Jump to content

tony

Kasutajad
  • Sisu loend

    106
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik tony postitused

  1. Kleebin siia ühe uudise rammumees.ee leheküljelt: 13.12.2008 toimus Soomes, Juvas järjekordne METAL X-Mas Bench & Deadlift PRO Finnish Nationals jõutõstmisvõistlus lamades surumises ja jõutõmbes. Eestlased olid esindatud koguni 6 võistlejaga ja suure toetusmeeskonnaga. Suurte lootuste ja ootustega läks võistlustulle meie pesamuna 138 kilogrammi kaaluv Marko Traks, kes suruski lõpuks omaealiste maailmarekordiks 255 kg. Lisaks võistlesid surumises veel Eesti Metal Team liikmed Timo Majuri, Andrus Moroz ja Andrei Shaskov. Timo surus 280 kg , Andrus 260 kg, Andreil kahjuks ebaõnnestus võistlus ja algraskust 280 kg ei alistununud seekord. Võitis Soome enda mees maailmanimega Kari Kalliola 370 kg-ga. Lisaks surumisele korraldati ka võistlus jõutõmbes, kus suurte lootustega oli väljas meie enda Eestimaa Rammumees 2008 aasta võitja Rauno Heinla ja Meelis Pungits. Rauno esines ilusti ja alistas raskuse 360 kg seda kehakaalu 110 kg juures ning võitis võistluse. Meelis tõmbas 325 kg ja saavutas hinnatava 7-nda koha. Võistlus oli korraldatud ja läbi viidud suurepäraselt ning kõik osalejad jäid oma sooritusega rahule. Jutuks tuli ka Soome Metal Team eestvedaja Ano Turtiaineniga, et korraldada taoline võistlus ka Eestis ning lootused on, et see ka toimub uuel aastal.
  2. Sangpommi surumine

    sangpomme tõugatakse, mitte ei suruta- st. võib kasutada jalgade abi. Ja no tegelt võid puhtalt suruda ka. Tulemusi leiad siitsamast leheküljelt, kõik eesti tähtsamate võistluste protokollid on uudiste alt läbi käinud viimase paari aasta jooksul. Aga kõvemad mehed tõukavad kahte 32 kg-st pommi umbes 80 korda. Aga mis Murumetsa tulemustesse puutub, siis see on küll täielik jamps, mis siin toodud on- ma ei kujuta ette, millal Murumets need tulemused tegi- 16 aastasena? Vähemalt mis jõutõmbesse ja rinnalt surumisse puutub. Aga kindlasti pole Murumets hetkel Eesti parim sangpommitõstja, isegi kui ta üritaks maksimumi. Selle ala tipud on ikka spets mehed, väga sitked ja vastupidavad. Sangpommi tõstmist võibki osaliselt pigem sõudmisega võrrelda- jõuvastupidavusala puhtalt.
  3. Tee kõiki harjutusi, kus ranne valus, kõvasti kinni tõmmatud randmesidemega, kui muidugi kannatab teha. Endal kunagi lõi peale surumise seeriat randmesse hirmus valu, ilma et seeria ajal otseselt ära olleks tõmmanud rannet. Siiski sain trenne jätkata, kasutades kõigi harjutuste juures randmekaid- ka kergete raskuste juures. Ja oma paar- kolm kuud läks aega, enne kui valu kaduma hakkas. Polnud ka midagi otseselt randmel viga, suht müstiline vigastus. Aga nüüd olen ettevaatlik ja ilma randmesidemeteta enamus harjutusi ei tee.
  4. Mg toidulisandina

    Minu kasutan viimasel ajal Magnesani, kus Mg on samuti aminohappekelaadi kujul, lisaks on aga tabletile lisatud B- grupi vitamiine ja samuti tuleb see purk pisut odavam kui Kelasini Mg, mida varem kasutasin. Magnesani purgis on 250 tabletti (150 gr.), samas kui Kelasini omas 200 ja hind on Magnesanil apteekides kuskil 150- 160 eeku (no mõnel pool siiski ka 180, aga sealt pole vaja ju osta Kelasin üldiselt apteekides ca 10 eeku kallim. Aga jah- mõjub hästi, ei mingeid jalakrampe enam, lisaks aitab minul isiklikult hoida selja sirutajalihaseid liigselt pingesse minemast. Igatahes on nii, et kui varem võis mul selg ka tühja koha pealt nimmepiirkonnast paari minutiga kõveraks kiskuda ja nii valusaks minna, et püsti seistagi võimatu, ainus võimalik asend voodis külili- ja nii paar päeva, siis peale Mg regulaarset kasutama hakkamist on sellised atakid palju harvemad ja kergemad.
  5. Tartu Arena

    Kas uus Maaülikooli spordihoone juba avatud? Pole veel kuulnud, et oleks...
  6. Tartu Arena

    Pole tänu väärt Aga kuidas otsustasid siis- kus käima hakkad? Edu igatahes!
  7. Tartu Arena

    Ise käin Arenas paar viimast aastat, enne seda olen Tartus käinud vanas TÜ maneežis, natuke ka uues TÜ spordihallis, Arcticus (siis, kui see veel Eedenis asus) ja paar korda ka MVs ja A'Le coqis ning korra jõudsin isegi Tropicusse Nii et väike võrdlusmoment Tartu klubide osas täiesti olemas. Ise olen Arenaga täiesti rahul, käin hetkel päevase paketiga ja sel ajal rahvast mõõdukalt, samuti nädalavahetustel. Eks õhtuti ikka veits rohkem rahvast, aga palju rahulikum kui MVs näiteks. Plussiks on kindlasti ujula olemasolu, ehkki ise tavaliselt peale trenni enam suplema minna ei viitsi, aga kogu aeg tean, et vähemalt võimalus on olemas Arena ei sobi, kui tahad teha rebimisi, rinnalevõtte või jõutõmmet suurte raskustega põrgatades, sest siin pole tõstepõrandat. Samuti on raskeimad hantlid ainult 36 kg. Võib väheseks jääda, kui suur hantlisõber oled Aga kõik asjad saab veidike mõeldes- aretades siiski ära teha, plokksüsteemid, lõuatõmbamisvõimalus väga OK näiteks, samuti võimalus matil venitusi- kõhulihaseid teha, ka varbsein olemas näiteks ja see suur pall, mis mõnedele hullult meeldib Rohkem ei oskagi lisada, treenijaid on igasuguseid, nagu ka ilmselt igal pool mujal ja eks treeningõhkkond sõltub peamiselt endast.
  8. Sparta ja Revali surumisvõistluse protokolle vaadates torkas mulle silma üks asi: Gunnar Kuusnõmm surus täpselt sama raskusega (67,5kg) esimesel võistlusel 49x, teisel aga 28x!!! Millest selline vahe? Kas reeglite erinevas tõlgendamises? Kuidas üldse suruti valdavalt- kas väga suure silla ja põrkega? Kohalkäinud äkki valgustavad mind... Ja veel- kahjuks ei leidnud enam Kimberi võistluse tulemusi nende kodulehelt, aga minu mäletamist mööda surus Kristi Agan alias Jackie Pärnus vist üle 30x, Revalis aga vaid 22x. Jälle väga oluline vahe, mida ei saa vist kuidagi vormikõikumisega seletada Jackie, millest selline vahe tulemustes?
  9. Jah, selline vahe täiesti normaalne, raskus ka erinev ju. Sorry, mäletasin lihtsalt su Kimberi klubi tulemust valesti ja kontrollida ka ei saanud enam.
  10. Korduste peale surumine

    Mõistlik mõte tundub see surutud korduste arvu teisendamine kilogrammideks vastavalt surutud raskuse suurusele, võistleja kehakaalule. Vähendab veidi kergemate meeste eelist. On ju ilmselge, et kergematel meestel on eelis sel alal, sama lugu oleks ju näiteks ka juhul, kui teha lõuatõmbevõistlus korduste peale. Sellisel võistlusel oleks ilmselt ebareaalne kasutada sama palju kaalukategooriaid, kui jõutõstmisvõistlusel ning mingite koefitsientide väljatöötamine oleks väga keerukas ja samuti subjektiivne lõppude lõpuks. Ma ei tea, ei hakka siin praegu arvutama, kas saaks kuidagi kasutada ka Wiks'i koefitsienti tulemuste võrdsustamiseks, aga vaevalt. Võimalus oleks ehk jagada tulemus/korduste arv Wilksi koefitsiendiga, mitte korrutada, aga seda peaks proovima, et näha, kas see mingit võrdsustavat tulemust võiks anda. Nii et sinu pakutud lahendus, Kaido, tundub tõesti parima lahendusena, tulemuste arvestus oleks lihtne ja loogiline ning säiliks ka võistluse atraktiivsus- st. võitja selgitamine oleks ikkagi piisavalt lihtne ja läbipaistev, mitte võitja ei selguks kuskil keeruliste matemaatiliste arvutuste tulemusena. Aga vähemalt 2 kaalukategooriat võiks ju ikka jätta, olgu selleks siis -90 või -100 (üks neist kahest variandist) ja raskemad mehed.
  11. Mida arvavad spetsialistid? Kas neist on ka reaalset kasu? On kellelgi kogemusi? Endale kingiti jõuludeks õhuionisaator, praegu 5. päeva magamistoas, õhk seal tõesti märgatavalt värskem nüüd ja uni tundub olevat kvaliteetsem. http://airvitamin.ee/index.php?option=com_...&Itemid=195 Annan ka ühe lingi, vasakul rippmenüüs palju huvitavat lugemist Kas see kõik ka tõde on? Kui, siis ju sportlastel ja asjaarmastajatel veel üks kasutamata reserv sportlike tulemuste parandamisel...
  12. Energia

    Vaatasin koostist, Bio- Slim on mõeldud siiski rohkem kaalu alandamise abistamiseks, sisaldab Q10- t ainult 10 mg, energiataseme tõstmiseks võib sellest väheks jääda, apteegipreparaatidest enamuse kapslite sisaldus on 30 mg. Kui ikka organismi energiataset tõsta tahad, võiks see 30 mg olla ka miinimumkogus, nii et kui ikka Bio- Slimist loobuda ei taha, peaksid lisaks ühe puhta Q10 kapsli päevas juurde võtma. Ise olen võtnud tavaliselt 1 kapsli päevas, suurema väsimuse perioodidel vahel ka 2, aga kuskilt artiklist lugesin, et võistlevad sportlased võtavad seda ka 100 mg ümber päevas. Odavaim preparaat, mille olen leidnud, maksab täpselt 100.- purk, 30 kapslit sees.
  13. Energia

    Soovitan proovida Q10 koensüümi (30 mg kapslid, neid on päris palju erinevate firmade tooteid apteegis), lisaks võiksid mõnda aega võtta C- vitamiini ca 1 grammi päevas ja kuldjuure tinktuuri, ükski neist ei tohiks paha teha Ja üks multivitamiinitablett päevas- ei tea ju, millise vitamiini puudus sul on, kui muidugi üldse tegu vitamiinipuudusega. Võibolla sul energiapuudus hoopis muudel põhjustel, aga proovi neid vahendeid enne kui arsti juurde lähed. Ja meie praeguste pimedate ilmadega kuluks äkki ka väike valgusteraapia ära- on kohti, kus seda pakutakse.
  14. Norida on tore?! Ma ei usu, et öeldu mõte sulle arusaamatuks jäi. Jah, võibolla oleksin pidanud tõesti lisama sõna "mõned" näiteks, aga kui oleksin tahtnud väita, et kõik eestlased peale minu, siis oleksin ennast ka nii väljendanud. Ma arvan, et kõik, kes tahtsid, said aru ja kes norida tahab, leiab alati põhjuse. Rääkisin lihtsalt mõnede eestlaste seas levinud suhtumisest ning tõin ka paar konkreetset näidet. Seda, mitut protsenti mu kaasmaalasi antud jutt puudutab, ma ei tea, samuti ei oska tuua täpseid võrdlusi sarnase mentaliteedi osakaalust näiteks prantslaste ja sakslaste hulgas...
  15. Nojah, jälle ehedal kujul ehteestlaslik kadedus! Ma ei hakka siin teoretiseerima Kaido katse puhtuse üle, sest kuigi olin võistlusel kohal, otsustavad katse kõlblikkuse üle ikkagi kohtunikud ja minu mäletamist mööda võeti katse häältega 3:0 vastu. Mis siin vaielda? Ja subjektiivselt võttes võin öelda, et ei minul ega vist ühelgi pealtvaatajal ei tekkinud katse puhtuse osas vähimatki kahtlust. Võistlusel kahtlemata oli "piiripealseid" õnnestunuid katseid, mis 2:1 häältega vastu võeti, aga ükski Kaido katse nende hulka ei kuulunud. Ja ka kohtunikud olid tublid, mina nende keerulise töö kohta küll ühtki halba sõna ei ütleks. Ainult ühe katse tulemus vist läkski seenioride hulgas žürii poolt ümbermuutmisele- Margus Reegi 225 kg. Rahvale otsuse põhjust ei teatatud, seega huvitaks mind, milles seal probleem oli? Aga selline must kadedus hämmastab mind küll- selle asemel, et keskenduda oma tulemuse parandamisele, üritatakse hoopis konkurendi tulemust kuidagi pisendada... Keegi ei keela ju üritada Kaido tulemust ületada- kui mitte absoluutse tulemuse osas, siis Wilks'i punktidega. Eestlased on ikka ületamatud oma kaigaste kodaratesse loopimise oskuse poolest Tean näiteks inimeste hulgas, kes tegelevad ise aktiivselt spordiga, mitmeid, kes räägivad siiamaani Noole kettaheitekatsest Sydney olümpial kui tegelikult üleastutud katsest, millega talle olümpiakuld kingiti!!! Oleks sealse võistluse žürii koosnenud eestlastest, oleks Noolelt tõenäoliselt see katse ka ära võetud Samuti oli väga paha lugeda kommentaare, mis kuni eelmise aasta Osaka MMini sageli kettaheitevõistluste tulemustega kaasnesid, kui Kanter järjekordselt Aleknale kaotas. Ca pooled kommentaarid olid alati stiilis "Mõttetu mees Kanter, aeg pillid kotti panna, sa ei hakkagi võitma..." Ja tegu oli sel hetkel kindlalt maailma kettaheitjaga nr. 2!!! On see siis nii väga paha saavutus? Kas poleks see ka siis suurepärane, kui Kanter oleks "igaveseks teiseks" jäänudki!? Mida on neil mürgistel kommenteerijatel võrreldavat vastu panna?
  16. Õlaprobleemid

    Siin eelkõnelejad on andnud juba palju häid soovitusi- tee kindlasti Capoguy soovitatud harjutusi (kui muidugi valu ei sega), lisaks treeni kindlasti ka õla tagaosa. Hobusepalsamiga võid määrida (MSM Power), aga võid ka Fastumit või Diclacit proovida, mõju on individuaalne. Lendamine unusta seni ära, kuni õlg seda tehes tunda annab. Võimalik, et pead lendamised üldse oma treeningkavast välja jätma, mina olen igatahes nii teinud. Rinnalt surumist tee kindlasti jõutõstjate stiilis (küünarnukid võimalikult keha lähedal), kui surud nii, et isoleerid rohkem rinnalihast, hoides käsivarred keha pikitelje suhtes täisnurga all- nagu teevad kulturistid, langeb õlaliigesele suurem koormus ja riskid vigastuse süvenemisega. Võimalik, et saad ilma valuta suruda vaid kitsa haardega- siis esialgu surugi nii, kuni õlg paraneb. Võimalik, et ei saa selili üldse suure valu tõttu suruda- siis proovi kaldpingil suruda. Ühesõnaga otsi üles harjutused ja nurgad, mida kasutades valu ei tunne või tunned seda minimaalselt. Arsti juures käi kindlasti, aga spetsialisti juures, mitte perearsti- vali mõni tuntud spordiarst või traumatoloog- ortopeed. Süstid võivad aidata, aga ei pruugi- minul näiteks ei aidanud. Sul probleem ilmselt õlaliigeses, sidemetes või kõõlustes, see tähendab, et õlalihaseid võid ja peadki edasi treenima- aga ainult harjutustega, mis valu ei tee- ja see harjutuste valik on kindlasti individuaalne. Tugev lihas toetab liigest, vähendades sellele langevat koormust. Jäta ära harjutused, kus õlaliiges võib sattuda liiga suure pinge või ebamugava nurga alla- näiteks ei soovita kangi tõmmet lõua alla (upright row), lõuatõmmet kukla taha, kukla tagant surumist. Isegi laia haardega lõuatõmme võib olla ebasoovitav, kasuta kitsast althaaret või neutraalset haaret (peopesad vastkuti). Ja kasuta enne trenni soojendavaid salve! Mul on endal õlgadega aastaid probleeme olnud ja siiamaani annavad tunda, ehkki püüan nendega väga targalt ümber käia. Oleksin alguses targem olnud, poleks ilmselt neid jamasid ka tulnud, aga no inimene õpib ju ikka ainult oma vigadest Praegu järgin ise ka hoolsalt sulle antud soovitusi ja õlad lähevad tasapisi paremaks, ehkki on 6-7 aastat vahelduva eduga tunda andnud. Arst soovitas paar aastat tagasi ka oppi, aga selle jätaksin siiski viimaseks võimaluseks. Head paranemist!
  17. Igapäev.

    Äkki loeksid alustuseks I. Otsuse "Kulturism ja Fitness" läbi, jääksid ehk paljud rumalad küsimused esitamata... Link http://www.fitness.ee/lehed/amazon/materja...s_kulturism.pdf Aga ise ütleks- rohkem pole alati parem!
  18. Otsisin netist lingid tulemustega: mehed: http://www.russprache.at/goodlift/online/mscoresheet.html naised: http://www.russprache.at/goodlift/online/wscoresheet.html Nagu näha, on Margus Silbaum saanud kahjuks nulli nii kükis kui lamades surumises. Kahju, sest tulemusi vaadates selgub, et tema kaalukategoorias oleks ta ka kõigest algraskuste alistamisega tulnud maailmameistriks! Ehk oli see elu võimalus tal, seda enam, et tema kaalus jäi võitja tulemus seekord nõrgemaks kui kategooria kergematel meestel. Aga loodame, et järgmine kord läheb paremini ja siis ehk võistlus ka lähemal, nii et rohkem eestlasi saab võistlema minna. Aga mis naiste tulemustesse puutub, siis tundub see küll vahel ulmena, vaadates näiteks -67,5 kg kategooria tulemusi: 232,5 kg kükis, 163,5 kg surumises ja 240 kg tõmbes on meestegi kohta kõva sõna ju. Need naised ajavad küll hirmu peale mulle
  19. Jõutõstmise MM 2008 tulemused

    Nojah, aga siin tegu siiski mehe, mitte naisega, minu toodud tulemuste taga olid pea sama rasked NAISED... Nagu näha, tõmbes ja surumises need naised isegi ületavad sinu vene juuniori tulemusi, mida uskumatuks pead
  20. Nojah, sulle ikka meeldib vaielda teemadel, mida ei valda- vot sellepärast saingi pahaseks ja hüppasin sulle üsna teravalt peale Inimene tahab asjalikku nõu, aga sina vastad talle teemal, millest sul tegelikult õrna aimugi pole- kogu sinu kokkupuude kuulitõukega piirdub paari kümnevõistlejast sõbra ja mõne suvalise ingliskeelse saidiga, kust "tarkusi" ammutad. Kõigepealt suunad inimese klassikalist tõstmist treenima (põhimõte on muidugi õige, vaja on treenida plahvatuslikkust, mida enamuses tõstjate treening ka teeb, aga kõiki tõstjate treeningharjutusi pole kuulitõukajal küll mingit mõtet teha, vaja on valida neist kasulikumad enda jaoks), siis väidad talle, et lamades surumist pole mingit mõtet teha, soovitad selle asemel pigem trapetsit treenida ja lõpuks tuleb välja, et sinu informatsiooniallikad on 2 kümnevõistlejast tuttavat. Millised on nende tulemused kümnevõistluses ja kuulitõukes? Tean hästi, et KÕIK Eesti kümnevõistluse tipud, keda ma isiklikult treenimas olen näinud (ja neid on 3-4 tükki kindlasti), kasutavad oma jõutreeningus heitealade arendamiseks ka lamades surumist, seda tegi ka olümpiavõitja Erki Nool, kelle rekord selles harjutuses peaks olema 150 kg juures. Kas ma olen kuskil öelnud, et kuulitõukel pole jalgade ja kerelihaste jõud ja kiirus tähtis? Loomulikult on, kogu algkiirenduse saab kuul just nende lihaste plahvatusliku töö abil, käsi annab kuulile vaid liikumissuuna ja lõppkiirenduse. Nii et kahtlemata on jalgade jõud ja kiirus kuulitõukes olulisemad kui käte (ja rinna) jõud, aga ega see veel tähenda, et viimaseid üldse tarvis poleks treenida. Mõned treeningõpetuse raamatud näiteks väidavad, et 10kg juurdekasvu lamades surumises võrdub kuulitõukes 30 cmiga. Selili surumine pole ehk kõige olulisem harjutus, mille abil oma kuulitõuketulemust parandada, aga oluline on ta kindlasti. Kogu mu jutu mõte on selles, et kui ikka teemat ei valda, pole tarvis inimesi segadusse ajada või neile suisa valeinformatsiooni jagada- sa ei pea vastama teemale, mille kohta sul midagi asjalikku öelda pole! Kui tead midagi kindlalt või on isiklikke kogemusi, on su nõuanded kindlasti teretulnud, kui aga millestki vaid kuulnud oled, siis võiksid oma postituses ka niiviisi väljenduda- "ma arvan, aga pole kindel" ,"olen kuskilt kuulnud/lugenud" etc, mitte väljenduda, nagu kõlaks su postituses lõplik tõde.
  21. Kas sa tunned isiklikult mõnd kuulitõukajat? Oled nende trenne näinud? Mina tunnen ja olen ka nendega koos treeninud.Sa teoretiseerid, et enamuse tööst teeb kuulitõukes ära trapets??? Mismoodi? Selle üle tõesti vaieldakse, kas kuulitõukaja jaoks on paremaks jõuharjutuseks horisontaal- või kaldpingil surumine, aga üks neist on kindlasti ülakeha jaoks põhiliseks harjutuseks. Mõtle natuke loogiliselt, kuidas liigub käsi kuuli õhku paisates... Põhilised ülakehalihased, mis töötavad, on rind, triitseps ja delta. Muidugi on jalal ja kerelihastel vähemalt sama suur roll hea tulemuse saavutamisel, aga ma kahtlen, kas trapetsil Muide, Youtubest võid leida piisavalt surumisvideosid, kus tippkuulitõukajad suruvad selili 250kg kanti raskuseid, mõned isegi suuremaid. Miks nad seda peaksid tegema, kui sinu jutu järgi ei ole neil mingit mõtet antud harjutust treenida? Kas nad lihtsalt uhkustavad ja näitavad rahvale oma suurt jõudu harjutuses, mida nad kunagi ei treeni? Millised võiksid olla nende tulemused veel siis, kui nad lamades surumist treenima hakkaksid? Või nad raiskavad siiski oma kallist trenniaega harjutuse peale, millest neil tegelikult mingit kasu pole? Tahavad lihtsalt inimestele näidata,et nad on ka tugevad ja treenivad selle demonstreerimiseks enda jaoks täiesti mittevajalikke lihaseid? Või leiad ise parema loogilise seletuse?
  22. Kangi rinnalevõtt, rebimine, kükk- need oleksid põhiharjutused. Lisaks ei teeks paha aegajalt ka jõutõmmet teha. Neist rebimine ja rinnalevõtt on otseselt plahvatusliku jõu arendamiseks, kükki võiksid teha nii absoluutse jõu arendamiseks kui ka vahepeal samuti plahvatuslikule jõule rõhudes- sel juhul kasutad lihtsalt 50- 80% raskusi ja tõused kükist võimalikult kiiresti üles. No ja ülakehale oleks põhiharjutusteks kindlasti lamades surumine ja surumine kaldpingil- viimane ehk isegi rohkem, liigub ju kuulitõukel käsi ette- üles, nagu ka kaldpingil surumise puhul. Eks need ongi heitjate põhiharjutused, mida nad päevast päeva teevad, paljud neist ei kasutagi muid harjutusi üldse. Aga ikkagi oleks hea vigastuste ennetamiseks ja lihaste düsbalansi vältimiseks treenida ka selga, kõhtu ja õlga.
  23. Lugesin ise mõni päev tagasi Otsuse raamatut "Kulturism ja Fitness." See oli EOK kodulehel täiesti olemas, paberil trükiti teadupärast esialgu vaid 500 exi. Hakkasin siis Fitness.ee kodulehelt otsima viidet antud raamatule, aga leidsin vaid Foorumi teemade alt, näiteks http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=14980. Isegi linkide all polnud siin lehel seda raamatut... Samas on minu arvates tegu väga hea asjaga, olin ise väga positiivselt üllatunud- kindlasti on tegu arukaima ja argumenteerituima eestikeelse allikaga jõu- ja kulturismitreeningu kohta. Pooled algajate küsimused, mis siin foorumis esitatakse, saaksid sellest raamatust selge ja konkreetse vastuse. Mul endal on ca 10 aastat jõusaalikogemust ja võin öelda, et isiklik kogemus on kinnitanud härra Otsuse mõtteid- kasvõi näiteks treeningute ülesehitamise, periodiseerimise kohta või siis ohtlike harjutuste kohta (näiteks lamades surumise kohta ütleb ta selgelt, et suuremate raskuste korral on õlale ohtlik suruda nn. küünarnukid laiali tehnikaga, ehkki see variant isoleerib rinnalihase paremini kui jõutõstjate variant surumisest- tõde, mille olen isiklikult avastanud kahjuks alles pärast õlatraumat. Alles hiljuti väitis mulle näiteks ühe Tartu jõusaali treener, et hoopis küünarnukid keha lähedal surumine on õlale ohtlikum- väide, millega ma kuidagi nõustuda ei saa- jah, see koormab rohkem õlalihase esiosa, aga õlaliigesele endale on kindlasti ohutum), samuti on väga arukas ja mõistetav tema jutt seeriatevaheliste pauside ja paljude muude asjade kohta, mis jõutreeningut puudutavad. Selgelt on näha, et raamatu on kirjutanud inimene, kes on kodus nii spordiala teoorias kui praktikas. Braavo, härra Otsus! Teen Foorumi administraatorile ettepaneku panna link antud raamatule üles Fitness.ee lehele kuhugi nähtavasse kohta, et igaühel oleks võimalus soovi korral see raamat läbi lugeda. Paljud rumalused jääksid algajatel ja ka edasijõudnutel lihtsalt tegemata ja vastused enamikule tärkavatele küsimustele oleks võimalik ühest kohast leida.
  24. kalaõli, kalamaksaõli, omega -3

    OK, märkus on omal kohal, aga kui vere trombotsüütide sisaldusega kõik korras ja mingit veritsemist pole täheldanud pärast 1 pudeli (250 ml) Mölleri kalamaksaõli ära tarvitamist doosiga ca 6-7 ml päevas, siis kuidas oleks ikkagi vastustega mu küsimustele? Senini olen tagajärgedest täheldanud vaid kõõma tekke olulist vähenemist ja vererõhu mõningast langust, mille võib vist suurel määral just kalamaksaõli arvele panna, sest midagi muud toitumises ja vitamiinide-mineraalide tarvitamises muutnud pole. Loomulikult pole mul kavatsust võtta 10 ml kalaõli päevas, kui see mu tervisele halvasti hakkab mõjuma. Samas erinevate teemade alt olen lugenud, et inimesed (ka Fred ise) tarvitavad kala(maksa)õli lonksudena ja ma usun küll, et niimoodi võttes on kogused küll vähemalt 10 ml päevas, kui arvestada seda, kui vähe see 5 milliliitrine teelusikatäis ikkagi on. Kas kellelgi neist on olnud probleeme vere hüübivusega? Ma ei tea seda... Ja olen lugenud ühe teema alt ka, et sul, Rotteril, on olnud tõesti probleeme haavanditega juba norm. doosi kalaõli tarvitamise puhul. Äkki on see sinu individuaalne eripära? Igatahes tänud märkuse eest, üritan olla ettevaatlik ega torma kohe liitrite kaupa kalaõli jooma Ja ma arvan, et 30 mg Q10 koensüümi päevas vähendab ka natuke võimaliku veritsemise probleemi, kas pole? Ja muide, Rotter, avastasin su hingelt ühe patu - nimelt sirvisin sinu rubriigis "küsi Oldmanilt" (miks see pole juba ümber nimetatud "küsi Rotterilt" rubriigiks?) sarnase küsimuse teema alt "Mölleri kalamaksaõli", kus küll inimesed arutlevad selle teema ümber, aga mitte sina, kuigi küsitud on ju Sinult??? Kas sa ei oska või ei taha vastata?
×