Jump to content

Kxf

Kasutajad
  • Sisu loend

    2
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

Kxf

  • Tase
    Vaatleja
  • Sünnipäev 10.08.1999

Profiili informatsioon

  • Sugu
    Male
  1. Motokross ja calisthenics

    Tänan vastamast! Mul on viimasel aastal hakanud liigesed ragisema ja ka palju on lihaste äratõmmamist ning ka valusid kohati. Ainuke, mida tarbinud olen, on magneesium, kuna ilmselt on mul selle puudus. Seega esineb mul tihti kas krampe või kangeid lihaseid ja muu sellega seonduv. Kas see tähendab, et peaksin muutma toitumist või ehk on mul millestki defitsiit? Üldiselt selliseid asju ei tohiks väga olla, vanust nagu polegi ja ülekaalu mul ka pole.
  2. Hei! Olen 16 aastane poiss, üsna kondine, kuid sportlik. Tegelen motokrossiga ja nüüd viimasel ajal ka calisthenics'iga ehk üritan teha vabas õhus oma keharaskusega trenni. Probleem on nüüd selles, et kuna motokross on eriti head füüsilist vormi nõudev, siis ma pean midagi tegema ka lihtsalt sõitmise kõrvale. Praegusel hetkel ei ole mul võimalust väga tihedalt sõita tsikliga, kuid üldfüüsist saan iga päev teha. Olen üritanud ise mingit kava koostada või rutiini, mida iga päev järgida. Mure selles, et ei suuda neid läbi teha korralikult... Mitte et ma ei suuda neid teha, vaid ei jõua lihtsalt. Näiteks ma võin puhta tehnikaga teha 15 lõuatõmmet või 5 muscle upi, aga kui ma pean need harjutused jagama ära seeriateks ja kordusteks, siis kriips peal. Olen proovinud madbarzi appi, kus sees näiteks selja ja biitsepsi workout, väheste kordustega ja umbes 4 seeriaga ning ma ei saa hakkama. Pärast 1. seeria ära tegemist tunnen, kuidas käed on paksud (verd täis ilmselt, tekib ka tsikliga sõites), pea käib ringi, süda paha ja enesetunne on ka halb. Halb tunne on nii trenni ajal, kui ka pärast trenni lõpetamist. Et ma võin teha mingit harjutust vabalt, aga kui ma neid kombineerin kokku mingiks trenniplaaniks, siis ma ei suuda pooltki läbi teha. Kuigi ma olen tegelenud sellega talvest peale. Üldse on nii, et sport teeb mu enesetunde halvaks, v.a motokross. Lihtsalt mina ei saa aru, miks inimesed räägivad, et nii hea on käia joosta mõni päev või end liigutada. Samas olen teinud pea esimesest klassist peale sporti (saalihoki, jalgpall, kergejõustik, poksis natuke, motokross, rattasõit). Nüüd paar aastat olen asja veidi rahulikumalt võtnud ja pole spordile nii palju keskendunud, kui varem. Teen iga päev jõuharjusi ja mõnel päeval lähen ka jooksma, muidu ise suht liikuv. Küsimus ongi nüüd, et mida ma peaks tegema? Ilmselt on mul probleeme vastupidavusega, kuna mulle ei sobi trenni tegemine pika aja vältel. Aga mida teha selle vastu, kui enda liigutamine tekitab mul halva enesetunde? Ja palju peaks ma päevas kangi peal turnima, et ka tulemust oleks? Eesmärgiks on mul treenida lihast sitkemaks, jõudu juurde saada, paremat koordinatsiooni saavutada ja vältida vigastusi. Viimse pooleteise aasta jooksul on mul olnud probleeme põlvega, hüppeliigestega, randmega ja seljaga. See vist tingitud vähesest liikumisest, et keha ei suuda ära hoida ega vastu panna vigastustele? Enda arust tunnen ma, et ei pinguta piisavalt oma võimetele, kuid samas keha üritab vastupidist öelda... Seega tahtsin teiste arvamust kuulda oma loo kohta. Kas liigutan liiga vähe end ja teretulnud oleks ka nõuanded, mida ja mis koguses ma peaksin suutma teha.
×