Jump to content

renku

Kasutajad
  • Sisu loend

    1 330
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    4

Postitused posted by renku


  1. Super! Sain just toitumiskava kus trennipäevadel on menüüs hommikul 4 muna, 2 neist munakollasega ja enne trenni sama. Kui keegi ainult veel teab mõnd munarooga, andke aga tuld! :D

    Mitte keegi teine peale su toitumiskava koostaja ei saa sulle siin nõuandeid jagada, sest kava koostaja on arvestanud välja sulle täpse kaloraaži ja toitaineta vahekorra, et kava töötaks. Küsi kava koostajalt!


  2. Võistlus ei ole sinu jaoks prioriteet, pole ka kunagi olnud. Vorm on aga väga hea, enamusest parem ja vormi tegemine on andnud hea kogemuse.

    Sinu tugevused tulevad välja klassikalise poosides ja pigem las see rannapoiste võistlus jääb :-).

    Sügisel äkki hoopis korralik vorm hea massiga ja klassikasse, see on nagu juba päris sport :-).

    Aga mis mina ka tean :-). Sinu valik!


  3. Tegelikult lugesin just paar nädalat tagasi uuringut, kus väideti, et 49 % on ülekaalulised.

    Muidugi mõiste "rasvunud" ja "ülekaaluline" on ka natuke erinevad, aga mis seal ikka- tuleb muuta enda elustiili paljudel eestlastel, see on selge!

    Just lõin sisse enda kehakaalu ja pikkuse, avastasin, et olen ka selgelt ülekaaluline :-)


  4. Nii nagu ma aru sain, siis paarkümmend aastat tagasi ei teatud sellisest lähenemisest suurt midagi. Uusi tooteid leiutati vastavalt inimeste tagasisidele, soovidele. Tehti uuringuid ja küsiti mida inimesed tahavad. Mida nad mingis tootes muudaksid. Kuid see ei ole parim lahendus, kuna inimene ei tea, mis talle meeldida võib. Tema vastused sellistele küsimustele on puudulikud ning seega on uute toodete tegemine sellise vastukaja baasil väga piiratud.

    Juba ammu enne seda ütles Henry Ford, et kui ta oleks küsinud inimestelt, mida nad tahavad, oleks vastuseks saanud, et kiiremaid hobuseid :-)

    • Upvote 2

  5. Nüüd täna hommikul veel viimased ettevalmistused ja siis Tallinna Sisekaitseakadeemiasse! Seal (poksisaalis) toimub MMA-võistlus 3D Liiga. Pealtvaatajatele uksed 13.15. Seekord on suht erakordne juhtum see, et minu klubist võistleb tervelt KAHEKSA sportlast. Seega ei pea tegema kohtunikutööd üldse, kuna olen IGAS matšis tegemas treeneritööd ringinurgas. On kogenud võistlejaid, teist matši tegevaid poisse ja ka debütante. Väga tõenäoliselt ei ole mul õhtuks häält :)

    Ehhee. Olen minagi seal kunagi poksitrennis hr Niinoja juures käinud, kui veel Sõjakoolis õppisin. aasta oli 1998-1999 :-)


  6. Kohtuniku osas teeksin ettepaneku, et äkki võib - olla renku viitsiks see mees olla :). Tema tundub ka olevat selline asjalik mees. Ja silla osas - ega mina ka selle ütleja polegi, lihtsalt enda arvamus, ise ei pooldaks. Ja ei pooldaks, kuna nende "sildadega" olen näinud, et tiritakse see amplituud nii lühikeseks, et mõni nõksutabki vaid 10 - 15 cm - se amplituudiga ja noh, kas see enam päris kvaliteetne surumine on. Selge see, et väike nõgusus jääb seljast niikuinii sisse.

    Võin vabalt olla 1 arvamuse avaldajaid või hindajaid, kui surumine teemaks tuleb, aga silla lubatud suurust/kõrgust hinnata on siin keeruline või ehk isegi võimatu (kust see piir tõmmata).

    Seega saaks reeglite osas tingimuseks olla näiteks:

    1. kang puudutab rinda

    2. tagumik ei tõuse

    3. täistald on soorituse ajal maas

    4. ning muidugi aeg ja raskus

    Põrget ei saa jällegi keelata, sest kiirusega surumine teeb oma töö ja öelda, et 1 võistleja põrgatas, teine aga mitte, on keeruline.


  7. Kurb on see, et ei mõisteta seda, et mõistlik oleks teha võistlusi, kus ei ole piiranguid (jõusaalis käib ju ülimalt väike hulk inimesi, seda ka siinsest keskkonnast).

    Oluline oleks ju kaasata võimalikult palju inimesi ja teha seetõttu võimalikult lihtsaid võistlusi.

    Aga loodame, et osalejaid ikka juurde tuleb!

    • Upvote 1
    • Downvote 1

  8. Mõtlesin ka, et võiks ju proovida, kuid ilmselt jääb ära :( Nimelt on minu jaoks suht võimatu kang peakohal kükkida. Proovisin tühja kangiga ja kuidagi ei sujunud. Kas on asi painduvuses või milles, igaljuhul kang peakohal sügavkükki oli võimatu laskuda. Usun, et pole ainuke selle probleemiga. Kükkides on mul keha liiga ees ja natuke sirgemalt tehes on tunne, et vajun kohe selili. Ootame uue kuu võistlust :D

    Kuna mul tossudel erilist talda pole, siis ilmselt mingil määral aitaks ka, kui paneksin kaks õhukest ketast talla alla, see aitaks paremini tasakaalu hoida :)

    Võta raskem kang. See on nagu tavalise kükiga, et paljud ei suuda ilma kangita kükki teha, aga kang turjal tasakaalustab.


  9. "15 aastat treeningkogemusi"Lugesin selle pika jutu juba vist kolmandat korda läbi siin aastate jooksul!

    Kuna selle looga haakub ka siin foorumis käiv võistlus, siis võib hiljem teha mingeid järeldusi!

    Põhiline: nagu jutust selgub, head jõutõstjat sinust ei saaks kunagi!

    Kas see iseenesest elimineerib ka ära võimaluse saada heaks kulturistiks, kasvatada massi juurde? Kas selliste kehaliste eeldustega mees võib siiski ära teha heale jõutõstjale milleski muus? Näiteks oma keharaskusega rinnalt surumises korduste peale , lisaraskusega lõuatõmmetes vms jne. Igakuine väljakutse siin tegelikult tõeatas Alexi puhul seda , et hea jõutõstja võib olla vägagi mitmekülgne. See 140 kordust 60 kg kangiga on ju tulemus, mis ilma spetsiaalse ettevalmistuseta (teha korduste peale kükke 60 kg ga 5minutilise ajalimiidiga) on püüdmatu peaaegu igaleühele teisele üritajale.

    Seega mis mu segase jutu point on? Hea jõutõstja võib igal hetkel olla hea ka korduste peale. Hea kulturist nagu sina aga ei suudaks võistelda kunagi maks raskuse 1 km peale. Isegi mitte 6 korduse peale. Samas on võimalus et siiski alates mingist raskusest ja alates mingitest kordustest alates on sinusugusel mehel siiski eelis. Oleksi huvitav jälgida näiteks eesti parimate kulturistide ja jõutõstjate vastasseisu, kahjuks aga peale sinu ja Alexi ja mõne tegevkulturisti veel, pole keegi eriti initsiatiivselt osa võtmas kuu väljakutsest. Ootaks väga mis tulemuse teeks näiteks Ott, Imre(kangikompleksiga peaks tal küll hea tulemus tulema ,seoses rühmatreenigute andmisega mitu korda päevas). Samuti Taavi ja miks mitte ei võiks vana mehena osa võtta ka Otsus! Ma arvan et selline asi kaasaks palju osavõtjaid ja kaasaelajaid, millist pole veel siiani olnud. Paljudelgi harrastajatel oleks huvitav teada saada et milles ollakse võimelised ära tegema eesti mõiste profimatele kulturistidele ja jõutõstjatele.

    Janar on minu teada surunud rinnalt 200 kg. Palju neid alla 100 kiloseid mehi ikka Eestis on, kes suruvad 200 + kg? :-)


  10. Mul on nüüd ainet mõtlemiseks küll ja veel :D, aga üldiselt mul on oma loogika juba selle kohta olemas, et kuidas Alex nii palju jõudis. Teooria on selline, et ma arvan, et tema maxtulemus (lühike seeria) suure raskusega on nii võimas, et see 60 kg - ga kükkimine on tema jaoks põhimõtteliselt nagu oma keharaskusega tegemine. See ei kahanda muidugi asjaolu, et vastupidavus peab samuti ikkagi väga hea olema. Loogikavastane ongi tema kui jõutõstja puhul see, et ta kestis pärast esmast kiiret algust hästi edasi. Enamus, kes on kükkinud, "laovad" algul nii palju kui tuleb ja siis kukuvad ära, mis viib lõpptulemuse ka alla.

    Aga supertulemus veelkord, maailmameister küll ja lühikest seeriat teeb loomulikult maailmaklassist, aga et ta tuleb ja sellise pika seeria paugutab, minu jaoks "suhteliselt mees metsast" :D. Ja vaevalt, et seda keegi teinegi oskas oodata. Aga mida on põnev oodata on see, millise väljakutsega Alex selleks kuuks siis välja tuleb...

    No tegelt mina teadsin, et ta kükib kõik üle- teatud põhjustel ja soovitasin tal see asi ära teha :-).

    Ta ei tee ainult jõutõstmist (ja seda imekspandavam on see, et ta on maailma parim ka jõutõstmises) :-).

    Sellist annet lihtsalt ei leiagi vist.


  11. Tänane tulemus - 102 kükki...

    Tundub, et teen liiga korralikud ja sügavad kükid :), päris tõsiselt, sellise sügavusega hetke 102 kükki ületada on väga raske. Olid hetkelised seisakud, aga siiski, töö käis taas suhteliselt 5 minutit jutti. 105 oleks olnud ka sellise sügavusega reaalne, aga, kuna mul läks lugemine suhteliselt alguses sassi :) siis hea, et see ükski üle tuli. Palusin poisil iga minuti tagant aega öelda, ta ütleski, kuid mina keset saali olles esimest minutit ei kuulnud ja siis läks kogu arvepidamine päris varakult sassi ja "ladusin" umbes. Viimasel katsetusel proovin ka poolkükki, nagu enamus teeb, loodan sealt korralikku korduste varu.

    Kiiruse osas olen 100 % nõus, aga kui asi jääb jõu taha, siis päris alt on võimalik tekitada põrge ja sebida mõned kordused veel juurde.


  12. Ava post siis minu poolt.

    Tegin ka kerge katsetuse - 83 korda. Videost tundub, et kipub kohati kükk kõrgeks jääma siiski peaks paraleel vähemalt käes olema, püksid kohati petavad.

    Üldiselt ma üle 5 korduse seerias ei tee ja hiljem oli päris tükk tegemist söögi sees hoidmisega :)

    Vaatasin, et jäi põhimõtteliselt 10 sekundit varu ja kui vast eelmise päeva sumo deadliftist jalad hellad poleks olnud siis vast 100x oleks reaalne. Seda vast ei ole mõtet üritama minna, aeroobne treening on ilmselgelt puudulik.

    Kiitus algatajale! Tore challenge

    Ma nimetaks seda poolkükiks (vähemalt seda osa, mida vaatasin)


  13. Trennid sujuvad hästi. Kaal on igapäevaselt umbes 105 kg ja rohkem juurde ei tahaks praegu.

    Hetkel on surumises käsil ikka pikkade peatustega kava pluss kummid, millega oleme jõudnud 85 %-ni. Viimane trenn siis tegin 160 kg 5x3+3 sek. peatus all ja suur sinine kumm ümber keha. Trenn enne seda surusin peale kiiruslikku 192.5 kg ja loodan nüüd need 200 kg kätte saada ilusa peatusega :). See kava on mulle väga palju juurde andnud rinnalt plahvatust, sest kõik aastad oleme surunud raamis ja kasutanud pakke. 2 nädalat veel kava jäänud.

    Nüüdsest on kool läbi ja hakkan lõputööga tegelema. Teen nüüd trenni Saaremaal. Eks satun Tallinna ka ikka vahetevahel.

    Eile oli kiiruslik kükk ja jõutõmme. Jõutõmbe harjutus oli päris raske ning nii suure raskusega pole teinud kunagi, aga suudaks veel suuremaga.

    Toiduliandid tänu fitness.ee-le järgmise mida kasutan praegu: bcaa, beta-alaine, kreatiin, hera 80 ja dextro

    Huvitav oleks täpsemalt lugeda selle surumise kava kohta, mis edasimineku on tekitanu (kui videos`olemas, siis seda ei näe ikka)

×