikaks perioodiks üldse tahaplaanile. Kui ma ei eksi, siis kevadel oli kaal 85kg tuuri, siis septembriks oli see juba 79kg. Pole hullu, nüüd olen jälle vaikselt trennilainel ja kaal juba ligi 81kg. Sel aastal suurt rõhku jõusaalis arengule ei pane, vaid püüan lihtsalt nö FIT olla ja ennast liigutada. Tunnen, et ei ole seda minekut, mis kunagi oli ja nüüd rahulikult teen seda trenni, mis ette jääb. Ehk tunnen lihtsalt treeningutest rõõmu ja lasen vaimul puhata. Olengi siin osalenud jalgpalliturniiril, milles täna on poolfinaal ning hakkasin ka korvpallis liigat mängima. Kui kellelgi on mõni turniir tulekul näiteks võrkpallis, siis miks mitte ka seal osaleda. Samuti olen plaaninud ka sulgpallivõistlustelt läbi hüpata. Reket on ka soetatud, nüüd oleks vaja sellele praktikat ka leida. Õde ise hetkel sulgpallis Eesti parim ja Põhjamaades sai nüüd 2. koha, siis olen tema võistlustel kaasas käinud ja see tekitab isu isegi palli toksida. Pärast trenni peab alati oma hüppe ka ära testima.
  7. Riga Pearl - Protokoll

    Kehavoorus oleksin mina Kaspari 3. kohale pannud. Aga isegi vabakavaga ta ei oleks saanud langeda 5. kohale. Arvasingi, et kas 3 või 4. koht. Samuti tehti liiga Men physiques Atsile, kes oleks pidanud saama siit seljavõidu. Vorm, proportsioonid ja lavaline liikumine kõik 5+. EMV tuleb palju vaeva näha, et teda võita.
  8. Eesti kulturismi ajalugu...

    Janar Rückenberg ka teenetemärgi saab mitmesaja eesti keelse artiklite kirjutamise ja tõlkimise eest? Pole vaja vist välja tuuagi, mis on see endaga kaasa toonud Eesti kulturismi ja jõusaali maastikul.
  9. Mõtlesin isegi eraldi foorumi teema teha selle kohta. Suurema osa jutuga olen täiesti nõus. Eks igal ühel on omad lähenemised jms ning sealt ka väikesed arvamuse erinevused. Kõige rohkem tahaksin toonitada kahte osa. Just nii ongi! Kui treener on sulle valinud ühe lähenemise, siis pea sellest kinni, sest pendeldades ei tule üldse tulemust! Kui te ei saa aru, miks treener on nii käskinud teha, siis küsi, mitte ära mine teise treeneri juurde kurtma, et ta käskis nii teha vms. Ega teine treener ei pruugi sinu mõttest aru saada ja võib mida iganes arvama hakata ning tänu sellele ka mõne vastutöötava soovituse anda. Mina saadan kõik minu all mittetreenivad inimesed oma enda treeneri juurde muret kurtma, sest treener on sulle plaani niimoodi paika pannud ning teab ka milliseid vangerdusi teha kui miski ei peaks enam töötama. Maru popp asi see laadimine, aga ega see sulle 5cm biitsepsile juurde ei anna. Laadimine on vajalik siis kui lihased on tühjad. Aga kui sul ei ole vormigi, siis pole laadimisest ka mingit kasu ja siis pärast muidugi hea vabandada, et laadisin üle vms. Isegi laadimiseta on võimalik võita, kui vorm on terav. Teine asi on vee ja soolade väljaajamine. Lihas koosneb 75% veest ja soolasid on vaja, et närvidevaheline ühendus oleks töökorras. See ei ole vesi + soolad, mis sind paksuks teevad - see on rasv! Rasva peab ära põletama, sest veede väljaajamine ei tee sind üleöö järsku "kuivaks". Sama lugu ka kuum vann või siis kampsuni ja villase mütsiga trennis käimine. Omaette huumor. Selliseid asju tehakse siis kui sul on vaja kaalu mahtuda ja vaja kiiresti vee arvelt kaal alla saada, sest pärast on lihtneveetaset organismis taastada. Kui kaalumine on ära olnud, siis soovitan vee ja soolad tagasi tarbida. Võtad kasvõi mineraalvee ligi või siis tavaline vesi + soolakurk näiteks. Pumpamine ei tee sind suuremaks. Kui vorm on olemas, siis piisab kui teed lihased ja liigesed lava taga soojaks. Kui liialt pumbata, siis kaob lihaste separatsioon (kindlasti olete seda ka trennilõpus märganud) ning te ei suuda poosi hoida, sest olete väsinud. Vaikselt tiksuta toitu peale lava taga, et ei läheks täissöödud kõhuga lavale, sest muidu on endal lihtsalt ebamugav. Sama põhjusega ei lähe sa ka trenni täissöödud kõhuga. Olen seda juttu rääkinud juba korduvalt, aga kordamine on tarkuse ema. Edu kõikidele võistlejatele. Haarake võimalikult palju kogemusi ja olge rõõmsad! Kui läheb kehvasti, siis järgmine kord paremini.
  10. Mina arvan, et võistlus peaks edasi minema ja kui grimm on maha jooksnud, siis võistleja oma mure - eriti kui grimm jookseb maha sellepärast, et mees ei ole viitsinud poseerimisega vaeva näha ning higistab juba biitsa poseerimise ajal nagu siga. Ega vormelis ka ei oodata teisi autosid järgi, mis on katki läinud.
  11. Kui ma nüüd ei eksi, siis 2012 aasta Balti matšil võitsid samuti Dubinast. Mäletan seda, kui laval ära käisite ja kui Dubinas lava taha jõudis. Hääled oli hullemad kui sünnitaval naisel ja ma mõtlesin, et see vend viskab küll kohe sussid püsti. Oli omadega nii läbi, toetas akna lauale ja hingeldas nii kõvasti, et usun, et seda oli publikusse ka kuulda.
  12. Toiduainete kaalumine enne/pärast töötlemist

    Pakenditel on kirjas töötlemata toiduaine kalorid. Kõik oleneb, mis sa endale teed ja kuidas valmistad. Kas praed, keedad, aurutad jne ning selle järgi loeb ka valminud toidu kaal. Seega kõige kindlam on kõik arvutada töötlemata.
  13. The Aesthetic Project | YouTube

    Ronimispuu on kassidel, selle kohta öeldakse varbsein.
  14. Lihasmass alakaalulisele

    Eelkõige proovi toitumine paika saada ja siis kui ei jõua ära piisavalt süüa, siis hakka vaatama, mida täpsemalt vaja on.
  15. Lihasmass alakaalulisele

    Hei Alguses alusta kerge koormusega ja õpi saalis tehnikat ning tutvu vahenditega. Kui saalis on treener, siis küsi nõu. Õpi selgeks küki, jõutõmbe ja lamades surumise tehnika. Toitumisega nii, et söö, söö ja söö! Noor organism vajab palju toitu. Lisa menüüsse kohupiima, jogurtit, liha jne.
  16. Põnevaid leide toidupoest.

    Süte peal valmistatud grillvorsti või liha ei ületa ikka miski.
  17. Põnevaid leide toidupoest.

    Isegi siis on söödavad kui kodus ahjus teha.
  18. Rasvapõletus

    Ilmselgelt on ülekaal tekkinud liigsest toitumisest. Proteiinijoogiga on aga see asi, et see pikalt mingit täiskõhutunnet ei hoia või tekita. Seega kõige kasulikum oleks eelistada tahket toitu. Juhul kui ei jõua tavatoiduga piisavalt makrotoitaineid kätte saada, siis alles vaadata toidulisandite poole.
  19. Eks passi tuleb ka vaadata.
  20. Kulturism: 1. Heath 2. Rhoden 3. Winklaar 4. Dexter 5. Big Ramy 6. McMillan Bikini: 1. Kaltwasser 2. Layug 3. Alexander 4. King 5. Paulino 6. Assria
  21. Söödki liha, muna, piima, kala jne. Lihtsalt pead rohkem sööma. 100g fileed on ca 20g valku. 3 suurt toidukorda näiteks liha/kala/kana vms ~200g tükk iga toidukord ja ongi 120g valku olemas. 2 vahepala juurde, milleks on kohupiim/kodujuust ja sealtki tuleb siis 60g kokku.
  22. Mul samuti jalgade treeningutest põhjustatud lihasvalu kestab kuni järgmise jala trennini või siis päev trenni ehk umbes 4-5 päeva.
  23. Taavi Merisalu Blogi

    Hei Olen vähe vabamalt võtnud siin elu ja raskustega eriti ei mölla veel. Vahepeal lükkan jõusaali treeningu edasi, et näiteks võrkpalli mängida või vabal päeval kergelt jalgpalli toksida. Naudin hetkel lihtsalt treeninguid ja liikumist. Eks ilusad ilmad ka ja tahaks rohkem õues olla kui jõusaalis, kus ei ole õhku. Aga see ei tähenda, et nüüd ülilebolt trenne teen. Kui ikka saali lähen, siis püüan arendavaid trenne teha. Eile natuke šokeerisin rinnalihaseid, aga mahlasid veel välja ei pressinud. Näiteks lamades surumises läksin 142,5kg'ni välja, positiivse kaldega pingil tegin kaks seeriat 45kg hantlitega ja negatiivse kaldega pingil tegin viimased kordused 130kg raskusega. Mingeid eesmärke endale ei sea, sest kui olen endale paika pannud raskuste mõttes mingi eesmärgi, siis failin üpris kiiresti. Hetkel ikka jätkan pikkade seeriatega ehk alla 12 korduse asju ei tee. Õpilastele ka uued kavad kätte, kus teevad samuti pikki seeriaid ja kui keegi tahab sügisel EMV osaleda, siis valmistume väga lühikese perioodi jooksul, sest ma ei näe mõtet veel tõsist ettevalmistust teha nii noortele. Muidu põlevad kiiresti läbi ja tulevikus on ainult vigased ja arengut ei ole. Hetkel minu põhiülesanne ongi neid treeningutes tagasi hoida, et üle ei paneks. Olgu, lõpetan nüüd. Päikest kõigile!
  24. Taavi Merisalu Blogi

    Kuidas ise kommenteerid?
×